סרט לסופשבוע – פוקוס (Focus)

"פוקוס" הוא סרט קליל, גרובי, נחמד ומצחיק. גם אם לפעמים העסק נמתח לעבר המחוזות ההזויים.

10:00
  /  
06.03.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

ג'ס (מרגו רובי) היא צעירה יפהפייה שרוצה לעסוק בנוכלות כדי להרוויח כסף קל. היא מתחברת לניקי (וויל סמית'), נוכל מנוסה וכריזמטי שעומד בראשה של כנופיית נוכלים כדי שתוכל ללמוד ממנו. ניקי מלמד את ג'ס את מה שהוא יודע והשניים מתאהבים. אבל כאשר הם מסיימים את משימת העוקץ הראשונה שלהם ביחד, ניקי קוטע את הקשר ביניהם בפתאומיות. שלוש שנים אחרי אותו מקרה, כששניהם כבר התקדמו בחיים, ניקי פוגש בג'ס בארגנטינה במסגרת משימה שהוא צריך לבצע. האם הוא יצליח לשים את העבר מאחוריו ולסיים את המשימה?, תראו את הסרט ותדעו.

סרט לסופשבוע-פוקוס (Focus)

 

לביקורת

את "פוקוס" כתבו וביימו הצמד גלן פיקארה וג'ון רקואה, שאחראים בין היתר על הקומדיה המטורפת "אני אוהב אותך פיליפ מוריס" עם ג'ים קארי ויואן מק'גרגור ועל הקומדיה הרומנטית "טיפש, מטורף מאוהב" עם סטיב קארל, ראיין גוסלינג ואמה סטון. גם "פוקוס" אינו נופל מהסרטים הקודמים של שניהם. "פוקוס" הוא סרט קליל, גרובי, חמוד ומצחיק. לפעמים קורה שהעסק נמתח לכיוונים טיפה הזויים כדי למשוך זמן אבל אנחנו נסלח לו על זה.

סרט לסופשבוע-פוקוס (Focus)

ראשית, נדבר טיפה על העניינים הטכניים של הסרט. "פוקוס" הוא בראש ובראשונה סרט נוכלים לפני שהוא קומדיה. ככזה הוא לוקח השראה מסרטי עוקץ כמו "הג'וב האיטלקי" וסדרת סרטי "אושן" עם ג'ורג' קלוני. הסרט עצמו מחולק לשני חלקים. החלק הראשון  שמתרחש ביארצות הברית מבויים בצורה טובה ובכישרון רב עם לא מעט הומור וגם עם טיפה מתח . הסצינות חיות ומלאות בהרבה תלבושות, צבע ומוזיקה שנותנות להן את הקלילות והגרוב. מה שגורם לחלק הראשון להחליק בגרון ולעבור מאוד מהר בלי תחושה של זמן. בנוסף לעלילה העיקרית של הסרט, יש גם עלילת משנה שעוסקת בשותפים של ניקי לעסק שהיא נותנת את הגוון היותר קומי.

סרט לסופשבוע-פוקוס (Focus)

החלק השני, שמתרחש בארגנטינה הוא היותר בעייתי. הוא מתחיל בצורה טובה אבל בגלל שהסרט אורך כ-105 דקות  מגיע לקראת האמצע שלו טוויסט עלילתי שמשנה את הסרט והופך אותו לסרט מתח . כדי להצדיק את הטוויסט הזה התסריטאים מושכים את הזמן עד לסוף, מה שמותח את הסרט לכיוונים הזויים שממש לא מחמיאים לו או לצופים שרואים אותו . לאורך רוב החלק השני מצאתי את עצמי חושב לעצמי "מה לעזאזל אני רואה פה?. קיצור של רבע שעה מהסרט מ-105 דקות ל-90 דקות היה עושה לו ממש טוב. אבל כמו שאמרתי בפתיחת הפסקה, אנחנו נסלח לו על זה.

סרט לסופשבוע-פוקוס (Focus)

מה שכן, אני חייב להגיד שכבר הרבה זמן לא נהניתי מסרט של וויל סמית'. בשנים האחרונות עובר עליו משהו שמתבטא בעיקר בבחירות לא טובות של תפקידים. השיא היה בשנה שעברה עם מותחן המד"ב "העולם שאחרי" שהמילה גרוע היא מחמאה עבורו. ב"פוקוס" הוא חוזר לעשות קומדיות, שזה ז'אנר שהוא שולט בו ורואים את זה. הוא הרבה יותר קליל ומשוחרר והכימיה שלו עם מרגו רובי טובה מאוד . רובי עצמה יפהפייה אמיתית וקשה להוריד ממנה את העיניים,  היא משחקת טוב רוב הסרט, אבל לקראת הסוף היא מאמצת מניירות יותר מדי דרמתיות וזה די הורס את הרושם הטוב שהיא משאירה. חוץ מהם ניתן לציין לטובה את  אדריאן מרטינז בתפקיד אחד מהשותפים חסרי הטאקט של ניקי, אץ רודריגו סאנטורו מ-"300" בתפקיד של נהג מירוצים טווסי ואת ג'ראלד מקרייני, שמוכר למי שגדל בניינטיז מסדרת הטלוויזיה "אבא המפקד" בתפקיד גונב הצגה שמשפיע על העלילה.

סרט לסופשבוע-פוקוס (Focus)

בקיצור-אפשר לראות

סרט לסופשבוע-פוקוס (Focus)

 

"פוקוס"-ארצות הברית 2015. 105 דקות. תסריט ובימוי: גלן פיקארה, ג'ון רקואה. שחקנים: וויל סמית'. מרגו רובי, רודריגו סאנטורו, אדריאן מרטינז, ברנן בראון, בי.די וונג, ג'ראלד מקרייני.

 

  

 

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – פוקוס (Focus)


10:00
  /  
6.3.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

1