Sennheiser Urbanite – סטייל ודיוק גרמני נפגשים

Sennheiser הוא יצרן אוזניות ותיק בתוך שוק שמוצף באוזניות "ראפרים" מעוצבות. כעת החברה רוצה להראות לכולם איך הגרמנים עושים את ...

8:00
  /  
22.02.2015
  
מאת: איתי חזום

היצרן

Sennheiser electronic GmbH & Co הוא יצרן אוזניות גרמני גדול וותיק אשר נוסד ב 1945 על ידי פריץ סנהייזר. היצרן מוכר כמובן בזכות המגוון הרחב של דגמי האוזניות שלו, אך ידוע בתחום המקצועי גם כיצרן מיקרופונים מתמחה. בכל הקשור לאוזניות, Sennheiser מכסים הכל – כפתור / IEM / ניידות / מתקפלות / בינוניות / גדולות / אלחוטיות, אולפניות ומי שמחפש אוזניות למטרה מסוימת ימצא אותן אצלם. אגב למי שלא יודע, Sennheiser עדיין נמצאת בבעלות פרטית.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

האוזניות

סדרת ה Urbanite של Sennheiser מורכבת משני דגמים: דגם ה Urbanite שמיועד לשבת על האוזן (Supra Aural), ודגם ה Urbanite XL שמיועד לשבת מסביב לאוזן (Circumaural). הסדרה ממוקמת יחסית גבוה בהשוואה לכל שאר דגמי האוזניות שלהם שמיועדות לשימוש נייד ובאופן טבעי מכוונות ישירות לדגמים מתחרים כגון "אוזניות הסלבס" וכדומה. Sennheiser אף הלכו רחוק יותר והשקיעו בסדרה קצרה של פרסומות "יצירתיות" לסדרה.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

שתי האוזניות אינן מציגות לדעתי עיצוב יוצא דופן ונראות יותר כמו עיצוב שמהנדס גרמני קפדן היה עושה אם היו מבקשים ממנו לעצב משהו מדליק ו Hip. לזכותו של אותו "מהנס מעצב" יאמר שהאוזניות בנויות לתפארת, גם בהיבט של תכנון וגם בהיבט של איכות החומרים ישנה הרגשה של מוצר איכותי ומוקפד. כיאה למוצר בז'אנר הזה, שני הדגמים מוצעים במבחר של צבעים וגימורים.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

כל אוזנייה מגיעה עם כבל נתיק שטוח אשר כולל מתגי עוצמה, מתג מענה ומיקרופון, כאשר ישנה גרסה שמיועדת למוצרי אפל וכזו שמיועדת למוצרים מבוססי אנדרואיד. האוזניות כוללות מנגנון התאמה חלק, נוח, בעל טווח מספק ומי שמעוניין יכול גם לקפל אותן על מנת להקל בזמן אחסון, סביר להניח בתוך הנרתיק הרך שמצורף בחבילה.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

מבחינת נוחות, שתי האוזניות כוללות פדים מ Velour מאד נעים ואיכותי כאשר בשתי האוזניות הפדים לא קשים מדי או רכים מדי והקשת אינה לוחצת יתר על המידה. במובן הזה ה Urbanie הן אוזניות נוחות, אבל ה Urbanite XL מעט אכזבו אותי מכיון שלמרות שמדובר באוזניות שמיועדות לשבת מסביב לאוזן, הפדים אינם גדולים מספיק על מנת להקיף את כל האפרכסת בצורה נוחה ולכן החלק העליון/תחתון של האוזן מרגיש מעט לחוץ, לפחות במקרה שלי. בנוסף, האטימה של ה Urbanite יותר טובה מזו של ה Urbanite XL. הכבל הנתיק מתחבר לצד השמאלי של כל אוזנייה כאשר הוא "ננעל" בתנועה סיבובית על מנת למנוע מצב שהכבל מתנתק בטעות.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

בכל הקשור למפרט הטכני, ה Urbanite מציגות רגישות של 118dB בעוד שה Urbanite XL מציגות רגישות נמוכה יותר של 110dB. בשתיהן העכבה נמוכה למדי ועומדת על 18Ω, טווח התדרים זהה ועומד על 16Hz-22kHz (לא מצויין באיזה טווח עוצמה) ואורך הכבל הוא 1.2 מטר. שתי האוזניות כמובן משתמשות בדרייבר דינמי ושתיהן סגורות על מנת למנוע חדירה של רעשים חיצוניים, אך אלו אינן אוזניות בעלות הסרת רעשים אקטיבית.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

מדידות

הגרף:

 • Frequency Response: על היענות התדרים אפשר לקרוא כאן. ניתן לראות בגרף דברים כגון האיזון הטונאלי של האוזניות, כמה נמוך הן יורדות בבסים, האם ישנם רזוננסים לא רצויים, ועוד.
 • Impedance: על עכבה אפשר לקרוא כאן.

מקרא:

 • ציר מאוזן: ציר התדרים כאשר הבסים (Bass) מצד שמאל, מידריינג' (Midrange) באמצע, וטרבל (Treble) מצד ימין.
 • ציר מאונך שמאלי: הפרשי עוצמה בדציבלים (dB). המספרים בגרף אינם מעידים על העוצמה האמיתית, אלא רק על ההפרשים.
 • ציר מאונך ימני: נתון העכבה באום (Ω).

סוגי גרפים:

 • גרף אדום: מייצג את ה Frequency Response של צד ימין.
 • גרף כחול: מייצג את ה Frequency Response של צד שמאל.
 • גרף שחור: מייצג את העכבה.

 

Urbanite

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

Urbanite XL

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

Frequency Response: שתי האוזניות מפיקות בס שיורד ל 20Hz, כאשר ה Urbanite מפיקות מידריינג' יותר מאוזן לעומת ה Urbanite XL, אך באופן כללי שתי האוזניות אינן מאוזנות במיוחד וסביר להניח ישמעו שונה למדי. מבחינת התאמה בין צד שמאל לימין, ה Urbanite מציגות בסה"כ התאמה טובה, כאשר ה Urbanite XL מציגות התאמה פחות טובה.

Impedance: ה Urbanite מציגות עכבה יציבה שנעה בין 20Ω ל 21.7Ω בממוצע, כאשר ה Urbanite XL מציגות עכבה מעט פחות יציבה שנעה בין 19.2Ω ל 25Ω. בשתי האוזניות ישנו רזוננס מוזר מעט מתחת ל 5kHz שמופיע גם ב Frequency Response.

אגב, מי שמעוניין במדידות יותר מפורטות יכול למצוא כאלו באתר Innerfidelity.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

האזנה

 ציוד:

 • ממיר DAC משולב עם קדם מגבר Burson audio HA-160D.
 • Samsung Galaxy S3.
 • Sandisk Sansa Clip.

על מנת לתאר במילים יפות את חווית ההאזנה שלי, קיים פה ושם שימוש במונחים סובייקטיביים כמו בהיר/קטיפתי/חד/במה וכו', אלו נתונים לפרשנות אישית, ולכן אינם תמיד מתארים את מה שאתם חושבים שזה אומר. מדובר על הרשמים האישיים שלי, עם המוזיקה שאני בחרתי ועם הציוד שברשותי, ולמישהו אחר עם טעם מוזיקלי אחר וציוד אחר, האוזניות יכולות להישמע שונה לגמרי, אז נא לקחת את זה בחשבון. מי שרוצה לדעת אם האוזניות נשמעות לטעמו פשוט יצטרך ללכת ולהאזין להן.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

להפתעתי, למרות שמדובר בשתי אוזניות מאותה הסדרה עדיין מדובר בשתי אוזניות בעלות אופי שונה לחלוטין. הדבר הראשון ששמים לב אליו עם ה Urbanite הוא הבס המעולה. אני לא מדבר על סתם בס חזק, אלא בס רך, עמוק ונקי. לעומתן ה Urbanite XL מפיקות בס פחות מוצלח שחסר את ה Thump שיש ל Urbanite. אותו Thump בא לידי ביטוי מוצלח עם קטעים אלקטרונים כגון Happens all the Time של Depeche Mode או Come Back You Know של Roberto Palmero. בקטע השני ל Urbanite היה גם איזון שיותר התאים לדעתי לקטע האוס שכזה.

איפה שדגם ה Urbanite פחות זוהר הוא התחום הגבוה יותר בספקטרום, וזה דווקא התחום החזק יותר של ה Urbanite XL. עם קטעים איכותיים כגון Ode To Billy Joe של Patricia Barber או Fantasy Love של Stanley Clarke ה Urbanite XL מציגות סאונד יותר פתוח ומפורט בעוד שה Urbanite היו יותר יבשות. קטעים של Enya כגון Exile או On Your Shore הרגיש מעט מבוזבזים על ה Urbanite ודי מספקים על ה Urbanite XL.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

היו רגעים שמצאתי ששתי האוזניות חולקות ביצועים מספקים עם אותם הקטעים כמו במקרה של Panther ו Burning Down the House של Marcus Miller. ה Urabnite הפיקו סאונד יותר נעים בעוצמות האזנה גבוהות ועם בס בעל יותר נוכחות במיוחד בקטע השני. לעומת זאת ה Urbanite XL הציגו סאונד מעט יותר מאוזן ופתוח, אבל עם תוצאה מעט פחות "כיפית". לאופי של ה Urbanite XL יש גם חסרונות, לדוגמא בקטע Prayer של Secret Garden אמנם ישנה תחושה טובה של אויר בין הכלים שפשוט לא היתה ב Urbanite, אבל מצד שני הסאונד ב Urbanite XL היה מעט יותר "קופסאתי" ואת זה פחות אהבתי.

עם ה Urbanite XL ישנו אפקט של במה מעט יותר קדמית לעומת ה Urbanite שמציגות אפקט של במה יותר רחבה אבל כזו שיותר לצידי האוזניים. במקרה של ה Urbanite XL זה בלט לטובה בקטעים כגון Roadhouses & Automobiles של Chris Jones, אבל גם פה היתה תחושה של משהו מעט "קופסאתי". מצד שני, ה Urbanite אינן פתוחות מספיק לדעתי על מנת לנצל את המקסימום מקטע שכזה.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

באופן כללי ה Urbanite XL לדעתי יותר הצליחו עם קטעים איכותיים אשר אינם נותנים דגש גבוה במידריינג' התחתון, בזמן ש Urabnite יותר התאימו לקטעים אלקטרוניים או פופ מודרני שבעלי טווח דינמי יחסית מקומפרס. לדוגמא, הקטע Magnetic Lies של Malia היה הרבה יותר מוצלח לטעמי על ה Urbanite בעוד שעל ה Urbanite XL הקטע נשמע יותר רזה ומחוספס. אותו הדבר היה עם Spank של Boris Blank ו I Am Everywhere של Eric Serra, שם ה Urbanite הפיקו בס הרבה יותר מוצלח ומהנה וסאונד מעט יותר מלא. ברגע שהכנסתי למשוואה קטעים יותר "אטמוספרים" כמו באלבום Paschale Mysterium של Aurora Surgit, ה Urbanite נשמעו סתומות מדי וחסרות פירוט או הפרדה בעוד שה Urbanite XL הרבה יותר התאימו.

מבחינת התאמה לציוד, שתי האוזניות אינן מהוות אתגר למגבר יעודי, כאשר עם נגנים ניידים או סמארטפון ל Urbanite היה יתרון ברור בכל הקשור לעוצמת האזנה. עם ה Urbanite XL הייתי קרוב לעוצמה מקסימלית עם ה Galaxy S3 כאשר ל Sansa Clip כבר היו יותר רזרבות, אך כל זה גם מאד תלוי בטעמו האישי של כל מאזין.

Sennheiser Urbanite - סטייל ודיוק גרמני נפגשים

סיכום

סדרת ה Urbanie אינה הפעם הראשונה ש Sennheiser מנסים להוציא אוזניות בסגנון הזה, אבל עושה רושם שהפעם המוצרים מעט יותר ממוקדים. שתי האוזניות בנויות לתפארת ואמנם לא נראות כמו אוזניות יוצאות דופן, אך כן מרגישות כמו מוצר איכותי, מודרני ושימושי.

שתי האוזניות בסדרה – ה Urbanite וה Urbanite XL נשמעות שונה למדי ולדעתי, מעבר לעניין הגודל, מכוונות גם לטעמים שונים. את ה Urbanite הייתי ממליץ לאלו שאוהבים מוזיקה מודרנית ועשירה בבס, כזו שעלולה להישמע מעט בהירה מדי או "רועשת" מדי על אוזניות אחרות, בעוד שאת ה Urbanite XL הייתי ממליץ לאלו שמחפשים סאונד יותר מפורט ופתוח עם פחות דגש בבסים.

Sennheiser Urbanite – מחיר מומלץ לצרכן: 1,100 ש"ח.

Sennheiser Urbanite XL – מחיר מומלץ לצרכן: 1,380 ש"ח.

מוצרי Sennhesier משווקים בישראל על ידי שוחט סל המוסיקה בע"מ.

לדיון בנושא: Sennheiser Urbanite – סטייל ודיוק גרמני נפגשים


8:00
  /  
22.2.2015
  
מאת: איתי חזום

1