סיכום: מבחן הרמקולים המדפיים הגדול של HT לשנת 2014

הגיע הרגע לבחור את המנצח הכללי של מבחן המדפיים, וגם תמונה קבוצתית בשביל מזכרת. 

14:00
  /  
08.02.2014
  
מאת: איתי חזום

סיכום: מבחן המדפיים של 2014

כצפוי, אחרי מבחן קבוצתי כזה גדול זה מוזר להסתובב בבית ולא לראות רמקולים או ארגזים בכל פינה. זה דומה להרגשה הזו שמקבלים אחרי שמארגנים מסיבה גדולה וכל האורחים עזבו.
נכון, יש בשוק עוד המון רמקולים מדפיים שיכלו להיכנס למבחן הזה, אבל אתם תסכימו איתי שגם 32 מתמודדים זה עדיין חתיכת הישג.

סיכום: מבחן הרמקולים המדפיים הגדול של HT  לשנת 2014

למי שפספס, אלו כל החלקים שהיו במבחן הגדול:

מבחן השוואתי הוא כאב ראש לוגיסטי לא קטן אבל בדומה למבחנים השוואתיים קודמים, היתרונות מהחוויה הזו ברורים – היכולת להאזין ולהשוות כמה עשרות רמקולים באותם התנאים ובאותו הזמן היא בעלת ערך שמאד קשה להשיג בתנאים אחרים.

עכשיו רק נשאר לי לבחור את המנצח שלי. הרמקול המנצח הוא מה שאני מגדיר כמדפי שעושה לפחות קצת מכל דבר בצורה טובה. הוא צריך להיראות טוב מהממוצע, בעל איכות בניה טובה מהממוצע, מעניק תמורה טובה למחיר, נשמע מצויין, וכמובן בעל ה X Factor הזה שיגרום לנו להעדיף דווקא אותו על פני רמקול רצפתי באותו המחיר.

והבחירה שלי היא…

 המנצח

KEF LS50

KEF פשוט עשו את זה כמו שצריך. בעיני ה LS50 הוא רמקול שמהווה את "המהות" או מכיל את כל מה שרמקול מדפי אמור לייצג. לא מדובר ברמקול גדול אלא במדפי קטן מהממוצע, לא מדובר בעוד קופסא מלבנית וקלת משקל אלא במוצר שהושקעה בו הרבה מחשבה וטכנולוגיה, ובטח לא מדובר באיכות סאונד שגרתית שמזכירה לנו שאנחנו מאזינים לרמקול, אלא סאונד שמסוגל "לפרוץ" מחוץ לתיבה, לספק במה גדולה, ולא לעייף אותנו מצד אחד, או לשעמם אותנו מצד שני.

סיכום: מבחן הרמקולים המדפיים הגדול של HT  לשנת 2014

גודלו הפיזי של הרמקול, והשימוש בדרייבר קואקסיאלי, מאפשרים ל LS50 להיות לא רק רמקול לסלון או לחדר שינה, אלא גם רמקול להאזנה קרובה על שולחן העבודה, וגם זה אחד הדברים האלו שמדפי צריך לעשות טוב.

סיכום: מבחן הרמקולים המדפיים הגדול של HT  לשנת 2014

בסופו של יום, ה- LS50 נראה ומרגיש כמו רמקול מדפי מיוחד, לא פלא ש KEF החליטו לסווג אותו כאחד מדגמי הדגל שלהם, ולא פלא שבחרתי בו.

זהו, הסתיים עוד מבחן קבוצתי גדול, זאת אומרת עד הפעם הבאה…

לדיון בנושא: סיכום: מבחן הרמקולים המדפיים הגדול של HT לשנת 2014


14:00
  /  
08.02.2014
  
מאת: איתי חזום