סרט לסופשבוע-נראה אותך אסיר (Get Hard)

הכימיה בין וויל פארל לקווין הארט הופכת את "נראה אותך אסיר" לסרט מפתיע לטובה ובעיקר, מאוד מאוד מצחיק.

10:00
  /  
27.03.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

גיבור הסרט הוא ג'יימס קינג (וויל פארל), סוחר מניות מצליח ונהנתן עם אינטיליגנציה רגשית לא גבוהה במיוחד. הוא מצליח בעבודה שלו ומרוויח לא רע, גר בבית גדול ומאורס לבחורה יפה. הכל נראה הכי מושלם שיש, עד שג'יימס נעצר באשמת גניבה, עומד למשפט ומקבל גזר דין שגוזר עליו להיכנס לכלא לעשר שנים. ג'יימס אף פעם לא היה בכלא ולכן הוא שוכר את דרנל (קווין הארט), מנהל עסק לרחיצת המכוניות בבניין שבו ג'יימס עובד, כדי שיכין אותו לחיים שצפויים לו מאחורי הסורגים. מה שפותח את הדלת לשורה של אירועים מצחיקים.

סרט לסופשבוע-נראה אותך אסיר (Get Hard)

 

לפני הביקורת-גילוי נאות

"נראה אותך אסיר" יוצא בארץ באותו שבוע שבו הוא יוצא גם בארצות-הברית וגם באירופה.  זאת הפעם הראשונה שבה סרט שבו מככב וויל פארל יוצא בישראל ביחד עם שאר העולם. בעבר כתבתי כאן שפארל הוא קומיקאי אדיר אבל רוב הסרטים שבהם כיכב יצאו בארץ ישירות ל-dvd או ישר להקרנות בטלוויזיה בגלל שהישראלים לא ממש התחברו להומור הקיצוני שפארל משתמש בו. אני חייב להגיד כל הכבוד לחברת "גלובוס מקס" שממשיכה להאמין בסרטים שלו ולהפיץ אותם למרות חוסר הרווחיות שלהם. לי יש תחושה שדווקא עם הסרט הזה יהיה שינוי. למה?, תיכף תדעו.

סרט לסופשבוע-נראה אותך אסיר (Get Hard)

 

ועכשיו-לביקורת

בסוף הפסקה הקודמת אמרתי שיש לי תחושה ש"נראה אותך אסיר" יהפוך את פארל לבן בית אצל הקהל הישראלי. הסיבה היא שבניגוד לסרטים הקודמים של פארל הסרט הזה נגיש לכולם, הוא בדיוק באורך הנכון לקומדיה וגם הצעירים וגם המבוגרים יכולים להבין אותו, ליהנות ממנו ולצחוק מהבדיחות בדיוק באותה מידה. זה קורה בזכות שני דברים עיקריים.

סרט לסופשבוע-נראה אותך אסיר (Get Hard)

הדבר הראשון הוא של"נראה אותך אסיר" יש רעיון עלילתי מעולה, שעם היד המכוונת הנכונה יכול להוות כר פורה ללא מעט בדיחות וסיטואציות קומיות.  בלא מעט קומדיות רעיונות כאלו לא ממוצים עד הסוף אבל ב"נראה אותך אסיר" זה פשוט עובד. הסיפור מאוד קל להבנה, מה שגורם לעלילה לזרום. מבחינת ההומור, הרבה זמן לא ראיתי קומדיה עם כזאת כמות בדיחות גדולה.כל כמה דקות יש בדיחה או איזשהו פאנץ' עם כל סוגי ההומור האפשריים, מהגבוה ועד להכי נמוך שאפשר לרדת. חלקם מצחיקים מאוד וחלקם פחות, אבל ברובם מחייכים וגם זה משהו.

סרט לסופשבוע-נראה אותך אסיר (Get Hard)

הדבר השני הוא הכימיה של פארל וקווין הארט, אחד הקומיקאים הצעירים העולים בהוליווד ששיחק גם ב"שושבין להשכרה" המוצלח. אחד המרכיבים של קומדיה טובה הוא המשחק. השחקנים לא צריכים להיות קומיקאים מקצוענים, אבל צריך שיהיה להם לפחות מינימום של טיימינג קומי. בהתחלה חשבתי שהזיווג בין פארל להארט לא יעלה גיחוך, אבל לשמחתי הרבה הופתעתי לטובה. מאז "אחים חורגים" לא היה לוויל פארל פרטנר כל-כך טוב. האישיות ההיפראקטיבית והקופצנית של הארט מתמזגת מצויין עם הדמות של הילד המגודל וחסר הטאקט שפארל מקפיד לגלם בצורה כל-כך טובה בסרטים שלו. הפינג-פונג ביניהם  גורם לכל אחד מהבדיחות בסרט (גם הנמוכות שבהן) לעבוד, מה שגרם לקהל הצופים בהקרנה שבה הייתי לצחוק עד דמעות לכל אורך הסרט. לפני סיום, אם אתם רוצים קומדיה נחמדה שתעזור לכם לעכל את ארוחות החג בכיף, לכו ל"נראה אותך אסיר" ותקבלו תמורה מלאה למחיר הכרטיס.

סרט לסופשבוע-נראה אותך אסיר (Get Hard)

בקיצור-מומלץ, כדאי לראות 

 

"נראה אותך אסיר"-ארצות הברית 2015. 100 דקות. בימוי: אית'ן כהן. תסריט: ג'יי מרטל, יאן רוברטס ואית'ן כהן. שחקנים: וויל פארל, קווין הארט, קרייג טי.נלסון, אליסון ברי.

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-נראה אותך אסיר (Get Hard)


10:00
  /  
27.3.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

1