סרט לסופשבוע-חדשות בהפרעה (Anchorman 2: The Legend Continues)

ההומור של "חדשות בהפרעה" בוטה, חתרני ולא מתאים לכל אחד. אבל, מי שזה לא מפריע לו יגלה קומדיה נחמדה שמצליחה להצחיק ...

21:00
  /  
26.02.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

הקדמה

וויל פארל נחשב לאחד הקומיקאים האהובים על האמריקאים. הוא התחיל בתכנית הטלוויזיה "סאטרדיי נייט לייב" (שהצמיחה כוכבים כמו אדי מרפי, ביל מאריי, דן אקרויד, ג'ון בלושי, מייק מאיירס וג'ים קארי)  ומהרגע שיצא ממנה הוא הפך לאחד מהבוגרים המשפיעים שלה, אחד כזה שכל סרט שלו נכנס ישר למקום הראשון בטבלת שוברי הקופות והופך ללהיט ענק. בישראל לעומת זאת, המצב טיפה שונה. למרות שיש לא מעט ישראלים (בעיקר צופי yes שבינינו) שמכירים אותו מימי "סאטרדיי נייט לייב", אף סרט של פארל (כולל סרטים ממש מצחיקים כמו"לילות טלדגה-הבלדה על ריקי בובי" או "אחים חורגים") לא הגיע להקרנות מסחריות בארץ אלא הלך ישירות לוידאו/dvd ולאחר מכן גם לטלוויזיה. למה?, שאלה טובה וגם יש כמה תשובות טובות. שיקולי הפצה, כדאיות כלכלית וגם סוג ההומור (המפיצים טענו בזמנו שההומור החתרני שפארל משתמש בו, שנחשב לבוטה, קיצוני ולעיתים גם לא תקין פוליטית לא יעבוד על הישראלים שאוהבים בעיקר את ההומור שיש בסרטים כמו "אמריקן פאי"). לכן, מאוד הופתעתי לטובה ש"גלובוס גרופ" מפיצים בארץ את "חדשות בהפרעה". יכול להיות שזה בגלל העובדה שמשחקים בסרט הזה גם שחקנים כמו סטיב קארל, פול ראד וכריסטינה אפלגייט?, את זה אני לא יודע. מה שאני כן יודע זה ש"חדשות בהפרעה" היא קומדיה פרועה ומאוד מצחיקה, שההומור שלה לא מתאים לכל אחד אבל מי שכן אוהב את סוג ההומור הזה מאוד יהנה ממנה.

 

סרט לסופשבוע-חדשות בהפרעה (Anchorman 2: The Legend Continues)

העלילה

את דעתי על הסרט עצמו אני תיכף אפרט. אבל קודם כל, הנה העלילה בקצרה. הסרט הוא סרט המשך של הקומדיה Anchorman: The Legend of Ron Burgundy מ-2004, שלא יצאה לבתי הקולנוע בארץ אבל יצאה ל-dvd והוקרנה בכבלים ובלווין תחת השם העברי "והרי החדשות".עלילת הסרט מתרחשת בסוף שנות ה-70 ותחילת ה-80. וויל פארל מגלם בסרט את רון בורגונדי, מגיש חדשות בערוץ כבלים מקומי בסן דייגו שהגשת החדשות היא כל עולמו. יום אחד הבוס הגדול בתחנה מודיע לרון שמפטרים אותו מהגשת המהדורה ומקדמים במקומו את אשתו ורוניקה (כריסטינה אפלגייט). רון מגיב לבשורה בצורה קשה מאוד וכתוצאה מזה שוקע בדיכאון עמוק ומנתק קשרים עם כל מי שהוא מכיר. כאשר מגיע אליו מפיק אלמוני עם הצעה להגיש חדשות בערוץ שישדר 24 שעות ביממה, רון מחליט לצאת מהדיכאון. הוא מגייס את חבריו להגשת המהדורה בכבלים בריאן פנטנה (פול ראד), כתב לענייני שקר כלשהו. בריק טמלנד (סטיב קארל), חזאי עם בעיית תקשורת קשה וצ'אמפ קיינד (דיוויד קושנר) כתב ספורט גזען וקומבינטור, כדי לעשות את המהדורה הטובה ביותר ולהראות לכולם שעדיין יש לו את מה שצריך כדי להגיש חדשות.  

 

סרט לסופשבוע-חדשות בהפרעה (Anchorman 2: The Legend Continues)

לביקורת

 לפני הביקורת עצמה, אני חייב להזהיר אתכם טיפה. ההומור של הסרט "חדשות בהפרעה" לא מתאים לכל אחד. הוא חתרני ומכיל הרבה בדיחות  מאוד בוטות ולא תקינות פוליטית.  הסרט צוחק על כל מגזר אפשרי. לבנים, שחורים, יהודים, לטינים, הומוסקסואלים, מוגבלים ועוד.  מי שאוהב את סוג ההומור הזה יגלה שיש בסרט לא מעט רגעים קורעים מצחוק, בהקרנה שבה הייתי היה אולם שלם של 450 איש (כולל כותב שורות אלו) שצחקו צחוקים רמים עד לרמה של דמעות בעיניים וחוסר יכולת לנשום. בגלל שהסרט מתרחש בשנות ה-70, יש גם פסקול שעמוס בלהיטי התקופה, תלבושות ותסרוקות מגניבות (הסרט יוצא לקראת פורים ככה שאם אתם מחפשים רעיונות לתחפושת, זה הסרט) ודיאלוגים שמלאים בסלנג שדיברו באותן שנים. אבל, כמה שיש לסרט הזה מעלות, יש לו גם בעיה אחת עיקרית שקצת הורסת את ההנאה ממנו. הסרט אורך כשעתיים ובגלל זה יש כמה סצינות שנמרחות ובדיחות שחוזרות על עצמן בתבניתיות כדי למשוך זמן וזה די מעיק. קיצוץ של הסרט לשעה וחצי היה עושה לו ממש טוב והופך אותו לסרט מעולה, אבל למרות הבעיה הקטנה הזאת מדובר בסרט נחמד ביותר שכדאי לנצל ערב וללכת לראות אותו בקולנוע.

 

סרט לסופשבוע-חדשות בהפרעה (Anchorman 2: The Legend Continues)

 

 בקיצור: אפשר בכיף ללכת ולראות

 

סרט לסופשבוע-חדשות בהפרעה (Anchorman 2: The Legend Continues)

 

 "חדשות בהפרעה"- ארצות-הברית 2014. 119 דקות. בימוי: אדם מקיי. תסריט: וויל פארל ואדם מקיי. שחקנים: וויל פארל, סטיב קארל, פול ראד, , כריסטינה אפלגייט, דיוויד קושנר, דילן בייקר, ג'יימס מרסדן, מייגן גוד, גרג קיניר, קירסטן וויג, הריסון פורד. 

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-חדשות בהפרעה (Anchorman 2: The Legend Continues)


21:00
  /  
26.2.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

1