Samsung Gear S: השעון החכם והעצמאי של סמסונג

סמסונג הציגה לאחרונה את הדגם האחרון בסדרת השעונים, ה Gear S. האם תהיה כאן מהפיכה, פריט לבוש טכנולוגי חביב או שהוא גימיק ...

8:00
  /  
28.12.2014
  
מאת: עמית לגו

הקדמה – סדרת השעונים החכמים של Samsung

סמסונג השיקה במהלך השנה האחרונה 6 שעונים חכמים, וכמעט כולם הביאו משהו חדש לשוק.
תחילה הGear הראשון יצא עם הNOTE 3, שהיה גדול ומגושם, בעל עריסת טעינה ענקית. הוא היה נוח על היד ושימושי מאוד, אך עדיין היה זקוק לשיפור עצום לפני שהוא היה יכול להיקרא מוצר סופי.
עם השקת הGalaxy S5 סמסונג לקחה את הערות הציבור והשיקה 3 שעונים חדשים.
הGear 2 נחשב לדעתי כהצלחה, עדיין לא מושלם לגמרי, ובהחלט היה ניתן להגיע איתו יותר רחוק. הוא היה נוח, העריסה קטנה בכמה מידות, היה לו רצועה מתחלפת, עיצוב חדש, הוא היה נגד מים והכי חשוב שיפור בחיי הסוללה הביא את השעון לשימוש של יומיים לפני הצורך בהטענה מחדש.
אחת הבעיות הגדולות בשעונים הנ"ל היתה המחיר העצום שהם שוחררו איתו. וגם לזה סמסונג דאגה. סמסונג שיחררו שעון דומה לGear 2 שהיה ללא מצלמה, הדבר הוביל לצניחה משמעותית במחיר, כך שכמעט כל אחד היה יכול ליהנות משעון חכם.
באותו אירוע גם הושק הGear Fit, שהיה כמו צמיד מאשר שעון חכם, והוא יצא בעיקר לחובבי הספורט שבנינו. הוא היה עם מסך קמור, קטן מאוד ביחס לשעונים האחרים שסמסונג הוציאה, והיה בו שלל תכונות למדידת ריצה הליכה וכו'.
בזמן השקת מערכת הפעלה חדשה מבית גוגל לשעונים חכמים, סמסונג לא יכלה להישאר בחוץ והשיקה את הGear Live. אין לו מצלמה והוא מזכיר את העיצוב הראשוני של הגיר הראשון.
ועכשיו, בהשקה האחרונה של סמסונג (הנוט 4) היא השיקה את השעון החדש ביותר בסדרה הGear S.
ניתן לראות את כל השעונים בתמונה למטה מימין לשמאל: גיר פיט, הגיר הראשון, הגיר השני ללא המצלמה (NEO), הגיר לייב, גיר 2, והגיר S.
ביקורת שעון חכם Samsung Gear S

 

אז מה בקופסה של ה Gear S?

הקופסה של הגיר S לא שונה מהקופסאות הקודמות.
הוא מגיע עם:

 • מטען 0.7A
 • חוברת הפעלה ובטיחות
 • עריסה לטעינה (עליה אדבר בהמשך)
ביקורת שעון חכם Samsung Gear S

 

העיצוב

השעון מגיע בעיצוב יפה ומרשים לדעתי. יש לשעון 2 צבעים עיקריים, שחור ולבן, חוץ מזה ניתן להשיג רצועות בשלל צבעים ולהחליף אותם. בנוסף, יש גם מעצבים אחרים, חוץ מסמסונג, שגם הם מעצבים רצועות לשעון הזה.

הוא מרגיש נוח על היד. הוא אכן קצת גדול אך לא ברמה מובחנת ממש. המסך עצמו קמור, והוא משתלב עם קימור היד בצורה נוחה ומעוצבת. כפתור הבית לא תופס שטח מיותר, אלא הוא התרחב ונתן למסך שמעליו לכסות כמעט את כל האזור שמופנה אלינו. המנגנון של נעילת השעון על היד לא השתנה, והוא עדיין עובד מעולה, אך עם זאת, הפעם סמסונג השקיעה יותר במנגנון הזה, ועכשיו הוא מזרים תחושת נעילה יותר טובה וקשיחה מהדגמים הקודמים. בתחתית גוף השעון יש מודד דופק שקצת בולט החוצה, אך למרות זאת הוא עדיין לא מורגש כלל.

הרצועה עצמה מגיעה בצבע לבן או שחור תלוי בבחירתך, והיא "עוטפת" את השעון, במקום רצועה ב-2 חלקים כמו הגיר 2, הפעם הרצועה היא יחידה, והיא ניתנת לשינוי בעזרת הפעלת כוח על השעון כלפי מעלה. מראה השעון נותן תחושת פרימיום שהשעונים הקודמים של סמסונג פשוט לא הציגו. ה Gear S יותר יפה ונוח, מסביב לגוף השעון יש מעין פס כסוף (המסגרת) שלדעתי פשוט מוסיף למראה. מיקומי המיקרופון והרמקול השתנו לקבלת איכות סאונד יותר טובה, והצד השני בשיחות טלפון שומע אותך יותר ברור מהדגמים הקודמים.

ביקורת שעון חכם Samsung Gear S

 

המסך

אין הרבה לומר על המסך ששולב פה. מדובר על מסך בגודל "2 קמור כדי להתאים לקמירות היד. רזולוציית המסך היא 360 x 480. מה שכן, זהו מסך Super AMOLED עם תמונה חדה מאוד יחסית לרזולוציה. המסך נראה מדהים, ולא ניתן להאמין שהוא מובנה בשעון חכם. הוא חד מאוד והטקסט שמוצג עליו, מוצג עליו ברור מאוד. עצם גודלו של השעון הביא למסך יותר גדול, שאף הביא להכנסת מקלדת לצורך השבת הודעה. כאשר מקבלים הודעה כלשהיא בשעון, ההודעה מופיעה על כל המסך, ובזכות גודלו של המסך הוא מראה יותר מידע, ונותן אפשרות להשיב טקסט ע"י הקלדתו במקלדת.
לאלה שחוששים, התמיכה בעברית כאן ובגדול, תפריטי השעון בעברית מלאה וגם המקלדת תומכת בעברית. כל הכבוד.

ביקורת שעון חכם Samsung Gear S

מסך אפליקציות בעברית מלאה

ביקורת שעון חכם Samsung Gear S

מקלדת מלאה בעברית, מושלם להשבה להודעות

אפליקציות, תכונות ופיצ'רים

כמכשיר של סמסונג לא ציפינו שיהיה מחסור בפיצ'רים. פה נדבר על כמה מהבולטים:
1. S Health- השילוב היפה מאוד של המכשיר הזה לפעולות ספורטיביות, מביא תוצאות שלא ראינו בשעונים קודמים. השעון העיר לי מספר פעמים על העצלנות שלי, ודווקא אהבתי לדעת כמה צעדים הלכתי מתחילת יומי. הוא מגיע עם מספר פעולות כמו ריצה, הליכה, התעמלות כללית, רכיבה על אופניים וכו', בהם הוא מודד את דופק הלב שלך באופן קבוע, ומתריע על עליה חדה בקצבו. בנוסף, יש לו את היכולת למדוד את קרינת השמש ולומר לך האם היא מסוכנת, או שהקרינה נמוכה. הוא אפילו ממליץ על סוגים שונים של קרם הגנה להשתמש בהם. לכאלה שאוהבים עוד יותר מידע, גם כשהם ישנים, השעון מודד בזמן השינה מספר מדדים כמו: כמה זמן ישנת, כמה זמן ישנת ללא תזוזה, וגם פה הוא מתריע על חריגות בנושא.

2. מסכים שונים והתראות- השעון מעביר כל התראה לבחירתך מהטלפון לשעון, יש רק חסרון אחד בעניין, כאשר אתה קורא הודעה בשעון היא אוטומטית נמחקת ממסך ההתראות בטלפון. חוץ מזה, השעון מציג את ההתראות באופן מסודר ומאורגן. כל אפליקציה מסודרת במסכים שונים, ויש את המסך הראשי שמסדר את כל ההתראות. כמעט לכל דבר יש מסך משלו. יש מסך לחדשות מהעולם, מסך למזג האוויר, מסך ללוח שנה וכו'. כמובן שניתן לערוך אותם, להסיר אותם ולהוסיף אותם.

לשעון יש אפילו נגן מוזיקה ורמקולים שניתן לשמוע איתם. כמו כן הוא יכול להזרים את המוזיקה לאוזניות Bluetooth.

3. Samsung Apps- השילוב הכי גדול בשעון הזה. ניתן להוריד מהחנות אפליקציות שונות וסוגי שעונים עם ערכות נושא חדשות. אפילו ניתן להוריד משחקים שפשוט מעבירים את הזמן בזמן השימוש בשעון.
למרות זאת, עד כה לא הצלחתי למצוא ערכות נושא שלדעתי שילבו בין יופי עיצובי ומידע שחשוב לי אך יש אפליקציות קלות מאוד שניתן ליצור איתם שעונים משלכם, וניתן להטעין פרופיל (שעון) של מישהו אחר, והרשת מוצפת בשעונים שאחרים הכינו. יש גם אפליקציות כמו CNN וENGADGET, ולהפתעתי הרבה, יש אפילו שלט לXBMC שתומך גם בKODI, ונותן לך שליטה מלאה עליו מהשעון.

ניתן אפילו למצוא דפדפן שניתן לגלוש ממנו לכל אתר, כל זאת באמצעות הטלפון וBluetooth

4. נא לא להפריע- נמאס לכם לקבל הודעות, השעון עושה כמה פעולות כדי לצמצם את מספר הפעמים שהתראה מתקבלת. אם אתה בקבוצה רועשת ששולחת הודעות כמעט כל רגע, השעון יודע להפסיק את הרטט של ההתראות של אותה אפליקציה, והוא ממשיך לרטוט רק כאשר יש הפסקה בין התראה להתראה. בשימוש עם השעון ההתראות מופיעות למעלה בפס קטן, ולא מכסות את כל המסך כמו הדגם הקודם. גם בלילה בזמן השינה מפעילים את הפונקציה, והשעון נכנס למצב שקט. כל התראה שתתקבל לא תלווה לא בצליל, ולא ברטט.

5. האפשרות לשימוש ללא טלפון- השעון יכול לקבל סים של כל חברה ישראלית, וניתן להשתמש בו כטלפון. המאפיין הזה מוציא כל קשר מהשעון לטלפון שלך, חוץ מהמספר כמובן. השעון משתמש בגלישה הסלולרית שלו, ואפילו ניתן לחבר אותו לרשת WIFI. אפשר לקבל איתו שיחות ולהשתמש באוזניית Bluetooth, ניתן לקבל הודעות ולהשיב להן. בעצם כל מה שהטלפון שלך מסוגל לעשות, גם השעון מסוגל. איכות השיחה מעולה, אין רעשים בשני הצדדים והרמקול של השעון לא רע בכלל.
6. חיי הסוללה והעריסה- חיי הסוללה של השעון קצת אכזבו אותי. בשימוש בינוני אפשר לסחוט ממנו יום עבודה אחד, אך לא יותר מזה. דבר זה מאלץ אותך להטעין אותו בלילה, כי עם 30 אחוז בסוף היום אין סיכוי שהוא ישרוד את כל היום מחר.
אני מאמין שבשימוש קל מאוד יהיה ניתן להוציא ממנו עוד כמה שעות של עבודה, אך עדיין לא שיפור משמעותי. צריך להתחשב שבדגמים הקודמים חיי הסוללה לא היו רעים כלל, אך להגנתו של הגיר S נאמר שהוא מפעיל מסך יותר גדול עם יותר פיקסלים, והחיישנים שלו זוללים גם הם סוללה. ניתן לבטל את חלקם כדי לחסוך בחיי הסוללה, אך הדבר מוריד מאיכות הזמן עם השעון.
פיצ'ר נוסף לשיפור חיי הסוללה הוא שבהזזת היד, השעון לא יראה את כל המסך אלא רק את השעה, שאר המסך ישאר כבוי לחלוטין.
העריסה
סמסונג חשבה עלינו והביאה עם השעון עריסה חדשה שלצערי מלאה בחסרונות כמו שהיא מלאה ביתרונות. העריסה היא גדולה מתמיד, לא נוחה, מגושמת והמנגנון שלה פשוט לא מרגיש טוב. אמנם שכשנניח את השעון על העריסה, רוב הפעמים נניח אותו נכון אולם יש רגעים שפשוט העריסה הפוכה ואתה שובר את הראש למה זה לא נכנס.
העריסה אינה צריכה חשמל כדי להטעין את השעון. רגע מה? זה עובד על קסם?, ממש לא. גודל עריסת הטעינה של השעון נובע מהסוללה שבתוכו. גם אם נתקעת במקום ללא חשמל ניתן פשוט לחבר את העריסה לשעון וזהו. היא יכולה להביא את השעון מ0 ל100 כאשר היא טעונה במלואה, וניתן להטעין את העריסה ואת השעון באותו זמן כאשר החשמל מחובר לעריסה.

השעון מגיע עם 4 ג'יגה של זיכרון פנימי וחצי ג'יגה RAM, מעבד 1Ghz דו ליבתי מניע אותו במהירות. לא חוויתי שום בעיות איטיות בשעון ו/או תקיעה על אחד המסכים.

סיכום וציון סופי

השעון החדש של סמסונג מביא המון לשולחן. חידושים לא כל כך הרבה, אך עם כל דגם הם מתקרבים יותר ויותר לשעון החכם האולטימטיבי. הוא בהחלט צעד גדול מהשעון הקודם בסדרה. יש מקום לשיפור? אין ספק.
אהבנו:

 • רצועות מתחלפות
 • השעון נגד מים עד מטר לחצי שעה
 • עיצוב מרשים ביותר, מרגיש יוקרתי
 • מקלדת עברית מלאה
 • ממשק עברי מלא
 • יכולת שימוש כטלפון עצמאי (אין תלות בטלפון הראשי בחיבור Bluetooth)
 • עריסה בעלת סוללת גיבוי
 • שלל אפליקציות, עזרים ופיצ'רים
 • מעורר ספורטיביות עם S Health
 • מסך מעולה

לא אהבנו:

 • עריסה גדולה ומגושמת עם מנגנון שמרגיש חלש
 • מוחק התראות מהמכשיר לאחר קריאתן בשעון
 • מעט שעונים לבחירה מהחנות
 • לא כל האפליקציות בחנות מותאמות לGear S וגם לא רשום אם אפליקציות בתשלום מתאימות או לא
 • חסרה המצלמה
 • חסרה עינית אינפרא אדום שהייתה כלולה בשעונים הקודמים

ציון 8.5/10

ומה לכם חשוב בשעון? האם בכלל שעון חכם הוא דבר הכרחי? 

רשמו לנו בתגובות.

לדיון בנושא: Samsung Gear S: השעון החכם והעצמאי של סמסונג


8:00
  /  
28.12.2014
  
מאת: עמית לגו

1