נבחרי השנה של HT לשנת 2014

בהמשך למסורת של השנים האחרונות, אנו גאים להציג את נבחרי השנה הטכנולוגיים של HT. נבחרי השנה הם כאלו שהותירו על ...

7:00
  /  
31.12.2014
  
HTmag
נבחרי השנה של HT לשנת 2014

נבחרי השנה של HT לשנת 2014

כל שנה שעוברת בתחום האלקטרוניקה הבידורית מביאה עימה בשורה של מוצרים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות. תכני 4K למרות הבטחה מהמון אולפנים, עדיין לא הגיעו אלינו הביתה, אין גם שום סימן ממשי שזה הולך לקרות בקרוב. מה שכן, מחירי מסכי ה- 4K צנחו פלאים, אז זה לא משנה יותר מידי אם אנחנו צופים בתכנים כאלו או לא, כשאנחנו נלך בקרוב לרשתות לקנות מסך חדש לסלון, הוא פשוט יגיע ב- 4K, בדיוק כמו תלת מימד שכיום נמצא כסטנדרט בכל מסך. Dolby Atmos, פורמט האודיו החדש מופיע כיום בכל רסיבר וממש לא איכפת ליצרנים שכנראה אנחנו לא הולכים להתקין רמקולים על התקרה, הפלזמה הגיע לקיצה, אז מעכשיו כולנו נקנה רק מסכי OLED או LCD (ואין רע בכך!), רמקולי Bluetooth נהיו נפוצים מאוד וכיום אין יצרן שלא מציג מוצרים בקטגוריה זו, עבורנו נדמה שזאת המתנה אשר קופצת לראש כברירת מחדל לכל מי שאנחנו רוצים לצ'פר.

האתר שלנו בשנה האחרונה שקק חיים וכל שנה אנחנו מנסים להגיע לרמה הבאה מבחינת סיקור אירועים חדשותים מסביב לעולם ורמת המאמרים אשר מתפרסמים. הרמנו את מבחן הרמקולים המדפיים הגדול ביותר שאי פעם פורסם, עם 32 מתמודדים מרוב היבואנים המובילים בישראל. מבחן השוואתי לרמקולים שקועים גם כן ביצענו, מבחן אוזניות גדול ובולט ועוד אינספור כתבות על רמקולים רצפתים, קולנוע ביתי, אוזניות ועוד.

האתר שלנו מעולם לא התמקד רק בארץ ושלח נציגויות לרוב התערוכות המרכזיות בעולם בתחום. צוות גדול נשלח לסקר את תערוכת CES, תערוכת האלקטרוניקה הבידורית הגדולה בעולם אשר מתקיימת בארה"ב, לאחר מכן הגענו גם ל- IFA GPC 2014 שבאנטליה, לאחר מכן גם ל- IFA 2014 ולבסוף גם נתנו הצצה למפעל מסכים של LG בקוריאה.

בנושאי האתר עצמו, העברנו את הלוחות לפורומים, דבר אשר גרר הצלחה לפי כמות הפרסומים בלוחות והפידבק מהקהילה. תחום התוכן קיבל דחיפה רצינית השנה, עם כמעט 90 כתבות בנושא, התחלנו גם להוציא Newsletter והשנה חגגנו יומהולדת 10 שמח ביותר לאתר.

אז כפי שהבנתם, השנה האחרונה הייתה עמוסה במיוחד – השנה הבאה, עוד יותר.

נודה בהזדמנות זו לכל חברי האתר החדשים שהצטרפו אלינו בשנה האחרונה והותיקים יותר שנמצאים איתנו שנים, חלקם אפילו מהיום הראשון להקמת האתר. רק בזכותכם יש לנו קהילה משגשגת, פוריה וכזאת שעוזרת להפוך את דפי האתר לבית שני.

אז לאחר ההקדמה המעט ארוכה מידי, נעבור למוצרי השנה שלנו לשנת 2014!


בחירות המוצרים שלנו נעשו לפי החלטות צוות HT, אשר הוצגו במהלך השנה החולפת ואותם ראינו, שמענו, הרגשנו והשתמשנו בהם במהלך השנה. הקטגוריות והמוצרים אינם מסודרים לפי סדר כלשהו. הבה נתחיל בהצגת המוצרים.


וידאו

נבחרי השנה של HT לשנת 2014מסך לכל אחד – Panasonic TH-50AS700

 

ההתקדמות של פנסוניק בשנתיים האחרונות בתחום המסכים הדקים היתה כל כך משמעותית השנה שקשה היה להתעלם מה-AS700 ומהגרסאות היוקרתיות יותר בסדרה. פנסוניק עשתה כאן צעד רציני בקירוב בין האיכות שהתרגלנו אליה בפלזמה לבין היכולות של מסכי LED.

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014מסך UHD, ה- Samsung 4K UHD HU9000

מסך שכולל בעצם את כל מה שאפשר לחלום עליו במסך חכם מודרני. הוא סקסי, מתוחכם, דובר עברית וכולל לא רק UHD אלא גם מעוגל וללא רפלקציות. עם זאת יש מקום לשיפור שכן סמסונג משתמשת כעת בשירותים שלה לפיענוח קול ותנועה אשר פחות חזקים מהדור שקדם למסך זה. לא שאנחנו בטוחים שאלה פיצ'רים חשובים במיוחד – ולראיה המסך בכל זאת מגיע לטופ של המסכים שלנו.

נבחרי השנה של HT לשנת 2014

מקרן – Sony VPL-HW55ES

מדובר במקרן SXRD שמבחינת עלות תועלת מביא אותנו לנקודה באמת ייחודית – תמונה קונטרסטית מדהימה במחיר שלמרות שאינו עממי, עדיין בר השגה למי שמחזיק קולנוע ביתי סביר ומעלה. התלונה היחידה שלנו אליו היא בנוגע לפערי המחיר הגבוהים כל כך בין הדגמים הבכירים יותר כמו ה- VW300, 500 וה-1100. האמת שאנחנו יודעים את התשובה: כי אין להם תחרות אמיתית עדיין.

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014טכנולוגית מסכים – OLED

למרבה הצער לא היה לנו מסך בטכנולוגית OLED בבדיקה השנה. ציפינו שהשנה תהיה שנת ה-OLED, אך כיום LG ממשיכה להיות הספקית האקסקלוסיבית של OLED ללא תחרות משמעותית. המחירים אמנם ירדו מ-40,000 ש"ח בשנה שעברה ל-24,000 השנה, אך זה לא מספק. אנחנו מאמינים שהפריצה הגדולה תגיע לאחר שהמחיר ירד מתחת לגבול ה-20,000 ש"ח.
אין ספק כי טכנולוגית מסכים זו מביאה עימה איכות צפייה שלא הכרנו בעבר וכזאת אשר משאירה שאר הטכנולוגיות המוכרות יותר הרחק מאחור. כל מי שצפה במסך OLED, חייב להשיג כזה.


אודיו

נבחרי השנה של HT לשנת 2014מדפיים עד 5000 ש"ח – JBL LSR308

JBL החליטו ללכת ברצינות כאשר הם התחילו לתכנן את ה LSR308. המטרה שלהם היתה לקחת את היסוד של רמקול הדגל האולפני שלהם ולהוציא זוג מוניטורים ברמת כניסה אשר יוכלו לנצל את היתרונות של אותו יסוד, והם הצליחו בגדול. ה- LSR308 הם לא רק רמקולים מדפיים גדולים, אלא גם מפיקים סאונד גדול ומאוזן שמתחרה במדפיים יותר יקרים. גם אידיאלי לאולפן המתחיל וגם אידיאלי לחובב האודיו הביתי.

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014

מדפיים עד 10,000 ש"ח – KEF LS50

מה לא נאמר על ה- LS50? המנצחים במבחן המדפיים הגדול של 2014 הצליחו להפתיע כמעט כל חובב אודיו עם הסאונד הרחב שלהם וההקפדה על הפרטים הקטנים. הם נראים טוב, בנויים טוב ונשמעים נפלא. KEF הצליחו בשנים האחרונות להתעלות על עצמם וה- LS50 יתפסו מקום של כבוד אצל כל חובב של רמקולים מדפיים.

 

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014מדפיים עד 25,000 ש"ח – B&W 805D

רמקול הדגל המדפי של B&W לא רוצה יחס של מדפי, הוא רוצה יותר מזה. מדובר ברמקולים מדפיים שמנסים לתת את מה שרמקולים רצפתיים קטנים מסוגלים לתת וזו לא בדיחה. כיאה למדפיים יוקרתיים, ה- 805D מלאים בכל טוב, החל מאיכות בניה מעולה, דרך תיבה מושקעת, דרייברים מתקדמים וכמובן, טוויטר היהלום שעל שמו קרוייה הסדרה.

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014רצפתיים עד 10,000 ש"ח – KEF Q700

סדרה Q של KEF תמיד היתה הטעימה הראשונית שהיצרן נותן למי שרוצה להאזין לעיקרון ה Uni-Q שלהם והסדרה הנוכחית אינה שונה. ה- Q700 לא ינסו להנעים את זמנכם ויעדיפו לחשוף כל פרט בהקלטה שאתם מאזינים לה, אז תתכוננו להשתמש בהקלטות איכותיות. אם תמלאו אותם ב"דלק" איכותי, ה- Q700 יפיקו סאונד בעל מימד שקשה למצוא ברמקולים סטנדרטיים.

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014

רצפתיים מעל ל 25,000 ש"ח – Polk Audio LSiM707

כשמדברים על רמקולים ברמה גבוהה לסטריאו לא נהוג להזכיר את השם Polk Audio וחבל, כי עם ה- LSiM707 היצרן מבולטימור מכוון גבוה. ה- LSiM707 הם רמקולים גדולים ולא לחינם, כי אם רזרבות גדולות של כוח דינמי ובס מעולה הם מה שאתם מחפשים בזוג רמקולים, ה- LSiM707 הם מתמודדים שאי אפשר להתעלם מהם. אם חלקכם הפסקתם לקחת את Polk Audio ברצינות, כדאי לכם להתעורר.

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014רסיבר – Onkyo TX-NR636

לא רסיבר כניסה, לא יקר מידי, באמצע – ועם ביצועים מצויינים. ה- TX-NR636 הוא רסיבר עם חיבוריות יוצאת מהכלל, עם HDMI 2.0 בעל תמיכה ב- HDCP 2.2 אשר תאפשר להציג תכני 4K במלוא הדרם, דבר אשר הופך את הרסיבר ל- Future Proof. העיצוב נשאר שמרני כפי שהיה בדגמים קודמים, אבל כנראה שזה אחת מהתכונות שיש לסדרה הזו וזאת שהופכת אותה לכל כל מצליחה, שנה אחר שנה. כל התכונות שיש לרסיבר פרימיום, אבל עם מחיר שכל אחד מאיתנו יכול להרשות לעצמו. זהו אחד הרסיברים עם התמורה למחיר הגבוהים ביותר בנמצא והרסיבר הנבחר שלנו לשנת 2014.

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014אוזניות – Beats Solo2

כשבוחנים אוזניות ניידות, הדגש הוא על עמידות, נוחות לנשיאה והנאה. מבין כל האוזניות שבחנו, ה-Beats Solo 2 בלטו לחיוב מכל הבחינות הנ"ל. הן מתקפלות, בעלות רפידות עור נוחות שגם אוטמות מצויין את הסביבה החיצונית, כבל נתיק כולל שלט ומיקרופון, ונרתיק נשיאה קומפקטי מבד ניאופרן איכותי. אבל היתרון הכי גדול שלהן הוא שסוף-סוף קיבלנו אוזניות של מותג Beats הענקי (כזכור, החברה נמכרה השנה לאפל בלמעלה מ-3 מיליארד דולר!), שהן גם יפות וגם אופות: איכות הסאונד השתפרה בהן פלאים לעומת הדורות הקודמים, והן התבלטו מעל לכל שאר דגמי האוזניות שנבחנו השנה בחתימת הסאונד הכיפית שלהן, שמדגישה יפה את הבאסים מבלי "לזהם" את שאר טווח התדרים. בהתחשב בעובדה שרובנו מבקשים להתנתק מהסביבה וליהנות מהמוזיקה שלנו כשאנחנו בדרכים, ה-Beats Solo 2 הן האוזניות הטובות ביותר עד 1,000 ש"ח להבטחת מקסימום פאן מחוץ לבית!

 

 

 

 


HTPC

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014HTPC חומרה – סדרת ה- Cubox

שנת 2014 הייתה שנה מעניינת ביותר בתחום החומרה למכשירי HTPC זעירים. בין המוצרים הבולטים ניתן למנות את סדרת ה-NUC של אינטל ואת המחשבים המקוררים פסיבית של eGlobal הסינית, אולם אין ספק שהמוצר שממש כבש השנה את האתר בסערה הוא ה-CuBox. במארז קובייה קטן, זול וזעיר מקבלים את כל מה שצריכים: תמיכה מלאה בפורמטי האודיו המתקדמים, תמיכה רשמית ע"י הפצת התוכנה OpenELEC להרצת XBMC/Kodi, מקלט אינפרה אדום מובנה, הרצה מלאה של בלו ריי מלא, ואפילו יציאת אודיו אופטית, שקשה למצוא כיום במחשבי PC זעירים ו/או ניידים. סדרת ה-CuBox מגיעה במגוון מעבדים, חזקים יותר וחזקים פחות, עם או בלי רשת אלחוטית, וכל אחד מוצא את מה שמתאים לתקציב שלו. מבצע ה-HT Deal למוצרי ה-CuBox שהתקיים בחודש נובמבר נחשב אחד המוצלחים בתולדות האתר.

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014HTPC תוכנה – OpenELEC ו- Kodi

השנה לא היו הפתעות מיוחדות בתחום. התוכנה Kodi, אשר החליפה את השם שלה מ- XBMC, המשיכה להתפתח עם תמיכה מובנית במקלדת וירטואלית בעברית, תמיכה ב-4K ועוד, כמו גם קהילה הולכת וגדלה הממשיכה לפתח שלל תוספים והרחבות עבור התוכנה לצפייה בתכני אונליין. גם OpenELEC, ההפצה הכוללת פתרון של קליק אחד להתקנת מערכת הפעלה חינמית מסוג לינוקס והתוכנה Kodi בתוכה, המשיכה להתייצב, להשתפר ואף לתמוך באופן רשמי בחומרות חדשות כמו ה-CuBox בנוסף לתמיכה המסורתית במחשבים מבוססי מעבדי אינטל ו-AMD. אגב, למי שלא יודע, "המדריך השלם ל-XBMC", אשר נכתב ע"י TheWiz, הינו המאמר הנקרא ביותר בתולדות האתר!

 

 


HT Mobile

 

הקרב היה קשה השנה מסיבות טובות וסיבות טובות פחות. הסיבות הטובות קשורות בעובדה שכמעט כל חברה יצרה מכשיר דגל ראוי ומעולה וכל חברת המשיכה את הסדרות המוכרות שלה בשדרוג חומרתי כביר שלא יבייש את עולם המחשבים אפילו, סמסונג המשיכה עם הגלקסי S5, סוני המשיכה בסדרת ה- Z עם ה- Z3, חברת LG הוציאה את ה- G3 החזק, HTC עם ה- M8 המוערך כל כך ועוד…
למעשה כל אחת יצרה שדרוג טבעי למכשיר הקודם שלה בסדרה ואלו גם החדשות הפחות טובות מבחינתנו – היצרניות לא חידשו, לא יצאו מעורן לא בתחום העיצובי ולא בתחום הטכנולוגי שהיווה לכל היותר שדרוג חומרתי טבעי.

נבחרי השנה של HT לשנת 2014LG G3

אם היינו צריכים לבחור מכשיר "סטנדרטי" מהיצרניות הגדולות, סביר להניח שה G3 היה לוקח את המקום הראשון, למרות אי אילו בעיות טכניות שהטרידו משתמשים רבים.
LG עשתה כברת דרך ארוכה ומיצבה את עצמה, זו השנה השנייה ברציפות כיצרנית מוערכת, מעיזה וחדשנית. אמנם מדובר בשדרוג ל G2 שהיווה קפיצת מדרגה מסויימת בכל הקשור לחדשנות, אך ה G3 המשיך את אותה הצלחה והוא בהחלט מכשיר שראוי לקחת את התואר השנה.

 

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014OnePlus One

מבחינת תמורה למחיר, ה OnePlus one הוא המכשיר המנצח השנה. כחברה עלומה בעלת מכשיר אחד בלבד, הצליחה, באמצעות לא מעט תעלולים שיווקים, לשווק את ה One כמכשיר נחשק וזול.
במהלך השנה צפינו בתורים וירטואלים רבים של אנשים שמחפשים לרכוש את המוצר כשנולד לו גם שוק חדש – מכירת הזמנות לרכישת ה One.
הפלוס אמנם לא המכשיר הזול ביותר שניתן למצוא וגם לא המכשיר הטוב ביותר, אולם השילוב של חומרה טובה, עיצוב מושך את העין ומחיר זול משמעותית ממתחרות חזקות, מציבות אותו מבחינתו במקום ראוי השנה.


iPhone 6

נבחרי השנה של HT לשנת 2014בכל הנוגע לעיצוב וחדשנות, חברת אפל הצליחה להראות לנו שלמרות שתחום האנדרויד נוגס בה ותופס פער, יש לה עדיין מה להציג ובאיבחת אירוע הכרזה אחד בשנה, מראה כיצד כל העולם עומד על הרגליים, תרתי משמע, ורוצה נגיסה אחת קטנה מהתפוח.
אפל הרשימה גם בהגדלת גודלו הפיזי של האייפון, הן ה- 6 והן ה- 6 פלוס (שלטעמנו גדול מידי) אולם ה- 6 הוא בדיוק בגודל המתאים. בשילוב גרסת מערכת ההפעלה החדשה שניתנה למספר מכשירים אחורה כבכל פעם ושדרגה את השימוש במכשיר, אין ספק שאפל הצליחה לשמור על קהל מאמיניה ואף לצרף כמה חדשים תוך שהיא משנה ומעצבת מחדש כמעט את הסדרה.

האייפון 6 אמנם סובל משיהוקים מרגע צאתו לאור (סאגת הכיפוף, מריטת זקנים ועוד…) אך הוא עדיין מצליח לגבור על האחרות בבנייה נוחה, עיצוב נחשק ונוחות הפעלה שמצטמצמת בכל יום מהמתחרה – האנדרויד.

 

 


HT Photo

 

 

קומפקטית קטנה: Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

נבחרי השנה של HT לשנת 2014
הדור השלישי של המצלמה שעשתה מהפכה בעולם הקומפקטיות לוקחת את השושלת הקצרה אך המכובדת הזו צעד משמעותי קדימה, עם עינית חדשה, מסך מפרקי, ועדשה בעלת אורכי מוקד של 24-70 מ"מ שלמרות היותה מעט קצרה, היא מפנקת בצמצמים גדולים בכל הטווח שלה, החל מ-f/1.8 בצד הרחב ועד ל-f/2.8 במלוא הזום. אמנם היא לא תחליף מלא ל-DSLR, ואין לה שלל כפתורים וגלגלות, אך אין כל ספק שגם הפעם סוני הצליחה לעשות את הלא ייאמן, וה-RX100 III היא המקסימום של יכולות צילום שאפשר להכניס לכיס.

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014מצלמה קומפקטית – Fujifilm X30

ה-X30 הוכיחה את עצמה כמצלמה הקומפקטית המשובחת ביותר של פוג'י עד היום. היא מייצרת תמונות יפהפיות ונעים מאוד לצלם איתה. אמנם התחרות קשה וגודלי החיישן בין "1/1.7 ל-"2/3, שעד היום היו פופולרים במצלמות קומפקטיות איכותיות, הופכים לאט לאט מיושנים לנוכח חיישני ה-"1 כמו בסוני RX100 והקנון G7X, שלא לדבר על הפנסוניק LX100 המציגה לראשונה חיישן 4/3 במצלמה קומפקטית.

למרות כל זאת, ה-X30 היתה המצלמה אליה ניגשתי פעמים רבות למרות שגם ה-RX100 החדשה עמדה על השולחן. השיקולים לבחירת מצלמה הם מגוונים – ויתרונותיה של ה-RX100 בייצור תמונות איכותיות יותר ותוך כדי כך להכנס לכיס, לא תמיד גברו על הארגונומיה המשובחת של ה-X30.

בסופו של יום, ה-X30 היא מצלמה שכיף ונוח מאוד לצלם איתה, והיא מחזירה אהבה בצבעים שבתמונות שהיא מוציאה.

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014מצלמה ללא מראה – Fujifilm X-T1

לא מדובר במצלמה אינטואיבית מהספרים, אלא יותר מזה – זו המצלמה שעל פיה יכתבו הספרים. ישנן מצלמות נוספות עם יתרונות על פני ה X-T1, יש מצלמות קטנות יותרף יש מצלמות זולות יותר, יש מצלמות עם חיישן פול פריים, אבל אף אחת מהן לא מספקת את תחושת השליטה בצילום כמו המצלמה הזו.

זו ברכה אמיתית, שב-95% מהזמן לא צריך להשתמש בתפריטים. העינית הגדולה והבהירה עם התמונה המפוצלת בפוקוס ידני יעילה במיוחד, ואיכות התמונה היא תאווה לעיניים. למרות יכולות השליטה המוגבלות בוידאו, מדובר כאן במנצחת מכל הכיוונים.

 

 

 

מצלמה ללא מראה קומפקטית – Nikon 1 J4

נבחרי השנה של HT לשנת 2014הניקון 1 J4 היא הצהרה על-ידי ניקון, שהם מסוגלים לייצר מצלמה ללא מראה קומפקטית וחזקה, שהקלף החזק שלה הוא מהירות העיבוד, והיא משתמש בו כדי לייצר שילובים מרשימים של צילום תמונות ווידאו באופן שיבטיח שתתפסו את הרגע החשוב לכם, וזה הרי עיקר העניין.

היא לא הקומפקטית האיכותית היחידה שיש, כמובן – המתחרות שלה כוללות את ה-GM5 החדשה של פנסוניק, שמציעה ביצועים איטיים יותר, אך בנוייה סביב חיישן מוצלח מאוד. וישנן ה-RX100 III וה-G7X הקטנות, עם חיישן זהה בגודלו לסדרת ה-1 של ניקון. לשתי המצלמות האלה עדשות זום שיקסמו לכל אחד, בעיקר הודות לצמצמים הגדולים שלהן, אך לא ניתן להחליף אותן, והמחיר של שתי המצלמות גבוה יותר.

אז מה השורה התחתונה? מי שמחפש את מהירות הצילום של ה-J4 ולא מתכנן להלביש עליה עדשות מאסיביות, ישמח מאוד מהיעילות ומהקומפקטיות שלה. פשוט לקחת אותה לכל מקום וללכוד כל רגע.

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2014

לדיון בנושא: נבחרי השנה של HT לשנת 2014


7:00
  /  
31.12.2014
  
HTmag

1