סרט לסופשבוע: נון-סטופ (Non-Stop)

"נון-סטופ" סרטו החדש של ליאם ניסן, נראה במבט ראשון בדיוק כמו כל סרט אחר של ליאם ניסן מהשנים האחרונות. אבל, אחרי ...

7:00
  /  
28.02.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

ביל מרקס (ליאם ניסן) הוא איש צבא לשעבר עם לא מעט שלדים בארון שעובד בתור מרשל אוויר פדרלי . יום אחד מגיע ביל לעוד יום עבודה שגרתי כשהפעם הוא משובץ לאבטחה של טיסה מניו-יורק ללונדון. ההמראה וכל מה שקורה לפניה עוברים בצורה חלקה ואז, כאשר המטוס יוצא משמי ניו-יורק ביל מקבל סדרה של הודעות טקסט משולח אלמוני שמודיע לו שאם לא יועברו 150.000.000 דולר לחשבון שלו הוא יהרוג נוסע מרשימת הנוסעים כל 20 דקות. בטיסה ישנם 146 נוסעים, כל אחד מהם יכול להיות חשוד וביל יוצא לצאת במירוץ כנגד הזמן למצוא את השולח האלמוני . איך זה ייגמר?, תצטרכו לראות את הסרט כדי לדעת.

 

סרט לסופשבוע: נון-סטופ (Non-Stop)

לביקורת

 במבט ראשון "נון סטופ" נראה כמו כל סרט אחר מהשנים האחרונות שבו כיכב ליאם ניסן. אבל, אחרי שהסרט מתחיל ונכנסים לתוכו מגלים שההיפך הוא הנכון. "נון סטופ" הוא מותחן אקשן מהוקצע שמצליח רוב הזמן לרתק את הצופים ולהשאיר אותם ישובים על קצות הכסאות שלהם לכל אורכו. הבמאי של הסרט ג'אומה קולט-סרה והצוות שעבד איתו כנראה ראו הרבה סרטי אקשן שהתרחשו על מטוסים בחיים שלו ולמד מהם מה לא צריך לעשות . הקצב של הסרט מהודק וזורם, אין במהלכו אף רגע אחד מת. אני חייב לציין לטובה את צוות הצילום של הסרט. הסרט מצולם במסך רחב ועם כמה מצלמות בו זמנית שמראות את פנים המטוס ולא מפריעות למהלך העלילה ככה שהצופים מרגישים כאילו הם נמצאים עם הנוסעים בתוך הטיסה, יש גם כמה פעלולי מצלמה ואפקטים אבל הם טבעיים ולא משתלטים. העריכה האיטית שמתקדמת לקליפית ומהירה לאורך הסרט והפסקול המותח והמקפיץ תורמים לקצב ועוזרים לבנות את המתח. התסריט למרות כמה חריקות לקראת הסוף מצוין ומשרת טוב את הסיפור והמשחק (כולל בר פאלי שלנו שמופיעה בתפקיד קטן) סביר בהחלט.

 

 

סרט לסופשבוע: נון-סטופ (Non-Stop)

בקיצור: אם אתם בחשק ליומית שתעביר לכם שעה וחצי בסבבה ושתשכחו ממנה אחרי שתצאו מהאולם, לכו לראות ולא תצטערו.

 

סרט לסופשבוע: נון-סטופ (Non-Stop)

 

"נון סטופ"- ארצות-הברית 2014. 103 דקות: בימוי: ג'אומה קולט-סרה. תסריט: ג'ון ריצ'רדסון וכריסטופר רואץ', שחקנים: ליאם ניסן, ג'וליאן מור, מישל דוקרי, ליופיטה ניוגו, בר פאלי.

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: נון-סטופ (Non-Stop)


7:00
  /  
28.2.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

1