המרוץ למשקפיים – Samsung Spectacles

גם סמסונג רוצה משקפיים. במסגרת ריבוי הפתרונות הניידים שחברת סמסונג מציעה, היא הוסיפה לרשימת המוצרים שישווקו בעתיד בתחום החפיצים הלבישים, ...

17:00
  /  
26.10.2013
  
מאת: צבי וורובל

בכדי לא לפגר אחר מתחריה, מרבה חברת סמסונג להשיק מגוון מוצרים ופתרונות בעולם הסלולר. חשיפה של ה- The Wall Street Journal מראה שסמסונג רשמה את ה- Samsung Spectacles, המשקפיים החכמים, אצל רשם הפטנטים.

כפי שניתן להבחין בתמונות, ממסמכים שהוגשו בתחילת חודש אוקטובר לרשם הפטנטים הקוריאני, נראה כי את המשקפיים מחברים לסמארטפון באמצעות חיבור micro-USB. עבור השמע, נמצאות אוזניות בקצוות של זרועות המשקפיים.
אם כך הדבר, תיתכן אי נוחות בחבישה של המשקפים, מכיוון שהם סטטיים על הפנים בעוד שהסמארטפון נמצא תמיד בתזוזה. מצד שני ישנם יתרונות לכך – הסמארטפון יכול לשמש כמקור מתח נוסף, על אף שאף פעם הוא לא מספיק להחזיק יום שלם. כמו כן ניתן להשתמש עבור המשקפיים במעבד של המכשיר.

המסמך לרישום פטנט מתאר כי המשקפיים ישמשו את העוסקים בספורט, כלומר לא לחבישה יומיומית, ויאפשרו לשמוע מוסיקה ולקבל שיחות בעת הפעילות. לדעתי יתאימו המשקפיים יותר לעוסק בספורט בחדר כושר או ברכיבה על אופניים, מאשר למי שרץ בחוץ, מכיוון שכך לא נראה נוח להיסחב עם הסמארטפון ועוד כאשר הוא מחובר בחוט למשקפיים.
כפי שניתן להבחין, באחת העדשות נמצאת המצלמה.

ה- Samsung Spectacles מצויות בינתיים בשלב ראשוני (קונספט), אך זה נראה כצעד נוסף להרחבת תיק המוצרים של החברה, כפי שעשו לאחרונה עם ה- Galaxy Gear.

חבל שחברת סמסונג, עם כל המשאבים והטכנולוגיות שברשותה, מתנהגת כמו חברת סינית ומפתחת מוצרים שמתחריה כבר הוציאו או דווחו לשוק הצרכנים ולא יוצאת ראשונה עם מוצר מקורי משלה.

מקור תמונות: The Wall Street Journal

לדיון בנושא: המרוץ למשקפיים – Samsung Spectacles


17:00
  /  
26.10.2013
  
מאת: צבי וורובל

1