Geniatech/Mygica HDStar – מקלט לווייני ל-HTPC

ה-HDStar של Mygica מאפשר לכל HTPC או מיני PC המריץ OpenELEC לקלוט שידורי לוויין בקלות ובנוחות.


הקדמה

אפתח ואומר שהסקירה מתפרסמת בעקבות הפרסום לגבי אישור המשך השידורים הלא מוצפנים / FTA של הערוצים הישראליים דרך הלווין עמוס (3), לפי הפרסום, כרגע מדובר בהארכה של כשנתיים שבסופם כנראה הנושא ישקל מחדש.

אינני מתיימר להבין בשידורי טלוויזיה לווייניים, כך שיתכן שקיימים אי דיוקים.

כרטיס Geniatech/Mygica HDStar DVB-S2

את הכרטיס בדקתי במשך זמן קצר לפני מס' חודשים (הסקירה נכתבה מזכרוני), לא מדובר בביקורת מלאה אלא בסקירה זריזה, בעיקר לא נבדקה יציבות הכרטיס לאורך זמן (המוצר עבר לאחסון בארון ולא נמצא בשימוש).

HDStar DVB-S2 הוא כרטיס DVB-S2 לוויני חיצוני USB 2.0 של חברת Geniatech הסינית שמוכרת לצרכנים את מוצריה תחת המותג Mygica.
חברת Geniatech מוכרת בזכות מוצרי האנדרואיד מבוססי שבבי Amlogic אך יש לה גם מבחר כרטיסי טלוויזיה דיגיטליים תומכי תקנים שונים בין השאר T220 התומך DVB-T2.

מה בקופסה

  • HDStar DVB-S2
  • ספק כוח 9V/1.5A
  • כבל USB
  • שלט
  • דיסק דרייברים
  • חוברת הוראות

כרטיס Geniatech/Mygica HDStar DVB-S2

כרטיס Geniatech/Mygica HDStar DVB-S2

כרטיס Geniatech/Mygica HDStar DVB-S2

כרטיס Geniatech/Mygica HDStar DVB-S2

מה המוצר נותן?

את הכרטיס רכשתי לבדיקות מקדימות של הרמת שרת טלוויזיה עבור צפייה בשידורים לוויינים מצלחת פרטית כאשר בתחילה הרעיון היה לבצע את הבדיקות מול השידורים הפתוחים בלוויין עמוס עם צלחת של יס שכבר מכוונת ללוויין.
את רעיון הצלחת הפרטית החלטתי לזנוח כרגע אך הכרטיס נשאר שימושי עבור השידורים הפתוחים בעמוס.
אציין שכיום עבור שידורי הערוצים הישראלים אין צורך בתמיכה בתקן DVB-S2 ואפשר להסתפק ב-DVB-S.

כרטיס Geniatech/Mygica HDStar DVB-S2

הכרטיס הינו בעל טיונר DVB-S2 יחיד, זה לא בדיוק אופטימלי כיוון שהערוצים הישראליים מתחלקים לשני טרנספונדרים: הראשון של רשות השידור שכולל את הערוץ הראשון, 33 ותחנות הרדיו, השני של הרשות השנייה הכולל את ערוץ 2 ו-10, כפי שניתן לראות כאן.

לא ניתן לצפות (או לצפות ולהקליט) בו זמנית בערוצים מטרנספונדרים שונים לכן התצורה הרצויה תכלול שני כרטיסים כאלה ותאפשר תיאורטית בעזרת שרת יחיד צפייה והקלטה בו זמנית ממס' מרובה של קליינטים ללא הגבלה.
חיסרון נוסף של הכרטיס הוא חוסר ביציאה לשרשור כרטיס נוסף.

הסיבות לבחירה בכרטיס הן זמינות, קיום תמיכה מובנית בקרנל לינוקס ללא צורך בקימפול דרייברים וחיבור בתקן USB 2.0.
היתרון בחיבור בתקן USB 2.0 הוא יכולת לחבר את הכרטיס לשרת שקט וחסכוני מבוסס שבב Arm, במקרה שלי PogoPlug Series 4, אך כל מוצר אחר כדוגמת דגמי Cubieboard יעבוד באופן דומה או מחשבי HTPC זעירים כדוגמת הסדרות של Zotac שחסרי חריצי הרחבה.

אדגיש שכיום קיים באג עם ה-Raspberry Pi שתוצאתו איבוד פאקטים בתקשורת USB דבר שכנראה פוגע בשימושיות של כרטיסי DVB שונים.
ראו כאן וכאן.

התקנה ובדיקה

מי שמריץ שרת טלוויזיה על חומרה סטנדרטית יעדיף כבר לרכוש כרטיס PCIe עם טיונר כפול או יותר, רצוי כזה עם תמיכה מובנית בקרנל לינוקס (דרייבר OSS), דוגמה טובה לכך למה דרייבר בינארי לא רצוי וגרוע הוא הדרייבר הבינארי של TBS6981.
רשימת חומרה נתמכת ב-LinuxTV.

הכרטיס נבדק מול הפצת Arch Linux Arm (קרנל לינוקס 3.9) ו-Tvheadend 3.5 על מכשיר Pogoplug Series 4 אך יעבוד באופן זהה על כל מערכת מבוססת לינוקס וכמובן על OpenELEC.
התקנת הכרטיס פשוטה, בסה"כ לחבר למחשב, אין צורך להתקין דרייבר אך כן צריך להוריד firmware במקרה של הפצת לינוקס סטנדרטית, במקרה של OpenELEC אין גם צורך להוריד firmware.

הגדרת ראשונית Tvheadend מאוד זריזה, בסה"כ יש לבחור את כרטיס ה-DVB שלנו ואת הלוויין Amos-4w וסריקת הערוצים נעשית מיידית באופן אוטומטי ובסופה יש רק למפות את הערוצים (לתת להם שמות) וגם פעולה זאת אפשר לבצע בזריזות ע"י סימון כל הערוצים ולחיצה על הכפתור Map.

כרטיס Geniatech/Mygica HDStar DVB-S2

בדיקה קצרה של מס' דקות בודדות שכללה צפייה דרך ממשק הדפדפן (תוסף VLC לפיירפוקס) העלתה שפתיחת ערוץ והעברת ערוצים מאוד זריזות (לא יותר משנייה), ללא כל תופעות שמאפיינות את בעיות הקליטה של שידורי DVB-T של עידן+ כך שבהחלט מדובר באלטרנטיבה טובה לעידן+.

היתרון של השידור הלוויני מול עידן+ הוא היכולת להשתמש בתשתית הקיימת של יס לקלוט את שידורי עמוס הלא מוצפנים.

HDStar DVB-S2 נמכר בחנות הרשמית של Mygica ב-Aliexpress במחיר של כ-50$ כולל משלוח.

 

לדיון בנושא: Geniatech/Mygica HDStar – מקלט לווייני ל-HTPC


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

8:40
  /  
24.11.2013
  
מאת: dhead2009

1