קוֹלָז' תמונות עשוי מטאבלטים

אם יש לכם כ-20 טאבלטים זרוקים בבית, הנה משהו מעניין שאפשר לעשות איתם

10:00
  /  
25.11.2013
  
מאת: צבי וורובל

יום אחד החליט מין פונגפאיבול מאנגליה להציג את התמונות של משפחתו, לאחר שצבר תמונות רבות, במערך תמונות אינטראקטיבי הבנוי מ- 20 טאבלטים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד בגדלי מסך שונים.

מאיפה מצא כל כך הרבה טאבלטים?
מכיוון שתקציב רב לא היה לו, חשב בהתחלה להשתמש במסגרות דיגיטאליות, אך במהרה גילה כי המחיר שלהן היה גבוה, רזולוציית התצוגה לא הייתה מספיק איכותית ובעיקר יהיה קשה לעדכן את כרטיסי הזיכרון עם תמונות חדשות. לפיכך זנח רעיון זה וחיפש אלטרנטיבה אחרת.

לאחר מחשבה נוספת החליט לחפש ולרכוש באתרי המכירות איביי טאבלטים לא תקינים ולשפץ אותם (בעיקר עם בעיות קושחה, בעיות חומרה ותוכנה שונות).

בחיפושים, שנמשכו כשנה, ומחקר באילו דגמי טאבלט הוא צריך להשתמש בכדי לקבל את הצפייה המיטבית של התמונות, הוא רכש 20 טאבלטים בגרסת אנדרואיד, בגדלי מסך של 7 אינץ' ו – 10 אינץ' ומיסגר אותם בתוך מסגרת עץ.
לאחר מכן בנה את מקור אספקת המתח לשם הפעלת כולם בו זמנית. לשם כך נדרשו שני מקורות מתח עם יציאות של 5 וולט ו- 10 אמפר ומקור מתח עם יציאות של 9 וולט ו- 10 אמפר.
התמונות מאוחסנות באתר אינטרנט והצגתן מתבצעת על ידי חיבור של כל אחד מהטאבלטים לאתר זה, על ידי שימוש באפליקציה עם אפקט הצגת קולז', יוצגו כל התמונות על 20 מסכים בו זמנית.

בכדי להציג את התמונות השתמש באפליקציות אנדרואיד כגון: Social Frame HD, Floating Image, SlideShow live wallpaper lite ואחרות.

לשם תזמון והפעלת הטאבלטים הוא השתמש באפליקציית Tasker או TaskBomb task scheduler.

סרטון המציג את קולז' התמונות בפעולה

אם מישהו רוצה לבנות מסגרת דומה הוא יכול לקבל כמה טיפים בבלוג של מין פונגפאיבול בקישור זה.

אז אם לא ידעתם מה לעשות בכל הטאבלטים והסמארטפונים שהחלפתם בעבר, הנה לכם רעיון.

לדיון בנושא: קוֹלָז' תמונות עשוי מטאבלטים


10:00
  /  
25.11.2013
  
מאת: צבי וורובל