אינטל משנה כיוון: החליטה לפתוח את קווי הייצור ליצרנים נוספים

ההאטה בשוק משפיעה על גופים גדולים כעל קטנים ובכדי לגרום לגלגלים של הארגון חייבים לנקוט בשינויים. לשם כך החליטה ענקית ...

7:00
  /  
28.11.2013
  
מאת: צבי וורובל

מנכ"ל חברת אינטל, בריאן קרזניץ, הודיע כי הוא פותח את קווי הייצור של מפעל השבבים שלה ליצרנים אחרים, על מנת שיוכלו לייצר שבבים משלהם, תוך כדי ניצול התשתיות של אינטל.

מימוש הרעיון הוא מקורו כלכלי יותר מאשר טכני ומטרתו להגדיל את הכנסות החברה, שהושפעו באופן משמעותי מאז השקתו של ה- ARM לפני כמה שנים, והעידן החדש של טלפונים חכמים וטאבלטים, תחום שבו אינטל לא השכילה להגיב מהר מספיק בכדי להיות שחקן משמעותי.
כיום, המתחרות של אינטל הן חברת קוואלקום וסמסונג, המובילות בתחום זה.

בהודעה לא הוזכרו יצרנים פוטנציאלים שעשויים להשתמש בקווי הייצור שלה, אך לחברת אפל יש מה להרוויח מכך, כמו למשל להוכיח גאווה אמריקאית ולהצהיר כי מוצריה הינם 100% תוצרת ארה"ב ואולי אף לנצל את ההזדמנות ולהתנתק בתלות של מעבדים מתוצרת סמסונג הקוריאנית.

באותה הודעה חשפה אינטל שני שבבים חדשים ממשפחת Atom לתחום המובייל בשתי גירסאות: שבב בשם הקוד Broxton לתחום ה- high-end, שיושק באמצע 2015 ואת ה- SoFIA בגרסת ה- low-end.

אינטל מתכננת להגדיל באופן דרסטי את השקעתה בשבבים עבור שוק הטאבלטים, הנמצא בצמיחה מהירה, על ידי קיצוץ משאבים בתחום מעבדים למחשב, שהינם מרכז הליבה של החברה.

מקור לידיעה – רויטרס

לדיון בנושא: אינטל משנה כיוון: החליטה לפתוח את קווי הייצור ליצרנים נוספים


7:00
  /  
28.11.2013
  
מאת: צבי וורובל

1