סרט לסופשבוע – משחקי הרעב התלקחות (The Hunger Games: Catching Fire)

הסרט הראשון בסדרת "משחקי הרעב" התחיל לעניין רק בחצי השני שלו. "משחקי הרעב-התלקחות", הסרט השני הרבה יותר זורם, מרתק ומלא ...

12:00
  /  
29.11.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"משחקי הרעב-התלקחות" מתרחש ישר אחרי אירועי הסרט הראשון. קטניס אוורדין (ג'ניפר לורנס) ופיטה מלארק (ג'וש האצ'רסון) חוזרים הביתה לאחר שניצחו במשחקים ויוצאים לסבב ניצחון במחוזות השונים. הם עושים את זה תוך כדי בעיות אישיות בבית שלהם ודיווחים על מרד במחוזות והתקוממות נגד הנשיא סנואו (דונלד סאת'רלנד). סנואו עצמו, שחש מאויים אבל בשליטה מתכנן משחקים חדשים ואכזריים הרבה יותר כדי לדכא את המרד מול השלטון שלו. איך זה יתפתח, תראו את הסרט ותדעו.

 

סרט לסופשבוע-משחקי הרעב התקלחות (The hunger games-catching fire)

לביקורת 

הלכתי לראות את הסרט ביחד עם זוגתי שגם ראתה את הסרט הראשון. ביציאה מהאולם, אחרי שנרגענו ממה שהיה בסרט סיכמנו שהסרט השני הרבה יותר טוב מהראשון וזה מתבטא בעיקר במוד הכללי שלו .הסרט הראשון התחלק לשני חלקים, החלק הראשון היה דרמטי וקודר והחלק השני שהיה הפעולתי יותר זרם. הסרט הזה זורם מהרגע הראשון ומצליח להכניס את הצופים לתוך הסיפור, להצמיד אותך לכסא לאורך יותר משעתיים וחצי , לגרום לך לחכות לסרט הבא בסדרה וגם להשאיר חומר למחשבה אחרי שיוצאים מהאולם. זה קרה בגלל ההחלטה המושכלת והמודעת של האולפני לתת את מושכות הבימוי של הסרט השני לפרנסיס לורנס במקום לגארי רוס. לורנס התחיל בתור במאי קליפים שביים לא מעט קליפים שמשודרים עד היום וגם ביים את "אני אגדה" עם וויל סמית', מה שאומר שהוא יודע לספר סיפור במינימום זמן ועם מקסימום תקציב. התסריט מהודק וללא אף רגע מת על המסך וגם אם חושבים שיש איכשהו רגע מת אז אותו רגע מת גם נחוץ לכם כדי להבין את מה שמתרחש יותר מאוחר על המסך.בגלל שלורנס בא מעולם הקליפים והפרסומות אז יש בסרט (כמו בסרט הראשון) דגש חזק מאוד על הוויזואליה ועל איך הכל נראה, מצד אחר שחור, אפור ולבן קודרים במחוזות ומצד שני המון צבע, אושר ושפע בממלכה, מה שעוזר ללרונס לעצב שורה של סצינות חזקות ומטרידות שנחרטות חזק לצופים בזכרון, מאזנות בין הבידור והפאן לבין האכזריות ועוזרות להם להיכנס לאווירה הקודרת של הסרט והסיפור. הסרט מגיע לשיא שלו בסצינות המשחקים, שם לורנס משחרר רסן ומתחיל להתעסק במה שהוא אוהב שזה אקשן ואימה. האפקטים מעולים, הצופים (ביניהם זוגתי ואני) קופצים ופוחדים במקומות הנכונים ויש שם לא מעט סצינות שבהן התבאסתי שהסרט לא מוקרן בתלת-מימד. מבחינת המשחק, כל השחקנים שהופיעו בסרט הראשון כמו ג'ניפר לורנס, ג'וש האצ'רסון, ליאם המסוורת', וודי הרלסון מופיעים גם כאן שלקאסט האיכותי מצטרף פיליפ סימור הופמן בתפקיד  הקטן של פלוטארך הוונזבי במאי המשחקים הראשי. הופמן הוא שחקן כריזמטי שכל סצינה שלו על המסך היא גאונית והוא נותן כאן פייט לג'ניפר לורנס שפשוט מעולה בתפקיד הראשי.

 

סרט לסופשבוע-משחקי הרעב התקלחות (The hunger games-catching fire)

בקיצור- מומלץ.

סרט לסופשבוע-משחקי הרעב התקלחות (The hunger games-catching fire)

 

"משחקי הרעב-התלקחות"-ארצות הברית 2013. 146 דקות. בימוי: פרנסיס לורנס. תסריט: סיימון בופוי ומייקל ארנדט. שחקנים: ג'ניפר לורנס, גו'ש האצ'רסון, ליאם המסוורת', וודי הרלסון, אליזבת' בנקס, לני קרביץ, סטנלי טוצ'י, ווילו שילדס, ג'נה מלון, פיליפ סימור הופמן.  

 

 

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – משחקי הרעב התקלחות (The Hunger Games: Catching Fire)


12:00
  /  
29.11.2013
  
מאת: איתמר נימרוד