זיהוי מדויק של מיקום ורידי החולה באמצעות משקפיים

כמה פעמים הלכת לבדיקת דם פשוטה והאחות לא הצליחה לאתר את הוריד בניסיון הראשון?מעכשיו לא עוד, אחות עם משקפיים חכמים ...

6:00
  /  
08.12.2013
  
מאת: צבי וורובל

חברת Evena Medical מקליפורניה, המתמחה במוצרי הדמיה בתחום הרפואי, השיקה משקפיים חכמים המאפשרים לאחיות לראות את כלי הדם ולזהות במדויק את מיקום ורידי החולה, במיוחד אלו שהיו קשים לאיתור בשיטה הקונבנציונאלית.

רעיון המשקפיים הללו לא חדש, חברת Evena Medical וחברת EPSON חברו לפרויקט זה שהינו תולדה של המשקפיים החכמים של אפסון מדגם Moverio שכבר הספקנו לדווח על ביצועם על ידי עופר לאור.

פרנק בל, מנכ"ל ונשיא Evena Medical מדווח כי מחקרים הראו כי ב- 40% מהבדיקות יש בעיה כזו או אחרת לאתר ולגשת לוריד, שלא רק גוזלים זמן יקר של האחיות אלא גם מעכבים את הטיפול וגורמים לאי נוחות וחוסר שביעות רצון של המטופל.

בשני צידי חזית מסגרת המשקפים מקור תאורה רחב תחום וממוקד, שתי עדשות צילום היפר רגישות וזיכרון המאפשר אחסון דיגיטלי של הוידיאו והתמונות הנצפות וזאת על מנת לאפשר תיעוד של כלי הדם של המטופל, ויכולת לשימוש לטלרפואה, כלומר שיתוף תמונות מרחוק. בנוסף קיימת גם מערכת אודיו לתקשורת דו כיוונית.

היתרון בשימוש בטכנולוגיה זו היא היכולת להתממשק בזמן אמת למערכת הנתונים של המוסד הרפואי, באמצעות תקשורת אלחוטית או סלולארית, והיכולת לשדר, לשלוף או לתעד הממצאים אצל הנבדקים.

סרטון המדגים את השימוש במשקפיים של Evena

אם אתם מבקרים בכנס MEDICA המתקיים בדיסלדורף שבגרמניה, תוכלו להתנסות במשקפיים של Evena בביתן Wearables.

לדיון בנושא: זיהוי מדויק של מיקום ורידי החולה באמצעות משקפיים


6:00
  /  
8.12.2013
  
מאת: צבי וורובל

1