סרט לסופשבוע-אל תוך היער (Into the Woods)

העיבוד הקולנועי למחזמר המצליח "אל תוך היער" מחולק לשני חלקים. הראשון מבדר ומהנה, השני חסר מיקוד והזוי. למרות זאת, כדאי מאוד לראות ...

20:00
  /  
19.02.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"אל תוך היער" הוא עיבוד קולנועי למחזמר מצליח מברודווי שכתבו ג'יימס לאפין וסטיבן זונדהיים (שכתב גם את "סיפור הפרברים" ואת "סוויני טוד"). העלילה משלבת בין ארבע אגדות ילדים אהובות. סינדרלה (אנה קנדריק), כיפה אדומה (לילה קרופורד), ג'ק ואפון הפלא (דניאל האטינסטון) ורפונזל (מק'נזי מאוזי). ארבעת האגדות נפגשות בסיפור מסגרת על אופה צעיר (ג'יימס קורדן) שבילדותו משפחתו קוללה ע"י מכשפה רעה (מריל סטריפ המצויינת) וכדי להסיר את הקללה המכשפה שולחת אותו ואת אשתו (אמילי בלאנט) למשימה מסוכנת ביער. תוך כדי המסע הם והצופים פוגשים את גיבורי האגדות וגם נספחים כגון הנסיך (כריס פיין), אמה החורגת של סינדרלה (כריסטין ברנסקי מ"האישה הטובה"), אמו של ג'ק (טרייסי אולמן) והזאב (ג'וני דפ).

סרט לסופשבוע-אל תוך היער (Into the Woods)

לביקורת

"אל תוך היער" הופק ע"י אולפני דיסני בתקציב של 50.000.000 דולר. הוא יצא בארצות-הברית בחג המולד האחרון וצבר עד היום הכנסות של 31.000.000 דולר. הוא פונק ע"י הביקורות וגם זכה בשלוש מועמדויות לפרסי האוסקר. העיצוב האומנותי, עיצוב התלבושות ומועמדות אישית למריל סטריפ בקטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר. אחרי שראיתי את הסרט אני יכול להגיד לכם שמדובר בסרט נחמד מאוד. הוא מצליח להיות מבדר ומהנה למרות כמה בעיות בודדות שמציצות ככל שהסרט מתקדם.

סרט לסופשבוע-אל תוך היער (Into the Woods)

 

את "אל תוך היער" ביים רוב מרשל. מרשל ידוע בהוליווד כבמאי פעיל שידע גם הצלחות וגם כשלונות. מצד אחד, הוא עיבד למסך  מחזות זמר מצליחים כמו "שיקאגו" ו-"תשע". שניהם הצליחו מאוד ו"שיקאגו" גם זכה בפרסים רבים בטקס האוסקר ובגלובוס הזהב. מצד שני, הוא גם אחראי לעיבוד הקולנועי העייף ל"זכרונותיה של גיישה" וגם לסרט הרביעי והגרוע של "שודדי הקאריביים" (והחמישי בדרך). בשורה התחתונה, דיסני ידעו טוב מאוד בידי מי הם מפקידים את הסרט. רוב מרשל ידוע כאחד שמנצל בצורה הכי טובה את המדיום הקולנועי כדי שישרת את המחזמר והשירים בצורה הטובה ביותר. מה שאפשר לעשות על המסך הגדול אי אפשר לעשות על הבמה ועל המסך אפשר להשתמש באפקטים מיוחדים ובטריקים של עריכה וצילום. הסרט מצולם בפריים רחב והסצינות שלו מחולקות בצורה שווה. יש סצינות חוץ שמאופיינות בצבעוניות אדירה ויפהפייה, הסצינות שמתרחשות ביער יער שבהן שולט האופל והצבעים השחור, האפור והכחול וסצינות הפנים שמצולמות בבתים של הגיבורים ומאופיינות לפי האגדה. זה עוזר לנו כצופים להיכנס לאווירה שבה מתנהלים הסרט והמחזמר ומוכיח למה הסרט מועמד לאוסקרים שאליהם הוא מועמד.

סרט לסופשבוע-אל תוך היער (Into the Woods)

בגלל שהסרט מבוסס על מחזמר, יש חשיבות אדירה לפסקול ולשירים. מכיוון שמדובר במחזמר של סטיבן זונדהיים המפיקים המוזיקליים שאחראים על הפסקול החליטו לתת לעיבודים גוון קלאסי ותזמורתי. התזמורת עושה עבודה טובה, כל כלי מקבל את הכבוד המגיע לו והמיקס מצויין ככה שהכלים לא עולים על השירה ולהיפך. בנוסף, רוב השחקנים שמשחקים בסרט הם שחקנים שיש להם ניסיון רב בסרטים מוזיקליים. רובם שרים בקולם והם שרים מעולה. חוץ ממריל סטריפ, שכבר שרה בעיבוד הקולנועי של "מאמא-מיה" וגם קיבלה מועמדות לאוסקר על הופעתה בסרט אפשר לציין לטובה את אנה קנדריק בתפקיד סינדרלה שמפגינה גבוהים מרשימים ביותר (אגב, בקיץ נראה אותה בסרט ההמשך של "פיץ' פרפקט" שגם בו היא שרה), את ג'יימס קורדן שנותן הופעה מצויינת בתפקיד האופה, את אמילי בלאנט שזאת הפעם הראשונה שאני שומע אותה שרה, אל הילדים שמשחקים את כיפה אדומה וג'ק ואת ג'וני דפ בתפקיד הזאב. אני ראיתי את הסרט באולם הגדול של קולנוע רב-חן דיזנגוף בתל-אביב שמצוייד במערכת סאונד דיגיטלית שניגנה את הפסקול בצורה הכי נקייה שיש, בווליום חזק אבל לא מדי ובלי שום דיסטורשן או הפרעה.  אם יש לכם ציוד סאונד מעולה בבית אתם מוזמנים לראות את הסרט בסלון שלכם. אם אתם מעוניינים לראות אותו בקולנוע, תבדקו שיש באולם מערכת סאונד טובה.

סרט לסופשבוע-אל תוך היער (Into the Woods)

 אבל, כמה שלסרט יש יתרונות יש לו גם חסרונות והן מתגלות ככל שהסרט מתקדם. ראשית, הסרט אורך כ-124 דקות שזה כמעט שעתייים. השעתיים הללו גרמו לסרט להתחלק לשני חלקים. החלק הראשון, שמציג את הדמויות והסיפור הוא מבדר ומהנה. יש בו שירים ממש טובים, הוא מצליח לרתק את הקהל וגם טיפה להצחיק עם כמה קטעים שמכילים גם הומור. לצערי, דווקא כשחושבים שהוא אמור להסתיים מגיעה איזו מניפולציה תסריטאית שמושכת את הסרט לכיוונים די הזויים ומשעממים שגרמו לילדים שבקהל להשתעמם ולמבוגרים שבקהל לפהק, להסתכל על השעון או על הסמארטפון.  קיצוץ של חצי שעה מהסרט לשעה וחצי וויתור על חלק גדול מהסצינות היו עושות לסרט רק טוב, אבל בכל זאת כדאי מאוד להשקיע זמן ולראות אותו. גם מי שסרטים מוזיקליים הם לא כוס התה שלו יתרשם ממנו לטובה. לפני סיום, טיפ קטן. הסרט מכיל כמה סצינות שעלולות להפחיד ילדים קטנים. אם אתם מתכוונים לראות את הסרט עם ילדים תראות אותו עם ילדים מגיל 7 ומעלה שיודעים לקרוא ויכולים להסתדר עם סצינות בעלות גוון טיפה אפל.

סרט לסופשבוע-אל תוך היער (Into the Woods)

בקיצור-  אפשר לראות.

סרט לסופשבוע-אל תוך היער (Into the Woods)

"אל תוך היער"-ארצות הברית 2015. 124 דקות. בימוי: רוב מרשל. תסריט: רוב מרשל, ג'יימס לפין, סטיבן זונדהיים. שחקנים: מריל סטריפ, אנה קנדריק, ג'יימס קורדן, אמילי בלאנט, ג'וני דפ, ליילה קרופורד, דניאל האטינסטון, כריס פיין, מקנזי מאוזי, כריסטין ברנסקי, טרייסי אולמן, לוסי פאנץ', פרנסס דה לה טור.

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-אל תוך היער (Into the Woods)


20:00
  /  
19.2.2015
  
מאת: איתמר נימרוד

1