iPhone 5s – ביקורת

האייפון 5s מסתמן כלהיט ביחס לאייפון 5c.העברנו את האייפון 5s מסכת עינויים קשה בכדי לבדוק האם כדאי לשדרג או לקנות ...

12:00
  /  
20.10.2013
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

שוט אאוט - מסכי הסלולרים של אפל מול סמסונג!

עם אפל יש לי סיפור אהבה/שנאה שהתגבר מאוד בשנה האחרונה.

רבים מדברים על כך שאפל במו ידה מרחיקה את אוהדיה ממנה – ואני מקרה קלסי של דחיה כזו. עם ההכרזה על האייפון 5, יצאתי בניסיון להשיג אחד. במקרה היו לי מספר קרובי משפחה בארה"ב אך הם פשוט לא הצליחו לשים את הידיים על מכשיר סים-פרי ללא מנוי (כלומר, במחיר מלא ללא סבסוד). במהלך חודש שלם, ואין ספור נסיונות ברחבי העולם או שלא היו מכשירים זמינים או שהם היו תחת חוזה לחברת טלפונים זרה. כשהמכשיר כבר עשה עליה, אני כבר הייתי עם Galaxy Note 2 ומרוצה מאוד. אבל עם הזמן התקשיתי עם אי האחידות של אנדרואיד ומספר הפעולות שהן יחסית ייחודיות לי ולא זמינות באנדרואיד.

אייפון 5s מול הנוט

לא שאני פוסל אנדרואיד, חלילה וחס – אני מנהל בחיי המקצועיים שני פרוייקטים גדולים מאוד שרצים על גבי אנדרואיד, ואני מכיר את מערכת ההפעלה היטב. ה-Note 2 עדיין אצלי ומשמש כטלפון לחו"ל וטלפון עבודה במקביל לאייפון 4s.

המעבר ל-iOS 6 היווה נקודת משבר נוספת כאשר אחד הפיצ'רים החזקים של הטלפון, המפות, נשבר לחלוטין. עבר זמן והכאב הזה נעלם עם העלאת גרסא נקיה ומוצלחת של Google maps לאייפון ושיפור הדרגתי של שירות המפות המקורי של אפל.

אבל המשבר של מעבר ל-iOS 7 היה המשמעותי מכולן. הוא פשוט לא רץ מי-יודע-מה על ה-iPhone 4S ולכן הצפי שלי היה שהאייפון 5s יחזור על הטעויות של העבר ורק יחריף את הבעיות העקרוניות של אפל – התמקדות בפיצ'רים שהם חושבים שהם חשובים על פני גמישות רבה יותר במכשיר, שזה בהחלט מה שעוצר כיום את אפל.

עם זאת, כאשר הוכרז האייפון 5s שיניתי את דעתי והחלטתי לנסות ולרכוש אותו. הרכישה עצמה היתה פשוטה למדי – פשוט רשמתי בחנות אפל את הכתובת של buy2usa ככתובת רשמית שלי והזמנתי עם כרטיס אשראי רגיל את המכשיר. הוא הגיע תוך זמן קצר למדי ואפילו מהר מכפי שחשבתי – מה שלא השאיר לי הרבה זמן לרכוש אביזרים (אני עדיין ממתין להם מאיביי).

חוויה ראשונה

אייפון 5s

החוויה הראשונה מהמכשיר מדגימה עד כמה נוח וקל לעבור בין מכשירים ב-eco system של אפל. המעבר היה פשוט מאוד ותוך כחצי שעה עבדתי על המכשיר החדש ואשתי התחילה לשחזר מגיבוי iCloud את המכשיר שלה לתוך ה-4S. לאחר כשעתיים שלושה מכשירים שודרגו – אשתי עברה ל-4S והבן שלי עבר לאייפון 4. המעבר היה מלא, כולל הגדרות, אנשי קשר, סיסמאות ונתונים של כל האפליקציות.

את הנאנו סים קיבלתי מדינמיקה ולמרות שסלקום טענו שהדבר יהיה כרוך בתשלום, דינמיקה סלולר פשוט נתנו לי את הסים והורו לי ליצור קשר עם סלקום בכדי להעביר את המספר שלי לנאנו סים. החוויה של יצירת קשר אנושי דרך מבוך התפריטים הממוחשבים במענה האוטומטי של סלקום ניתן להדגמה בבי"ס לממשק משתמש – אחרי שעה של נסיונות סרק פשוט יצרתי קשר עם נציג דרך הצ'אט באתר והוא הפעיל לי את הסים תוך פחות מחמש דקות…

למרות הרתיעה שלי מהעיצוב של האייפון 5, החוייה כשמשתמשים בו ביום יום היא של מכשיר נעים ונוח מאוד למגע. הוא פשוט יושב נפלא בתוך היד. התחושה היא שאתה אוחז בתכשיט קליל ודקיק. אפילו נגיעות קטנות כמו העובדה שצבע הלוגו של אפל כשמתחילים את המכשיר הוא שחור על גבי רקע לבן (בגלל שהמכשיר שלי לבן/כסף) מוסיפים המון.

מרבית המכשירים של אפל שרכשתי היו שחורים, וזהב לא היה עולה בחשבון (לא סובל את הצבע + זה היה מעכב משמעותית את המשלוח) בחרתי במכשיר כסף/לבן. לדברי אפל החברה גם שינתה את הציפוי של המכשיר השחור ולכן גם השינוי בצבע משחור לאפור כהה (ככל הנראה סוג אנודייז שונה) עקב השפשופים של המכשיר השחור שהיו גורמים לו לעיתים להראות כמו אקדח שעבר מלחמה אחת יותר מדי… מתוך הבנה שזה לא יתקבל אצלי בברכה, הוספתי מגן גב מסוג invisible shield HD שהופך את הגב של המכשיר למוגן משריטות תוך שימוש באותה טכנולוגיה שהפכה את המגנים הללו לטובים מסוגם – טקסטורה שמזכירה זכוכית תוך שמירה על האסטטיקה של אפל במלואה.

מסך ה-Retina של iPhone 5s

אייפון 5s מסך

בעוד שכאשר האייפון יצא, מרבית האוכלוסיה אחזה במכשירים קטנים והופתעו מכך שאני מסובב עם מכשיר גדול יחסית, האייפון הפך קטנטן בעוד שאר המכשירים מסוגו גדלו והפכו אותו לקטן מסוגו. החסרון של זה הוא מסך קטן (4") אולם היתרון הבולט כאן הוא העובדה שהוא ניתן לשליטה מלאה ונוחה מכל אחת מהידיים שלי. בעבר יצא לי להסתובב בשדה תעופה, נניח, עם מזוודה נגררת ביד אחת ורצון עז לברר את פרטי הטיסה ביד השניה. אז זהו, שעם מסך 5.5" תפעול של מכשיר ביד אחת הוא בלתי יישים. אני מנסה להגיע לנקודה מסויימת במסך, או אפילו להקליד וזה פשוט בלתי מעשי. באייפון לא רק שזה ישים אלא שזה אפילו נוח ונעים – אין שום דבר שעוצר בעדך מלהשתמש במכשיר ביד אחת בלבד.

שוט אאוט - מסכי הסלולרים של אפל מול סמסונג!

ובהקשר זה, המסך המוארך הוא חדש עבורי. כאמור, רמת הדחיסות שלו נחשבה גבוהה לזמנה (אפל הראשונים שחצו את גבול ה "retina" לדבריהם אך מאז הרבה מים עברו בנהר האנדרואיד ובאפל קפאו על שמריהם. קשה להשוות את המסך של האייפון 5s למכשירים אחרים. טכנית הוא זהה למסך המעולה של האייפון 5 – הוא ללא ספק הבהיר מבין המסכים שבדקנו וגם אחד המדוייקים (המסך היחיד שהיה מדוייק ממנו מבין המתחרים היה המסך של ה-note 2 שדייק מעט יותר).

iPhone 5s - ביקורת

עוד נושא מעניין הוא מהירות ההקלדה המדוייקת. כמו רבים אחרים גם לי יוצא לעשות הרבה פוסטים בפייסבוק, לשלוח אימיילים, להגיב בפורומים ואפילו לעיתים נאלץ לכתוב מאמרים ודווחים חיים מהשטח – והכל מהאייפון. המחשבה שלי היתה שהקלדה עם שני אגודלים תעבוד משמעותית טוב יותר על גבי מסך גדול מאשר על המסך הקטן יותר של האייפון. בפועל גיליתי שמהירות ההקלדה שלי נפגעה קשות באנדרואיד וכך גם איכות ההקלדה. למעט swype (שלא הסתדרתי איתו…) ניסיתי מספר רב של מקלדות ולבסוף נשארתי עם המקלדת של סמסונג שהיא לא רעה בכלל. מצד שני, למרות שגודל כל כפתור גדל משמעותית ביחס לאייפון גיליתי שאני עושה הרבה יותר שגיאות הקלדה מאשר עם האייפון. מדוע? אין לי שמץ מה אפל עושים טוב יותר (יש לי ניחוש שזה קשור לזיהוי קוטר נקודת המגע של האצבע במסך וכך הם מזהים איפה התכוונו ללחוץ ולא את המיקום בפועל של הלחיצה. זה ובנוסף שיפור משמעותי של auto correct (זה עדיין מפשל לא מעט) גורם למקלדת להיות אפקטיבית במיוחד.

גלאי טביעות האצבעות

iPhone 5s - ביקורת

כבר בשלב הראשון כשמגדירים את המכשיר לראשונה ניתן להגדיר טביעות אצבעות. מי שחושש מפריצת אבטחה – אפל מבטיחה שמדובר במערכת פנימית שנמצאת במקום מוגן במכשיר ולא יוצאת ממנו בשום שלב. זיהוי טביעות האצבעות נעשה בעזרת כפתור בית חדש שבניגוד לכל המכשירים בעבר – איננו מעוקל אלא שטוח (הוא גם נטול כל סימונים בניגוד למכשירי העבר). טבעת מתכת מקיפה אותו ומחליפה בעצם את האפקט של השקע העלגל שהתרגלנו אליו במכשירים קודמים, כך שהתחושה ביד כמעט זהה. הלימוד נעשה על ידי נגיעה חוזרת ונשנית בלחצן הבית ולאחר מכן חזרה על התהליך עם איזור רחב יותר באותה אצבע. כאשר זה עובד, זה מהיר מאוד וכמעט בלתי מורגש, אך עם זאת בגלל שאני תופס את המכשיר בזויות שונות את האגודלים שלי למדתי פעמיים (ניתן להגדיר מספר רב של אצבעות) – פעם אחת רגיל ופעם אחת בסיבוב של 90 מעלות. כמובן שעדיין ניתן להחליק את האצבע ולהקליד מספר קוד… באופן מוזר, בפעם הראשונה שהמכשיר עולה לאחר כיבוי, הוא תמיד דואג להגיד שטביעת האצבע לא תהיה פעילה ללא הקוד. יתכן שזה הגנה כנגד קטיעת אצבעות של מישהו בכדי להכנס למכשיר שלו לאחר המוות?!!

בהתחלה הפיצ'ר הזה מטעה – מצאתי את עצמי מתכונן להכנסת קוד בעוד שהוא כבר נכנס למסך הבית. לפעמים גם ההיפך קרה, לחצתי על כפתור הבית בכדי להעיר את המכשיר ועזבתי מהר מדי…

טביעת האצבע טובה לשני דברים – רכישות אפליקציות ללא צורך בהקלדת קוד מיוחד, וכניסה למכשיר ממצב נעול. במקרה שלי, מדובר על חסכון אדיר למשך היום. המעסיק שלי הגדיר (זה פיצ'ר של Exchange ארגוני) זמן קצר בין הקלדות קוד – וגרוע מכך, הקלדה לא נכונה לא רק תנעל את המכשיר אלא תמחוק אותו לחלוטין… לכן, אני מוצא את עצמי מקליד את הסיסמא שלי עשרות פעמים ביום. העובדה שזה אינו נחוץ יותר היא הקלה אדירה עלי.

זמן הבטריה

iPhone 5s - ביקורת

נקודת ההשוואה שלי היא כמובן האייפון 4S והנוט 2. האייפון 4S לא היה מצליח להחזיק לי יום עבודה ממוצע שכולל כתיבה וקריאת מיילים רבים, בדיקת לו"ז בלוח שנה, טלפונים, סקייפ ווטסאפ. הוא היה פעמים רבות נשאר לצד המחשב שלי לזריקת אנרגיה דחופה לקראת סוף היום. האיי/פון 5s הוא שדרוג משמעותי ומצליח להחזיק בקלות עד סוף היום עם 30-40% בטריה תחת אותם תנאים. זה במיוחד מעניין מכיוון שהמסך הוא מהבהירים שמדדנו במהלך הבדיקות שלנו של מספר רב של מסכי מכשירים ניידים.

מצלמה

iPhone 5s - ביקורת

הפיצ'ר שניכר שהושקע בו הכי הרבה מחשבה ופונקציונליות זו המצלמה. בשאר המערכת לא מרגישים את המעבר למעבד חדש של 64 ביט שכן הוא כמעט ולא משפיע על מהירות או איכות האנימציות או טעינת המסכים במכשיר. לכן המכשיר מרגיש דומה מאוד לאייפון 5 במגע ובתגובה שלו. אבל המצלמה שלו מרגישה שונה לחלוטין. מהירות העתקת התמונות לזיכרון נעשית בעזרת המעבד החדש שמסוגל לעשות זאת במהירות רבה מאוד וללא עיכוב של לקיחת תמונה נוספת. לחיצה ארוכה מתחילה לצלם בקצב של 10FPS, אשר מרוכזים בתוך תמונה אחת Batch, מה שמאפשר לך לבחור תמונות נבחרות מבין אלה שצילמת. האפקט מעולה וזה נוח מאוד כשמצלמים ילדים או אובייקטים זזים שקשה להגיע לפוקוס או ללחוץ בדיוק בזמן עליהם.

iPhone 5s - ביקורת

iPhone 5s - ביקורת

גם הפוקוס הדיגיטלי שופר הודות לסנסור, בוודאי ביחס לאייפון 4S אך גם ביחס לאייפון 5. הוא חלק יותר גם בוידאו וגם בתמונות סטילס ולמרות אי הנוחות של שימוש במגע במסך לצורך שליטה על הזום – זה עדיין עובד לא רע. ביצועי הלילה של המצלמה טובים למדי ביחד למצלמות point and shoot אופיינות ולדעתי עולה על רבות מאלה שניסיתי. כמובן שזה לא כוחות מול DSLR וזה לא תחליף. מצד שני, נסיעה קצרה לסין שעשיתי מטעם העבודה, לוותה אך ורק באייפון החדש והאמת שלא הרגשתי צורך מיוחד לסחוב עלי DSLR עם עדשה אימתנית לראשונה מאז שהתחלתי לפני כמה שנים להמשך לתחום הצילום.

מהירות הפוקוס שלו מהירה במיוחד ופחות מורגשת (בעבר, פוקוס מחדש במהלך וידאו גרם לאיבוד פוקוס מאוד מורגש וכעת זה מהיר וכמעט ולא מורגש). נעילת auto exposure ו- auto focus נעשית כרגיל על ידי לחיצה ארוכה באיזור שרוצים להקפיא. גם ייצוב התמונה הדיגיטלי מורגש מאוד, במיוחד ללא זום – התמונה יציבה כבר מספיק בכדי להמנע מציוד ייצוב שהייתי נאלץ להתנייד איתו למקומות רבים בחו"ל. למרות שאפל לא מכריזה על רוחב התמונה, היא עדיין צרה למדי ואני עדיין מסתובב עם עדשת wide בכדי לאפשר לי לצלם תמונה רחבה יותר (מקבילה של בערך 18 במצלמת DSLR cropped).

iPhone 5s - ביקורת

המצלמה הקדמית היא 16:9, מה שעוזר לי מאוד בצילומים עצמיים, אך כמובן שאיכות התמונה פחות טובה באופן מובהק ביחס למצלמה האחורית.

הפלאש החדש המורכב משני סוגי לדים שונים, פועל באופן חכם ונותן תאורה קצרה לצורך איפוס ואז תאורה מלאה בעת הצילום. ממה שהצלחתי לראות, הפלאש נותן תמונה מדוייקת ולא כחולה כנהוג בפלאש מסוג LED.

iPhone 5s - ביקורת

iPhone 5s - ביקורת

פיצ'ר נוסף שחשבתי שהוא בעיקר גימיק הוא ה-slow mo, צילום ב-120FPS שגורם לכל דבר להרגיש איטי. מה שגיליתי הוא שצילום ב-slow mo, כולל כזה שכולל זום אין, נראה טוב להפליא כשמצלמים דברים רבים שבאמת לא דורשים slow mo… התנועה של המצלמה מתייצבת והתמונה פשוט מרגישה טוב יותר. מעבר לזה, מדובר בגימיק משעשע במיוחד כשמצלמים אנשים שמדברים, חיות וכו'. ניתן לשלוט רטרואקטיבית באיזור שבו ה-slow mo מבוצע – מה שמוסיף לא פעם לצד הקומי של הצילום. הבעיה עם הצילום הזה הוא שהוא לא ניראה כאשר מעבירים החוצה את הוידאו (למשל למחשב, או לתוכנת עריכה, כולל iMovie, שאגב ניתנת ביחד עם שאר חבילות ה-iWork (יש שם מקבילה ל-וורד, אקסל, פאורפויינט, ניהול תמונות iPhoto, ועריכת וידאו iMovie) בחינם לכל מי שרוכש מכשיר חדש כיום, כולל גרסאות web שניתנות לגישה בכל מחשב בכל מקום דרך iCloud. אז מה עושים בשביל לתקן זאת? אפשרות אחת זה להעלות את הוידאו לרשת ככה, או לשלוח לעצמך את הוידאו במייל או דרך iCloud (אם כי זה יוריד את איכות התמונה בוידאו באופן משמעותי!). פיתרון נוסף הוא תוכנה שתהיה מודעת לאפקט ותהפוך את הוידאו לוידאו תקין כגון truSlowMo שמאפשרת שמירה מחדש של סרטונים כאלה בפורמט שגם iMovie מכיר.

לסיכום הקטע- מדובר במצלמת הסלולר הטובה ביותר שראיתי מימי, ובכלל מצלמה שימושית, נוחה וקלה יותר אפילו מה-T7 שהיתה לי לפני מספר שנים וזכורה לטובה. איכות הוידאו מעולה והאיכות משתמרת גם בצילומי לילה ובזום הדיגיטלי.

iOS 7

 

iPhone 5s - ביקורת

שיפורים נוספים לא ממש קשורים לאייפון 5s אבל שווים אזכור. דיוק הזיהוי טקסט של SIRI שופרה מאוד ופרט לשימוש ברכב (הודות לרעש הרקע, והמיקרופון הגרוע של הדיבורית BT ברכב שלי) שבו אני הכי זקוק לשירות הזה – הוא עובד מצויין. ניתן לפתוח אפליקציות, לבקש שיקריאו לך מייל והאמת שהשירות באמת הפך לשמיש במיוחד. אני עדיין מעדיף לרוב להקליד על פני להקריא, אבל יצא לי כבר כמה פעמים לבקש להתקשר למישהו ספציפי או לשלוח סמס, או אפילו לנגן שיר מסויים וזה מרגיש טוב ומתלבש היטב על המכשיר.

iPhone 5s - ביקורת

בכלל, iOS 7 רץ הרבה יותר חלק ונוח על האייפון 5s ביחס לאייפון 4S (ובוודאי ביחס לאייפון 4). הוא מהיר, נוח אבל עדיין מכוער וצעקני בעיני. האייקונים של חלק מהאפליקציות המובנות (בעצם כולן) כמעט ולא מייצג כלום (ע"ע game center, photos או אפילו notes מול reminders). גם אפקט הטשטוש בעיקר מציק ולא ממש אומר הרבה. אבל הנושא הכי מציק הוא נושא ההתראות שעדיין מפריעות מאוד לאפליקציות (למרות שהתנועה החדשה של back עוזרת אך מאוד לא עקבית בין כל האפליקציות שמימשו אותה). ה-notification center הוא מוקד נוסף של ביקורת. הוא מפספס אירועים מעניינים (כי הם בלו"ז shared) במקום הלינקים הנוחים של facebook ו-טוויטר מופיע לו מזג האוויר בגרסאת טקסט שמחליפה את האייקונים הישנים והנוחים. אני באמת לא מבין מדוע מתקנים משהו שבור במשהו שבור אחר (קרי: במקום להוסיף עוד יכולות לשם, הורידו את הפי'צרים שיכולים לשבת שם…) – מה שהכי חסר לי הוא shortcuts שיכולים לשבת שם וכמובן יכולת להפעיל דברים הישר מתוך האיזור הזה בדיוק כפי שנעשה באופן חכם ונוח להפליא באנדרואיד…

iPhone 5s - ביקורת

פיצ'ר נוסף שראוי לאזכור הוא פיצ'ר הרדיו של אייטיונז שעובד מעולה, גם בסטרימינג. עד שאתם לא יושבים במטוס של טרקיש איירלינס מעל סין, עם מוזיקה מהענן, תתקשו להבין זאת. זה עובד מעולה ומזכיר את ימי הטובים של שירותים כמו פאנדורה.

פיצ'ר נוסף שהוא בעיני הברקה הוא העובדה שכעת במידה והפעלתם את find my iphone, לא ניתן לאפס מכשיר עם סיסמא. המשמעות היא שתחילה חייבים להוריד את הפיצ'ר הזה או לאפס אותו מהצד של iCloud. ההברקה הזו מונעת בפועל מגנבים לקחת מכשיר, להכניס אותו ל-DFU ולאפס אותו ובכך לעקוף את כל מנגנוני ההגנה כנגד גניבה. עם זאת, באג בשדרוג של מערכת ההפעלה אצל לקוחות מסויימים גרם להקפצת סיסמאות ישנות של חסימת פיצ'רים, מה שגרם ללא מעט לקוחות להחסם מלהוריד את הפיצ'ר הזה ובכך גם לאפס את המכשיר. עדיין לא ברור כיצד הנושא יפתר לאורך זמן, אבל בסה"כ הרעיון מאחורי הפיצ'ר מבורך ומיושם היטב.

באותו הקשר, רבים לא יודעים שניתן להכין תזכורות (ברשימת המטלות) שיופעלו כאשר אתה מגיע או עוזב מקום בכדי להזכר לקנות חלב במכולת או בעצם כל דבר תלוי מיקום…

iPhone 5s - ביקורת

ובאותו הקשר, אחד הפיצ'רים הנוספים שמייחדים את אפל הוא find my friends (שהמקבילה שלו בגוגל שהמציאה את הרעיון – Latitude, בוטל לפני מספר חודשים והועלם בחלקו לתוך google+ ולא ידע כי בא אל קרבו). הפיצ'ר המדהים הזה מאפשר לקבל גם התראות כאשר מישהו מגיע לאיזור מסויים. במקרה שלי, למשל לזהות כאשר בן/בת הזוג מגיעים במרחק כלשהו מנקודת יחוס (למשל קילומטר מהבית) בכדי לזכור ולשטוף את הכלים בזמן… דווקא בפיצ'ר הזה לא נרשמה הצלחה ובנסיונות שלי לרוב פשוט לא קיבלתי התראות למרות שנרשמתי אליהם.

gyrogate

iPhone 5s - ביקורת

iPhone 5s - ביקורת

בעיה שהוזכרה רבות ברשת היא בעיית הסנסורים של המכשיר. האמת שמעולם לא בחנתי את דיוק הסנסורים כמו הגיירו, ה-accelerometer, או המצפן. תמיד הנחתי שהם תקינים. כאשר עלה הנושא בפורום השוואתי את המכשיר ביחס לאייפון 4S ולאייפון 5. נתחיל בזה שהאייפון 5 וה-4S נתנו תוצאות זהות בעוד שהאייפון 5s סטה בכל פרמטר. הפלס במכשיר שלי סוטה בממוצע של 1.5 מעלות כמעט בכל הצירים שמדדתי. בעת ההשוואה היתה לי סטיה של כ-20 מעלות (!!) ביחס לשני המכשירים האחרים, עד שהרחקתי אותם זה מזה ולאחר כמה שניות ראיתי שהאייפון 5s מתיישר לפי שני האחרים. הוא עדיין לא היה המדוייק מבין השלושה, אבל הסטיה שלו הוחמרה משמעותית כאשר היה קרוב פיזית למכשירים האחרים מסיבה לא ברורה. ניכר שיש כאן בעיית דיוק וניתן רק לקוות שאפל תאפשר באופן כלשהו לאפס את הכיול של שני הרכיבים הללו ושתשפר את הדיוק שלהם במכשירים שהיא מייצרת מעתה.

סיכום

זה ללא ספק האייפון הטוב ביותר שהיה לי. החומרה מעולה ואין לי שום טענה כלפיה, למעט אולי שמסך מעט גדול יותר (אפילו בחצי אינץ') היה עושה למכשיר רק טוב. נקודת התורפה שלו היא במערכת הפעלה שמרגישה חצי אפויה ולא מוגמרת באופן מוחלט. נקווה מאוד שאפל תשלים את העבודה ותתקן את מה ששבור וגם תפתח פיצ'רים שחסרים מאוד במכשירים (בעיקר לפעול בתוך notifications ולשתף קבצים ומידע באופן נוח יותר בין אפליקציות).

האייפון ימשיך להיות הטלפון המוביל שלי במהלך השנה הקרובה. לאחר מכן הכל פתוח, קצב ההתקדמות של אנדרואיד ללא ספק מהיר משמעותית מזה של iOS וכאשר נפגש שוב בשנה הבאה יש סיכוי לא רע שנגלה שאפל נותרה הרחק מאחור בתחום שהיא אמורה להיות הכי חזקה בו – מערכת ההפעלה.

לדיון בנושא: iPhone 5s – ביקורת


12:00
  /  
20.10.2013
  
מאת: עפר לאור

1