האם ה- Smart TV של LG עוקבת אחרינו? LG מגיבה

היום כמעט כל מכשיר נייד עוקב אחרינו או מדווח על מיקומינו, אבל מי היה מאמין שהטלוויזיה החדשה גם תשמור מידע ...

21:00
  /  
20.11.2013
  
מאת: צבי וורובל

[עריכה: תגובת LG העולמית ו-LG ישראל לאתר HTmobile בסוף המאמר] 

לאחרונה אני מתכוון להחליף את הטלוויזיה שלי לטלוויזיה חכמה, בכדי ליהנות משלל השידורים האינטרנטיים ובמהלך החיפושים נתקלתי בידיעה שפורסמה לאחרונה.

בלוגר המכונה DoctorBeet  מדווח כי ה- Smart TV של חברת LG אוספת נתונים על התכנים הנצפים באמצעותה. החשדות התעוררו אצלו כאשר הטלוויזיה הציגה לו פרסומות מותאמות במסך הפתיחה שלה. כאשר הוא החל לחקור את ייתכנות הדבר, מצא אפשרות לא מתועדת, המאפשרת לאסוף את "הרגלי הצפייה שלו". הוא הגדיל לעשות ואף השבית את אופציית איסוף נתונים (Collection of watching info: Off) בתפריט האפשרויות, המגיעה כברירת מחדל במצב ON והחל לפקח אחר תעבורת מנות הנתונים היוצאות מממשק הרשת של הטלוויזיה החכמה. להפתעתו גילה כי גם אם האפשרות הזו כבויה לכאורה, עדיין נשלחו נתונים על הרגלי הצפייה לשרתי LG. דרך אגב, להבדיל משאר האופציות בתפריט, לזו אין בלון הסבר כעזרה לגבי השימוש שלה. עוד מצא כי המידע שנשלח לא היה מוצפן ואף כלל את שם הערוץ ואת המזהה (ID) הייחודי של המכשיר. חמור מכך, הוא גילה שנשלחו גם שמות הקבצים המאוחסנים על הכונן הקשיח USB החיצוני שמחובר לטלוויזיה.

לאחר שהיו לו את כל הנתונים, פנה הבלוגר ל- LG לקבלת הסברים על התופעה וזו התשובה שהוא קיבל:

"בוקר טוב
תודה על הדואר שלך. בנוסף לתשובה שנתנו בעבר, התייעצנו לגבי הבעיה שעליה דיווחת עם המשרד הראשי של LG בבריטניה. העצה שניתנה לנו היא, שלמרבה הצער כפי שאתה אישרת את התנאים וההגבלות בטלוויזיה שלך, התלונה שלך צריכה להיות מועברת למנהל החנות בה קנית ​​את הטלוויזיה. אנו מבינים כי אתה מרגיש שהיית אמור להיות מיודע על התנאים וההתניות האלה בנקודת המכירה, לכן, ומסיבות ברורות, LG לא יכולה להגיב בנושא זה. אנחנו מתנצלים על האי נעימות שנגרמה לך ובמידה ויהיו לך שאלות נוספות אתה מוזמן לפנות עלינו שוב."

לדעתי תשובת איש התמיכה של LG הינה מצערת ויתכן ויש הסבר הגיוני הרבה יותר. נושא הפרסום שהעלה הבלוגר דומה לשימוש שעושות חברות כמו גוגל עם מידע או האפליקציות הרצות בסמארטפון.

בבלוג של DoctorBeet  ניתן למצוא הסבר טכני כיצד למנוע את העברת המידע לשרתים של LG.

עכשיו מעניין לבדוק האם העברת מידע זה מתרחשת גם בטלוויזיות חכמות של מותגים אחרים.

מקור תמונות – DoctorBeet

תגובת LG העולמית לאתר HTMOBILE שהועברה כלשונה.

"מ-LG  נמסר בתגובה כי "פרטיות המשתמש נמצאת בעדיפות עליונה בחברה, ואנו לוקחים את הנושא ברצינות המרבית. אנו בודקים את הטענה כי מידע בנוגע לצפיית לקוחות בטלוויזיה החכמה נמסר ללא הסכמה. LG מציעה דגמים רבים וייחודיים של טלוויזיות חכמות אשר נבדלים בפונקציות ובפיצ'רים ואנו מבקשים את סבלנות הלקוחות בעת שאנו בודקים את הנושא לעומק".LG  תוציא תגובה מלאה בהקדם לאחר בדיקת הנושא."

תגובת LG ישראל לאתר HTMOBILE שהועברה כלשונה.

"מ-LG ישראל נמסר בנוסף כי הפיצ'ר המדובר כלל לא קיים באף אחד מהדגמים שנמכרים בישראל."

לדיון בנושא: האם ה- Smart TV של LG עוקבת אחרינו?


21:00
  /  
20.11.2013
  
מאת: צבי וורובל

1