רצועה חכמה של Montblanc

ידוע לנו על האופנה החדשה של שעון חכם, אבל מה תגידו על פיתוחה של רצועה חכמה ? מסתבר שיש כזו.

7:00
  /  
15.02.2015
  
מאת: צבי וורובל

מאז השקת השעון החכם הראשון, מציעים המותגים והדגמים השונים עיצובים שונים ומשונים. יש כאלה מקובעים, עגולים, ממשיקים לסמארטפון ואפילו עצמאים בגרסת אנדרואיד לבישה.

לכל מי שחפץ בשעון מכני אמין ויוקרתי ימצא את מבוקשו בחברת השעונים הגרמנית Montblanc, אשר לקחה את נושא השעון החכם צעד אחד קדימה. בחברה לא כניסו כל שינוי בשעון עצמו ואת ה"חוכמה" העבירו לרצועת השעון. כך העונד את השעון נהנה משני העולמות, שעון איכותי ורצועה חכמה.

הפתרון של העברת החוכמה לרצועה הינו פתרון דומה לרצועת Kairos T-band, שסיימה את גיוס ההמונים באתר אינדיגוגו.

הפתרון על רצועה של השעון הקיים נקרא e-Strap (סימוכין: מוצר 113827). זוהי רצועה באורך של ארבע סנטימטרים עם מסך מונוכרום ברזולוציה של 128 על 36 פיקסלים ובגודל של 0.9 אינץ', המציג את כל ההודעות, כפי שמציגים שאר השעונים החכמים.

רצועת ה- e-Strap מתממשקת לסמארטפון באמצעות טכנולוגיית 3.0 Bluetooth ותומכת במערכת הפעלה אנדרואיד ו – iOS לתצוגת ההודעות. היא כוללת בתוכה גם חיישנים לזיהוי הפעילויות של עונד השעון. כמו כן, היא מאפשרת לשלוט על מולטימדיה, במצלמה בסמארטפון.

רצועה חכמה של  Montblanc

שאר חלקי הרצועה עשויים עור איטלקי משובח והמעטפת של המסך מפחמן DLC (diamond like carbon) להגנה מפני מים ומכות. ככל הנראה יימכרו גרסאות שונות של רצועות, בעלות גדלים וצבעים שונים.

משפחת השעונים שתקבל את הרצועה החכמה היא בדגמי Timewalker Urban Speed Collection, אבל החברה תאפשר לרכוש את הרצועה בנפרד ביחד עבור דגמים אחרים של שעונים מתוצרת Montblanc.

עדיין לא פורסם תאריך ההשקה של המוצר, אך מחיר השעון עם הרצועה הוא בין 2,999 ל- 4,690 יורו ומחירה של הרצועה בלבד,עבור דגמים אחרים של החברה, הוא כ- 250 יורו.

מעניין האם שאר החברות הותיקות לייצור שעונים מכאניים, כמו: רולקס, טיסו, או סייקו יאמצו את הרעיון.

מקור למידע ותמונות אתר a blog to watch

 

לדיון בנושא: רצועה חכמה של Montblanc


7:00
  /  
15.2.2015
  
מאת: צבי וורובל

1