סרט לסופשבוע – רובוקופ (RoboCop)

"רובוקופ" הוא גרסא מחודשת לסרט המד"ב/אקשן משנת 1987. קצת קשה לעשות השוואה בין שני הסרטים כי מדובר בסרט שעומד בזכות עצמו עם ...

11:00
  /  
07.02.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

הסרט הוא גרסא מחודשת למותחן המד"ב/אקשן של פול ורהובן מ-1987, הנה העלילה בקצרה לאלו שלא מכירים או שזקוקים לרענון מחדש. הסרט מתרחש בדטרויט של העתיד הלא רחוק ובמרכזו עומד קצין משטרה מוערך בשם אלכס מרפי (ג'ואל קינאמן). כאשר הוא נפצע קשה במהלך ניסיון להתנקש בחייו, הוא מצטרף בהסכמתה של אשתו לניסוי של תאגיד רב עוצמה בראשותם של מליונר מושחת ותאב בצע (מייקל קיטון) ורופא אידאליסט (גארי אולדמן). הניסוי, שבמהלכו מוחלף חלק מגופו במערכת רובוטית חדשנית, אמור להציל לו את החיים אבל הופך אותו לנשק קטלני מתוחכם שמגוייס אוטומטית ע"י משטרת דטרויט כדי שיעזור לה להילחם בפשע. בהתחלה הכל עובד כמו שעון, וכולם מרוצים, אבל כאשר המצפון האישי של אלכס נכנס לתמונה העניינים מתחילים להסתבך.

 

סרט לסופשבוע-רובוקופ (RoboCop)

לביקורת 

"רובוקופ" הוא אמנם גרסא מחודשת ללהיט הענקי ההוא מ-1987, זה יהיה קצת אכזרי להשוות ביניהם מכיוון שהגרסא החדשה גם עומדת בזכות עצמה וגם משודרגת יותר אבל יש כמה דברים שאני אתעכב עליהם. דבר ראשון הוא העלילה. אם בסרט המקורי העלילה עסקה בעיקר באלכס מרפי, במשפחתו ובהתסגלות שלהם למצב ההזוי הזה שהם נקלעו אליו, הסרט החדש נותן לצופים קו עלילה נוסף והוא של בעלי החברה שהמציאה את רובוקופ ושניהם משתלבים יחדיו לתסריט אחד ככה שהצופים יכולים להיות עדים גם למניעים שלהם. יש רגעים בעיקר לקראת הסוף שהעלילה מתחילה להתמלא בחורים ובאוויר, מה שלא כל-כך תורם לסרט ודי תוקע אותו, שיפצור קל של הסוף שלו היה עושה לו פלאים ומשדרג אותו טיפה למעלה.

הדבר השני הוא האקשן. הסיבה למה החליטו לעשות גרסא חדשה ל"רובוקופ" היא בעיקר בגלל שהטכנולוגיה של האפקטים המיוחדים השתפרה פלאים והיום ניתן לבצע ולעשות דברים שבעבר לא ניתן היה בגלל המגבלות שלה. האקשן של "רובוקופ 2014" מאוד יעיל , אפקטיבי, קצבי, מהודק ומדביק אותך לכסא. יש גם כמה דקות שבהן אנשי האפקטים ממש הגיעו לשיא וזה מזכיר סרטי סוג ב' משנות ה-70 אבל רוב הסרט יש אקשן מעולה שבגללו שווה לראות את הסרט בקולנוע ועל מסך כמה שיותר גדול.

הדבר השלישי הוא סמואל אל.ג'קסון, שמגלם בסרט דמות צעקנית של איש שהוא גם מגיש טלוויזיה וגם מטיף בשקל שמשמש כהפוגה בין קטעי האקשן. ג'קסון הוא השחקן הכי טוב בסרט כי הוא ניגש לתפקיד שלו בשיא ההתלהבות והכיף ורואים שהוא באמת נהנה. לצערי, זה לא ככה מבחינת שאר השחקנים. רוב צוות השחקנים (כולל מייקל קיטון וגארי אולדמן שאלו שחקנים שאני אוהב) מגישים כאן תצוגות משחק משעממות ומביכות. בתפקידים הראשיים זה אפילו יותר גרוע. ג'ואל קינאמן מקרין החוצה כמה שהוא סובל בחליפת הרובוט ומעורר געגועים לפיטר וולר הקשיש שבניגוד אליו הוא אשכרה שיחק ואבי קורניש בתפקיד אשתו שמוחקת את כל הדברים הטובים שחשבתי עליה מהסרטים הקודמים שבהם היא השתתפה.

 

סרט לסופשבוע-רובוקופ (RoboCop)

 

בקיצור-  מיועד למי שלא ראה את הסרט המקורי ולכאלה שבא להם על כמעט שעתיים של אקשן ברמה גבוהה ששוכחים ממנו ברגע שיוצאים מהאולם.

 

סרט לסופשבוע-רובוקופ (RoboCop)

"רובוקופ"-  ארצות הברית 2014. 118 דקות. בימוי: חוזה פאדיליה. תסריט: ג'ושוע סטומר, אדוארד מאייר. שחקנים: ג'ואל קינאמן, מייקל קיטון, גארי אולדמן, אבי קורניש, ג'קי ארל היילי, סמואל אל.ג'קסון, ג'יי ברושל, מריאן ז'אן בפטיסט.

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – רובוקופ (RoboCop)


11:00
  /  
7.2.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

1