ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodesk

Autodesk חנכה בתל אביב את מעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה"ת, אז קפצנו לבדוק איך זה נראה מבפנים.

7:00
  /  
03.03.2015
  
מאת: ניצן אדטו

Autodesk חנכה בתל אביב את מעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה"ת, השנייה בחברה, אחרי ארה"ב אז קפצנו לבדוק איך זה נראה מבפנים.

מאז שתוכנת הדגל של החברה, AutoCAD – יצאה לשוק בשנת 1982, Autodesk צמחה לחברה גלובלית עם למעלה מ- 7000 עובדים ברחבי העולם. מוצרים נוספים של Autodesk  כוללים כלים דוגמת  Revit, Alias, Maya, Skerchbook, Pixlr, Instructables – בהם משתמשים כיום לעיצוב העולם מסביבנו.
כיום היא מובילה גלובאלית בתחום העיצוב ב- 3D ובתוכנות הנדסה, יוצרת תוכנות, שירותי ענן ואפליקציות למגוון רחב של תעשיות כולל: אדריכלות, הנדסה, תשתיות, בניה, ייצור, רכב, מדיה, בידור, עיצוב פנים ואמנות דיגיטלית.

ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodesk הנוף מהמשרדים של החברה

החברה חנכה היום את מעבדת המחקר, שתשמש כסטודיו וכסדנה לפיתוח של פתרונות חומרה ותוכנה חדשניים בתחום הייצור הדיגיטלי, תאפשר לצוות מרכז הפיתוח של Autodesk בישראל ושותפיה העסקיים, להמשיך לחקור את האפשרויות, ולדחוק את גבולות תחום הדפסת התלת-מימד. המעבדה, שתתמקד בפיתוח ובבחינת פתרונות חדשים עבור מדפסות תלת-מימד בפורמט גדול, מהווה את החלל הראשון של Autodesk מחוץ לארה"ב, כשהראשון פועל כיום ב- Pier 9– בסן פרנסיסקו.

ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodeskמבט מבפנים (צילום: עוזי פורת)

"מרכז הפיתוח החדש של Autodesk ישראל, משתרע על פני 4 קומות במגדל חדש בשד' רוטשילד בת"א. התרבות הארגונית של Autodesk מדגישה תחושת בית, כולל דאגה לרווחת העובדים ואפילו האפשרות להביא את הכלבים למקום העבודה, תענוג וכיף. ההנחיות שקיבלנו כמתכננים הדגישו את החשיבות של עבודת צוות, קשר בין הצוותים ויצירת מקומות לעבודה כיחידים וכקבוצות." מספר האדריכל מיקי סתר. 

ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodeskאת הביקור שלנו פתחו נציגי החברה: יונתן סרוסי- מנהל מרכז הפיתוח ומנהל תחום AutoCAD Mobile העולמי של החברה, איתן צרפתי- מנהל התחום הצרכני ותחום הדפסת התלת-מימד ועילאי רוטביין- מנהל חטיבת תשתיות ענן. 

במהלך ההשקה הוצג חלקו של מרכז הפיתוח הישראלי בחזון החברה ובבניית פלטפורמת Spark – פלטפורמה פתוחה וחינמית להדפסת תלת-מימד, שתחבר בין המידע הדיגיטלי למדפסות תלת-מימד בדרך חדשה. במקביל, הוצגה גם קרן ההשקעות Spark Fund שהוקמה כדי לעודד ולפתח את תחום הדפסת התלת-מימד ולעזור לחשוף את הפוטנציאל העצום שהטכנולוגיה מביאה עמה. הקרן מתכוונת להשקיע עד 100 מיליון דולר בשנים הקרובות בחברות שעוסקות בהדפסת תלת-מימד. מעל 530 בקשות להשקעה הגיעו עד היום לקרן, המתכוונת להשקיע ביזמים, בסטארט-אפים ובחוקרים, התורמים להאצה של המהפכה התעשייתית החדשה. בימים אלה בוחנת הקרן השקעה ושותפות עם מספר חברות ישראליות העוסקות בתחום.

ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodesk"העולם נמצא כיום על סף אחד השינויים המשמעותיים והגדולים ביותר מאז המהפכה התעשייתית, בדרך שבה אנו מעצבים ויוצרים דברים", אומר יונתן סרוסי, מנהל מרכז הפיתוח של Autodesk ישראל ומנהל תחום AutoCAD Mobile העולמי של החברה. "חברות ואנשים, בתעשיות שונות ומגוונות, מוצאים עצמם מאותגרים על ידי שינויים בדרכי ייצור, בביקוש ובמוצרים עצמם. טכנולוגיות חדשות, כמו הענן והמובייל, וטרנדים תעשייתיים כמו מדפסות ה-3D משנים את הדרך שבה אנו עובדים וחיים. על רקע זה, צומח עתיד חדש של עשיית דברים, ו- Autodesk ומרכז הפיתוח שלה בישראל, יותר מכל חברת תוכנה אחרת, ממציאה ומחבקת את העתיד החדש הזה".

ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodesk

"ישראל, בהקשר הזה, מייצגת מרכז חדשנות חשוב ומשמעותי עבור אסטרטגיית הדפסת התלת-מימד של Autodesk", אומר איתן צרפתי, מנהל פלטפורמת Spark ב-Autodesk ישראל להדפסות בתלת-מימד. "פלטפורמת ,Spark שהצוות בישראל לוקח חלק חשוב בפיתוחה, תספק את אבני היסוד לחדשנות, שבה מעצבי מוצר, יצרני חומרה (מדפסות), מפתחי תוכנה ויצרניות של חומרי הדפסה, יוכלו להשתמש כדי לדחוק את גבולות טכנולוגיית ההדפסה בתלת-מימד ולהאיץ את המהפכה התעשייתית החדשה".

לדברי צרפתי, בשנים האחרונות הייתה בישראל צמיחה מטאורית בתעשיית הדפסת התלת-מימד. "ישראל, על היזמים שצומחים בה, הפכה למקור של חדשנות בתחום. Autodesk מכירה בחשיבות של לישראל בתעשייה וממשיכה להשקיע באופן משמעותי, הן בתוכנות והן בפיתוח חומרה".

ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodeskאיתן צרפתי, מנהל התחום הצרכני ותחום הדפסת התלת-מימד

המעבדה החדשה, אומר הצוות הישראלי, תהווה חלל עבודה, ניסוי ויצירה עבור שותפי Spark על מנת שיוכלו לעזור בהשלמת מטרות הפלטפורמה. צרפתי אף קרא לחברות ופרטים המפתחים חומרה, תוכנה, חומרים, זירות מסחר ו'מייקרים' (Makers) להגיש מועמדות לקרן ההשקעות של Spark. "בנוסף להשקעה הכספית, חברות שיתקבלו לקרן יהפכו לשותפות בתכנית Spark ותהיה להן גישה לשירותי שיווק ולשירותים נוספים הזמינים לשותפים ב-Spark. מדובר כאן בשילוב ייחודי של השקעה אסטרטגית, שותפות והזדמנויות  חדשות. Autodesk מחפשת להרחיב ולהעצים את האקוסיסטמה של Spark ולקדם את תחום הדפסת התלת-מימד לעבר חוויה מתקדמת ונוחה יותר", אומר צרפתי.

ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodesk

"Autodesk מבינה שהמפתחים והיזמים הישראלים הם בעלי כישורים מיוחדים: היכולת לפשט את הטכנולוגיה המורכבת של תוכנות עיצוב מתוחכמות לכדי פתרונות פשוטים אך אלגנטיים, הקוסמים לקהל רחב של משתמשים", אמר עילאי רוטביין, מנהל חטיבת תשתיות ענן ב- Autodesk ישראל. "הישראלים מצטיינים בפיתוח מסוג זה של תוכנות, תודות לשילוב בין מתכנתים טכניים מוכשרים, וכישרון ליצירת חוויית משתמש חזקה".

ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodeskעם המעבר ההדרגתי שהחלה Autodesk לבצע בתקופה האחרונה בפורטפוליו מוצריה לכיוון הענן והמובייל, מתאפשרות דרכים חדשות לגישה ולשימוש בכלים לעיצוב ויצירה, כשבמקביל, ראתה Autodesk הזדמנות להתחבר עם כל מה שסצנת הסטארט-אפים הישראלית יכולה להציע, והיא החלה לרכוש חברות שיתאימו לצרכים הגדלים במהירות של החברה. במהלך 5 השנים האחרונות רכשה החברה מספר סטארט-אפים ישראלים, בהם VisualTao, שהיווה את הבסיס לאתר הישראלי, את Imagine-Web (CmyCasa), את Purple Bit  ואת For-Each.

ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodeskדגם של כינור שהודפס במעבדה בת"א

"מרכז הפיתוח בישראל נמצא במגמת גידול משמעותית", אומר סרוסי. "אנו מציעים לאנשים הטובים ביותר בתחומם לבוא אלינו והם אכן באים, ובמקביל ממשיכים לחפש בישראל חברות נוספות שיכולות להתחבר לחזון שלנו ולמהפכה שאנו מובילים".

לדיון בנושא: ביקרנו במעבדת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה'ת של Autodesk


7:00
  /  
03.03.2015
  
מאת: ניצן אדטו