אינטל ישראל מציינת 40 שנה: סייענו לסטארטאפים הישראלים

במסיבת עתונאים חגיגית שנערכה בראשון בתל אביב, ציינה ענקית המעבדים 40 שנה להיווסדה בישראל. 

14:00
  /  
27.01.2014
  
מאת: אלי חבוש

"אינטל היא השבב החכם של ישראל" אמר מולי אדן, נשיא אינטל ישראל והוסיף כי אינטל היא זו שתרמה רבות וסייעה לסטארטאפים ישראלים ברבות השנים ומי יודע מה היה קורה ללא…

מולי, שרגיל לשאת נאומים מבודחים משהו, עטה הפעם את הלבוש הרציני והעמוק (לא זה שבגינו הכריזו עליו כאחד המתלבשים הגרועים של 2013) וביחד עם מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראל, מנו את הצלחות החברה בארץ ותרומתה לכלכלה הישראלית.

אינטל ישראל מציינת 40 שנה: סייענו לסטארטאפים הישראלים

מולי אדן מציין 40 שנה לאינטל בישראל 

כך למשל יודעים לדקלם באינטל כי היקף היצוא של החברה בכל 40 שנות פעילותה הסתכם בסך של 35 מיליארד דולר כשרק בשנת 2013 האחרונה עמד היקף היצוא בסך של 3.8 מיליארד. אינטל השקיעה במרכזי פיתוח ומפעלים בארץ בשווי של 10.8 מיליארד דולר בשנות פעילותה בארץ.

אינטל החלה את פעילותה בישראל בשנת 1974 עם הקמת מרכז הפיתוח בחיפה ועם חמישה עובדים בלבד שבמשך השנים גדלו וכעת מעסיקה החברה בישראל כמעט 10,000 עובדים.

אותם עובדים הקימו מאז שנת 2006 ומידי שנה כ-30 חברות חדשות במשק על פי מחקר שהוזמן על ידי אינטל. הנתון הזה לא רק שאינו גורם לאכזבה מכך שעובדים מוכשרים עוזבים את החברה ופותחים עסקים משלהם, אומר מולי, אלא שהדבר גורם לגאווה רבה שעובדים שהגיעו למיצוי יכולתם ועיסוקם בחברה, פורשים להם כנפיים ותורמים לחברה הישראלית ולכלכלה בדרך עצמאית כיוצאי אינטל ויוצרים כ-250 מקומות עבודה חדשים מידי שנה.

בנתוני החינוך של אינטל נאמר כי למעלה מחצי מיליון ישראלים לקחו חלק בתוכניות החינוך של אינטל במהלך השנים – 475 אלף תלמידים; 68 אלף מורים; 3,300 מדענים צעירים כשתוכנית החינוך" אנחנו המחר" יצאה לדרך ב-2013 עם תקצוב של 20 מיליון ש"ח לארבע השנים הקרובות.

מולי נשאל והודה שאינטל לא תמיד פעלה בזמן ונכון. כך למשל את תחום הטאבלטים פספסה אינטל ולא הספיקה לעלות על העגלה הזו בזמן. כיום אחראי אדן על כל תחום המחשוב התפישתי – שימוש במחשבים האישיים שלנו בצורה שונה והתממשקות איתם באופן קולי או חזותי על ידי פקודות קוליות ותנועות ידיים. מולי לא אוהב את ההשטחה הזו של התחום ומדבר על המחשוב התפישתי כשינוי מוחלט של התפישה שלנו בשימוש עם המחשב.

את אדן תפסנו לשיחה עוד בתחילת שנת 2013 כחלק מתערוכת CES בלאס וגאס. כבר אז הוצג המחשוב התפישתי (perceptual cumputing) ואדן שמבין טוב את החברה בה הוא עובד וכזה שעומד מאחורי אותו חזון ידע להסביר לנו ולהדגים את החזון החדש אז.

 

 

אלא שלא ברור מה עשתה אינטל עם המחשוב התפישתי מאז שנה עברה ונראה, לפחות בתחושה שדבר לא ממש התקדם. גם משחק קצר עם כמה מחשבים שהוצגו במסיבת העתונאים התגלה כמשימה לא פשוטה טכנית. מהפכות אינן קורות בערב אחד ונוכל רק לתת את הקרדיט לאינטל שזה עוד יקרה. נקווה שגם כאן לא איחרה אינטל לפעול וכשאדן, דמות מוכרת ומכובדת באינטל שעשה שם כבר רבות, אמון על החזון, נוכל לשער שעוד נשמע על כך. 

וכמובן – יום הולדת שמח! 

 

לדיון בנושא: אינטל ישראל מציינת 40 שנה: סייענו לסטארטאפים הישראלים


14:00
  /  
27.1.2014
  
מאת: אלי חבוש

1