HTC one M8 חזק ומעוצב

ה HTC M8 מביא לנו מכשיר מעוצב, יוקרתי, עם מאפייני מצלמה חדשים ומסך פשוט מעולה. אבל לא הכל ורוד. בדקנו
11:00
  /  
10.06.2014
  
מאת: אלי חבוש

HTC לא מוציאה מכשירים רבים ומגוונים כמו מתחרותיה וכמו המובילות את צמרת המכירות בתחום הסלולר אך מקפידה עדיין להיאחז בשוק המובייל ומוציאה מכשיר דגל חדש מעת לעת בסדרת ה ONE שלה.

HTC לא מובילה את טבלת המכירות ולמעשה רחוקה משם אבל לא ניתן להתעלם ממכשירי ה ONE שלה שמצליחים לסחוף אחריהם קהל צרכנים מכובד תוך שהיא מבדלת את עצמה מהאחרות באמצעות הבנייה והחיצוניות של המכשירים שלה.

ה HTC M8 נחת אצלנו לביקורת מיד כשהגיע לארץ, כמעט במקביל ליציאתו בחו"ל.

בנייה

חברת HTC אוהבת לתת לנו הרגשה של מכשיר ביד ולא תחושת פלסטיק קלילה ושברירית. ה M8 רק מוסיף על כך עם גוף בסגנון מתכת מוברשת שיש לו נוכחות של גודל ומשקל בכף היד.

HTC one M8 ביקורת

העיצוב דומה למדי למכשיר הקודם עם גב מעוקל ובניית הגוף הדומה. הגב המעוקל, המתכת החלקלקה והמשקל נתנו אמנם תחושה של מכשיר מכובד ויוקרתי אך באותה העת נתנו הרגשה שהמכשיר יכול להחליק מן היד בכל רגע. האחיזה בו די בעייתית למי שידיו קטנות והמתכת החלקה תורמת לתחושת חוסר הביטחון באחיזה בו פן יחליק לנו למטה.

HTC one M8 ביקורת

גם הגב המקומר לא מושלם לטעמנו כשמשתמשים במכשיר כשהוא מונח על השולחן, הקלקה על השוליים פשוט מנדנדת אותו מצד לצד.

HTC one M8 ביקורת

אלא שמי שחובב עיצוב יוקרתי ומרשים, זהו בהחלט המכשיר בשבילו, דבר שלא תקבלו במכשירי דגל אחרים.

בדגם הקודם בסדרה, כפתור ההפעלה היה מוצב בצד שמאל למעלה והיה שקוע מידי וקשה לתפעול. הפעם HTC העבירה אותו לצד ימין למעלה והבליטה אותו יותר. שני השינויים הללו מבורכים מאוד ומשפיעים על השימוש במכשיר ביחס לדגם הקודם.

HTC one M8 ביקורת

כפתור ההדלקה שינה מיקום

שאר הלחצנים נותרו כשהיו.

מסך

אין מה לומר מלבד שתי מילים – מסך מדהים.

המסך של ה M8 פשוט צבעוני ונוח לעין, בלי רווית צבעים גבוהה מידי כמו במכשירי סמסונג אבל בוהק וחי מספיק ביחס למכשירים אנמיים אחרים. הנגיעות במסך פשוט כיפיות ומגיבות מהר למדי.

אז נכון שדחיסות הפיקסלים כאן היא "רק" 441PPI, נתון שהוקטן ממסך המדגם הקודם אבל זה לא שתשימו לב לזה בכלל. הצבעים, הלבן והשחור שופרו בדגם הזה מה שנותן לנו חוויה אמיתית יותר בצפייה בסרטים ונעימה לעין.

צפייה בסרט באורך מלא על גבי המסך של M8 עם גודל מסך מרשים היא חוויה שבהחלט תהנו ממנה.

HTC one M8 ביקורת

ה HTC M8 לצד הגלקסי S5

מצלמה

ב M8 תמצאו שתי עדשות ושני חיישנים שנועדו לצורך צילום עומק. העדשה היא עדשת 4 מגה פיקסל, כמו בדגם הקודם אולם גם כמו שם יש שימוש ב Ultrapixel כך שהתמונות יוצאות טובות יותר.

HTC one M8 ביקורת

שתי עדשות, שני חיישנים

באמצעות שתי העדשות ניתן להגיע לצילומי עומק ש HTC קוראים לה UFOCUS. בצילומי עומק ניתן להשאיר את האובייקט הראשי בפוקוס בעוד הרקע יהיה מטושטש לקבלת אפקט של מצלמה איכותית. ניתן לשנות את הפוקוס ולשחק איתו כך שהרקע יהיה בפוקוס והאובייקט יהיה מטושטש.

פיצר נוסף שמשתמש בשתי העדשות הוא האפשרות לשחק עם הרקע עם פילטרים ואפקטים מיוחדים. למשל שהאובייקט ישאר בפוקוס בצילום רגיל והרקע יקבל אפקט של ציור או שחור לבן. 

למרות פקשושים פה ושם, המצלמה נותנת בסופו של דבר תמונות יפות ומרשימות עם אפקטי הטשטוש.

אפליקציית המצלמה נוחה למדי ומעמידה תפריט עם כפתורים גדולים ונוחים לשימוש כדי לעבור בין מצבים שכיחים כמו צילום וידאו, צילום סטילס, צילום סלפי (כן, ככה ממש קוראים לזה בממשק), צילום כפול, צילום 360 מעלות וצילום ZOE.

HTC one M8 ביקורת

ממשק הצילום

לא ברור כיצד צילום 360 למשל או ZOE חשובים יותר מצילום HDR או פנורמה והייתי שמח אם ניתן היה לערוך את המסך הזה ולשים בו קישורים לתכונות חשובות לפי טעמו האישי של המצלם.

כדי להגיע לתכונות נוספות כולל כוונונים ידניים, יש להיכנס לתפריטים נוספים.

HTC שילבה אפשרות במכשיר לעבור בין מצב צילום רגיל למצב סלפי בצורה נוחה על ידי החלקת האצבע ממסגרת המכשיר כלפי מעלה או מטה למעבר למצב האחר והפוך. נוח למי שמצלם הרבה צילומים עצמיים.

 

HTC one M8 ביקורת

צילום חוץ

HTC one M8 ביקורת

 

שימוש בעדשת העומק. ניתן להבחין בכמות הפקשושים

HTC one M8 ביקורת

צילום פנים. תקריב

HTC one M8 ביקורת

 צילום פנים ללא תאורה טבעית

 

ממשק ופיצרים

HTC היא לא סמסונג, לטוב או לרע. לא תמצאו כאן מיליון פיצרים ותכונות מועמסות על המכשיר ומנגד יש כאלו שיסברו שהמכשיר משעמם למדי בלי תכונות מגניבות ובלי אפליקציות מוטמעות מראש.

מקשי הניווט במכשיר הם מקשים וירטואלים על גבי המסך, דבר שלוקח במעט מגודל המסך. אישית אני פחות חובב את התצורה הזו שאינה נחלתה של HTC בלבד אבל אני אוהב שהמקשים שלי נמצאים על המסגרת ולא בתוך המסך. המקשים הם מקש חזרה, מקש בית ומקש מנהל משימות שפותח את כל החלונות הפתוחים שלנו על גבי המסך.

HTC ממשיכה עם יישום ה BlinkFeed שלה שנמצא בצדו השמאלי של מסכי הבית שלה לצורך קריאת חדשות מהעולם בתחומים שמעניינים אותנו ופידים מהרשתות החברתיות שלנו, כולל גם תמיכה באפליקציות כמו יומן ותמונות כך שאנו מקבלים מעין תקציר יומי של כל מה שמעניין אותנו.

HTC one M8 ביקורת

ממשק BlinkFeed

ב M8 ניתן למצוא גם אפליקציות כמו מצב ילדים שלא מצאתי לו שימוש אמיתי. מדובר באפליקציה חיצונית שצריך להירשם אליה עם תכנים ספציפיים הקשורים אליה. נוכל למצוא גם שלט אוניברסלי, כמו בדגם הקודם לצורך שליטה בטלויזיה, ממיר ומערכת הסאונד שלנו דרך המכשיר. למשתמשים במכשיר ברכב יש מצב נהיגה שנותן לנו אפליקציות הקשורות למצב נהיגה כמו טלפון, ניווט, שמע ועוד בכפתורים גדולים ונוחים.

מאפיין מעניין נוסף הוא הדרך לפתוח את המכשיר מנעילה. גם כשהמכשיר כבוי, ניתן להחליק את האצבע על המסך לאחד משלושה כיוונים – למעלה, ימינה, שמאלה וכל כיוון יפתח לנו את נעילת המכשיר בצורה שונה כשיביא אותנו למסך אחר לפי כיוון המחווה.

ובכלל, שילוב SENSE 6 במכשיר נותן לנו אפשרויות תפעול נוחות וחכמות יותר שחלקן קיימות גם המכשירים אחרים אך כאן זה בהחלט מורגש, כמו מענה לשיחה תוך קירוב המכשיר לאוזן, פתיחה בהקשה או מחווה ועוד.

הפונט בתפריטים במכשיר נעים ושונה ממכשירים אחרים. אמנם זה עניין פעוט שלא רבים שמים לב אליו, אך לטעמי זה משווה לממשק איכות אחרת שמתכתבת היטב עם העיצוב החיצוני שלו.

 

HTC one M8 ביקורת

שיחה וטלפוניה

תמיד אהבתי את ממשק הטלפון של HTC על פני מתחרות אחרות. הממשק לדעתי נוח יותר ופשוט וכשרוצים לעשות שיחה זה פשוט קורה בלי הצורך לבצע מחוות מיותרות ועם חיפוש T9 אמיתי כמו שצריך.

איכות השיחה טובה גם בשיחה באפרכסת וגם בשיחה עם רמקול.

HTC one M8 ביקורת

שימו לב של M8 יש להכניס כרטיס סים מסוג נאנו סים שלא לכולם יש סתם בשלוף. הכרטיס נכנס באמצעות מגירה שיש לשלוף אותה עם פין מתאים.

HTC one M8 ביקורת

מגירת הנאנו SIM

 

 סיכום

יתרונות:

  • מסך מעולה בעל צבעים ומגע טובים
  • רמקולים בחזית המכשיר טובים מאוד
  • עיצוב יפה ויוקרתי
  • SENSE 6
  • מצבי צילום – עומק, אפקטים ועוד

חסרונות:

  • גב מקומר וחלקלק ופחות נוח לאחיזה
  • כפתור כיבוי עליון שקשה לתפעול ביחס לגודל המכשיר
  • לא עמיד בפני מים/אבק (אמנם עדיין לא הפך כסטנדרט, אבל עדיין היינו שמחים שהיה)
  • איכות צילום טובה אך לא מספקת
  • שוב, סוללה שלא ניתנת לפירוק

ה M8 של HTC הוא מכשיר רציני שנראה כך גם בבנייה המאסיבית שלו שלא בטוח שתקרוץ לרבים שמחפשים מכשיר קליל אבל כן תתאים לאלה שרוצים שהמכשיר שלהם יראה קצת יוקרה ואיכות. המסך של ה M8 מדהים והתחושה בו טובה מאוד.

התאכזבנו לגלות שHTC לא שילבה הגנה מפני מים ואבק כפי שמתחרותיה מקפידות לעשות במכשירים האחרונים שלהן והכפתורים, הפיזיים והוירטואלים, למרות ששופרו בגרסה הזו, עדיין אינם מושלמים מבחינת נוחות. 

המצלמה איכותית למדי עם פיצרים מעניינים שלא תשתמשו ברובם וה BlinkFeed של HTC טוב יותר מהמגזין של סמסונג. מי שמחפש מכשיר עמוס באפליקציות ותכונות, לא ימצא את זה ב HTC M8 אבל אלה שקיימות בו מספיקות.

בסך הכל מדובר במכשיר שלמרות מחירו הגבוה נותן מפרט מכובד שעושה את העבודה.

מפרט:

מעבד: Qualcomm Snapdragon 801  2.3GHz מעבד גרפי Adreno 330.
מסך: Super LCD3  בגודל 5 אינץ׳,  רזולוציה של 1920×1080 פיקסלים, צפיפות 441ppi.
זיכרון: 2GB RAM.
מצלמה אחורית:  4 מגה-פיקסל UltraPixel, פלאש LED כפול,  צילום וידאו עד 1080p.
סוללה: 2600mAh
מימדים: 146.4 x 70.6 x 9.4 מ"מ
משקל: 160 גרם.

 

לדיון בנושא: HTC one M8 חזק ומעוצב


11:00
  /  
10.6.2014
  
מאת: אלי חבוש

1