iPhone 6 – האם לשדרג או להישאר עם ה iPhone 5/s? השוואת וידאו

אז האם כדאי לשדרג לאייפון 6? בדקנו את המכשיר החדש של אפל מול האייפון 5 והנה כל השינויים שתקבלו במכשיר


 

את נושא שינויי התוכנה בגרסה החדשה כבר כיסינו במאמר מפורט על כל שינויי ה IOS 8 החדשים. הגיע הזמן לבדוק מה ההבדלים בחומרה בין האייפון 5 5S לבין האייפון 6. כתבה ראשונה מתוך סדרה.

המאפיין הראשון שקשה שלא להבחין בו הוא מאפיין הגודל. האייפון 6 הוא מכשיר גדול בהרבה מהאייפון 5 – הוא גבוה יותר ורחב יותר. 

iPhone 6 - האם לשדרג או להישאר עם ה iPhone 5/s?

עם זאת, האייפון 6 דק יותר מהאייפון 5. העובי של האייפון 6 עומד על 6.8 מ"מ לעומת 7.6 מ"מ באייפון 5. הן מספרית והן במבט על שניהם נראה שההבדל לא כזה גדול אולם כשנחזיק אותו ביד נחוש שהוא דק בהרבה מהאייפון 5 הכל הודות לשוליים המעוגלים שנקבל בגרסה החדשה לעומת השוליים החדים והריבועיים באייפון 5. השינוי נותן לנו ביד תחושה של כרטיס אשראי ממש. השוליים המעוגלים גורמים לכך שהמכשיר פחות יציב ביד ויש חשש שהוא יעוף לנו בכל רגע מהיד.

iPhone 6 - האם לשדרג או להישאר עם ה iPhone 5/s?

המסך גדל מ 4" לגודל של 4.7". הרזולוציה שונתה אף היא מ 1136X640 ל- 1334X750 כשהמסך באייפון 6 הוא מסך retina HD. כל השינויים הללו והמסך הגדול, לא שינו את יחס הפיקסלים לאינץ והוא נשאר באייפון 6 כפי שהיה באייפון 5S על 326 פיקסלים לאינץ.

בגלל הגובה שגדל באייפון 6, העבירה אפל את כפתור ההפעלה מהצד העליון לצד הימני של המכשיר וזה כדי שניתן יהיה להשתמש בו בקלות מבלי למתוח את האגודל למעלה. 

iPhone 6 - האם לשדרג או להישאר עם ה iPhone 5/s?

כפתורי הווליום שונו מכפתורים מעוגלים וקטנים לכפתורים מאורכים. הכפתורים החדשים נוחים ולחיצים יותר.

iPhone 6 - האם לשדרג או להישאר עם ה iPhone 5/s?

הצד התחתון נשאר כמעט כשהיה מלבד שינוי ב"גריל" של המיקרופון לפשוט חור אחד.

iPhone 6 - האם לשדרג או להישאר עם ה iPhone 5/s?

בגב המכשיר נוכל למצוא את הפלאש (עדיין טרו-טון בשתי הגרסאות) ואת המצלמה. חיסרון בולט לעין ניתן למצוא בעיצוב המצלמה. המצלמה באייפון 6 בולטת החוצה ולא מיושרת עם מסגרת המכשיר כמו באייפון 5. השינוי הבולט הזה גורם לנו לחשוש להניח את המכשיר על הגב למרות זכוכית הספיר בעדשה.

iPhone 6 - האם לשדרג או להישאר עם ה iPhone 5/s?

המצלמה נותרה כפי שהיתה באייפון 5S – מצלמת 8 מגה פיקסל.

את המעבד שינתה אפל ממעבד A7 למעבד A8 באייפון 6. לדברי אפל נקבל כעת 20% יותר בכח העיבוד ו 50% יותר בעיבוד הגרפי.

הסוללה גם היא שופרה לדברי החברה ועומדת היום על 11 שעות לגלישה/וידאו לעומת 10 שעות באייפון 5S. בפועל, בשעה 20:30 לערך עומד המכשיר על 8% סוללה (לאחר שיצא מטעינה בשעה 7:00 בבוקר. הסוללה סבירה אבל לא מעולה.

אחד מהשינויים שאפל התלהבה מהם בהרכזה היתה תוספת NFC באייפון 6. אלא שלא מדובר באותו שימוש NFC שמוכר לכולנו ממכשירי האנדרויד איתו אנחנו יכולים להעביר קבצים ולשלוט על פעולות המכשיר עם תגי NFC שונים, אלא מדובר בשירות מוגבל שמיועד כרגע רק לרכישות בחנויות, דבר שכלל לא רלוונטי כרגע לישראל.

בסופו של דבר מדובר במכשיר בנוי היטב שנראה טוב. כל אחד שהחזיק אותו היה חייב להביא התפעלות מאיכות הבניה והעובי הדקיק שלו. המסך גדל ב 0.7 אינץ דבר שמאלץ אותנו קצת למתוח יותר את האצבעות אך עדיין לא עברנו את הגבול בו לא ניתן להשתמש במכשיר ביד אחת. בעלי ידיים קטנות יותר אולי יתקשו יותר אך אפל שילבה את אפשרות הורדת המסך מטה על ידי טפיחה כפולה בכפתור הבית.

המסך נראה מעולה, גם באור יום וגם בזויות שונות. השוליים העגולים קצת והחלקלקות שלו גורמים לנו לחשוש שיבוא יום והוא יעוף מהיד אבל מהצד השני הם משווים לו מראה יפה….יפה עד שייפול מהיד ויישבר כמובן.

למי שיש אייפון 5S, שמקבל כמובן את גרסה IOS8, ולא מעוניין במסך גדול יותר יוכל אולי לוותר על השדרוג הזה. כל השאר ישמחו לקבל מכשיר מעוצב גדול וחזק במעט. 

בכתבות הבאות בסדרה נעמוד על הבדלי מצלמה – האם קיימים בכלל? והבדלים מקצועיים בין המסכים.

 

לדיון בנושא: iPhone 6 – האם לשדרג או להישאר עם ה iPhone 5/s?


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

23:00
  /  
23.09.2014
  
מאת: אלי חבוש

1