סרט לסופשבוע – כחול הוא הצבע החם ביותר (Blue is the Warmest Color)

הסרט "כחול הוא הצבע החם ביותר" מגיע אלינו לאחר הזכיה הסנסציונית בפרס "דקל הזהב" בפסטיבל קאן  וביחד עם שורה של ...

15:00
  /  
12.12.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

הסרט "כחול הוא הצבע החם ביותר" מספר את סיפורה של אדל (אדל אקסרקופולוס המצויינת) נערה צרפתיה בת 17.5 שחיה חיים רגילים לגמרי ומתנהלת על המסלול של לימודים, משפחה, חברים והתעניינות בבנים. מפגש מקרי ברחוב עם ציירת לסבית בעלת שיער כחול בשם אמר (ליה סיידו המצויינת אף היא) משנה לחלוטין את עולמה של אדל ואת כל מה שחשבה עד עכשיו על משפחתה, על חבריה וגם על עצמה.

 

סרט לסופשבוע-כחול הוא הצבע החם ביותר (Blue is the warmest color)

לביקורת 

הסרט מגיע לישראל אחרי שבמאי האחרון הסרט, הבמאי והשחקניות זכו בפרס "דקל הזהב" בפסטיבל קאן ובנוסף, הוא קיבל לא מעט ביקורות מחמיאות מכל  מבקרי הקולנוע ברחבי העולם. אחרי הצפייה בו אני יכול להגיד לכן שכולן מוצדקות אבל לזה נגיע עוד מעט. לפני הביקורת עצמה אני חייב להבהיר משהו, "כחול הוא הצבע החם ביותר" הוא לא סרט שמתאים לכל אחד.  הסרט אורך כ-3 שעות והצפייה בו תובענית ודורשת המון ריכוז, הוא מדבר צרפתית, משהו שבאופן אישי קצת הרתיע את שותפתי לצפייה ואותי למרות שאחרי כמה דק' של האזנה מתרגלים לשפה והוא גם מכיל 3 סצינות סקס מפורטות מאוד. אבל, מי שאין לו בעיה עם זה וכן יילך לסרט יגלה את אחד הסרטים היותר מיוחדים שמוקרנים בזמן האחרון בקולנוע. במאי הסרט הצרפתי/טוניסאי עבדלטיף קשיש (הגרגר והדג) ביחד עם הצוות שלו ועם 2 שחקניותיו המצויינות, מצליח להעביר בצורה הכי אמינה, אותנטית ומדוייקת את התיאור והתחושה של אהבה ראשונה בדיוק כמו שהיא מתרחשת בחיים האמיתיים. אהבה ראשונה זה לא רק ההתאהבות, הפרפרים בבטן ומה שמסביב אלא שלזה נלווים גם עוד דברים שחלקים גם לא נעימים וקשים לצפייה על מסך גדול. סיפורי אהבה ובמיוחד אהבת נעורים וכל מה שנלווה אליה הם בסיס טוב לסיפור מנצח שכל הצופים, לא משנה אם הם גברים, נשים, סטרייטים או גייז יתחברו אליו ויתרגשו מכל מה שקורה על המסך. ביחד עם הצילום, העריכה, פס הקול המגוון ושתי השחקניות שכל אחת מהן מגישה הופעה מעולה יש לכם אופציה מאוד מעניינת לבילוי של ערב בזוג, עם החברים או אפילו לבד.

 

סרט לסופשבוע-כחול הוא הצבע החם ביותר (Blue is the warmest color)

 

בקיצור:  מומלץ מאוד.

סרט לסופשבוע-כחול הוא הצבע החם ביותר (Blue is the warmest color)

 

 

"כחול הוא הצבע החם ביותר" – צרפת 2013. 179 דקות. בימוי: עבדלטיף קשיש. תסריט: עבדלטיף קשיש, גהליה לקרו. שחקניות: אדל אקסרקופולוס, ליה סיידו.

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – כחול הוא הצבע החם ביותר (Blue is the Warmest Color)


15:00
  /  
12.12.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

1