עתיד המקלדת לסמארטפון – מקלדת פיזית בלתי נראית

Phorm היא כנראה המקלדת העתידנית המתיימרת לפתור לכל משתמשי הסמארטפון את בעיית המקלדת הוירטואלית על ידי יצירת מקלדת פיזית על ...

9:38
  /  
14.02.2015
  
מאת: אלי חבוש

חברת tactus technologies הציגה כיסוי לאייפד מיני – כיסוי אחורי משולב עם מגן מסך קדמי, אלא שבהסטת כפתור הנמצא מאחור על גבי הכיסוי, עולים לפתע על המסך כפתורי מקלדת פיזיים.

הכפתורים נוצרים על ידי הזרקת נוזל לתוך הכיסוי ויוצרים מעין בועה לכל כפתור. כעת ניתן להקיש על גבי המקלדת הוירטואלית ולקבל פידבק פיזי של הקלדה דבר שאמור להפוך את ההקלדה לנוחה יותר. בהסטת כפתור נוספת הכפתורים ייעלמו כלא היו ונוכל להמשיך להשתמש במכשיר כרגיל.

מהחברה נמסר שאין כל חשש לפגיעה במכשיר גם אם יפול והנוזל יישפך. מדובר בכמות קטנה מאוד של נוזל ועל כן למכשיר לא יקרה דבר גם אם תהיה דליפה.

את מקלדת ה phorm תשווק החברה בקיץ 2015 אך ניתן כבר כעת להזמין בעלות של 99 דולר. המקלדת תומכת היום במכשירי אייפד מיני בלבד וכפי הנראה במצב אנכי, אולם הכוונה לתמוך במכשירים אחרים בהמשך.

כמובן שכמו בכל דבר, המקלדת לא תומכת בעברית, במיוחד בשל העובדה שהמקשים נמצאים במיקומים שונים. לא בטוח כיצד החברה יכולה לפתור בעיית החלפת מקלדות או אם בכלל מעוניינת לעשות את זה בזמן הקרוב.

הבעיה של הקשה על גבי מסך ללא כל פידבק לחיצה היא בעיה מוכרת וישנה. חברות רבות ניסו לפתור אותה אם במקלדות חיצוניות ואם בפיזיות המונחות על גבי המכשיר. הפיתרון הזה מעניין למדי כשהוא כביכול אינו פוגע במראה המכשיר או ביישום שלו. מהצד השני, אנחנו לא באמת מקבלים מקשים אמיתיים אלא נקודות ברייל שמטרתן לסייע במציאת הכפתור.

ומה דעתכם?

 

 

לדיון בנושא: עתיד המקלדת לסמארטפון – מקלדת פיזית בלתי נראית

 

דרך: techcrunch


9:38
  /  
14.2.2015
  
מאת: אלי חבוש

1