הנקסוס 5 – פתיחת קופסא והתרשמות ראשונית

שני סוגי מכשירים גורמים לאוהדים לעזוב הכל ולחכות בתור. הנקסוס הוא אחד מהם. קיבלנו אחד להצצה קצרה ופתיחת קופסא. מי ...

18:00
  /  
07.11.2013
  
מאת: אלי חבוש

[סרטון פתיחת קופסא והתרשמות ראשונית בסוף המאמר] 

שני סוגי מכשירים מרטיטים לצרכנים הסלולריים את החושים ומצליחים להביא אותנו פעם אחר פעם להמתנות ארוכות, לשיחות רבות בפורומים ולרצון הבלתי מוסבר להיות הראשון, או לפחות בין הראשונים שמחזיקים את המכשיר.

לא, דווקא לא מדובר במכשירים של סמסונג שמשקיעה ממון רב על שיווק ופרסום והוצאת מכשירים חדשים בכל שנה כשהיא היתה שמחה לו היתה מצליחה להעמיד תור ארוך וציפייה כוססת ציפורניים למכשיריה. האחד הוא האייפון של אפל שמצליח להוכיח לנו בכל פעם שהחברה שכבר הפסיקה לחדש, מביאה את הקהל שלה לתורי ענק בציפייה לאייפון החדש. המכשיר השני הוא הנקסוס שהצרכנים מחכים לו בישיבה על קצה הכסא, מעורר המון באז ברשת בכל פעם וברגע שיוצא לגוגל פליי, נחטף כמו לחמניה חמה.

ואכן, גם הפעם לא איכזב הנקסוס ויצר את כמות הבאז המכובדת שלו עם רשימת המתנה ארוכה. רונלייט, יבואנית LG מובייל בישראל אף הצליחה להביא את מכשירי הנקסוס כמעט מיד לאחר שאלו יצאו ואפילו עוד בטרם הרוכשים הראשונים בעולם קיבלו את המכשיר שלהם ליד מגוגל.

וכשרונלייט קיימה את מסיבת העתונאים שלה ב-5.11, לא התפלאתי לקבל הודעה מחבר: "עכשיו, דחוף, שני מכשירים". בירור קצר העלה שלמרות שהמכירה הרשמית מתחילה רק למחרת האירוע, ניתן לרכוש שניים כבר באותו היום ובלי לשים לב כבר הייתי בדרכי למשרדי רונלייט ובתוך דקות ספורות יוצא עם שקית ובה שני מכשירי נקסוס חדשים, לחמניות חמות בידיים שיודע שזמנם אצלי קצוב כי אותו חבר רוצה אותן חמות חמות.

תהרגו אותי, לא יודע על מה המהומה. זאת אומרת יודע, אבל תמיד התחברתי לסגנון אחר ופחות מינימליסטי של מכשירים. כמובן שלא צריך הרבה בשביל לשאוב אותי למהומה ולקרנבל הנקסוס החדש ועל כן הוצב תנאי לחבר – אחד מהמכשירים ייפתח. חייב לנסות.

את פתיחת הקופסא העברנו בשידור חי וישיר לראשונה כאן. למעשה לאור דרישת הקוראים בפורום הכוונה היתה להעביר שידור חי מהאירוע עצמו, אך כשמישהו לחץ על ההדק מוקדם מידי ופרסם את המחירים והזמינות כבר ערב לפני, הבנו שהשידור יהיה מיותר ובמקום זה קיבלתם שידור חי ראשון מפתיחת קופסא. נו…התרגשות…

הנקסוס 5 - פתיחת קופסא והתרשמות ראשונית 

הנקסוס 5. כמו לחמניה חמה 

הקופסא, כמו מערכת ההפעלה והממשק בנקסוס, מינימליסטיים מאוד. אפילו מידי. לא תמצאו שם דבר שאינו הכרחי ומלבד את הנקסוס, כבל ומטען, נמצא מסמכים ומדריכים למיניהם. אהה, וגם תעודת האחריות. תעודת האחריות שמנכ"ל רונלייט חזר והדגיש את חשיבותה שכן צרכן שרוכש מכשיר ב 2,800 ש"ח, מן הראוי שיקבל אחריות ואבא ואמא בארץ על פני רכישה בגוגל פליי ו"לך תסתדר כשיהיו בעיות" (לפי גיא דה פיצוטו).

אין לנקסוס 5 סוללה חיצונית ואין אפשרות להחליף כזו. הכל אטום וסגור. לכן, המכשיר פשוט מוכן לפעולה כשמוציאים אותו מהקופסא. פשוט לוחצים על כפתור ההפעלה והוא נדלק.

לא ברור האם ככה זה במכשיר הנקסוס או אולי המכשיר שלנו כבר אוקטב/הופעל אצל היבואנית אבל כשהדלקנו אותו לא קיבלנו כל wizard שמוביל אותנו דרך הגדרות המכשיר והחשבונות שלנו. המכשיר פשוט נדלק והיה מוכן לפעולה.

הבנייה של המכשיר ממשיכה את קו הפשטות והבסיסי – אין כפתורים מיוחדים, אין קימורים ואין עיצוב שמושך את העין. פשוט מכשיר שחור ורגיל למראה עם עדשת מצלמה די גדולה ומכוערת בגבו שנראה שאינה ממש קשורה לשם. אלא שהגב של הנקסוס כן הצליח למשוך את תשומת לבי, הגב בעל תחושת הגומי שמרגיש טוב ביד ולא פלסטיקי זול וקר ושתורם רבות לתחושת הביטחון שהמכשיר לא יעוף לנו מהיד לעזאזל יום אחד.

 הנקסוס 5 - פתיחת קופסא והתרשמות ראשונית

אין להחליף סוללה ואין חריץ הרחבה. אבל יש גב גומי נעים למגע 

המסך בגודל 5" נראה טוב וחד, בעל רזולוציית FHD. כבר באירוע ההשקה הבחנו בעוצמת האור שלו כשהיה קרוב לחלון ולא היתה בעיה מיוחדת לקרוא את הכתוב בו. בתאורת החדר בפתיחת הקופסא הצבעים נראו טוב מאוד, מלאי חיים ויפים. משך הזמן שבו שיחקנו במכשיר לא איפשר להעביר סרטים כדי לבחון בצורה נרחבת יותר את המסך אולם בדברים הבסיסיים כמו אפליקציות וגלישה – נראה טוב.

המצלמה היא מצלמת 8 מגה פיקסל עם מייצב תמונה הדומה לאותו מייצב של מצלמתו של ה G2 של LG. ההפעלה מהירה וניתן לצלם תמונות סטילס תוך כדי צילום וידאו.

הנקסוס 5 - פתיחת קופסא והתרשמות ראשונית 

המצלמה האחורית 

הנקסוס 5 בכלל מגיע עם מערכת הקיטקט החדשה בגרסה 4.4 ומביאה עמה שיפורים כגון חייגן חכם יותר שנותן זיהוי המתקשר (או חיפוש לחיוג) גם אם זה אינו נמצא ברשימת אנשי הקשר שלנו ואפילו בעברית(רק למספרי עסק), אפשרות חיפוש חכמה יותר המופעלת על ידי פקודה קולית – ok google ועוד…

 

הנקסוס 5 - פתיחת קופסא והתרשמות ראשונית

 

חייגן חכם יותר 

בקו הנקי והמינימליסטי, לא נמצא כאן אפליקציות מיוחדות ושונות ולמעשה, מלבד אפליקציות גוגל הרבות שמסודרות לנו יפה בתוך ספריה, אין חידושי אפליקציות ואנחנו מקבלים מגירת אפליקציות חיוורת למראה. 

המכשיר מגיע גם עם אפליקציית open office שתומכת גם במסמכים בעברית. זרקנו עליה מסמך בעברית אותו היא הציגה די טוב ונכון. 

 הנקסוס 5 - פתיחת קופסא והתרשמות ראשונית

 אפליקציות גוגל מובנות

 

אז מבחינת חומרה, הנקסוס 5 מציג מפרט טוב למדי כשבמחיר נמוך יחסית אנחנו מקבלים את מעבד ה snapdragon 800 החדש, עם מסך FHD, מצלמת 8 מגה פיקסל ומערכת ההפעלה החדשה. למרות זאת, עדיין איננו יכולים להחליף סוללה במכשיר וגם לא תמצאו שם חריץ הרחבה.

אחת הסיבות החיוביות שמצטרפות לרכישה של המכשיר זה עניין השדרוגים של מערכת ההפעלה במכשיר. מכשירי הנקסוס הינם המכשירים הראשונים שמקבלים עדכוני גרסאות דרך האוויר לכשאלו יוצאים בעוד שבעלי מכשירים של חברות אחרות נאלצים להמתין זמן רב ולפעמים עד אין קץ כדי לקבל גרסה חדשה יותר למערכת. 

המכשיר נמכר בגוגל פליי ב 349 דולר בעוד שבארץ, המחיר הרשמי שלו עומד על 2799 ש"ח. ההבדל אינו קטן אולם הנקסוס 5 גם במחירו בארץ הוא עדיין מכשיר זול יחסית ממתחרות אחרות ומי שבאמת מחפש ויודע איך, יוכל למצוא אותו בארץ במחיר אף זול יותר, בין אם דרך קבוצות רכישה מהיבואנית הרשמית או דרך משווקים ביבוא מקביל.

לכל מי שפספס את פתיחת הקופסא בשידור חי ולכל מי שמעוניין לראות באיכות טובה יותר:

 

לדיון בנושא: הנקסוס 5 – פתיחת קופסא והתרשמות ראשונית


18:00
  /  
7.11.2013
  
מאת: אלי חבוש

1