אייפוד שאפל עמיד למים

האם לאפל יש מוצר עמיד במים ולא שמעתי עליו? אז יש פה קאצ' - אייפוד שאפל שקיבל סנפירים ואופק דקל ...

7:30
  /  
07.11.2013
  
מאת: אופק דקל

מבוא

אתה שואל את עצמך עכשיו איך לחברת אפל יש אייפוד עמיד במים ולא שמעתי על זה?

אפל היא חברה קפדנית מאוד מבחינת המוצרים שלה, היא לא מתפזרת מבחינת הדגמים ולכל תחום יש מוצר אחד או שניים. אפל באמת לא מייצרת אייפודים עמידים במים. העמידות במים נעשית ע"י חברה חיצונית ששמה Waterfi, האייפוד שאפל נקנה מאפל ועובר הסבה לעמידות במים.

היתרון ברעיון הזה הוא שיש לנו נגן מוזיקה של חברה מוכרת אשר ניתן לשימוש יומיומי רגיל וגם ניתן לשחות איתו או להשתמש בו בסביבה רטובה.

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

מיהי חברת Waterfi?

Waterfi היא חברה קטנה מאמריקה אשר החלה את דרכה בהפיכת אייפוד מסוג השאפל לעמיד במים. הטכנולוגיה של העמידות במים מתבססת על ציפוי פנימי וחיצוני של האייפוד בחומר אוטם נוזלים, Waterfi מדגישים שהם עובדים עם שכבת אטימה כפולה.

Waterfi אחראית במכשיר שאנו מקבלים כעמיד במים לטכנולוגיה, לעבודת האטימה של המכשיר.

ב2013, Waterfi הוסיפה למוצרים העמידים במים שלה את הKindle paperbook, ואת הNike FuelBand.

Waterfi כמובן מספקת אוזניות עמידות במים אשר מיוצרות ע"י חברה חיצונית.

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

האייפוד שאפל

האייפוד שאפל הוא הנגן הבסיסי ביותר מסדרת האייפודים של אפל, נגן מרובע בגודל 3 ס"מ על 3 ס"מ ללא מסך אשר משמש לשמיעת מוזיקה בלבד.

מאפיינים מיוחדים של האייפוד עליהם נרחיב בהמשך: 
כפתור הvoice over- תחליף למסך, אומר לך את ההתרחשויות הקורות במכשיר.

כפתור הshuffle- מכין סדר אקראי של השמעת שירים.

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

האריזה

האריזה של האייפוד שאפל העמיד במים הינה קופסת האייפוד המקורית מבית אפל אשר שמו סביבה מדבקה עם לוגו waterfi, כבר כאן שמים לב שלא מחסירים לנו פריטים מהמוצר המקורי. לאריזה שני חלקים/קומות, בחלק העליון יש לנו את האייפוד שאפל מוצמד ברצועה לריבוע פלסטיק. בחלק התחתון יש לנו את האביזרים של המוצר המגיעים מאפל.

העיצוב של האריזה ואחסון המוצר בפנים לא שונה מהמקור, סגנון האריזה הפשוט הזה מאפיין את סדרת האייפודים, שני חלקי אריזה כשהמכשיר בחלק העליון. מוצר המעוצב היטב אכן צריך להיות מוצג באריזה.

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

מה יש לנו בקופסא?

 • iPod Shuffle מבית אפל אשר עבר הסבה לעמידות במים ע"י Waterfi.
 • אוזניות אפל מקוריות (לא earPods).
 • קטלוג הסבר על המוצר מאת אפל.
 • מיני כבל USB מיוחד לאייפוד שאפל אשר מתחבר לאייפוד דרך חיבור האוזניות ולמחשב דרך חיבור הUSB.
זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

האייפוד שאפל העמיד במים בעצם מורכב משני מוצרים, משתי חברות שונות, האייפוד עצמו מבית אפל, וההסבה לעמידות במים מבית Waterfi. אתחיל באייפוד שאפל…

מבנה ולחצנים

לאייפוד שפל מבנה ריבועי, בקירוב של 3X3 ס"מ, בגב האייפוד יש לנו קליפס. האייפוד עצמו מאוד קטן וכתוצאה מכך אנו רואים את הצמצום החכם בכפתורים.

באייפוד יש לנו שני חלקים של כפתורים, מרכז שליטת השמע המרכזית הנמצא בקדמת המכשיר וכפתורים צדדיים המאפשרים פעולות מיוחדות של האייפוד הנמצאים במסגרת המכשיר.

מרכז השליטה המרכזי בנוי בצורת מעגל אשר במרכזו כפתור הPlay, דבר המאפיין את סדרת האייפוד שאפל והדורות הקודמים של האייפוד נאנו.

 • במרכז כפתור Play.
 • בצד ימין יש לנו כפתור העברת שיר.
 • בצד שמאל כפתור החזרת שיר.
 • בחלק העליון של המעגל יש לנו כפתור הפסקה (Pause).
 • בחלק התחתון של המעגל יש לנו כפתור עצירה (Stop).

בכפתורי המסגרת יש לנו:

 • כפתור הvoice over
 • כפתור זז, המאפשר שלושה מצבים- כיבוי האייפוד, הפעלת האייפוד ומצב שאפל.

לצד הכפתורים במסגרת יש לנו את פתח כניסת השמע/אוזניות המשמש גם כחיבור הUSB ונורה המציגה את מצב הסוללה.

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

מיקומי הכפתורים (לקוח מאתר Apple)

עיצוב

האייפוד שאפל גם כשהוא המכשיר הבסיסי והפשוט ביותר של אפל רכש את דפוס העיצוב של שאר האייפודים. עיצוב פשוט, גוף מכשיר נקי, מסודר ולא מבולגן.

אני אישית מאוד אוהב את העיצוב של כפתורי השמע והמבנה הקטן והמסודר.

צבעים- ניתן לרכוש את האייפוד שאפל בשלל צבעים- כחול בהיר, סגול, צהוב, ירוק, אדום, ורוד, שחור ואפור.

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

מגוון הצבעים (לקוח מאתר WaterFi)

Voice Over

הרעיון של האייפוד שאפל הוא מכשיר פשוט, קטן ובסיסי וכתוצאה מכך אין לנו מסך. Voice Over הוא התחליף האולטימטיבי למסך, פתרון אשר לא דורש מקום, משקף לנו את המתרחש באייפוד ומאפשר לנו שליטה יותר טובה בו.

בלחיצה קצרה על כפתור הVoice Over נשמע את שם האלבום והאומן.

בלחיצה ארוכה על הכפתור נשמע את שירי האלבום ובלחיצה על Play/Pause ניתן לבחור את השיר הרצוי.

בלחיצה כפולה על הכפתור נשמע את מצב הסוללה.

האוזניות העמידות במים

האוזניות הן מוצר נפרד לאייפוד, ניתן לרכוש אותם לחוד, ניתן לרכוש אותם בחבילה הכוללת את האייפוד ואוזניות או אם אתם מעוניינים דרך חנות אחרת. כל אוזניות עמידות במים יתאימו למוצר.

לWaterfi שני סוגי אוזניות עמידות במים, דגם אחד הוא אוזניות הבית שלהם, אוזניות בעל כבל קצר המותאם לשחייה, דגם זה יצא רק לאחרונה. הדגם השני הוא של חברת RMKF, אוזניות בעל כבל ארוך. האוזניות שאני קיבלתי לסיקור הן האוזניות שהיו לפני שWaterfi הוציאו אוזניות חדשות ממותגות על שמם בעל כבל קצר. האוזניות שקיבלתי הן אוזניות בעלות מבנה זהה לאוזניות החדשות הממותגות על שם WaterFi ,עם אותם סוגי אטמים ומאותו יצרן. מלבד שינוי המיתוג יש שפור בסאונד והתווסף תופסן קטן ששומר שהאטמים לא יזוזו.

הצליל של האוזניות לא ניתן להשוואה מול אוזניות רגילות, האוזניות האלה פשוטות, מבצעות את ההעברה של השיר אך לא יותר מזה. הטרבל באוזניות גבוה, הצליל לא עמוק, אבל בשחייה זה לא מה שאנחנו מתמקדים בו, העיקר שהצליל עובר כראוי והוא לא צורם.

אני משער שניתן למצוא בשוק אוזניות עמידות במים ברמה יותר גבוהה, ישנן כמה חברות שעוסקות בציוד עמיד במים מלבד Waterfi. מי שאיכות הצליל לא חשובה לו יכול להסתפק באוזניות אלו. ניתן למצוא באתר H2O Audio מגוון אוזניות נוספות עמידות במים.

מבחינת הכבל, באוזניות של WaterFi הכבל קצר ומתאים בעיקר לשחייה, במידה ואתם רוצים אוזניות עמידות במים לשימושים אחרים אני ממליץ לרכוש אוזניות בעלות כבל ארוך.

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

האוזניות החדשות של WaterFi בעלות כבל קצר (לקוח מאתר WaterFi)

עכשיו ניקח את המכשיר הקטן והקומפקטי הזה ונזרוק אותו למים!

הטכנולוגיה של Waterfi- טכנולוגיית ההגנה הכפולה, שתי שכבות הגנה.

תהליך הבידוד מכיל שני שלבים, אטימה ממים ואטימה מכימיקלים. תהליך זה מביא לנו מוצר עמיד במים עד לעומק של 64 מטר ושכבת הגנה עמידה.

שכבת ההגנה הראשונה- החלק הראשון בבידוד, בהפיכת המכשיר לעמיד ממים. שכבת גומי אלסטי דקה העוטפת את חלקי המכשיר הפנימיים ומונעת חדירת מים לרכיבים האלקטרוניים. מחיצת הגומי הזו מגנה על המכשיר ממים ומעצמים זעירים אחרים.

שכבת ההגנה השנייה- השלב השני בבידוד, מחיצה נוספת הבאה מעל שכבת הגומי מורכבת מנוזל סמיך דביק. השכבה מגנה מפני ריקבון ומפגיעת כימיקלים הנמצאים במים בבריכה, בים ובאמבטיות. בשימוש הראשוני במכשיר ניתן להרגיש שאריות שכבה זו במעטפת החיצונית.

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

טכנולוגיית האטימה של WaterFi (לקוח מאתר WaterFi).

מה ההבדל בין הטכנולוגיה של Waterfi לכיסויים עמידים במים?

מבחינת עיצובית- כיסויים עמידים ממים בדרך כלל כבדים, גדולים ומכערים את המכשיר, דבר הפוגע בו מבחינה עיצובית. בטכנולוגיית הסבת המכשיר לעמיד ממים לא משתמשים בגוף חיצוני שיבצע את האטימה, האטימה מתבצעת בתוך המכשיר ועל ידי חומר מבודד נוסף במעטפת המכשיר כך שהמוצר נשאר כמו שהוא אמור להיות במקור.

מבחינת יכולות אטימה ובידוד – הכיסויים האטומים למים לא הופכים את המכשיר עצמו לעמיד ממים, אלא הם יוצרים שכבה אחת סביבו המונעת חדירת מים. הבעיה בפתרון זה היא שמים יכולים לחדור כתוצאה מפגם בכיסוי או אי התקנה נכונה שלו על המכשיר, במהלך הזמן כיסויים אלה יכולים להישחק כמו כל כיסוי ואז ישנה פגיעה באטימה. הטכנולוגיה של Waterfi מביאה לנו מכשיר שהוא בפני עצמו עמיד ממים, האטימה מגיעה עד לרכיבים האלקטרוניים הרגישים בתוך המכשיר ואז אין לנו דאגה שמים יחדרו למכשיר ויבואו איתו במגע.

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים

חיבור למשקפת

מחברים את האייפוד לרצועת המשקפת באמצעות תופסן שנמצא בגב המכשיר. על מנת שהאייפוד לא יזוז Waterfi מצרפים לאייפוד רצועת סקוץ' שמתחברת לתופסן ולמשקפת, ניתן לחבר את האייפוד גם ללא הסקוץ'.

חיבור האוזניות: ישנן שני סוגי אוזניות, אוזניות בעל כבל ארוך (מה שקיבלתי לסיקור) ואוזניות בעל כבל קצר של Waterfi שיצאו רק לאחרונה.

את האוזניות בעל הכבל הקצר מחברים לאייפוד ומשם ישר לאוזניים, לאוזניות בעל הכבל הארוך מגיעה עוד רצועת סקוץ' שמתחברת למשקפת וכורכים סביבה את כבל האוזניות.

חווית השימוש

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים
אני ממליץ להעביר רשימות שירים (פלייליסטים) לאייפוד גם בגלל נפח הזיכרון וגם בגלל הנוחות. זיכרון המכשיר הוא רק 2 ג'יגה ולכן אין מקום לבזבז על שירים שלא שומעים, מומלץ להכין פליילסטים עם שירים מועדפים ולהעביר למכשיר. ההעברה מתבצעת באמצעות תוכנת הiTunes.

מבחינת נוחות, בעת פעילות ספורטיבית קשה להתעסק עם העברת שירים, בייחוד כשאין מסך במכשיר. עדיף להכין רשימת שירים (פלייליסט) בהתאמה אישית וכך לא להתעסק עם מעבר בין שירים ואלבומים. ניתן לעבור בין רשימות שירים על ידי הVoice Over דבר שמאוד עוזר ומקל בשימוש.

בשחייה

מטרתו העיקרית של האייפוד שאפל העמיד במים היא שמיעת מוזיקה תוך כדי השחייה, בפעמים הראשונות של השימוש במכשיר העניין קצת מסובך, ההרכבה על המשקפת ואטימה מלאה של האוזניות הם עניין שצריך להתרגל אליו, בשימוש הראשון כל כמה דקות האוזניות השתחררו מעט וחדרו מים אך לאחר שהגעתי לאטימה מלאה יכולתי לשחות רצוף ללא הפרעות. לאחר כמה פעמים לומדים את הרעיון ואפשר ליהנות ממוזיקה מתחת למים. אני חושב שבאוזניות החדשות שלהם בעלות הכבל הקצר ההתקנה קלה יותר וקל יותר להגיע לאטימה. הסיבה לכך היא שהמשקל של הכבל קטן יותר ואין צורך לכרוך אותו סביב המשקפת.

אז מה היתרון של האייפוד שאפל העמיד במים מול נגנים אחרים עמידים במים?

במהלך תקופת הבדיקה מצאתי ייתרון אחד בולט – האייפוד שאפל העמיד במים מתאים ונוח לשימוש יומיומי רגיל וגם לשימוש במים.

מכיוון שהאייפוד שאפל הוסב על ידי חברה חיצונית יש לנו מכשיר שהוא בפני עצמו נגן מוזיקה רגיל המתאים לכל פעילויות היומיום. לאחר מכן הוא נגן המתאים לשימוש במים.

במבט על הנגנים העמידים במים האחרים בשוק ניתן לראות שחלקם מתאימים רק לשימוש במים וחלקם מיועדים מבחינת נוחות לשימוש בשחייה דבר המגביל אותנו בשימוש בנגן בפעילות יומיומית.

כפי שהזכרתי במאמר, יש לנו כאן שני מוצרים, אייפוד שאפל מבית אפל – נגן רגיל, קטן וקומפקטי המיועד לשימוש בסביבה יבשה ויש לנו את טכנולוגיית ההסבה לעמידות במים מבית WaterFi, דבר המקנה לנו אפשרות להשתמש בנגן במים ללא פגיעה במטרות השימוש הקודמים של הנגן.

החיסרון כאן הוא שנגן שמלכתחילה אמור לשמש כנגן עמיד במים מתוכנן ובנוי עם מטרה אחת- עמידות במים, האייפוד שאפל העמיד במים הוא נגן שהוסב למטרה זו לכן העמידות שלו במים לא חזקה כמו של נגן אחר.

עד כה לא חשתי בבעיות באטימות של הנגן והטכנולוגיה הוכיחה עצמה, גם אם יהיו בעיות כלשהם ישנה אחריות על האטימות ע"י WaterFi.

המחיר

המחיר של האייפוד שאפל העמיד במים ללא אוזניות הוא 139.95$, המחיר של האייפוד עם אוזניות הוא 155$. ניתן לבחון את המחיר משני נקודות מבט- מול מחיר נגנים אחרים עמידים במים ומול מחיר המקור של האייפוד שאפל.

במבט על מחיר נגנים עמידים במים אחרים נראה שמחיר האייפוד די דומה למחירם, לעומת זאת במבט על מחיר האייפוד שאפל במקור נראה כי יש הפרש ניכר במחיר, מחירו בארץ – 270 ₪ בערך כ75$.

ניתן לרכוש את האייפוד דרך החנות המקוונת של WaterFi וגם דרך החנות שלהם באמאזון, בשני המקומות משלוח לארץ עולה כ30$.

סיכום

זה של אפל וזה עמיד במים! סיקור אייפוד שאפל עמיד במים
ראשית בתור חובב אפל זהו מוצר של אפל וכן הוא עמיד במים, אם אתם מחפשים נגן עמיד במים אני ממליץ על האופציה הזו, במיוחד בגלל הייתרון הבולט שיש לנו מכשיר המתאים לכל פעילות וגם לקפיצה למים. בפן המקצועי של השחייה הרבה שחיינים ממליצים עליו והביקורות עליו טובות.

הטכנולוגיה פה היא הדבר שהכי הרשים אותי, ניתן ליישם אותה על הרבה מוצרים, היא עובדת ויעילה. לצד האייפוד שאפל WaterFi יישמו טכנולוגיה זו גם על הKindle PaperWhite, Nike FuelBand והJawbone UP. בקרוב אמור לצאת עוד מוצר של אפל עמיד במים- האייפוד נאנו, אותו אשתדל להביא גם לסיקור.

יתרונות

 • קטן, קומפקטי וקל.
 • שימוש בiTunes.
 • מתאים ונוח לשימוש בכל פעילות במים ובחוץ.

חסרונות

 • 2 ג'יגה זיכרון
 • לוקח זמן להגיע לאטימה מלאה של האוזניות (מאמין שבאוזניות הקצרות בעיה זו נפתרה, ישנם אוזניות טובות יותר בשוק).
תודה לחברת WaterFi על המוצר לסקירה.

לדיון בנושא: אייפוד שאפל עמיד למים


7:30
  /  
7.11.2013
  
מאת: אופק דקל

1