נבחרי השנה של HT לשנת 2013

בהמשך למסורת של השנים האחרונות, אנו גאים להציג את נבחרי השנה הטכנולוגיים של HT. נבחרי השנה הם כאלו שהותירו על ...

13:00
  /  
29.12.2013
  

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

  

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

שנת 2013 הייתה עמוסה מבחינת היקף הציוד החדש שהגיע לידיים שלנו. את השנה פתחנו עם מבחן קבוצתי גדול לרמקולים רצפתיים, עם 6 מועמדים כבדי משקל. בהמשך הרמנו את מבחן הסאבים הגדול ביותר שנערך בישראל מאז ומעולם, עם 12 מתמודדים כאשר מתוכם בלטו שני דגמים במיוחד. המשך השנה היה מעניין לא פחות, עם מעל ל- 20 זוגות של אוזניות אשר נבחנו (ממש לא במקרה, אוזניות In-Ear הינם כיום מוצר חובה ונפוצים אצל כמעט כל אחד שנבחין בו ברחוב). גם מסכי וידאו עילית ביקרו אצלנו, ובכל זאת ההתרגשות הייתה גבוהה כאשר מסך ה- OLED הראשון הגיח למעבדות HT והשאיר רושם עמוק. בתחום נגני ה- Blu-ray לא ראינו מהפכות, אבל ראינו חידוש שמעולם לא היה כמותו מוקדם יותר. מחשבי ה- Raspberry נדמה שמשתלטים על תחום ה- HTPC והתקני אחסון מסוג NAS הופכים ליותר ויותר מקובלים. בתחום ה- Mobile הטלפונים והטאבלטים נהיים יותר דקים וחזקים וחברת Yamaha הציגה סוף סוף מענה לבקשות אשר נמשכו במשך שנים.

בחירות המוצרים שלנו נעשו לפי החלטות צוות HT, אשר הוצגו במהלך השנה החולפת ואותם ראינו, שמענו, הרגשנו והשתמשנו בהם במהלך השנה. הקטגוריות והמוצרים אינם מסודרים לפי סדר כלשהו. הבה נתחיל בהצגת המוצרים.


נבחרי השנה של HT לשנת 2013מסך עד 60" – Panasonic TC-P60ST60

הפלזמה הראשונה שהצליחה להתחרות בכבוד ב-KURO ואף לעבור אותה במבחן ראש-בראש שערכנו בחנות פיוצ'ר בתל אביב. הצטערנו לשמוע על התוכניות של פנסוניק לסגור את קוי היצור של הפלזמה ומן הראוי שהמודל הזה יקבל את הפרס (על פני ה-VT60) מכיוון שהוא כנראה גם המסך הנמכר ביותר בסדרה 60 של פנסוניק.

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

מסך מעל 60" – Samsung UHD85S9

אי אפשר לעמוד ליד המסך הזה בגודל 85" ולא להתפעל על החבילה שמקבלים איתו – זהו מסך מרשים עיצובית ותכנונית. הוא כולל תאורה אחורית אזורית מדהימה וחבילת SMART נרחבת. כשמסתכלים על מה שמקבלים עם המסך הזה ומתעלמים לרגע מתג המחיר המרשים, מבינים שמסכים מהסוג הזה הם העתיד של תצוגות בסלון שלנו.  

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013מסך החלומות – OLED קעור של LG 55EA980Y

טכנולוגיית OLED תמיד הקסימה אותנו אך היינו סקפטים לאחר ששנה אחר שנה החברות נגדולות דחו את ההשקות המסחריות וקווינו מאוד שלא להתאכזב. הדוגמא הראשונה שקיבלנו לאתר הייתה שווה את ההתמנה – וגרמה לנו להזיע ולהזיל ריר בעת ובעונה אחת. זה נראה מדהים, נשמע מדהים ומעוצב מדהים. גם כאן המחיר מתעלה על תקציב החובב הממוצע, אבל אין לנו ספק שהמחירים ירדו מהר מאוד וסוף סוף התברר שאכן OLED היא הטכנולוגיה של מסכי העתיד.

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

המסך המעוצב: Philips DesignLine

אין אחד שעיניו נפלו על אחד מסדרת מסכי DesignLine של Philips ולא פתח את פיו בתדהמה. חברת Philips עשתה גלים עם הצגת סדרת העיצוב הסופר אקסקלוסיבית שלה. המסך בנוי כיחידה אחת של זכוכית, אשר מתחילה בצבע שחור מהקצה העליון של המסך ונהיית בהירה יותר  עד שקופה ככל שהזכוכית מתקרבת למעמד הריצפתי. המסך הוא בטכנולוגית LED FullHD עם תאורת Edge Micro Dimming, בעל תמיכה בתלת מימד עם Ambillght XL בשלושה צדדים של המסך, קצב רענון של 1400Hz ופלטפורמת SmartTV של MiraCast אשר מאחוריה מעבד Dual Core. עיצוב המסך וביצועיו צועקים WOW וגם חברי האתר אשר השתתפו בהשקת המסכים בארץ קיבלו רושם דומה, הדבר לא הותיר בידינו ספק ולכן קיבלנו החלטה פה אחד לתת לסדרה את הפרס על העיצוב הטוב ביותר.

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

נגן בלו-ריי – Oppo BDP-103D

חלק טוענים כי נגן Blu-ray לא רלוונטי כיום. העולם עובר לשירותי VOD ונדמה שיותר ויותר תכנים כיום מעל הרשת. למרות זאת, חלק גדול מהאנשים עדיין נוהגים לרכוש כותרי Blu-ray של סרטים שוברי קופות או של סדרות או סרטי עבר אהובים ועבור ניגון כותרים כאלו, עדיין יש צורך בנגן Blu-ray מתאים. אז נכון שיש אינספור נגנים במאות דולרים בודדים וגם פחות, אבל אם רוצים את הטוב ביותר, הולכים על הטוב ביותר, נגן של Oppo, החברה אשר בנתה לה שם כבר בתקופת הזוהר של ה- DVD עם הנגנים הטובים בשוק ולאחר מכן עם נגני Blu-ray. דגם ה- BDP-103 יצא כבר בשנת 2012, אך החידוש המשמעותי שהחברה הציגה השנה לדגם הינו שילוב של הנגן המוצלח יחד עם מעבד תמונה מתקדם ופופולארי, ה- Darbee של DarbeeVision. נדמה שלא היה מעבד תמונה פופולרי יותר בארץ ממעבד זה והשילוב שלו יחד עם נגן ה- Blu-ray הטוב בשוק, הופך אותם יחדיו לשילוב מנצח ויותר ממסביר את הבחירה שלנו ב- BDP-103D לנגן ה- Blu-ray הנבחר שלנו לשנת 2013. 

 


 

רמקולים רצפתיים מעל 10,000 ש"ח – Jamo C-809 + GoldenEar Triton Two

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

את הפרס הזה חולקים שני זוגות של רמקולים, הראשון הוא Jamo. חלק ממכם יגידו שקשה לצפות למשהו מוצלח מיצרן גדול כמו Jamo. ישנה לפעמים הרגשה שמשהו הולך לאיבוד בין ים הדגמים שהיצרן מציע, אבל בפועל הדברים שונים ועובדה, ה- C-809 היו המנצחים במבחן הרצפתיים הקבוצתי של 2013. רצפתיים גדולים אך אלגנטיים וסאונד גדול אך מתוק איפה שצריך. רק אל תשכחו – אומרים "יאמו" לא "ג'אמו"…  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013זוג הרמקולים השני אשר חולק את המקום המכובד של רמקולים רצפתיים מעל 10,000 ש"ח הינו ה- Triton Two של GoldenEar, אשר מהווים דוגמא קלאסית לרמקול סטייל זאב בעור כבש, או במקרה הזה, כבש שחור. עושה רושם שהיצרן דחס כל כך הרבה דברים לתוך הרמקולים שפשוט לא נשאר להם זמן להחליט איך הרמקולים יראו מבחוץ… רמקולים 3way עם גרסה מודרנית לטוויטר קלאסי, שני מידים, שני וופרים, שני ראדיאטורים, קרוסאובר פאסיבי ומגבר פנימי לבס. הם גם נשמעים מרשים בדיוק כמו המפרט הטכני שלהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013רמקולים רצפתיים עד 10,000 ש"ח – RBH R55Ti

RT55Ti הם הרצפתיים בסדרת Impression של חברת RBH. הם גבוהים וחטובים, בתצורת 3-Way עם לא פחות מאשר 5 וופרים וטוויטר כיפתי אחד. הם גדולים ומרשימים, בעלי ציפוי מבריק לעץ משובח בצבע שחור או אדום ויחד עימם מגיעים גם ספייקים נאים שמחזיקים אותם במקומם.
בעזרת כמות הדרייברים המכובדת הם עוצמתיים, מדויקים ומסתדרים עם כל סגנון, טובים במוזיקה ומצוינים בקולנוע ביתי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

רמקולים מדפיים עד 10,000 ש"ח – KEF R300

רמקולים קואקסיאלים הם עדיין מחזה יחסית נדיר בתחום האודיו הביתי, אבל זה לא עוצר את KEF מלהמשיך לקדם ולשכלל את התחום. סדרת R כוללת את הגלגול האחרון (מתוך הרבה גלגולים) של מה ש- KEF קוראים לו Uni-Q וה- R300 הם מהמדפים הטובים ששמענו, מה שמראה לאיפה אפשר להגיע עם יישום נכון של הטכנולוגיה הזו.

 

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013רמקולים מדפיים עד 5,000 ש"ח – +Audioengine A5

למרות שמדובר ברמקולים מדפיים זולים יחסית הכוללים כבר את המגבר בתוכם, הם לא מציגים שום זלזול במאזין.
עיצוב אלגנטי, חיבורים איכותיים, שליטה נוחה והעיקר – איכות צליל גבוהה, הופכים את ה- A5+ לרמקולים האידיאליים למי שמחפש ציוד סטריאו שיתפוס מינימום מקום וייתן מקסימום תמורה למחיר.

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013סאבוופר מעל 10,000 ש"ח – SVS SB13 Ultra

SVS פרצו לעולם האודיו בזכות סאבוופרים מאסיביים בצורת צילינדרים עטופים בבד עם מגברים חיצוניים. הרבה בסים נשמעו מאז והיום SVS נחשבים לשם דבר בתחום הסאבוופרים, גם גדולים וגם נורמליים (סורי, אין קטנים). ה- SB13 הוא ספינת הדגל הסגורה של היצרן, גמד לעומת ה- PB13, אך עדיין מסוגל לספק בסים רכים, עמוקים ומספקים, וזאת מבלי סכנה מוגזמת לשלום הבית. 

 

 

 

 

 

 

 

 

סאבוופר עד 5,000 ש"ח – GoldenEar Forcefield 4 + Cerwin Vega XLS-15  

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

בחירת מוצר נבחר בקטגוריה התקציבית של סאבוופר עד 5000 ש"ח הייתה קשה השנה, לפיכך לא היה מנוס מבחירת שני מוצרים בקטגוריה זו. המוצר הראשון הינו ה- XLS-15. אין ממון אבל יש מקום? לפה נכנסים Cerwin Vega. סדרת ה- XLS אינה מיועדת למי שמחפש משהו מעוצב או נאה וה- XLS-15 אינו יוצא דופן. הדגם שזכה במבחן הסאבוופרים הקבוצתי של 2013 לא רק היה פיזית הגדול מכולם, אלא גם זה שנתן את הקיק הכי מוצלח. לא, לא מדובר בקיק שנשמע בומי או קופסאתי, אלא בקיק גדול ורך. זה שהוופר מוקף בטבעת אדומה באמת לא אומר כלום והגיע הזמן שדעות קדומות כאלו יעברו מן העולם. 

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013הסאבוופר התקציבי השני אשר בחרנו שייך ל- GoldenEar. חשקה נפשכם בסאבוופר מרשים, אבל אין מקום בבית למפלצת עתירת נפח? כדאי לפזול לכיוון ה- Forcefield 4 – אחד הדגמים היחסית קטנים במבחן הסאבוופרים הקבוצתי של 2013 התגלה גם כאחד הטובים שבהם, ואחד הבודדים שהצליח לעשות משהו עם תוכן מתחת ל 30Hz (רמז – בסים עמוקים). בסדר, אז הוא לא מוצע בגימור לבן מבריק, אבל בינינו, הבסים זה מה שחשוב פה.

 

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

פרוססור – Yamaha AVENTAGE CX-A5000

בשנת 2008 הציגה חברת Yamaha את ספינת הדגל שלה לתקופה, ה- Z11 המיתולוגי. מאז עברו 4 שנים בהם הוצגו טכנולוגיות כמו 3D ו- 4K ונראה שחברת Yamaha עמדה במקום. היא אומנם הציגה עדכונים לשאר סדרות הרסיברים שלה, אך לא הוצג עדכון בדמות ספינת דגל חדשה. השנים עברו, הקולות בפורומים זעקו ואז, בשיא הקיץ האחרון, החברה הצליחה להרגיע את כולם בדמות ספינת דגם שכמותה מעולם לא ראינו, זהו ה- AVENTAGE CX-A5000, פרוססור על בעל תמיכה במערך של 11.2 רמקולים אשר מלווה במגבר כח אימתני מדגם MX-A5000 (בתוספת תשלום כמובן). הפרוססור מכיל את כל הטכנולוגיות שהיינו מצפים מספינת דגם וכמובן שהוא מגיע עם תג מחיר הולם למעמדו. אם הכיס שלכם עמוק דיו, כנראה שזו האופציה הטובה ביותר כיום כפרוססור לקולנוע ביתי אולטימטיבי.

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013רסיבר – Pioneer SC-LX87

לאחר מספר שנים בהן כיכבו דגמי הרסיברים של Yamaha בנבחרי השנה, Pioneer מצליחה השנה להבחר ולגבור על המתחרה הכי קשה שלה. ה- SC-LX87 מכיל את כל התכונות שהיינו מצפים מרסיבר על שכזה, אם זה מספר רחב של 9 כניסות HDMI עבור כל המקורות בנמצא, 3 יציאות HDMI אשר יכולות לשמש עבור מסך דק, מקרן ואיזור הקרנה נוסף, מחבר Asynchronous USB גם כן נמצא, אשר יאפשר לרסיבר להזדהות בתור כרטיס קול חיצוני למחשב ולהוות פתרון אודיו באיכות גבוהה. אם אתם לא מאלו שמחזיקים מחשב בסלון, אל חשש, את התכנים שלכם תוכלו גם להזין לרסיבר באמצעות תמיכת AirPlay או DLNA וגם דרך מחבר MHL עבור סלולרים תומכים מתאימים. אפליקציית ה- iControlAV2013 גם כן עברה שדרוג רציני ומאפשרת להגיע בקלות לכל האופציות המתקדמות בשלט, כולל כיול. אנחנו יכולים להמשיך עוד ועוד בתכונות הרסיבר, אך קצרה היריעה מלהכיל את כל התכונות ועוד לא דיברנו על היכולות הסוניות – וזה הדבר שהכריע את הכף.

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013אוזניות מעל 5,000 ש"ח – Audez'e LCD-3

פעם אוזניות נחשבו לאביזר שמשתמשים בו כשאין ברירה. דברים קרו, והיום אוזניות כבר נחשבות למוצר אופנתי ואף מעבר לכך – מוצר איכותי לצריכת Hi Fi וה- LCD-3 עומדות בגאווה אי שם בראש ההר הצפוף והאקסקלוסיבי. אם אתם מאלו שחושבים "שהאוזניות של הראפרים" הן הטופ שבתחום, באמת כדאי שתתנו צ'אנס ל LCD-3, הן ישנו את כל מה שחשבתם על אוזניות.

 

 

 

 

 

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

אוזניות עד 1,000 ש"ח – JayBird BlueBuds X

כשמדובר על אוזניות לספורט, אנו מחפשים אוזניות קלות, עמידות, אמינות ועם איכות צליל גבוהה.מבין כל האוזניות הניידות שבחנו, ה- Bluebuds X של Jaybird בלטו מעל כולן. הקליטה שלהן נפלאה והן אינן מאבדות קשר עם מקור המוזיקה גם כשהוא בכיס, בתיק גב, בפאוץ' על המותן או אפילו מונחות על שולחן ליד מסלול הריצה הביתי.
הן עמידות לחלוטין לזיעה ולרטיבות, מאפשרות גמישות מקסימלית באופן לבישתן (מעל ומתחת לאוזן, מספר גדלי מתאמים ו"סנפירים" לשיפור האחיזה), בעלות שליטה נוחה (כולל חיווי קולי) ואולי הכי חשוב – זמן הסוללה עצום ביחס לאוזניות BT אחרות בגודל דומה, מעל ל-8 שעות נגינה! בנוסף לכך, איכות הצליל נהדרת ונטולת רעשים. אין לנו ספק, למי שמחפש אוזניות אלחוטיות ולא משנה אם זה לספורט, להליכות יומיומיות או לנסיעות באוטובוס ללא הטרדה של כבל שמשתשלשל מטה – אלו האוזניות בשבילו.

 


נבחרי השנה של HT לשנת 2013שלט למערכת – Harmony Ultimate

אחד הרכיבים החשובים ביותר בכל מערכת ואשר נוטה להזנחה הינו השלט. הרבה משתמשים בשלט המקורי שיש להם, מדליקים את המסך עם השלט של המסך, לאחר מכן את הרסיבר עם שלט נוסף, את הממיר לווין\כבלים\סטרימר עם שלט אחר, תאורה עם עוד שלט ועוד, ממש מעייף. שולחן הקפה בסלון עמוס לעייפה בשלטים והגיוני שקיים פתרון טוב יותר. ובכן, בהחלט יש כזה. ה- Harmony Ultimate של Logitech מכיל את הטוב שניתן להשיג כיום לשליטה ביתית בתקציב שפוי. מצד אחד זהו שלט אוניברסלי מעולה, עם משטח מגע צבעוני וגדול במרכזו אשר מוקף בכפתורים פיזיים רחבים ונוחים לשימוש ותחנת עגינה לטעינה אשר תפתור אתכם מהחיפוש התמידי אחר סוללות שתמיד נגמרות. את ה- Harmony Touch בחרנו כמוצר השנה לשליטה בשנה שעברה, החידוש עם ה- Harmony Ultimate הוא יחידת השליטה הנפרדת החדשה בשם Harmony Hub אשר תוסיף פונקציונאליות נוספת של שליטה בעזרת RF עבור התקנים חבויים מהעין ואפשרות של שימוש הטלפון שלכם כשלט מתוחכם נוסף לשליטה במערכת הקולנוע הביתית. גם Bluetooth יש לנו כאן אשר ישמש לרוב עבור קונסולות משחקים. האמת, יש כאן הכל ולכן זהו השלט הנבחר שלנו לשנת 2013.

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013

HTPC חומרה: Raspberry Pi

המוצר הזעיר הזה, שהחל כפרוייקט לימודי בבריטניה ונסקר כאן במרץ השנה, מפתיע אותנו עד היום ועדיין מחזיק בתואר "נגן תכני ה-HD הזול בעולם" (כ- $35 או $50 כולל קופסה ומשלוח לישראל, שהם כ-180 ש"ח). למרות שבשנה הקודמת בחרנו את מחשבי האנדרואיד הזעירים, ה-Raspberry Pi עדיין לוקח אותם בהליכה וגם אם המעבד שלו חלש יותר, הוא עדיין היחיד בקטגורייה הזו שבאמת מריץ XBMC ותכני 1080P בפענוח חומרה ללא קרטועים ובעיות. המוצר הקטנצ'יק הזה יכול גם להפוך כל טלוויזיה לחכמה בגלל היכולות הנרחבות של XBMC על שלל התוספים שלה ולכן הוא מוצר הנותן את יחס העלות לתמורה הכי גבוה שיש כיום בעולם נגני התוכן.

 

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013HTPC תוכנה: OpenELEC

זוהי לא רק תוכנה, אלא פתרון קוד פתוח שלם ומוכן המתאים כמעט לכל מחשב או מיני מחשב הנמכר כיום, כולל מערכת הפעלה, דרייברים מותקנים ועובדים, XBMC וניתן להורדה חופשית ובחינם. ה- OpenELEC מאפשר במאמץ מינימלי להתקין אותו על התקן זכרון כלשהו (דיסק און קי, כרטיס SD או כונן כלשהו), להדליק את המחשב והופ – יש לכם XBMC, התוכנה הנותנת לכולנו ממשק משתמש קל וברור כמו של סטרימר וגמישות כמעט אינסופית בהגדרות ותוספים. השנה גם התבשרנו לראשונה שסביבת ה-OpenELEC גם תומכת באופן מלא בפורמטי האודיו המתקדמים, דבר שסגר באופן סופי את הפינה הזו וביטל את התלות שלנו בהתקנה מסורבלת של מערכת הפעלה לא חינמית כמו Windows.

 

 

 

 

 נבחרי השנה של HT לשנת 2013

התקן אחסון – Synology DS413

כאשר מדברים על התקני אחסון, מספר מותגים עולים לראש, אבל רק אחד מהם ממש בולט – Synology. המוצרים של החברה מצליחים לשמור על רלוונטיות כל שנה, עם עדכון לסדרות שלהם אשר כולל מעבד חזק יותר ועדכון הפורטים שנעשה לא מזמן ל- USB 3.0. גם צד התוכנה מקבל התייחסות נאותה עם עדכוני מערכת הפעלה אשר נבנים בצורה כזאת שגם אלו בעלי התקן NAS של החברה בין מספר שנים, יצליחו להתקין אותם. דגם ה- NAS הנבחר, בעל מערכת הפעלה מלוטשת היטב ויציבה, עשירה בחבילות הרחבה, בעל מעבד Atom עדכני וקהילת פיתוח ענפה. יש לציין כי דגם ה- DS413 הוחלף לאחרונה בדגם ה- DS414 אשר מכיל אותה פונקציונאליות, רק עם מעבד Atom עדכני יותר.

 

 


HT Mobile

נבחרי השנה של HT לשנת 2013טלפון נייד – LG G2

שנת 2013 לא היתה משופעת במכשירי סלולר מהפכניים שהפכו את השוק על פיו וגרמו לנו להגיד – וואו, זה עוד לא היה. יחד עם זאת ראינו השנה מכשירים טובים שאהבנו והענקנו להם ציון גבוה מכל הבחינות.השחקניות הקבועות השנה היו סמסונג עם הגלקסי S4 שהוצג בתחילת השנה והגלקסי NOTE 3 שהוצג בחציון השני כשמעבר להיותם מכשירים מעולים ומצליחים והמכירות שלהם נוסקות מעלה, מדובר באבולוציה טבעית, הגם שהיא טובה, היא לא מהפכנית. בשני המכשירים קיבלנו מעבדים טובים יותר, מצלמות טובות יותר ותכונות חכמות יותר מהדגמים הקודמים שלהם.
השחקנית הנוספת והקבועה השנה היא חברת אפל עם האייפון 5S שגם הוא נתן לנו מאפיינים טכניים טובים יותר מקודמו ואת טביעת האצבע החדשה שהפתיעה אותנו לטובה בנוחות השימוש והיציבות.
אולם, השנה הרגשנו שאנחנו חייבים לציין את חברת LG ואת מכשיר הדגל שלה ה G2 שהראה לנו שהחברה ממשיכה ונלחמת ואפילו מצליחה להוציא מכשיר מעולה מכל הבחינות שזוכה להצלחה והכרה רבה.חברת LG בכלל התבלטה לטובה בשנת 2013 עם החלטות חכמות, שיווק אגרסיבי דוגמת סמסונג ומכשיר שהוא מתחרה אמיתי למכשירי הדגל של הגדולות יותר.ה G2 הוא סופרפון מרשים עם מסך מדהים, מצלמה טובה, נוח לתפעול ושימוש והכל במחיר סביר ותחרותי. הכפתורים בצידו האחורי של המכשיר הפתיעו אותנו לטובה בנוחות השימוש שלהם וטכנולוגיית ההקשה על המסך התגלתה כמשהו שהיינו שמחים לראות בכל מכשיר.
ה LG G2 הוא לדעתנו המכשיר המנצח לשנת 2013.

 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013טאבלט – iPad mini with Retina Display

ה- iPad mini הראשון יצא לשוק באוקטובר 2012 וזכה להצלחה רבה. בהדרגה, החברות המתחרות שחררו דגמים מתקדמים יותר ויותר אשר הפכו אותו למיושן. 

כל זה השתנה באוקטובר 2013, כשאפל הכריזה על הדגם החדש. עם מסך מרהיב בעל תצוגת רטינה (= רזולוציה כמו של האייפדים הגדולים המתבטאת בתמונה חדה יותר על המסך הקטן יותר) ומעבד חדש ומהיר. מערכת ההפעלה בגרסא 7 מוסיפה יכולות שהיו חסרות באיפד בעבר ומספקת חווית משתמש אחידה הן ביישומים המובנים והן באפליקציות צד ג׳ וכוללת בחינם גם חבילת תוכנות מקיפה, ובהן תחליף אופיס, התומך לראשונה בעברית באופן מלא.המיני מריץ ללא בעיות את המוני היישומים שנכתבו עבור האיפד הגדול וזהו יתרון גדול לעומת טבלטים מבוססי מערכות הפעלה אחרות שמאופיינים במיעוט יחסי של יישומים יעודיים. הוא לא הזול מהטאבלטים האחרים, אבל רק מי שבאמת משתמש בו מבין עד כמה הוא מכשיר מהפכני.

 


HT Photo

נבחרי השנה של HT לשנת 2013מצלמת רפלקס – Canon EOS 70D

השנה האחרונה היוותה נקודת מפנה בעולם הצילום, הסמארטפונים המצויים בכל כיס מצוידים במצלמות שמסוגלות להפיק איכות תמונה סבירה לצרכים של אחוז גדול מהאוכלוסיה. המצלמות הקומפקטיות הפשוטות והזולות נעלמות לאט מהשוק והאיכותיות יותר הופכות זולות יותר ונגישות יותר. השנה המצלמות ללא מראה הוכיחו שהן ראויות, שהן טובות יותר מהקומפקטיות בכל דבר חוץ מבגודלן הפיזי ושהן לא נחותות בהרבה ממצלמות ה-DSLR המאסיביות יותר ומסוגלות לצלם לא רק תמונות איכותיות עם חיישן כמעט כמו, או ממש כמו של DSR, אלא גם וידאו טוב ולא סתם וידאו טוב, אלא כזה עם פוקוס מתמשך מהיר יחסית. נראה שה-DSLR לעולם ישלטו במהירות הפוקוס בצילום תמונות, אך לא כך בוידאו.
ואז באה ה- 70D. לא מדובר במצלמת ה-DSLR הזולה ביותר, האיכותית ביותר או הקטנה ביותר. זו מצלמה אמצע הדרך בליין של קנון והיא מביאה איתה בשורה. בתחום הוידאו, ה- DSLR לא מפנות את הדרך כל כך מהר למצלמות ללא מראה, יש להן קלף חדש בשרוול בצורת ה- Dual Pixel Focus – מערכת פוקוס חדשה המבוססת על החיישן של ה-70D, המבטיחה פוקוס מהיר יותר ומדוייק יותר בוידאו.
ה-70D כבר נמכרת כאלטרנטיבה מוצלחת יותר ופופולרית יותר מה-7D המפורסמת, שעשתה בית ספר בכל הקשור לפוקוס ל-5D Mark II המהוללת. כך, כל מצלמה עם שיפור משמעותי נוגסת בזו שמעליה, אך במקרה של ה-70D, גם באלה שמתחתיה, או יותר נכון מצדדיה – המצלמות ללא מראה היקרות יותר והאיכותיות יותר, כמו הפנסוניק GH3 שהיא אגדת וידאו כבר בחייה.   

נבחרי השנה של HT לשנת 2013מצלמה ללא מראה – Panasonic Lumix DMC-GX7

ה- GX7 אף היא חוללה מהפכה קטנה. אולי לא גדולה כמו המהפכה שתהיה בשנה הבאה, בה מצלמות ללא מראה בעלות חיישן בגודל מלא יהיו נגישות גם למי שלא מעוניין להשקיע אלפי שקלים או דולרים. ובכל זאת, ה- GX7 מאפשרת שילוב מנצח של איכות ארגונומיה וקומפקטיות. לא כמו ה-GM1, אחותה הקטנה עוד יותר שחולקת איתה את אותו החיישן ומספקת את אותה איכות תמונה מדהימה, אצלה המחיר הוא ביכולות השליטה המוגבלות, כלומר פחות כפתורים נוחים לתפעול וללא עינית. גם לא כמו ה X-M1 של פוג'י, שהיא נסיון לא רע לייצר מערכת קטנה יחסית עם חיישן שנמצא במצלמות גדולות יותר, אחיותיה למשפחת ה-X. תמהיל הקומפקטיות לא צלח את היכולת לשמר את תחושת הנשמה של המצלמות האיכותיות יותר, ולמרות שה- X-M1 מספקת איכות תמונה זהה לזו של אחיותיה, פוג'י הסירה ממנה לא מעט מאפיינים מתקדמים וסירסה אותה לטובת מחיר נמוך יותר.
לא כך ב-GX7. ישנם מעט מאוד מאפיינים שנמצאים באחותה הגדולה – ה-GH3 שהיא לא ירשה. אמנם, אם היה לה פילטר ND מובנה, זה היה יכול להיות נחמד מאוד, אך חוץ מזה נראה שיש לה הכל. היא קטנה ולא בולטת בשטח, מאפשרת צילום חרישי אם יש צורך בכך, הפעלה מהסמארטפון אם רוצים, הלהיט החדש – פיקוס פיקינג וגם הלהיט הישן – NFC, אך בעיקר – שליטה נוחה ואינטואיטיבית ואיכות תמונה נפלאה. 

נבחרי השנה של HT לשנת 2013קומפקטית – Fujifilm X20

באותו עולם בדיוק המתואר כאן למעלה, הפוג'י X20 מצליחה לגרום לטכונולוגיה עילית לחלחל כלפי מטה ולהיות נגישה לפשוטי העם, חיישן ה- X-Trans שלה אמנם לא זהה בגודלו לאלה שבמצלמות ללא מראה של פוג'י, אך הוא מביא למערכת הקומפקטיות את היכולת לייצר צבעים כמו שרק פוג'י מוסגלת, כמו בימים הפרה-היסטורים של הפילם. ה- X20 היא לא הקומפקטית הקטנה ביותר שיש, לא הזולה ביותר ולא בעלת הצמצמים הגדולים ביותר, אך היא שילוב של כל הדברים הנכונים ומביאה מערכת מאוזנת, איכותית, נוחה להפעלה – ובעיקר, יש בה משהו מרגש. שווה!

 

 

לדיון בנושא: נבחרי השנה של HT לשנת 2013


13:00
  /  
29.12.2013
  

1