הגלקסי NOTE 3 – גדול, חזק ומלא באפשרויות

ספויילר: הגלקסי NOTE 3 הוא הפאבלט הטוב ביותר שקיים בשוק היום. הנה גילינו את הסוף. אבל לא הכל מושלם. אז ...

7:15
  /  
24.10.2013
  
מאת: אלי חבוש
אולי זה לא נראה כך ברגע הראשון אבל סמסונג לקחה את הגלקסי נוט 2 שלה ושינתה אותו כמעט מהקצה לקצה. החברה מקוריאה לא השאירה אבן אחת שלא הפכה והשביחה את הנוט בכל קטיגוריה כמעט, החל מהעיצוב, הבנייה, המשקל והצורה ועד למפרט המרשים (מעבד, זיכרון, מצלמה) ואף בתכונות החכמות של העט שהשתנו כמעט ללא הכר. 
 
וידאו סיכום ביקורת:
 

חומרה: מטוס סילון

הבנייה

 
איך שינתה סמסונג את מראה המכשיר? ביחס ל NOTE 2 הגודל הוא אותו גודל מבחינת גובה ורוחב, הכפתורים הם אותם כפתורים וגם העיניות והמצלמה הקדמית. אלא מה?
אנחנו מקבלים באותו הגודל מסך קצת יותר גדול, 5.7" לעומת 5.5" בגרסה הקודמת. העובי הוקטן לעובי של 8.3 מ"מ לעומת 9.4 מ"מ והמשקל הוקטן גם הוא ל 168 גרם לעומת 183 גרם. פינות המכשיר לעומת הנוט 2 הפכו מעוגלות פחות.
אז בסה"כ אנחנו מקבלים מכשיר שפיזית הוא באותו הגודל ביד שלנו, אבל דק יותר, קל יותר ועם מסך טיפה גדול יותר.
נשים את המספרים היבשים בצד – הרגשנו. הרגשנו ביד את המשקל שהוסר ואת העובי הדק יותר, במיוחד כשאחזנו את הנוט 2 ביד אחת ואת הנוט 3 ביד השניה.
 
סרטון השוואה פיזית בין ה NOTE 2 ל- NOTE 3:
 

 
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 

גב המכשיר  

 
הגב של המכשיר שונה אף הוא והוא כבר לא פלסטיק מבריק וזול למראה אלא גב דמוי עור עם "תפירה" בצדדים ומחוספס כולו. גם פס הכסף בצדדים קיבל חריצים לכל אורכו לעומת פס כסף חלק של הנוט הקודם. המראה של הגב החדש נראה טוב מאוד והוא גם מרגיש ככה ביד שלנו.
המכשיר יותר מרובע מקודמו ויש כאלה שירגישו פחות נוח עם זה. 
 
הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
ה NOTE 3 (צד שמאל) מרובע יותר ועם "תפירה" בשוליים 
 
בגב המכשיר יש לנו גם את עינית המצלמה (13 מגה פיקסל לעומת 8 מגה פיקסל בנוט 2) ואת הפלאש שממוקם הפעם מתחת למצלמה. המצלמה והפלאש קצת בולטים (יותר משיש בנוט 2). כנראה זהו עובי שסמסונג לא הצליחה להקטין בחלק הזה. 
 
הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 
 

הכפתורים

 
מיקומי הכפתורים נותרו כשהיו…כמעט. לצערי, כפתורי הווליום הועלו למעלה ביחס לנוט 2. הדבר מקשה במעט תפעול המכשיר ביד אחת ושימוש בכפתורי הווליום. טוב היה אם היו משאירים את הכפתורים באותו המקום אם לא למטה יותר.
 
בתחתית המכשיר יש את חריץ המיקרו USB לטעינה וחיבור למחשב. שימו לב שהחריץ שונה לגמרי הפעם והוא מחולק בעצם לשני חריצים שמחוברים יחדיו, האחד המיקרו USB והשני קטן יותר. זה למעשה חיבור המיקרו USB 3.0 שאמור לתת קצבים מהירים מאוד בהעברות קבצים בין המכשיר למחשב ואפילו טעינה מהירה יותר כשמחברים את המכשיר למחשב.
למרות שסמסונג מספקת כבל USB עם שני החריצים ביחד, עדיין ניתן להשתמש בכבלים הרגילים שלכם בשימוש הרגיל.
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 

העט

 
עוד לפני שנבחן את האפשרויות הרבות והחדשות שהעט שהנוט 3 נותן לנו, הרי שגם כאן מבחינה פיזית שינתה סמסונג את המראה שלו. כעת מדובר בעט שמשלים את קו העיצוב המרובע של הנוט 3 וגם הוא בעל זויות חדות וריבועיות. מצאתי שאת העט הזה קצת מסורבל יותר לשלוף החוצה מהעט של הנוט 2 ומשום שכל צדדיו דומים וריבועיים, קשה לדעת להיכן פונה הלחצן על גבי העט מתחושה בלבד וכמעט בכל פעם יש להביט בעט ולהבין כיצד להחזיק בו.
 
מעבר לכך, התחושה והכתיבה בעט נוחה מאוד. 
 
הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
העט של ה NOTE 2 (למעלה) מעוגל יותר וקל יותר לשליפה החוצה 
 

המסך

 
המסך הגדול יותר של הנוט 3 הוא מסך FHD עם 386 צפיפות פיקסלים לאינץ. המסך ברזולוציה 1080 נותן תמונה חדה ויפה בעיקר בסרטים ומשחקים עתירי גרפיקה. עם המכשיר מספקת סמסונג גם את ה smart vod לסמארטפונים וזו ממש חוויה לצפות כך בסרט.
הנוט 3 היה אחד המכשירים שבדקנו במבחן מסכי הסמארטפון הגדול בו הצבנו אותו לצד מכשירי דגל אחרים. במבחן הזה ראינו שהמסך של הנוט 3 לא בהיר ביחס למכשירים אחרים והעבודה בו באור שמש טובה פחות. בשימוש יומיומי ניתן אכן להגיד שהתוצאה שהגענו אליה אז נכונה – יחסית למכשירים אחרים המסך "חשוך" יותר אבל לא יותר מהנוט 2 ולא ברמה שלא ניתן לעבוד איתו. למעשה, יהיו כאלה שכלל לא יבחינו בהבדל.
הצבעים של המסך בנוט 2 קצת יותר חמים ויותר בוהקים וחיים מהצבעים בנוט 3. נראה שסמסונג תיקנה קצת את הרוויה הגבוהה שנתנה לצבעים במכשיר הנוט 2 ועידנה אותם בנוט 3.
בסופו של יום, לנוט 3 מסך מדהים וכיפי לצפייה ותפעול.
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
המסך של ה NOTE 3 (צד שמאל) חד 

המעבד

 
קשה לבדוק מהירות עבודה כשאנחנו מקבלים מכשיר חזק שכזה. המכשיר שנמכר בארץ הוא הדגם המגיע עם מעבד ה exynos 5420. הדגם הנוסף, שאינו נמכר באופן רשמי בארץ, הוא דגם ה snapdragon 800. שני הדגמים בעלי מעבדים חזקים כשבבדיקות מהירות ועבודה שניהם קיבלו כמעט את אותה התוצאה עם יתרון קליל וזניח כמעט למעבד ה snapdragon.
 
כל דבר שזרקנו עליו נאכל כאילו לא היה. המכשיר התמודד עם משימות רבות, משחקים עתירי גרפיקה וריבוי חלונות כאילו כלום. ה NOTE 3 רווי בפיצ'רים שונים שמשתמשים בכוח רב כמו חלונות צפים וריבוי חלונות ולא נתקלנו באיטיות מסויימת במכשיר. 
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 
 ציון המכשיר ב Antutu
  
 
 
הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 

תוכנה: שדרוגים על גבי שדרוגים

סמסונג פשוט אוהבת להציף אותנו באפליקציות ותכונות חכמות ונדמה שמכשירי ה NOTE למיניהם עמוסים לעייפה בתכונות חכמות ואפשרויות החל מהעט החכם, דרך תכונות מצלמה חכמות שנשאבו מה S4 וכלה באפליקציות נוספות. נעבור על רוב האפשרויות החדשות.
 

מאפייני העט

 
סמסונג שוב שינתה את המאפיינים של העט כמעט מהקצה לקצה. מהנוט 1 והעט הפסיבי שלו ועד לנוט 3 ולעט שעושה כמעט הכל ולפעמים אפילו יותר מידי.
כבר כשנשלוף את העט ממקומו נראה מניפה של חמש אפשרויות עט חדשות. מלבד הוצאת העט ממקומו ניתן להגיע למניפה הזו גם בריחוף העט מעל המסך ולחיצה על הלחצן בעט:
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
המניפה בפעולה 
 
תזכיר פעולה
כתיבה מהירה על גבי פתקית שצפה על המסך. לא מדובר רק על כתיבה רגילה של פתקית, למרות שגם זה מקובל, אלא ניתן להקיף את החלק שכתבנו, אם למשל מייל של מישהו או מספר טלפון, והמלל הופך מיד למלל אקטיבי שניתן לעבוד איתו, למשל להתקשר לאותו מספר או לשלוח מייל ועוד… 
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
תזכיר פעולה – המלל הופך לפעולה 
 
 
 
הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 
אלבום ההדבקות
למי שיש או היה נוט 2 זוכר שניתן עם העט לחתוך חלק מהמסך ולשלוח אותו או לשמור את אותו חלק שנחתך בלאסו. אז אמנם האפשרות הזו נשמרה ועדיין ניתן לבצע חיתוכים בצורה הזו אלא שהפעם נוסף חיתוך חכם יותר שנשמר באלבום הדבקות בצורה נוחה יותר. נוכל לחתוך, אפילו לא בצורה מדוייקת, חלק מאתר אינטרנט והמכשיר ישמור לנו את כל החלק של הדף, עם המלל, כתובת הדף ועוד.
ניתן אפילו "לחתוך" סרטון יוטיוב ולשמור אותו באלבום ההדבקות בשלמותו.
אל אלבום ההדבקות ניתן לחזור מאוחר יותר, ולבחון מה חתכנו בצורה נוחה בעין.
 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

 

קולאז' של הדבקות 
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 
 
כתיבה על המסך
אפשרות זו זהה למצב בו נלחץ על כפתור העט וניגע לשתי שניות במסך, פעולה שהכרנו גם בגלקסי NOTE 2. הפעולה תבצע צילום מסך נוכחי ותאפשר לנו כתיבה על גבי אותו צילום, עריכתו ושליחתו.
 
מחפש S
בהתחלה לא ייחסתי חשיבות רבה לאופציה הזו כאופציית חיפוש במכשיר. אבל מבחינה שניה ושלישית אני חייב להודות שמדובר בפיצ'ר מעולה שכדאי ויהיה שמיש הרבה יותר.
מדובר בעצם בחיפוש חכם של מדיה במכשיר. ניתן לחפש לפי חתכים שונים, לפי מילת חיפוש או לפי קטיגוריות כמו "היום", "אתמול" ועוד.
עוד, אפשר ממש לחפש במלל שכתבנו ביד חופשית בפתקים. המכשיר יחפש את המלל הכתוב בכתב יד ויציג לנו אותו.
כך, אם לא זכרנו מתי צילמנו תמונה מסויימת אבל יודעים שהיא צולמה בגבעתיים בשבוע האחרון, ניתן לבצע את החתך הרצוי ולמצוא אותה ביתר קלות.
 
הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות 
 
חלון עט
אופציה ל"פתיחת" חלון על ידי ציור מרובע על גבי המסך שלאחריו ייפתח לנו חלון נוסף בו נבחר איזו אפליקציה להציג בחלון הממוזער. האפליקציה תיפתח לנו בחלון ממוזער וצף על גבי המסך. נוכל לגרור את החלון, להגדיל אותו או למזער אותו ואז נקבל ייצוג החלון באייקון קטן.
נחמד, אבל לא ברור מה ניסתה סמסונג לעשות כאן. ניתן היה להגיע לאותה תוצאה בהליך פשוט הרבה יותר מאשר מספר רב של לחיצות ומשיכות מכחול כדי לפתוח חלון.
מלבד זאת, לא כל האפליקציות מיוצגות בפתיחת חלון קטן ולמעשה רק חלק קטן מהן נתמכות באופן רשמי בחלון הזה. בשורה התחתונה, אחרי שכבר קיבלנו חלון, העניין עובד יפה וטוב.
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 
מה חסר לנו במניפה הזו?
יש הרבה תכונות חדשות וחכמות במניפה אבל הדבר שחסר לי יותר מכל זה הדבר הפשוט – פתיחת NOTE רגיל וכתיבה ישירה ומהירה. אז נכון שאפשר לפתוח action memo על ידי המניפה או על ידי לחיצה כפולה על המסך, אבל זה לא אותו הדבר. תזכיר פעולה אינו נשמר עם כל ה NOTES שלי ולא ממש ניתן למצוא אותו לאחר מכן, הוא מיועד כמשהו חד פעמי כדי להשתמש במה שכתבתי באופן מיידי. (אפשר ליצור WIDGET של תזכיר פעולה על המסך כדי לראות את הסטוריית תזכירי הפעולה).
 
לאחר משחק ארוך עם אופציות המניפה השונות, הגעתי למסקנה ותובנה שהמניפה, מרשימה ככל שתהיה, לא ממש שימושית. לחלק מהאפשרויות שם ניתן להגיע דרך מחווה פשוטה וישירה של העט על המסך (צילום מסך, תזכיר פעולה) והשאר, כמו חלון עט, נראות נחמד, עובדות טוב, אבל ללא צורך אמיתי של ממש. nice to have. 
 
 

ריבוי חלונות

 
את ריבוי החלונות ראינו כבר בנוט 2 – האפשרות לפתוח שני חלונות במקביל של שתי אפליקציות ככה שלא נפספס אף מידע אפילו לרגע.
סמסונג משאירה את ריבוי החלונת וגם משדרגת את אופן הפעולה שלו – מעכשיו ניתן להציג שני חלונות של אותה אפליקציה במקביל וגם לגרור מדיה כמו תמונות או מלל בין חלון לחלון.
נחמד בתיאוריה אולם שוב, בפועל, לא ניתן לפתוח שני חלונות של אותה אפליקציה לכל אפליקציה. ישנן אפליקציות מסויימות שתומכות בכך כמו סייר הקבצים, דפדפן ועוד. ניתן לומר שזו אופציה חשובה מאוד למי שרוצה להציג שני דפי אינטרנט במקביל או רוצה להעביר קבצים מספריה אחת למשניה בקלות ונוחות.
מאפיין נוסף שהוצג כאן לראשונה הוא האפשרות לקשר שני חלונות באופן קבוע אחד לשני כך כשבפעם הבאה שנירצה להריץ אותן ביחד, פשוט נלחץ על הקישור שביצענו ונראה מיידית שני חלונות שהגדרנו.
סמסונג שדרגה את אופן השימוש בחלונות והוסיפה פיצ'רים נוספים ונוחים לשימוש למי שבאמת יש צורך בשימוש ועבודה בשני חלונות במקביל. 
 
עובד יפה. עדיין אין ייצוג לכל אפליקציה ובטח שלא לאפליקציות צד ג' שאינן נתמכות.
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 
 

מצלמה

 
ב NOTE 3 אנחנו מקבלים מצלמת 13 מגה פיקסל שיודעת לצלם באיכות FHD. בדגם ה snapdragon 800 תקבלו גם אפשרות צילום ב 4K המוגבל ל-5 דקות בלבד. בדגם שבדקנו אין אפשרות לצלם באיכות 4K. 
 
הצילום הוא חד ומרשים וכמו בכל מצלמת טלפון, אנחנו מקבלים צילומים יפים יותר באור מאשר בחושך. בהשוואת צילומים עם הנוט 2, קיבלנו תמונות יפות וחדות יותר בנוט 3 כשהנוט 3 נתן לנו אף תמונות צבעוניות יותר ופחות דהויות מהצבעים שהנוט 2 הפיק.
 
מצלמת הנוט 3 מקבלת את כל הפיצ'רים החדשים שהוצגו לראשונה בגלקסי S4 – צילום תמונה בתוך תמונה, מחיקת אובייקט בתנועה, הנפשה של התמונה, צילום דרמה, צילום הפרצוף הטוב ביותר וצילום בתוספת סאונד שמוסיפים לתמונה.
עוד על האפשרויות בהרחבה כאן
פיצ'רים חדשים שנוספו כאן הם צילום 360 מעלות וצילום חבטת גולף, פיצ'ר הזוי במחוזותינו שלא ממש הייתי יכול לבדוק כי את אלות הגולף השארתי אצל נושא האלות שלי במועדון.
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

 

השוואת צילום מול ה NOTE 2

 

ספיידרמן. צילום פנים בשעות הצהריים ללא תאורה מלאכותית: 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות 

 NOTE 3

 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

NOTE 2 

 

דינוזאורים. צילום פנים, שעות הצהריים ללא תאורה מלאכותית :

 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות 

NOTE 3 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

NOTE 2 

 

דינוזאורים. שעות צהריים. חדר מוחשך (וילון) . שימוש בפלאש

 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

NOTE 3

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות 

NOTE 2 

 

צילום חוץ. שעות צהריים: 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

NOTE 3

 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

NOTE 2 

 

 

תמונות נוספות שנלקחו עם ה NOTE 3: 

 

 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

צילום חוץ 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

 צילום חוץ בלילה עם תאורה

אפשרויות חכמות 

 
גם כאן אנחנו מקבלים את כל האפשרויות החכמות שהוצגו כבר עם ה S4 – מניעת כיבוי מסך על ידי מבט, השהיית וידאו במבט, גלילת דף באמצעות העיניים, מחוות יד ועוד… גם עם ה S4 וגם כאן מצאתי שהאפשרויות האלה לא ממש שמישות ביום יום, אם בכלל, ולכן כבר מראש ביטלתי את כולן. 
 

אפליקציות חדשות

S Note

 
אין כאן יותר את אפליקציית ה- S NOTE שהכרנו ממכשיר הנוט 2. סמסונג עברה לאפליקציות מעוצבות הרבה יותר שנראה שנעשתה בהן השקעה רבה בתחום העיצוב והממשק. ה S NOTE הבסיסי והקטן הופך לנו כאן למשהו גדול ומושקע יותר. כדי לפתוח מזכר חדש יש לפתוח את אפליקציית ה S NOTE שם תהיה לנו אפשרות לבחור Template מתאים עליו נוכל לכתוב. המזכרים יישמרו בתוך מחברת הניתנת להצגה גם בווידג'ט מתאים על גבי המסך.
אין ממש אפשרות לכתוב במהירות מזכר דרך ה S NOTE על ידי הקשה מהירה או מחווה של העט. מזכרים מהירים כאלה ניתן לבצע רק ב action memo שהוא חלק נפרד מה S NOTE ואינו מוצג שם בכלל.
 
ה S NOTE החדש נראה טוב יותר ובעל אפשרויות רבות יותר למי שבאמת צריך ומשתמש במחברת לרישום. לא עוד רישום אקראי, קטן ופשוט אלא ממש אפליקציה גדולה של ממש לניהול מחברות חכמות.
הייתי שמח אם היתה אפשרות להוסיף למניפה או למחווה מסויימת פתיחת S NOTE חדש. 
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 

Watch On 

כמו בגלקסי S4 גם ב NOTE 3 הוחזרה עינית האינפרא אדום לשליטה על מכשירים תומכים. כדי לשלוט במכשירים שלנו סמסונג נותנת את אפליקציית ה WatchOn שלה שהיא שלט אוניברסלי לשליטה על טלויזיות, ממירים, סטרימרים ומערכות קולנוע. באפליקציה אין אפשרויות נוספות לשליטה כמו מקרן, מזגנים וכו' ולצורך כך ניתן להוריד אפליקציה נפרדת (נתמך על ידי העינית).
העבודה עם ה WatchOn וה IR טובה מאוד. הטווח מרשים וגם ממרחק של כ-6 מטר הכל עבד. הצלחנו לשלוט בממיר של YES על כל כפתוריו וגם על הטלויזיה שלנו.
למזלי המכשיר הגיע בזמן טוב ובדיוק בזמן שבו השלט של YES התקלקל אצלי וה NOTE 3 פשוט החליף אותו. 
 
 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

My magazine

 
my magazine הוא מעין קורא RSS בשיתוף פעולה עם Flipboard המוכרת. האפליקציה ניתנת להרצה במהירות על ידי מחווה של החלקת האצבע מתחתית המסך במהירות כלפי מעלה. נקבל מעין Blink feed אם תרצו (קורא ה- RSS של HTC) שבו יהיו מרוכזים בחלונות נוחים לקריאה חדשות מהעולם, מסך אישי בו יוצגו הפגישות, התמונות והדברים שיצרנו ומסך ה social שבו יהיו מרוכזות הרשתות החברתיות להן אנחנו מנויים.
 
שוב, סמסונג עשתה כאן עבודה יפה מבחינת העיצוב והממשק. בצורה כזו שמיד בהתחלה אפשר להגיד – וואו, אני ממש הולך להשתמש בזה, אבל לאחר זמן קצר מבינים שאין ממש מה לעשות שם.
ראשית, האפליקציה כלל לא מקבלת ביטוי ישראלי. לא תמצאו כאן בכלל חדשות מישראל. למעשה, אין אפשרות ממש לבחור RSSים ספציפיים אלא מרשימת קטיגוריות מובנית מראש שהפידים שלהם קבועים ולא ניתנים לשינוי. בלוקליזציה הישראלית אין אפשרות לעבור למידע מהארץ.
שנית, חלון הרשתות החברתיות נחמד אך הוא לא כולל בתוכו באופן תמוה מאוד את פייסבוק. החברה (Flipboard) מודעת לכך ולמרות שבאפליקציה הנפרדת שלה שאינה קשורה לסמסונג, פייסבוק מופיעה, כאן היא לא.
משום שלא ניתן בכלל לבחור RSSים אישיים, קשה מאוד להתחבר לאפליקציה היפיפיה הזו וחבל.
 
הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות
 

KNOX

 
אפליקציית KNOX היא מעין אפליקציית אבטחה המיועדת יותר לחברות שנותנות לעובדים שלהן את מכשיר הטלפון לשימוש ורוצות שהעובד יעשה הבחנה ברורה בין העיסוקים הפרטיים שלו לעיסוקים העסקיים הקשורים לעבודתו.
KNOX לא מגיע מותקן בברירת מחדל אולם יש אייקון שלחיצה עליו מאפשרת התקנת תכונת האבטחה ששוקלת כ-130-200 מגה. 
לאחר התקנת ה KNOX נקבל משטח עבודה נפרד מסביבת העבודה הפרטית שלנו. בסביבת העבודה של ה KNOX ניתן להתקין אך ורק את האפליקציות המאופשרות על ידי התכונה. אין GMAIL (יש דואר ארגוני), אין משחקים ואין אפליקציות אחרות מלבד אפליקציות עבודה או שימוש בסיסי במכשיר.
הגדרות המיילים או הטלפון הן ייחודיות לסביבת העבודה. כך למשל אם נקבל מייל לסביבת העבודה של ה KNOX, לא נוכל לראות אותם בסביבת העבודה הרגילה שלנו מטעמי אבטחה. כך גם התמונות והחומר שיצרנו בסביבת KNOX יופיעו שם בלבד. המעבר בין KNOX לסביבת עבודה רגילה מתבצע בלחיצת כפתור פשוטה.
למי מתאים? לא למשתמש הפשוט. סמסונג מייעדת את התכונה הזו לחברות כאמור בהן איש ה IT ישלוט באפליקציות המותקנות בסביבת ה KNOX ובמקומות בהם אין לערבב בין הפעילות העסקית לפרטית. 
 

SmartVOD

 
כדי לתת לכם עוד סיבה לרכוש את המכשיר, מוסיפה סמסונג בישראל את אפליקציית SmartVOD, המגיעה מותקנת מראש, לכל מי שירכוש את המכשיר דרך היבואן הרשמי בלבד.  האפליקציה, שמגיעה גם בטאבלטים מסידרת Tab3 ו-Tab2 של סמסונג בישראל, נותנת אפשרות צפיה בתכנים כמו סרטים, מוסיקה, סדרות, תוכניות ילדים ועוד, כשמרבית הסרטים הם ב-Full HD 1080p.
סמסונג נותנת הטבה לרוכשי הסמסונג NOTE 3 מנוי לשישה חודשים לשירות SmartVOD (שווי של 30 ש"ח בחודש) וכמו כן, זיכוי 
לשני סרטים (שווי של 18 ש"ח לסרט).
 
 
 
 

הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

 
 

סיכום

 
 
סמסונג יצרה את ה NOTE 3 כממשיכו הטבעי של ה NOTE 2. בשורה התחתונה אנחנו מקבלים כאן מכשיר משודרג כמעט בכל פן שנבחן – המעבד, הזיכרון, המסך, המצלמה, הגודל, הבנייה, הסוללה, העט, האפליקציות ועוד… אין אבן אחת שסמסונג לא הפכה כאן ב NOTE 3 והמפרט היבש והמרשים שלו אכן מתממש בידיים והתחושה היא של שדרוג אמיתי מהגרסה הקודמת.
בהתלהבותה של סמסונג לשדרג ולשפר את המכשיר, היא ניפחה את שימושי העט, נתנה לו יכולות חדשות אך ויתרה לטובת כל אלו על נוחות השימוש ויעילות. דווקא אופציות העט במכשיר שנרכש לטובת כך, נהיו מסורבלות יותר ופחות נוחות ופשוטות לתפעול. הרבה דברים אינם קשורים זה לזה או אף מספר דרכים שונות להפעלת אופציה פשוטה אחת. כך ה S NOTE לא קשור לתזכיר הפעולה ולא מתכתב איתו, הרכיבים מעוצבים בצורה שונה ואינם מתקשרים ביחד והשימוש הכללי בעט אינו זורם ומשאיר את המשתמש מבולבל לפעמים.
 
אבל בסך הכל מדובר במכשיר מעולה ולמעלה מכך – הפאבלט הטוב ביותר שקיים היום בשוק.
 
יתרונות
 
  • מסך מעולה וחד
  • בנייה – קל יותר, דק יותר, יפה יותר
  • מעבד חזק ומהיר
  • מלאי אדיר של תכונות חכמות
חסרונות
 
  • מחיר יקר
  • תכונות עט מסורבלות מעט 
 

 הגלקסי NOTE 3 - גדול, חזק ומלא באפשרויות

לדיון בנושא: הגלקסי NOTE 3 – גדול, חזק ומלא באפשרויות


7:15
  /  
24.10.2013
  
מאת: אלי חבוש

1