סרט לסופשבוע -סוף סוף וגאס (Last Vegas)

"סוף-סוף וגאס" משווק כגרסת גיל הזהב של "בדרך לחתונה עוצרים בווגאס", מכיוון ששניהם משתמשים באותו רעיון עלילתי.  הוא אמנם לא נמצא ...

14:00
  /  
08.11.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

בילי (מייקל דגלאס), פאדי (רוברט דה-נירו), ארצ'י (מורגן פרימן) וסאם (קווין קליין) הם ארבעה חברי ילדות שגדלו באותה שכונה בברוקלין.  עם הזמן והשנים כל אחד מהם התבגר והתפתח, אבל כולם נשארו בקשר אחד עם השני. יום אחד בילי, שנחשב במשך שנים לרווק הנצחי של החבורה, מתקשר לחבריו ומודיע להם כי הוא מתחתן עם חברתו שצעירה ממנו בלא מעט שנים. החבורה מחליטה שזה זמן טוב להתאחד והם מחליטים לנסוע לווגאס כדי לחגוג שם ביחד עם בילי את מסיבת הרווקים שלו. איך זה ייגמר?, תצטרכו לראות את הסרט כדי לדעת.

סרט לסופשבוע-סוף-סוף וגאס (Last vegas)

 

לביקורת

 לפי הטריילר והפוסטר של "סוף-סוף וגאס", נראה כי אנשי השיווק שלו הכתירו אותו כגרסת גיל הזהב של "בדרך לחתונה עוצרים בווגאס". מסתבר שלא רק שזה לא נכון אלא שההשוואה הזאת עושה ל"סוף-סוף וגאס" עוול עצום. הדבר היחיד שדומה בשני הסרטים הללו הוא הרעיון העלילתי שמניע את הסרט כולו, השאר שונה לגמרי. ב"בדרך לחתונה" ההומור היה נונסנסי ומטורף שניסה להצחיק בכל מחיר והשתמש גם בהגעלות כדי שהקהל ישאג מצחוק. ב"סוף-סוף וגאס" ההומור ברובו מתרכז בבדיחות על הזיכרון, המצב הבריאותי והיכולת הכללית של בני גיל הזהב ביחד עם לא מעט בדיחות גסות. ברוב הקומדיות משתמשים בבדיחות גסות ובהומור קקי פיפי כשהתסריטאים והבמאי מבינים שהבדיחות לא מצחיקות, אבל ב"סוף-סוג וגאס" הבדיחות הללו הן חלק בתי נפרד מהסרט, הן מאוד מצחיקות ומעניקות לו סוג של חן מסוים שעובד ועוזר להחזיק את הסרט. ב"בדרך לחתונה" העבודה של השחקנים הייתה לא אחידה ומי שגנבו את ההצגה ועשו את העבודה הקשה היו אד הלמס וזאק גליפינאקיס. לעומת זאת, ב"סוף-סוף וגאס" יש מפגש פסגה של רביעיית שחקנים שבדרך כלל כל אחד מהם יכול לסחוב סרט שלם על כתפיו והפעם הם החליטו להיפגש ולעבוד ביחד, זה מצליח כי כל אחד מהארבעה נותן בסרט הופעה מכובדת בעצמו וכשהם ביחד יוצאים ניצוצות כאילו הם חברים ומכירים אחד את השני כבר שנים. רוברט דה-נירו עושה סוף-סוף תפקיד שהוא מאפיונר או סוכן חשאי אלא של איש רגיל בגיל העמידה והוא עושה את זה מצויין, מייקל דגלאס מחליק בטבעיות לתפקיד המיליונר המרוכז בעצמו, מורגן פרימן מראה כאן אחרי שורה של תפקידים דרמטיים שהוא יודע גם להצחיק וקווין קליין גונב מכולם את ההצגה ומוכיח שוב שהוא קומיקאי מעולה. חוץ מהם מככבת כאן גם מרי סטיינברגן שהשנים רק עושות לה טוב, בתפקיד של זמרת ברים שפוגשת את ארבעת החברים ומוציאה אותם משיווי משקל וגם צוות של שחקני משנה צעירים ומבוגרים שמחשקים מעולה.

סרט לסופשבוע-סוף-סוף וגאס (Last vegas)

 

בקיצור:  קומדיה נחמדה ומאוד מצחיקה, מהסרטים הללו שבנוסף לחיוך ענק על הפנים גם עושים טוב על הלב. מומלץ לראות.

סרט לסופשבוע-סוף-סוף וגאס (Last vegas)

 

"סוף-סוף וגאס"-  ארצות-הברית 2013. 105 דקות. בימוי: ג'ון טרטלטאוב. תסריט: דן פוגלמן. שחקנים: מייקל דגלאס, רוברט דה-נירו, מורגן פרימן, קווין קליין, מרי סטיינברגן, ג'ואנה גליסון, רומאני מלקו, ג'רי פררה, רוג'ר בארט,  ברי בלייר,  אנדריאה מור.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע -סוף סוף וגאס (Last Vegas)


14:00
  /  
8.11.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

1