חברתי: פייסבוק פייפר (Paper), אפליקציית אייפון חדשה

פייסבוק משיקה בעוד שבוע אפליקציה חדשה - פייפר (נייר)  שתשנה את הדרך שבה המכורים של הרשת הזו חווים את העולם. ...

15:45
  /  
30.01.2014
  
מאת: מעין קמחי
אפליקציית פייפר של פייסבוק | Introducing Paper

פייסבוק לי ופייסבוק לך 

את ההתמכרות של הישראלים לפייסבוק קשה לתאר במילים, לא פעם יצא לי לראות מכורים ברכבת, רוכנים למסך עם הפייסבוק פתוח ומושיטים יד עצבנית ורועדת לסלולרי, מחפשים את המנה הבאה, כדי לבדוק אם שם יש משהו חדש. מכורים, כבר אמרתי?
אבל הישראלים הם זן נדיר ובעולם דווקא התרבו ההשערות על גססיתה האיטית של הרשת, על נטישת הצעירים את הרשת החברתית הותיקה, על חוסר החדשנות שלה, על הנסיונות הנואשים שלה להכריח מפרסמים לשלם תמורת הפצת תכנים ומכך לפגוע בוירליות המובנית שלה. פייסבוק בדרך למטה אמרו.

פייסבוק פייפר, Facebook paper

את מארק צוקרברג ראיתי פעם אחת בחיים לפני בדיוק שנתיים, אחרי תקופה ארוכה של שתיקה מצידו הוא הצהיר בסן פרנסיסקו, בכנס TechCrunch, שהרשת צועדת לכיוון המובייל. סלולרים, זה הכיוון, לשם העולם הולך ולשם גם הוא מכוון.
בשנה שעברה השיקה הרשת את פייסבוק הום (home), אפליקציית אנדרואיד שאמורה היתה להחליף את דף הבית בסלולרי שלנו. אבל הום לא צלחה את מבחן השוק – עם דירוג של פחות משלושה כוכבים בחנות של גוגל פליי וביקורות צוננות, בלשון המעטה. 
אך לא יזם כצוקרברג יתייאש ובשבוע הבא, בארה"ב בלבד, תושק "פייפר" (paper) – אפליקציה חדשה שמיועדת הפעם דווקא למשתמשות האייפון שביניכן (וגם משתמשי כמובן).
 
יעבוד או לא, ימים יגידו (או בעצם אתן תגידו)- בינתיים אפשר להגיד שהעיצוב מגניב הרבה יותר מהפיד הרגיל של פייסבוק. 

 
אז קצת לפני שנתחיל כולנו ללבוש את הפייסבוק שלנו, אולי לפחות נשתדרג בחוויית משתמש סלולרית טובה יותר, מה אתן אומרות?  

לדיון בנושא: חברתי: פייסבוק פייפר (Paper), אפליקציית אייפון חדשה


15:45
  /  
30.1.2014
  
מאת: מעין קמחי

1