מדפסת התלת מימד הראשונה שנשלטת ע"י Raspberry Pi נוצרה ע"י סטודנט להנדסה

הרספברי פיי הפך להיות כלי שימושי ליצירת פרויקטים הכרוכים בהדפסות תלת מימד. קרוב ל-3 מיליון לוחות רספברי פיי נמכרו עד ...

17:00
  /  
17.04.2015
  
מאת: ניצן אדטו

מדפסת התלת מימד הראשונה שנשלטת ע"י Raspberry Pi נוצרה ע"י סטודנט להנדסה

הרספברי פיי הפך להיות כלי שימושי ליצירת פרויקטים הכרוכים בהדפסות תלת מימד. קרוב ל-3 מיליון לוחות רספברי פיי נמכרו עד כה למעצבים, מהנדסים וסטודנטים אשר יוצרים תוצרים ייחודיים מהלוח המחשב הזעיר שבגודל כרטיס אשראי בלבד.

מדפסת התלת מימד הראשונה שנשלטת ע

בעלות של 25$-40$ הרספברי פיי הוא מוצר מושלם עבור אלה מאתנו שאוהבים ליצור מהיסוד פרויקטים אלקטרונים. היו מספר אנשים שהעלו רעיונות של שילוב לוחות אלקטרונים עם הדפסת תלת מימד, אך אדם אחד הצליח ליצור את המכשיר האולטימטיבי.

שמו של הבחור, Owen Jeffreys, סטודנט להנדסה, אשר לקח את הרספברי פיי ושילב אותו עם הטכנולוגיה של הדפסת תלת מימד, ג'פריס טוען שהוא יצר את מדפסת הרספברי פיי תלת מימד הראשונה: "אם תחפשו בגוגל מדפסת תלת מימד רספברי פיי, תמצאו שמספר אנשים טוענים שהם יצרו מדפסת תלת מימד "המופעלת" ע"י רספברי פיי, אך אם תבדקו את הנתונים, תגלו שזה לא ממש מופעל ע"י הלוח של הרספברי פיי אלא הם השתמשו בקושחה הסטנדרטית שמגיעה עם המדפסת התלת מימד והם החליפו פשוט את ממשק המחשב עם הרספברי פיי ולכן, ה-Pi אינו מפעיל או שולט במדפסת, אלא פשוט שולח פקודות G-Code לממשק המובנה של המדפסת להצגת התקדמות ההדפסה וכו'. הייחודיות במדפסת שאני בניתי", טוען ג'פריס, "שהרספברי פיי למעשה שולט בכל חלקי המכונה, כולל הגבלה על המנועים, שליטה על תנורי החימום וחיישני טמפרטורה."

מדפסת התלת מימד הראשונה שנשלטת ע

לקח לג'פריס שמונה חודשים לפתח ולבנות לא רק את המדפסת מהיסוד הכוללת מסגרת אלומיניום, מערכת הכונן ולוח המעגל, אלא גם לכתוב את שפת התכנות ++C שמריצה את הרספברי פיי.

מדפסת התלת מימד הראשונה שנשלטת ע

הרספברי פיי יכול להיות מחובר למחשב נייד או ישירות למסך HD כדי לעקוב אחר הנתונים של תהליך ההדפסה ומידע אחר. המדפסת אינה דורשת תצוגה נוספת כדי להפעיל אותה. כרגע, מהירות ההדפסה היא איטית יחסית, כרבע מהמהירות של מדפסת תלת מימד סטנדרטית. ג'פריס עדיין מחפש דרכים לשפר את המדפסת ע"י הגדלת מהירות ההדפסה ותוספת ראש מכבש נוסף.

מדפסת התלת מימד הראשונה שנשלטת ע

צריך להיות מאוד מעניין לראות את התוצאות הסופיות שלו לאחר השיפורים. זה רק מראה שהרספברי פיי הוא חזק בהרבה יותר ממה שרוב האנשים חושבים. זה באמת מדהים מה שמחשב זעיר בעלות של 35$ יכול לעשות כאשר האדם הנכון מניח את ידיו עליו.
האם המוצר של ג'פרי יעודד יותר יצרנים ואנשי DIY להשתמש ברספברי פיי כמערכת בקרה למדפסות תלת מימד אחרות?

רק הזמן יגיד.

*מקור: 3dprint.com

לדיון בנושא: מדפסת התלת מימד הראשונה שנשלטת ע"י Raspberry Pi נוצרה ע"י סטודנט להנדסה


17:00
  /  
17.4.2015
  
מאת: ניצן אדטו

1