Monitor Audio Airstream A100 מגבר לחובבי אייפון בעיצוב אמיץ

מגבר קטן מבית Monitor Audio הבריטית, המעוצב באומץ וכזה שיתאים לחדרי מגורים, סלון וגם לפינת עבודה כפתרון איכותי.

10:00
  /  
05.04.2015
  
מאת: ufffnick

קצת על החברה Monitor Audio

חברה בריטית המתמחה בעיקר ברמקולים בכל הרמות. נוסדה ב1972 ע"י Mo Iqbal בקיימברידג', כאשר לקראת סוף המאה ה- 20 העבירו את עיקר העסקים אל Rayleigh,Essex. החברה מתכננת, מעצבת ובונה את הרמקולים שלה בעצמה. מתמחה בעיקר בדרייברים בקו ממברנות מסגסוגות מתכת בשכבות.

Monitor Audio Airstream A100

 

מה בקופסא?

מלבד המגבר חוברת הוראות (בתמונות) אפשר למצוא שלט אליפטי מאוד נעים ביד, כבל חשמל לשנאי (אחד מקומי ואחד אירופאי) ומשטח תמיכה כדי להעמיד אותו על אחד הצדדים.

Monitor Audio Airstream A100

 

נתוני יצרן

תדרים: 20Hz-20kHz
כוח: 2x 50Watts
התנגדות: 4-8 Ohms
תמיכה במכשירים: רשימת מכשירי אפל ומחשבי PC כלשהו דרך iTunes
תמיכה בפורמטים דרך Airplay: אלה שאפל תומכים בהם – AAC, ALAC, MP3
תמיכה בפורמטים דרך Airstream: השורה שמעלו- Flac.
תמיכה בשרתי רשת: DLNA 1.0/1.5, UPnP 1.0 AV Media Server, AirPlay
משקל: 1.9kg

שימו לב, אין תמיכה בBluetooth.

Monitor Audio Airstream A100

Monitor Audio Airstream A100

 

רמקולים איתם נבחן

הרמקולים שברשותי Linn AV5140.
להלן הנתונים שלהם.
ניתן לראות במהרה שדרישת הסף לרמקולים אלה הם 60W לכל יחידה, כאשר ההספק המקסימלי שהמגבר יכול לתת הוא 50W לכל צד.

Monitor Audio Airstream A100

 

תהליך התקנה

התקנה בנויה להיות פשוטה ומיידית, וכשהיא עובדת זה באמת כך.
אך התצורה ה"מפשטת" במינימום כפתורים (כנראה אילוץ עיצובי) יצר תהליך קצת מעיק במקרה של תפעול תקלה, וכל מה שמצאתי את עצמי עושה זה לרסט את המכשיר ולחזור על התהליך שוב ושוב עד שצלח. לי אישית לא מתאים לתפעל כך תקלה, לאחרים אולי כן.

דיאגרמת הלד לסטטוס מכשיר היא רעיון מעניין, שנותן למכשיר את המראה החלק, אם כי ברמת הפרקטיקה אני לא רואה את עצמי בשימוש יומיומי יושב עם הדיאגרמה כדי להבין מה ההבהוב הסגול/כחול/כתום/ירוק/לבן/אדום מנסה להגיד לי, באינטרוולים הרלוונטיים. מצד שני זה פיתרון מוצלח לטכנופוביים לתקשר עם המכשיר שאינו מצריך ידע עמוק ברזי הטכנולוגיה.

חוויית השימוש

טיפה רקע שמכיל הסתייגויות ואח"כ התכל'ס –
הרמקולים שאיתם נבחן גדולים עליו, מאוד. על אף הנצילות הגבוהה שלהם, הווליום שהמכשיר הצליח להוציא מהם סביר, אך לא ניתן היה לעלות לגבהים מפוצצים. בסך הכל להאזנה רגועה ולמוסיקת רקע, זה עובד לא רע.
הסתייגות נוספת – המכשיר המזרים. כל המוסיקה שלי על שרת בפורמט Flac וחלקה על מכשיר אנדרואיד בפורמט ogg. זוגתי עם אייפון, מעדיפה להקשיב לרדיו בסטרימינג. המשמעות של זה היא שעיקר הבחינה נעשתה על אנדרואיד (וזה מאוד לא מתאים), וחלקה עם אייפון לאחר המרת קבצים לפורמט ALAC שנתמך ע"י המכשיר.
על כן, מבחינת האזנה, כל עוד זה עובר דרך מכשיר אפל (אייפון 5S במקרה שלנו), העבודה חלקה ונעימה, במגבלות שאפל מאפשרת, עם מוסיקה שאיננה מהiTunes. אין לי מושג איך זה עובד מהiTunes, אך אניח שעובד לא רע עפ"י האהדה הגורפת יחסית למגבר לפי ביקורות מחו"ל.
מבחינת עבודה עם אנדריאיד, בקיצור – זה לא זה. ישנן מספר אפליקציות עבור AirPlay בשטח, רובן לא עובדות תקין עם המכשיר. ישנן 2 שכן, אך דרישת הסף היא מכשיר אנדרואיד Rooted וכן תשלום עבור האפליקציה (והן לא הזולות שבאזור). בסך הכל כשזה עובד עובד יחסית בסדר. למה רק בסדר? מאחר ומידי פעם ישנם ניתוקים וגימגומים של הAirPlay. זה קורה לעיתים עם אייפון, אך נדיר, מאוד תדיר עם אנדרואיד (כל שיר שני או שלישי).
הערה: כדי להיפטר מהקירטועים מומלץ מאוד לשדרג את הקושחה של המכשיר – יש שיפור משמעותי עבור מכשירי אפל, לאנדרואיד – שיפור קל, אם כי לא משמעותי.
מבחינה איכותית, על אף שהרמקולים לא מתאימים הצליל שמופק נעים שלא מתבלט במיוחד ממגבר רגיל שניתן למצוא בשוק האלקטרוניקה. רשימת ההאזנה לא ארכה מספיק מסיבה פשוטה – על אנדרואיד זה לא זה.
החוויה הכי טובה היא ההתקנה הפיזית של הכבילה – קפיץ לחיצה פשוט שננעל על הכבל – פשוט מופת של תיכנון.

לסיכום החווייה – בעלי אנדרואיד, תתרחקו. האפליקציות לתמיכה בAirPlay פשוט לא טובות מספיק והמוצלחות יחסית דורשות התעללות בסמארטפון שלכם. חפשו מגבר עם BT ותחסכו כאב ראש.
בעלי אייפון – אם אתם מכירים שיטה להעלות את המוסיקה שלכם לiTunes או Player כלשהו המנגן שוטף קבצי מוסיקה שהומרו מדיסקים – תהנו מהמכשיר.
המגבר הכי יתאים למי שחיי המוסיקה שלו נמצאים בiTunes ומשתמש בו באופן יומיומי, ורוב מכשירי הבית תומכי אפל.

עיצוב

חייב לציין זה עיצוב אמיץ ומבלבל. התמונות שלו ברשת נותנות תחושה של מכשיר קטן מאוד, משהו כמו נתב ביתי ממוצע. למעשה הוא גדול כפי 2-3 מנתב ביתי, ונראה קצת מסורבל. אני כנראה כאן בדעת מיעוט – אך הוא פשוט לא משתלב בנוף הסלוני שלנו. הוא שובר את הקו הקובייתי השחור, כך שקשה למקם אותו יחד עם שאר הקובויות השחורות, ניתן להעמיד אותו אבל אז הוא בולט כמו סנפיר של כריש באמצע הסלון. לטעמי, יתאים למיקום מאוד סטרילי עם שני סטליטים/מדפיים או סאונד-בר על שולחן/מדף ולא יותר מכך. כל פריט נוסף שמצטרף אליו כאילו מבליט ממנו את הכיעור. אבל שוב – על סמך תגובות בחו"ל, אני בדעת מיעוט.

Monitor Audio Airstream A100

Monitor Audio Airstream A100

 

סיכום

מכשיר נישתי, פונה לקהל אפל העושה שימוש תדיר ונסמך על חנות iTunes. דורש רמקולים קטנים או מדפיים כדי להפיק ממנו את המירב, הכי יתאימו, לדעתי, הם רמקולים מדפיים עם נצילות גבוהה. הצליל בסך הכל נעים ומאפשר להזרים את רשימת השירים האהובה עליכם מה- iTunes.
לגבי מיקום על מדף יש לקחת בחשבון שעל מדף ספרים סטנדרטי הוא נכנס בול (עם חריגה קלה החוצה), הן מבחינת גובה והן מבחינת עומק, לטעמי עדיף מדף מזננון או שידת טלוויזיה, אלא אם קיים אילוץ עיצובי/מרחבי יחד עם מיקום הרמקולים.
מה שעושה אותו לכזה נישתי הינו היעדר BT, תמיכה בהזרמה דרך Wi-Fi רק לבעלי מכשיר אפל (AirPlay) או דרך iTunes על PC קרי (Airstream). אם מקובלים עליכם התנאים הללו, לפניכם אחד מהמגברים הטובים שיש בחוץ לחובבי iOS.
המחיר: 3490 ש"ח.
Monitor Audio Airstream A100

Monitor Audio Airstream A100

10:00
  /  
5.4.2015
  
מאת: ufffnick

1