ספורט עם אוזניות הספורט של ג'אברה. פלוס חזק לאימון

הלבשנו שני דורות של אוזניות ספורט של JABRA על שי גולדשמידט ונתנו לו לרוץ. שי חזר מתנשף אבל עם רשמים מעולים. הג'אברה ספורט והג'אברה ספורט ...

7:10
  /  
10.11.2013
  
מאת: שי גולדשמידט
אופניים, ריצה, חדר כושר שחייה ועוד… נדמה שהספורט הפך לטרנד וכל אחד מאיתנו מחזיק בענף מסויים איתו הוא רץ, תרתי משמע, באופן מקצועי או חובבני. כך או כך, אין מחלוקת שספורט הוא דבר חשוב.
ענף הספורט בימינו מתקדם ביותר – ואיתו גם תחום הגדג’טים שהוא מייצר, החל ממכשירי הספורט שבהם אנו משתמשים ועד לעזרי הספורט כמו מודדי דופק, מכשירי ניווט ואוזניות.
 
לשמוע מוסיקה בזמן ריצה, אופניים ואפילו שחייה (כן, יש נגנים עמידים למים) זה משהו שהוא מעבר לחווית ההאזנה. שמיעת מוסיקה בזמן ספורט כבר הוכחה כרכיב מוטיבציה מאוד חשוב. פעמים רבות המוסיקה הקצבית נותנת לנו את הפוש והמוטיבציה לה אנו זקוקים. מכיוון שכך, חשוב לבחור את הנגן המתאים וגם את האוזניות שישלימו את החוויה, יהיו נוחות לענידה ויתאימו לסוג הספורט שאנו עושים. כמובן שאיכות השמע חשובה לא פחות.
 
מאחר ואנו ספורטאים וותיקים – התאמנו עם מס’ לא קטן של אוזניות ספורט, הבולטות שבהן:
 • סנהייזר – שנמכרות תחת המותג אדידס
 • Bose IE
 • Power beats by Dr. Dre
 • YurBud Sport
Jabra, מותג מוכר המייצר אוזניות, חוטיות ואלחוטיות לצרכים שונים, מייצר גם ליין של אוזניות ספורט והאחרונות שבהן הן Jabra wireless sport והדגם החדש יותר בעל אותו השם, רק עם + בסופו.
עם כזה ארסנל של אוזניות – החלטנו לצאת לשטח, לחוות ולבחון גם את האוזניות האלחוטיות של Jabra. בדקנו גם את הדגם הקודם איתן השתמשנו לאורך זמן וגם את ה + שלמעשה דומות מאוד הן מבחינה חיצונית והן באופן השימוש מלבד שינויים קטנים שנעמוד עליהם בהמשך.
 
JABRA 
הפלוס (צד שמאל) לצד המקוריות. האריזה מרובעת. 
 
המפרט, כפי שמפורט על גבי האריזות, נראה מבטיח ביותר:
 • מאובטח בנוחיות על גבי האוזן בזמן אימון
 • מוגן בפני גשם (פחות רלוונטי לארצינו), אבק (רלוונטי במעט) ונפילות (מאוד רלוונטי) – סטנדרט צבאי (ללא פירוט של איזה מדינה)
 • תוסף אפליקציה לאנדומונדו שמאפשר קבלת פידבק בזמן האימון ללא צורך בהתעסקות עם הטלפון
 • בס עוצמתי
 • מקלט רדיו FM
האריזה:
פתחנו את הקופסא ושמחנו לגלות שלל פריטים שימושיים:
 • מטען מיקרו USB
 • רצועת ספורט לנשיאת טלפון סלולרי קטן על היד
 • תיק נשיאה
 • מתאמי אוזניים – ארבעה סוגים שונים
 • וכמעט שכחתי – אוזניות ג’ברה בלוטוט

 

JABRA

משמאל – אוזניות הפלוס. מימין אוזניית הספורט המקורית. אין ממש הבדל 

JABRA

מה בקופסא 

בחרנו מתאם אוזניים בהתאם לגודל האוזן והלבשנו את האוזניות בקלות רבה , האוזניות נוחות להפליא ואינן מציקות.
לבישה ונוחיות על האוזן בזמן מנוחה – ציון מעולה.
צימוד ראשוני:
לחיצה ארוכה על מקש ההפעלה ואוזניות בקול של גב’ נחמדה אך מעט צרודה הדריכה אותנו כיצד לבצע צימוד בטלפון שלנו – תהליך חלק ונעים.
בהתאם למפרט שמאפשר הצמדת שני מכשירים בו זמנית – החלטנו להצמיד מכשיר נוסף, ככה על הדרך, שוב חזרנו על אותו התהליך ללא שום תקלות.
תהליך הצימוד עבר חלק והציון – מעולה.
בחרנו את הסט שכולל מוזיקת טראנס, רוק וקלאסית, לחצנו פליי, הלבשנו את רצועת הנשיאה על יד ימין בהתאם להוראות שכן המקלט בלוטות נמצא באוזנייה ימנית,  ויצאנו לדרך.
במהלך האימון:
איכות השמע טובה מאוד בכל סוגי המוזיקה, ואף מפתיעה במעט שכן מדובר באוזניות אלחוטיות. שתי האוזניות, הגרסה הקודמת וה + נתנו לנו חווית שמע טובה למדי. לא מעולה או איכותית כמו אוזניות שמע ייעודיות ולא ספורטיביות או חוטיות ברמת מחיר גבוהה יותר, אבל חווית שמע טובה, ואף טובה יותר ממתחרות אחרות באותה קטיגוריה שבדקנו.
האוזניות ממוקמות טוב וחוסמות מעט רעש סביבה בעל משקל לא קטן והרגשנו שאנחנו מתאמנים בסביבה נקייה יחסית. 
עלינו לציין לטובה שאפילו במירוץ הלילה של נייקי, כשרעש הסביבה מטורף עקב אלפי הרצים שזמזמו מסביבנו – איכות השמע לא נפגעה מהרעש הסביבתי ואף בודדה במעט – ג’ברה – שפו!
בכל הקשור לנוחות ישיבה על האוזן ובתוכה, שתי האוזניות, הפלוס והמקורית, היו נוחות באותה המידה. שתיהן יושבות טוב על האוזן ולא זזות גם בעת ריצה קופצנית הודות לעיצוב ולג'ל עם אפשרות ה"נעילה" בתוך האוזן והרצועה הנמתחת הקושרת בין שתי האוזניות. 
הצלילים נעימים, הבס מורגש ועוזר להקפיץ את האדרנלין, העוצמה טובה גם ב- 75% ווליום ואין צורך, בניגוד לאוזניות אחרות, להגביר את הווליום כמעט עד הסוף.
בהשוואה לאוזניות ספורט אחרות, הג’ברה משאירות הרבה אבק מאחור ביחס לאוזניות הדגל של אדידס וכן ל- YurBud בכל פרמטר, לרבות נוחות לבישה בזמן מנוחה ואימון וכן באיכות השמע שלהן. תג המחיר פחות או יותר זהה בין כל השלושה ולכן ההתלבטות למעשה אינה קיימת – הג’ברה לוקחות – ובגדול.
בהשוואה ל- High End בתחום הספורט – איכות השמע של ביטס ספורט של ד”ר דרה וכן של בוס ספורט עולות על הג’ברה בצלילי הבס ורמת הדיוק, אבל בואו נהיה הוגנים – כשמדובר בריצה ולא חדר שמע אטום – ההבדלים פחות מורגשים, מה גם שתג המחיר הינו כמעט כפול.
איכות שמע בזמן אימון – טובה יחסית לאוזניות ספורט אלחוטיות וחוטיות אחרות בקטיגוריית מחיר של עד 100 דולר. פחות טובה מאוזניות ייעודיות או חוטיות בטווחי מחיר גבוהים יותר.
 
JABRA 
שליטה בנגן:
בהתאם להוראות ההפעלה, ניתן להגביר, להחליש לעצור ולהמשיך לנגן וכן להעביר שירים וכל זאת באמצעות מקשי הווליום למעלה/למטה וכפתור ההדלקה.
לחיצה קצרה על מתג ההפעלה – המוזיקה עצרה, לחיצה קצרה נוספת – המשכנו מאותה הנקודה.
רצף לחיצות קצרות למטה או למעלה העלו או הורידו את העוצמה.
ניסינו להגביר למלוא העוצמה ובאופן אינטואיטיבי – לחצנו לחיצה ממושכת על מקש הווליום למעלה – הנגן העביר לשיר הבא.. לאחר מספר טעויות במהלך הריצה – התרגלנו שמספר לחיצות קצרות יגבירו או יחלישו את המוזיקה בהתאמה.
שליטה ובקרה מהאוזניות: טוב מאוד, היינו נותנים מעולה אם לא היה את עניין השיר הבא בלחיצה ארוכה על מקש הווליום באופן אינטואיטיבי.
מיקום הנגן בזמן ריצה:
בהתאם להוראות היצרן – יש למקם את הנגן ביד ימין שכן המקלט של האוזניות נמצא באוזן ימין, החלטנו לאתגר.
הורדנו את הנגן מהיד והחזקנו ביד ימין במרחק גדול יחסית מהאוזן – אין הפרעות בשמע.
העברנו את הנגן ליד שמאל – מרחק מקסימלי מהמקלט מה גם שהגוף שלנו חוסם – נשמעו הפרעות קלות באופן אקראי – בכל זאת – לא מדובר במקלט ומשדר בעוצמה צבאית.
חשוב לציין – בדיקת מיקום הנגן ביחס לאוזניות נעשה בחוץ בתנאי שטח, בבית – לא נתקלנו בשום בעיה גם במרחק של 10 מטר פלוס.
איכות הקליטה במיקומים שונים – מעולה
 
 JABRA
 האוזניות "ננעלות" לתוך האוזן של הדוגמנית שלנו. 
שליטה באנדומונדו
במהלך ההצמדה – האוזניות זיהו שתוכנת אנדומונדו מותקנת והציעה לנו להתקין את התוסף לאנדומונדו שמאפשר קבלת פידבק בזמן ריצה. הרגשנו שהשקיעו בנו ומרוצים שכן אנדומונדו אפליקציית ספורט מאוד פופולרית ובחרה, מכל האוזניות, בג’ברה, אין ספק שהדברים הקטנים האלה מעלים חיוך על פני המשתמש, בפרט אם הוא מכור לגדג’טים.
הפעלנו את האנדומונדו והמשכנו לרוץ.
קבלת משוב מיידי – לחיצה קצרה על כפתור המוזיקה יקריא לנו את נתוני האימון הנוכחיים שעל המסך, למשל מרחק וזמן.
את התצוגה ניתן לשנות באנדומונדו עצמו והמשוב שנשמע יהיה בהתאם – אהבנו!
האנדומונדו מאפשר להפעיל את נגן המוזיקה גוגל פליי Music.
זהו נגן שפחות פופולרי אצלי שכן אצלי המוזיקה מקוטלגת בתיקיות (פורמט ווינדוס) ולא אלבומים/זמרים (פורנט אייטיונס) – בטח ובטח שלא בעברית שכן הגוגל פליי מציג גיבריש במקום את שמות שירים.
החלטנו להתחיל בכל זאת עם גוגל פליי Music, בחרנו סט, לחצנו פליי והמשכנו להתאמן.
לחיצה ארוכה על מקש הווליום למעלה/למטה מעבירים את השיר קדימה אחורה בהתאמה, לחיצה קצרה תשנה את העוצמה כמצופה (לזה כבר התרגלנו..)
במהלך האימון רצינו להחליף מלה עם עוברי אורח ולחצנו על פליי על מנת לעצור את המוזיקה אך אבוי – במקום שהשיר ייעצר, קיבלנו פידבק עם האימון (זמן ריצה ומרחק). 
ניסינו לחיצה ארוכה – והאימון נעצר.
החלטנו להשתמש בשיטה הקלאסית – והורדנו את האוזניות מהאוזניים (הנגן המשיך לנגן).
חבל שג’ברה לא חשבו להשמיש את כפתור הרדיו שנמצא באוזנייה ימנית למטה לקבלת פידבק והשאירו לנו את יכולת השליטה בנגן כפי שאנו רגילים (רעיון לשיפור…?)
כאשר התאמנו עם מוזיקה שנוגנה באפליקציה אחרת השליטה היתה אף מוגבלת יותר. אם אנדומנדו פתוחה בחזית המסך – אין שום שליטה בנגן, לרבות העברת שירים קדימה אחורה, שלא לדבר עם נגן/השהה. 
נוחיות ויעילות בזמן שימוש באנדומונדו – גרוע
טוב יעשו ג’ברה אם ייעלו את האינטגרציה, או לפחות – יצניעו במעט את השילוב שכן – אתם עדיין לא שם. מצטערים.
בגרסת הפלוס תקבלו מנוי פרמיום של אנדומונדו למשך 3 חודשים בחינם. 
חיי סוללה:
לאחר שלושה אימונים בני כשעה כל אחד קיבלתי פידבק שרמת הסוללה נמוכה.
מדובר בחיי סוללה טובים אך לא מעולים שכן זמן ההטענה הינו שעה ומתאים לסדרת אימונים של שבוע – מעולה! 
 
למעשה, גרסת ה + שידרגה את יכולות הסוללה וטוענת כי האוזניות יכולות להשמיע מוסיקה במשך זמן רב יותר ללא טעינה. בבדיקה שלנו האוזניות בהחלט הגיעו קרוב להבטחה של ג'אברה וביכולות סוללה ראינו שיפור משמעותי בין האוזניות המקוריות לדגם ה +. 
קבלה והוצאת שיחות:
ג'ברה עושה אוזניות שיחה לטלפונים סלולריים וגם כאן ניתן לעבור בזמן אימון לשיחה שמתקבלת באוזניות.
קבלת שיחה, חיוג חוזר, שליטה בווליום, השתק (mute) ודחה שיחה – שימוש אינטואיטיבי ונוח למשתמש.
איכות השיחה בחלל קטן כמו רכב – לא הרגשנו שמשוחחים איתנו באוזנייה והשיחה היתה באיכות קליטה מעולה. בחלל גדול כמו סלון – נשמע הד קטן שהשיחה קצרה אינו משפיע אך לאחר מספר דקות ביקשהו מהמדבר לעבור ולדבר ישירות מהמכשיר.
שימוש באוזניה כדיבורית ניידת – מעולה.
 

JABRA

 

לסיכום

חוות דעתנו על המוצר בכללותו – טובה מאוד.
מדובר במוצר איכותי יחסית העובד טוב בכל תנאי שטח ויחסית לאזניות אחרות באותה הקטיגוריה, איכות השמע טובה למדי.
האוזניות יושבות על האוזן בנוחות, אורך זמן וחיי הסוללה מעולים, הדיבורית נהדרת ובהחלט מרגישים במוצר איכותי. הצטערנו לראות שדווקא האינטגרציה עם אפליקציית אנדומונדו לא טובה כמו שציפינו.
באוזניית הפלוס, בנוסף לזמן הסוללה הארוך יותר, תקבלו 3 חודשי endomondo premium בחינם ואת ההטבעה של craig, זוכה 5 פעמים כאיירון מן, על גבי האריזה. 
תג המחיר בישראל לגרסת הספורט המקורית הוא כ- 400 ש”ח ועבור גרסת ה + תוסיפו עוד מאה ש"ח – 499 ש”ח. 

לדיון בנושא: ספורט עם אוזניות הספורט של ג'אברה. פלוס חזק לאימון


7:10
  /  
10.11.2013
  
מאת: שי גולדשמידט

1