סרט לסופשבוע – סוגרים חשבון (Grudge Match)

למרות הניסיונות הרבים להצחיק את הקהל בכוח. "סוגרים חשבון" מתגלה כקומדיה חביבה למדי, עם גימיק מעניין ונוסטלגי שיעלה זכרונות אצל כל חובב ...

10:00
  /  
31.01.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

הנרי "רייזור" שארפ (סילבסטר סטאלון) ובילי "קיד" מק'דונאן (רוברט דה-נירו), הם שני מתאגרפים עטורי תהילה והישגים שהדבר היחיד שמנע מאחד מהם להפוך לאלוף האלופים היה ניצחון על היריב שלו. אחרי שסדרת הקרבות ביניהם הסתיימה בתיקו היה צריך להתקיים קרב שובר שוויון כדי לקבוע מי מביניהם יזכה בתואר הנכסף, אבל הקרב הזה בוטל בגלל סיבות לא ברורות. 30 שנה אחרי אותו קרב ואחרי שלא ראו אחד את השני, רייזור ובילי מקבלים הצעה שאי אפשר לסרב לה לחזור לזירה ולהיפגש לקרב אחרון, קובע וחד פעמי. איך זה ייגמר בסוף?, תצטרכו לראות את הסרט כדי לדעת.

 

סרט לסופשבוע-סוגרים חשבון (Grudge Match)

 

 לביקורת

הגימיק שעומד במרכזו של "סוגרים חשבון" הוא מאוד מעניין. חובבי קולנוע רבים יודעים שגם סילבסטר סטאלון וגם רוברט דה-נירו גילמו בעבר מתאגרפים בשני סרטים גדולים. סטאלון פרץ לעולם ב"רוקי" מ-1977 שהתחיל עבורו קריירה עניפה ופרנצ'ייז של 8 סרטים שבאו מיד אחריו. דה-נירו העלה בעבר במשקל כדי לגלם את המתאגרף האגדי ג'ייק לה-מוטה ב"השור הזועם" של מרטין סקורסזה מ-1981 וגם זכה על זה באוסקר. זה סרט שמעלה זכרונות נוטלגיים אצל כל אותם אנשים שראו את הסרטים הללו בזמן אמת ושגדלו על סטאלון ואכן, רוב האנשים שהיו באולם בהקרנה שבה הייתי היו בממוצע מעל גיל 35 כשהלידים היחידים שראיתי שם היו כאלה שבאו לראות סרט בכיף עם האבות שלהם. זה נחמד מאוד אבל, כאשר מורידים את הגימיק ונשארים עם הסרט לבד מתגלות כמה בעיות שהורסות את הצפייה. דבר ראשון, הסרט פשוט מזיע ממאמץ להצחיק. חוץ מכמה בדיחות  בודדות שממש הצחיקו שאר הבדיחות בסרט נוגעות לגיל, למשקל ולמצב הבריאותי של סטאלון ודה-נירו. בהתחלה זה היה נחמד ואפילו העלה גיחוך קל אבל כשזה חוזר כל הזמן כמו סרט נע זה ממש לא מצחיק ואפילו די מביך. דבר שני, הסרט אמור לצחוק על כל הז'אנר הזה שנקרא סרטי איגרוף. מה שלא ממש מתבטא מהאופן שבו נכתב התסריט. בסיפור יש חורים ממש כמו גבינה שוויצרית, העלילה שגרתית ומשעממת והסוף הצפוי והאובר רגשני היה לא במקום והזכיר באווירה שלו את הסרטים שהיו מקרינים בערוץ "הולמארק" ז"ל שהיה פעם בכבלים. מה שמציל את הסרט מנפילה רצינית למטה הוא המשחק. כמו עמיתו מהעבר ארנולד שוורצנגר, גם סילבסטר סטאלון הוא שחקן קומי מפוספס. הוא קליל, יש לו טיימינג קומי מעולה והרבה הומור עצמי. התפקיד שהוא מגלם בסרט בעצם צוחק על רוקי בלבואה הזכור לטוב והוא עושה מזה מטעמים שגורמים לצופה הכי ציניקן באולם להיקרע מצחוק לעומת סטאלון, דה-נירו קצת יותר תפוס  וקשוח במשחק שלו ולכל אורך הסרט הוא בפוזה של "אני כאן בשביל הצ'ק" . דווקא לקראת הסוף הוא מצליח להתשחרר ופה ושם יוצא הדה-נירו שכולנו מכירים ואוהבים  שגם מצליח להצחיק וטיפה לרגש. חוץ מהם, משחקים בסרט גם אלן ארקין הוותיק שגונב את ההצגה בתפקיד המאמן של סטאלון. הקומיקאי העולה קווין הארט שמגלם את האמרגן של סטאלון ודה-נירו. התגלית ג'ון ברנטאל, הראפר אל-אל קול ג'יי וגם קים בייסינגר, שעושה כאן קאמבק ומוכיחה שהיא אמנם אחרי גיל 50 אבל את היופי, הקסם והכריזמה היא לא איבדה.

 

סרט לסופשבוע-סוגרים חשבון (Grudge Match)

 

בקיצור- סביר, מומלץ בשביל להעביר ערב עם החברה בכיף.

 

סרט לסופשבוע-סוגרים חשבון (Grudge Match)

 

"סוגרים חשבון"- ארצות-הברית 2014. 113 דקות. בימוי: פיטר סיגל. תסריט: רונדי רוטמן וטים קלהר. שחקנים: סילבסטר סטאלון, רוברט דה-נירו, קים בייסינגר, אלן ארקין, קווין הארט,  אל. אל. קול-ג'יי, ג'ון ברנטאל. 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – סוגרים חשבון (Grudge Match)


10:00
  /  
31.1.2014
  
מאת: איתמר נימרוד

1