סרט לסופשבוע-הצורך במהירות (Need for Speed)

"הצורך במהירות" מבוסס באופן חופשי על משחק המחשב הפופולרי Need for Speed. בהתחלה הוא נראה כמו גרסא חיוורת של "מהיר ועצבני", אבל האקשן ...

20:00
  /  
13.03.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"הצורך במהירות" מבוסס באופן חופשי על סדרת משחקי המחשב המפורסמת Need for Speed. הסרט מתמקד בשני בחורים שסביבם מתפתחת העלילה. טובי מרשל (ארון פול, שמוכר יותר כג'סי מ"שובר שורות") בעל מוסך לתיקוני רכב בשעות היום ונהג חובב בשעות הלילה וביריב המר שלו מימי התיכון, נהג המירוצים דינו ברוסטר (דומיניק קופר.). כאשר מירוץ פרטי שבו הם משתתפים מסתיים בצורה טראגית. חברו הטוב של טובי נהגר והוא עצמו נכנס לכלא כשאין אף אחד שיכול להעיד לטובתו. לאחר שנתיים הוא יוצא משם כשהוא נחוש לגלות מי הרג את חברו הטוב והכניס אותו לכלא. איך הוא עושה את זה?, בדרך הכי טובה שהוא מכיר, דרך הכביש.

 

סרט לסופשבוע-הצורך במהירות (Need for Speed)

לביקורת 

נתחיל בזה, כל מי שמגיע לסרט עצמו כי הוא מבוסס על משחק המחשב והוא מצפה לראות דמיון בין הסרט למשחק מוזמן לא ללכת אליו בכלל. כתוב שהסרט מבוסס באופן חופשי על המשחק, זה אומר שלקחו ממנו רק את השם, הלוגו של חברת "אלקטרוניק ארטס" שמופיע בהתחלת הסרט וחלק מהפעלולים המטורפים שרואים בסצינות האקשן. בשאר הדברים אין בכלל דימיון. האמת, בפעם הראשונה שבה ראיתי את הטריילר היה נדמה לי ש"הצורך במהירות" נראה כמו גרסא חיוורת של "מהיר ועצבני".  כשהסרט התחיל זה באמת נראה ככה כי הם עוסקים באותו נושא והסיפורים של שניהם דומים. לשמחתי הרבה, יש כמה דברים שדי מבדילים אותו מהאח הגדול והעמוס בהמשכונים. הדבר הראשון הוא האקשן ופה אני יכול להגיד בפה מלא שסצינות האקשן סוחפות. הן מצולמות נפלא, ערוכות בצורה מהודקת והפעלולים-תענוג לעיניים (וכמובן-אל תנסו אותם בבית אחר-כך. הדבר השני הוא השימוש הנבון שיוצרי הסרט עשו בתלת-מימד כי התלת, ביחד עם עריכת הסאונד המצוינת נותנים לצופים תחושה כאילו הם נמצאים בתוך המכונית ביחד עם הדמויות ולוקחים חלק פעיל במירוצים עם כל מה שמשתמע מזה. לפעמים יש גם כמה אפקטים של שופוני כמו זכוכיות שמתנפצות לך בפנים או מים שנכנסים לרכב, מה שמוסיף לחוויה ומעצים את ההנאה מהצפייה. הדבר השלישי הוא המשחק של השחקנים. נכון, זה לא שייקספיר אבל גם בסרט כזה אפשר לתת הופעות טובות. ארון פול אמנם לא מתקרב לקרסוליים של וין דיזל או פול ווקר המנוח אבל הוא מעורר הזדהות בתפקיד הראשי. אימוג'ן פוטס החמודה (שנראה לי שהתאהבתי בה) משלימה את הפיכתה לבחורה הנכונה של הוליווד בתפקיד הנשי הראשי ומייקל קיטון גונב את ההצגה בתפקיד של מגיש תכנית מחתרתית שמופיע מדי פעם ומספק את הרגעים הקומיים. שלושת הדברים האלה הופכים את "הצורך במהירות" לאופציה ראויה להצגה יומית אם אתם בגיל המתאים או שפשוט בא לכם שעה וחצי עם הרבה אקשן ומעט מאמץ למוח.

 

סרט לסופשבוע-הצורך במהירות (Need for Speed)

 

בקיצור:  לחובבי אקשן ובני נוער

 

סרט לסופשבוע-הצורך במהירות (Need for Speed)

 

"הצורך במהירות"-  ארצות-הברית 2014. 130 דקות. בימוי: סקוט וו. תסריט: ג'ורג' גטינס. שחקנים: ארון פול, דומיניק קופר, אימוג'ן פוטס, מייקל קיטון, דקוטה ג'ונסון, רמון רודריגז.

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-הצורך במהירות (Need for Speed)


20:00
  /  
13.3.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

1