CES2014: ניקון מציגה מצלמות חדשות לצלם הביתי והמקצועי

צוות HT נפגש עם מנהל המוצר בניקון: זורב קיקנזה, שהציג את החידושים האחרונים של החברה

21:00
  /  
12.01.2014
  
מאת: שי גולדשמידט, לאס ווגאס

שוק הצילום בהחלט התחמם בשנים האחרונות, עם יותר ויותר דגש עם מצלמות מקצועיות וסמי מקצועיות מצד אחד, והיעלמות של תחום ה-point and shoot מהצד השני. במקביל גם תחום ה-Mirrorless מתחמם באיזורים  שונים בעולם.

CES2014: ניקון מציגה מצלמות חדשות לצלם הביתי והמקצועי

חברת Nikon השיקה בוגאס סט חדש של מצלמות שפונות הן לשוק הביתי והן לשוק המקצועי בתחום הסטילס ווידאו. נפגשנו לראיון אחד על אחד עם Zurab Kiknadze, מנהל מוצר בחברת ניקון שחשף בפנינו את שלל החידושים.

הדוכן של ניקון היה מיוחד יחסית ובמקום דמויות קטנות שניתן היה לצלם, היו בביתן איזורים שונים, כולל דוגמניות שאיפשרו בדיקות של המצלמות השונות במרחקים שונים. עושה רושם שניקון rnהתאמצה יתר על המידה ע"מ לבלוט בתערוכה ולתת קרב אמיתי ולהראות מי הוא rnהבעל-הבית.

rnrnrn

 אחד האירועים הבולטים היה הדגמה של ניקון "כיצד לצלםrnבתנאי שטח קשים ביותר", קטע שכלל הרצאה, מצגת וקטעי ווידאו של חצובות שונותrnומשונות לצילומי ווידאו וסטילס, שכחתי לציין – כל הצילומים המאתגרים בוצעו במקרהrnעם מצלמת Nikon D4s החדשהrnשהוכרזה בתערוכה.

rnrnrnrn

בתקופה שקדמה לתערוכה, ניקון השיקה סט חדש של מצלמות שפונותrnהן לשוק הביתי והמקצועי בתחום הסטילס ווידאו.

DSLR

בתחום ה- D-SLR, ניקון הציגה לנו שתי מצלמות חדשות משני קצוות הקשת:

  • הראשונה, D4s שהיא למעשה ספינת הדגל החדשה ביותר (וגם היקרה ביותר) של ניקון. ספינת הדגל החדשה רק הוכרזה וכרגע אין כלל צפי להשקה קרובה.

עם זאת – מאחר והיא הוצגה בתערוכה ואפילו ניתן היה להשתעשע ולצלם איתה סטילס ווידאו – אנחנו מניחים שההפצה תתחיל בקרוב מאוד.

 

בביתן של Nikon ניתן היה לשחק ולהשתעשע במצלמות עם סט של שחקנים אותם ניתן לצלם. ניתן לומר שהתרשמנו מאוד מאיכות הצילום והנוחות של ה ה D4s גם מבחינת צילום וידאו.

ניקון סרבה לחשוף בפנינו את מפרט השיפורים שכן המצלמה בשלבי פיתוח אחרונים, אבל הואילה בטובה והסכימה לציין עבורינו שני שיפורים משמעותים:

  • מעבד תמונה מתקדם
  • מנגנון Auto Focus משופר

 

  • ניקון גם הציגה בתערוכה את ה D3300 שמחליפה את ה- D3200.

זורב התגאה בכך שמדובר במצלמה קטנה יותר, עם מעבד תמונה משופר. לטענתו – עם העדשה הנכונה – המצלמה מסוגלת להפיק תמונות ברמה מקצועית ביותר שצלם או צלמת שאינם מחפשים תפריטים מורכבים ומתקדמים כגון צילום במרווחי זמן (זריחת שמש בהילוך מהיר) – לא יבחינו בהבדל משמעותי, אם בכלל, באיכות בין התמונות במצלמה זו לבין מצלמות מתקדמות אחרות.

המצלמה גם מגיעה עם עדשת קיט 18-55 טובה יותר מקודמותיה. לטענת זורב, ניקון השקיעה הרבה מאוד מאמצים להביא את מצלמת הקיט לרמה גבוהה משמעותית מעדשות קודמות בתחום. רבים ממשתמשי DSLR מעולם אינם טורחים להחליף או לרכוש עדשה חלופית ולכן בתחום הנמוך החברה בעיקר מתכוונת למכור את הסט – בודי+עדשת קיט ולא לטרוח ולמכור כל אחת בנפרד. כמו כן, העדשה תוכננה כך שהיא יכולה לתת שיפור מהותי למה שמשתמשי Entry level מתחילים זקוקים – איכות תמונה וחדות טובים יותר.

Point and shoot

בתחום מצלמות Point N' shoot, הוצגו לנו מצלמות חדשות מסדרת COOLPIX עם שיפורים ברזולוציה ו- WiFi להעלאת תמונות לרשת. כל חברת מצלמות חייבת שיהיה לה ליין אינטרנטי אחד לאור כמות הסלפים שאנשים מעלים והתחרות שיש עם מצלמות הסלולר.

 

עדשות

בתחום העדשות, ניקון הציגה בפנינו עדשת פריים 35mm עם מפתח של 1.4F. העדשה גדולה משמעותית מעדשת ה-35mm הקודמת של החברה וניקון מאמינים שהחדות ומהירות הפוקוס שופרו משמעותית בגרסא החדשה.

לניקון היה חשוב לציין שהעדשה אינה באה להחליף אף אחת מעדשות הפריים המקצועיות אלא להתווסף לארסנל הרחב והמכובד בתחום.

Mirrorless

לסדרת ה-Nikon one אמנם לא היו חידושים אך בעת שיחתנו עם זורב, אך הוא לא הביע חשש מהתחום הזה כלל והכלל. לטענתו ביפן ניתן לראות התחממות אדירה של שוק ה-Mirrorless. לעומת זאת באירופה לא רואים כזו התלהבות שגורמת לניקון לצאת מדרכה ולעבור לפתח רק Mirrorless. שם עדיין DSLR זה השוק העיקרי. בארה"ב, למשל, יש הרבה פחות עניין מכפי שניתן היה לצפות ושם שוק ה-Mirrorless, כך לפי זורב, רדום לחלוטין עדיין.

ניקון לא מתכננת לשנות כיוון ולהחליף לאסטרטגיה של מיזוג קוים (כפי שסוני עשתה לאחרונה עם ה-Alpha שלה, כך שניתן להחליף בקלות בין DSLR לבין mirrorless מבלי צורך במתאמים). ה-Nikon one ימשיך את הקו וזקוק למתאם על מנת לעבוד עם עדשות DX הפופולריות של החברה.

ניקון גם משתפת פעולה עם חברות חיצוניות והציגה מערכת לסריקה תלת מימדית של אובייקטים לצורך דיגיטציה בתלת מימד של דמויות, למשל עבור סרטי קולנוע) תוך שימוש במספר מצלמות DSLR שכל אחת מכסה איזור של האובייקט הנסרק.

 

לדיון בנושא: CES2014: ניקון מציגה מצלמות חדשות לצלם הביתי והמקצועי


21:00
  /  
12.1.2014
  
מאת: שי גולדשמידט, לאס ווגאס

1