סרט לסופשבוע-ציידי האוצרות (The Monuments Men)

סרטו החדש של ג'ורג' קלוני "ציידי האוצרות" מפתיע לטובה כאשר הוא לוקח נושא מאוד כבד ומציג אותו בצורה קלילה עם ...

12:00
  /  
14.02.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

הסרט "ציידי האוצרות" מבוסס על סיפור אמיתי. העלילה מתרחשת בימים האחרונים של מלחמת העולם ה-2 וזמן קצר לפני נפילת שלטון הרייך השלישי. ג'ורג' קלוני מגלם פרופסור לאמנות  וקצין צבא לשעבר שמגוייס ע"י השלטונות האמריקאים כדי להקים יחידה סודית. היחידה מורכבת מחוקרי אמנות עתירי ידע(ביל מארי, ג'ון גודמן, בוב בלבן, יו בונוויל וז'אן דז'ארדן) שיעברו אימונים צבאיים ויסעו למדינות שונות באירופה כדי להחזיר יצירות אמנות שנגנבו ע"י הגרמנים בזמן שהשתלטו עליהן כדי להציג אותן במוזיאון מיוחד שהיטלר מתכוון להקים. הסרט עוקב אחרי הגיוס של האנשים, האימונים שלהם והמסע שלהם אחרי היצירות האבודות.

 

סרט לסופשבוע-ציידי האוצרות (The Monuments Men)

לביקורת 

"ציידי האוצרות" הוא סרטו החמישי של ג'ורג' קלוני כבמאי. אני אהיה אתכם מאוד כנה, בהתחלה חשבתי שהסרט יהיה דרמה כבדה ומשעממת בגלל הנושא שבו הוא עוסק ושהאקשן יהיה בכמות מזערית אם בכלל יהיה. מאוד הופתעתי לטובה לגלות שלא כך הדבר. הסרט מתעסק בכל מה שקרה במלחמת העולם השניה בצורה הרבה יותר קלילה ולא כבדה כמו שמצופה מסרטים מהסוג הזה. העלילה הייתה רפויה מדי ולקראת הסוף היא איבדה טיפה גובה, קיצור של הסרט ב-20 דקות היה מאוד מועיל לה.. למרות שהעלילה היא הנק' החלשה של הסרט, יש גם כמה נק' חזקות. מחלקת העיצוב האומנותי מקבלת כאן שאפו גדול מאוד על השחזור האותנטי המדוייק של התקופה החל ממדי החיילים, דרך התסרוקות ועד למוזיקה ששמעו באותם ימים. סצינות האקשן סוחפות מאוד ומזכירות קצת את הסרטים של אינדיאנה ג'ונס ואפילו יש גם טיפה הומור שמגיע מהדינמיקה שנוצרה בין השחקנים.  ג'ורג' קלוני אמנם משחק כאן בתפקיד ראשי אבל הוא לא לבד. הוא מוביל אנסמבל מגוון של שחקנים שמשחקים מצויין, בולטים לטובה ביל מארי וג'ון גודמן, שני שחקנים מצויינים עם טיימינג קומי אדיר שמוכיחים כי למרות הגיל והוותק יש להם עדיין מה לתרום. 

 

סרט לסופשבוע-ציידי האוצרות (The Monuments Men)

בקיצור:  אפשר ללכת לראות.

 

 

 

"ציידי האוצרות"-  ארצות-הברית 2014. 118 דקות. בימוי: ג'ורג' קלוני. תסריט: ג'ורג' קלוני וגראנט הסלוב. שחקנים: ג'ורג' קלוני, מאט דיימון, ביל מארי, ג'ון גודמן, קייט בלאנשט, יו בונוויל, בוב בלבן, ז'אן דז'ארדן, דימיטרי ליאונידס.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע-ציידי האוצרות (The Monuments Men)


12:00
  /  
14.2.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

1