LG Flex 2 – הקעור החדש מלהיב אבל יקר

המכשיר הקעור של LG אולי מסובב ראשים ונוח לעבודה אך מגיע עם תג מחיר גבוה וביצועים סבירים

7:00
  /  
12.04.2015
  
מאת: אלי חבוש

את ה Flex 2 של LG ראינו בתערוכת CES בתחילת השנה והוא ממשיך את הגרסה הקודמת של LG במסכים קעורים. הפלקס הקודם היה גדול יותר ורבים התקשו עם הצורה המשונה והגודל הגדול.

LG החליטה להמשיך עם קו הקעירות אלא שהפעם הקטינה את המסך כדי שיקרוץ ליותר אנשים ואכן, גודלו של ה FLEX 2 נראה נוח ומתאים יותר לעבודה, גם ביד אחת לבעלי ידיים גדולות יותר. בעלי ידיים קטנות עדיין יתקשו בתפעול המכשיר ביד אחת.

אז למה קעור?

תכלס? אין ממש סיבה ללכת על קעור מלבד סיבה אחת שאין לזלזל בה – ה WOW Factor. הקעירות של המסך לא נותנת שום דבר מעבר למבטי תמיהה על המכשיר העקום אותו אתם מחזיקים ביד. אם בכל זאת נחפש סיבה לרכוש מסך קעור בסמארטפון אז מצאנו אחת בדמות של נוחות החזקת המכשיר צמוד ללחי. התחושה בשיחת טלפון כזו היא נוחה ו"טבעית" יותר ממכשירים ישרים אחרים.

LG Flex 2 - קעור יקר

סיבה נוספת לקעירות המכשיר היא בגמישותו. LG טוענת שאם המכשיר יפול על הרצפה, צורת הקעירות שלו תתן לו גמישות רבה יותר ועל כן סביר פחות שיינזק. לא בדקנו.

LG Flex 2 - קעור יקר

מעבר לכך, אין איזה יתרון משמעותי אחר. LG רצתה להראות שהיא יודעת לעקם מסכים והיא הצליחה ובדיוק כמו שיצרניות מסכים החלו לשווק מסכים קעורים (בתירץ של "כך רואים טוב יותר ללא השתקפויות), LG הביאה את הרעיון למסך הסמארטפון, אך משום שהמסך קטן יותר ונייד, התירוץ של מניעת השתקפויות לא ממש עובד כאן.

המסך בגודל של 5.5" ברזולוצית FullHD. המסך נראה טוב למדי, הצבעים עשירים וסרטוני הוידאו שהרצנו בו נראו מעולה.

בגב המכשיר תוכלו למצוא את לחצני LG המוכרים לנו מסדרת ה G (סדרת הדגל של LG) – לחצני עוצמת קול ולחצן כיבוי והדלקה. דיברנו רבות על הלחצנים ומיקומם מאחורי המכשיר בבדיקות הקודמות שלנו לסדרת הדגל של החברה ונזכיר שוב שיש כאלה שאהבו את המיקום ויש כאלה שלא. אני כן.

בסופו של יום זה עניין של התרגלות ומי שיעבוד על עצמו יום יומיים יגלה שמיקום הכפתורים נוח מאוד. אי נוחות מסויימת במיקום הכפתורים היא כשנרצה להנמיך או להגביר עצמת קול כשהמכשיר מונח על השולחן – ניאלץ להרים אותו ולגשש עם האצבע בגב שלו כדי למצוא את הכפתור המתאים.

LG Flex 2 - קעור יקר

בכפתורים האחוריים ניתן להשתמש כקיצורי דרך כשהמכשיר כבוי – לחיצה ארוכה על כפתור וולים למטה תקפיץ את המצלמה ולחיצה על כפתור ווליום למעלה תפתח את אפליקציית רישום התזכורת.

LG Flex 2 - קעור יקר

ואם כבר נגענו בהנחת המכשיר על השולחן – דבר אחד שמאוד חששנו לגביו הוא המשחק במכשיר כשהוא מונח על משטח. הרי המכשיר קעור וכל מגע שלנו בחלק העליון או התחתון יהפוך אותו לנדנדה לא נוחה. למען האמת הופתעתי שהמכשיר מתנדנד פחות ממכשירים אחרים שהגב שלהם קצת קמור. ביחס לקמירות הגב שלו, ה LG מתנדנד הרבה פחות ממה שציפיתי לו. הוא עדיין מתנדנד, במיוחד בנגיעה בקצוות, אך הוא הרבה יותר יציב ממכשירים שאינם קעורים (עם גב קמור בלבד).

המכשיר מרגיש נוח למדי ביד ובוודאי בהנחה לצד האוזן. את ה FLEX נוכל להכניס לכיס המכנס או החולצה בלי בעיה והוא לא מרגיש כבד מידי או לא נוח.

גב ניתן לריפוי?

גב המכשיר, לדברי החברה אמור להיות בר ריפוי. הכוונה היא שכאשר המכשיר יישרט, באורח פלא השריטה אמורה להתרפא מעצמה. כך גם היה בדגם הקודם של ה FLEX אלא שכעת טוענת החברה שהריפוי ייעשה בתוך שניות על פני דקות בגרסה הקודמת. בפועל, זה לא ממש כך. שריטות אינן נעלמות מהמכשיר, בטח שלא כעבור שניות. השריטה אולי תטושטש מעט אך עדיין תהיה קיימת, משאירה עדות לנזק שעשיתם לו.

אם חשבתם שתוכלו לשרוט אותו בלי חשש, זה לא המקרה. אולי שריטות קלילות של חול, אך בטח לא עמוקות ומשמעותיות.

LG Flex 2 - קעור יקר

הממשק

הממשק של LG הוא ממשק פשוט למדי שמתקבל עם ה smart notice, אותו ניתן לראות גם במכשירי ה G של החברה – מאפיין נחמד שנותן לנו התראות לפי ה"היכרות" שלו איתנו ולפי מצב הסביבה. למשל – קח מטריה כי יורד גשם. המאפיין נחמד אך לא מאוד חכם ונראה שיש לו בנק התראות קבועות אותן הוא יורה מידי פעם אבל עדיין נחמד ונוח שיש מישהו ששומר עלינו.

LG Flex 2 - קעור יקר

LG Flex 2 - קעור יקר

ב FLEX לא תמצאו את המסך השמאלי העוסק בבריאות ובטיפים כמו במכשיר הדגל של החברה וזה מעולה. המסך הזה היה מיותר ואנחנו שמחים שהוא הוסר כאן בברירת מחדל.

שאר הממשק מזכיר בתכונותיו את המכשירים של LG, לטובה. הצבעים של המסכים משתנים בהתאם לסוג המסך בו אנחנו נמצאים דבר שמקל על העבודה וההבנה באיזה מצב אנחנו נמצאים.

במסך התזכורות שמושכים מלמעלה מוסתרים לנו לפעמים דברים על ידי חלונות אחרים. לפעמים קל לפספס תזכורות כך.

LG Flex 2 - קעור יקר

תזכורת עולה על תזכורת

שאר היישומים במכשיר דלים למדי, דבר שישמח רבים שלא אוהבים שמעמיסים עליהם יישומים רבים מידי וניתן למצוא כאן את אפליקציית השלט הרחוק לשליטה במכשירי IR ביתיים כמו טלויזיה, ממיר, מערכת…את יישום LG world להתקנת יישומי החברה ואת אפליקציית התזכורות לרישום מהיר של תזכורת בכתב יד או בטקסט.

המצלמה

בשורה התחתונה המצלמה של ה FLEX מוציאה תמונות טובות בצבעים חיים. כמו כל מצלמת סמארטפון גם ה FLEX מעולה בצילומי חוץ באור יום ופחות טובה בצילומים בעלת תאורה נמוכה יותר (צילום לילה וכדו').

LG Flex 2 - קעור יקר

LG Flex 2 - קעור יקר

רזולוציית הצילום בסטילס בעדשה האחורית הוא 13 מגה פיקסל במקסימום (אפשרויות נוספות – 3, 9, 10 מגה פיקסל).

בעדשה הקדמית המכשיר יודע לצלם ברזולוציה של 1 מגה פיקסל ו-2 מגה פיקסל בלבד.

מבחינת וידאו המצלמה יודעת לצלם באיכות של UHD במקסימום עם צילומים נוספים של FHD, 720p וגם צילום בהילוך איטי של 120 פריימים לשניה.

בעדשה הקדמית המכשיר יודע לצלם באיכות של 720p או FHD

LG Flex 2 - קעור יקר

צילום בתוך מבנה ללא פלאש

מאפייני המצלמה דלים למדי וכוללים צילום אוטומטי, צילום פנורמה וצילום כפול בו ניתן לצלם אובייקטים עם העדשה האחורית ובו בזמן לצלם בעדשה הקדמית וכך מקבלים תמונה בתוך תמונה.

 

 

LG Flex 2 - קעור יקר

LG Flex 2 - קעור יקר

LG Flex 2 - קעור יקר

 

ביצועים

כאן העניינים מתחילים להיות קצת מורכבים. בבדיקת אנטוטו שביצענו במכשיר, ה FLEX קיבל סביר של 48880. אבל למדנו כבר שציונים של אפליקציות מדידה אינם תמיד משקפים את המציאות.

LG Flex 2 - קעור יקר

המעבד ב FLEX 2 הוא מעבד 64 ביט של קוואלקום סנאפדרגון 810 שיש בו 8 ליבות במהירות 2 גיגה הרץ וזיכרון ה RAM במכשיר הוא 2 גיגה בייט (בדגם שקיבלנו).

למרות המפרט של ה FLEX, בשימוש עם ה FLEX זיהינו בעיות LAG. הכוונה היא שליישומים לקח לעתים זמן מסויים לעלות, סיבוב מסך לקח זמן ועוד פעולות שונות שכאלה. לא מדובר בשניות ארוכות של השהייה אלא בזמן קצר יותר, אך עדיין התחושה היתה של איטיות פעולה עם המכשיר, לאגים שהיום כבר לא אמורים להיות במכשירים מתקדמים.

LG Flex 2 - קעור יקר

הדבר התבטא גם בצילום במצלמת המכשיר – החל מזמן העלתה ועד לצילום ממש כשלפעמים לחצנו על לחצן הצילום והמכשיר צילם רק כעבור כשנייה – זמן נצח בצילום.

לא ברור מה גורם להשהיות הללו וניתן אולי לשער שמדובר בדגם המכשיר המיובא לארץ עם זיכרון של 2GB על פני 3GB שלא מגיע רשמית לארץ. חבל.

מחיר: כ- 3,700 ש"ח

השורה התחתונה

מדובר במכשיר שונה ממכשירים אחרים ועל כן יקרוץ לאלה שמעונינים במכשיר בלתי שגרתי בשל העיצוב הקעור הבלתי רגיל שלו. ה FLEX 2 בעל מסך מעולה, מצלמה טובה ונוחות שימוש מפתיעה ויכול להיות מלהיב למדי לשימוש. יחד עם זאת, לדגם המכשיר יש בעיות איטיות קלות שיכולות לפגום בחווית השימוש הכללית ויחד עם תג מחיר גבוה, הופכות אותו לפחות כדאי לרכישה. 

  

לדיון בנושא: LG Flex 2 – הקעור החדש מלהיב אבל יקר


7:00
  /  
12.4.2015
  
מאת: אלי חבוש

1