אירוע ces unveiled

אירוע ces unveiled בתל אביב. 

13:00
  /  
07.10.2013
  
מאת: עפר לאור
      13:00:01עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

אירוע ces unveiled

אירוע ces unveiled

אירוע ces unveiled

פנסוניק הציגו קריקטוריסט שצייר על המסך אנשים והעביר להם במייל את הקריקטורה. היו שם גם מצלמת מירורלס חדשה של פנסוניק,עמדות טעינה/שעון מעורר לאייפון, רמקולי bt ניידים וחסינים ללכלוך ומים ומערכות סאונד ניידות. 

      12:57:45עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

אירוע ces unveiled

חברת מפעיל הציגה לפטופים של טושיבה windows 8.1 עם מסכי מגע, טאבלטים עם זיהוי כתב יד בעברית ואפילו מדפסת שניתן למחוק את מה שהיא מדפיסה ולהשתמש בנייר שוב ושוב. חברת vbox הציגה מערכת שער מדיה ביתית שקולטת כבלים, לוויין ושידורי dvbt ומעבירה אותם למכשירים אחרים בבית כגון אייפד, אנדרואיד וכל מסך או ציוד שתומך ב dlna. רעיון יפ. המכשיר ימכר החל מחודש הבא באירופה. 

      12:55:54עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

חברה שאני ממש חש גאווה בהצלחה שלה היא וולאנס שמייצרת את הטכנולוגיה שמאחורי hd base t. טכנולוגיה זו שופרה וכעת היא מאפשרת העברת וידאו UHD דרך כבל cat6. הם כיום מצליחים לשדר UHD בקצב 60 הרץ (8 ביט עם 4:2:0) כך שבעצם הם תואמים ל hdmi2 בדור הראשוני שלו. לדברי מיכה ריזלינג מהחברה,אנחנו צפויים להשקות רבות של כניסה זו מיצרני רסיברים,מקרנים ומסכים במהלך החודשים הקרובים. גאווה ישראלית אמיתית!!

      12:51:37עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

אירוע ces unveiled

באירוע היו גם חברות שהציגו בביתנים. הראשונה היא חברת Vonetize שהתרחבה מעבר למסכים חכמים של סמסונג והציגו פיתרון vod מלא בעברית לטלפונים חכמים וטאבלטי אנדרואיד. לפי מנהל הפיתוח העסקי של החברה (מרטין סבג, מבעלי האתר), רבים צופים במכשירים ניידים וטאבלטים ולהפתעת החברה זה מקיף את כל הציבור ולא רק צעירים, כפי שהם ציפו בהשקת השירות. 

      11:25:44עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

כעת פאנל של מאיר ברנד (מנכ״ל גוגל ישראל), דן עינבר (אן-טריג), יועל מאריק (בכירה ביאהו ולשעבר בגוגל), דב מורן (קומיגו, מודו וממציא דיסק הפלאש), ויוסי ורדי. 

מה ההזדמנויות בחמש השנים הקרובות?

יוסי ורדי מתלהב מהכרום-קאסט שמאפשר אינטגרציה בין הנייד למסך. הוא מנסה למכור עכשיו לגמרי שפירו את המוצר של דב מורן (ממיר אינטרנטי מבוסס אנדרואיד). 

מאיר ברנד מגולגל מדבר על פתרון לחיבוריות – הגבול בין מחובר למנותק בעצם מטשטש. לא נדבר על מסכים יותר (עולם 3 המסכים של מיקרוסופט). המסכים יהיו בכל מקום ולכן לא נדבר עליהם ממש. יהיו הרבה יותר מכשירים שונים ומגוונים. יהיו המון מכשירים והמון שירותים (שהוא רוצה שגוגל תהיה בבסיס של כולם).

יועל מדברת על זיהוי התנהגויות קבועות כמו שעות קימה בבוקר ותחזית של מה שרלוונטי אלינו (מזג אוויר, פקקי תנועה). היא מתמקדת על ניצול טוב יותר של מידע ושילוב אותו במוצרים שימושיים. בכדי לתמוך בכל המידע הזה ופרסונליזציה מתנגש בכל נושא הפרטיות והאתגר הגדול הוא לאפשר תרחישים חדשים ואיסוף מידע ללא פגיעה בפרטיות.

דב מורן מדבר עכשיו על מה שלא יהיה בעתיד. השינויים דרמטיים צפויים כי לא רוצים לבלות במחשב אחרי שמבלים בעבודה שעות מול המחשב. הוא מתבדח עם מולי עדן מאינטל שבקרוב הוא יצטרך לחפש עבודה חדשה… הוא מדבר על צפיה בטלויזיה כחוויה סוציאלית, שמאפשרת אינטראקציה ורכישה של מוצרים מהספה בסלון. 

      11:08:08עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

וזה הדברים שמתכננים לעשות במוצרים הללו. 

      11:07:20עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

החדירה משמעותית יותר כשרואים כמה אנשים מתכננים לרכוש בישראל מוצרים מהסוג הזה.

      11:05:00עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

האינטרנט בכל מקום מאפשר לכם לראות מי בדלת ולפתוח אותה גם אם אתה בעבודה בכלל. סנסור לחות יכול לדאוג שצמח יקבל מים ולהתריע אם הוא חולה. חיבור לזיהוי מזג אוויר יכול להתריע לך שאתה לא לבוש כראוי ושהולך לרדת גשם. 

יש טכנולוגיות רדיו לכל טווח, מקרוב מאוד ועד טווח ארוך מאוד.

השילוב של סנסורים, חיבור והתאמה אישית מאפשר התפתחויות טכנולוגיות מפתיעות וחדשות.

אם האירוע של לפני כמה שנים התמקד בחומרה, כיום החשיבות של תוכנה גדלה משמעותית. ממשקים חדשים זה לא רק מסכים. ה fitbit הוא דוגמא למוצר צרכני שאין לו כל ממשק. כל כולו הוא סנסורים שמאפשרים לך למדוד את בריאותך תוך שימוש בחיבוריות.

 עכשיו על ישראל – טאבלטים וטלפונים חכמים שולטים בישראל עם חדירה של 86% בסמארטפון ו-45% בטאבלטים.

      10:56:39עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

לפני 4 שנים המסכים שלנו היו בטווחים של עד 5״ או מעל 27. היה חור פעור שרק אחרי יציאת האייפד פתאום הטווח נהיה רציף ויש כיום מסכים בכל טווח בגודל ובדחיסות – כולל full hd במסכים קטנים מאוד. 

טרנד נוסף השנה הוא נושא אוטונומיה של מכשור. סנסורים מתווספים לכל מכשיר – זיהוי תנועה, gps, טמפרטורה ומצלמות על כל דבר החל מרכב – שלטים וכל דבר שאפשר למדוד. מערכים של סנסורים מאפשרים למדוד מהירות תנועה בכבישים. כשמרחיבים את הסנסורים ומנצלים אותם, ובונים על זה – מקבלים דברים כמו רכבים שנוסעים בעצמם. 

      10:51:00עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

שון דוברבאק, הסמנכ״ל הפיננסי של ה cea סוקר את ההיסטוריה הכלכלית של תחום האלקטרוניקה הצרכנית. 

במהפכה התעשייתית השניה (הראשונה במאה ה-19)  התמקדו בייצור המוני. 

כיום אנחנו במהפכה תעשייתית שלישית שמאפשרת התאמה אישית כגון רכישת נעל של פומה שאני מעצב ובוחר את הצבעים. זה עדיין ייצור המוני אבל מותאם אישית. גם הדפסה תלת מימדית מאפשרת התאמות אישית. גם הזמנת ה moto X – מאפשרת התאמה אישית של הטלפון וצבעיו מאתר ההזמנה.

גם שירותים יאפשרו התאמה אישית. שעונים טכנולוגיים יתמקדו בשירותים שאתה רוצה – לחץ דם, דופק לב, התראות או אפילו מדידות של הידרציה של מישהו שרץ ועלול להתייבש. 

      10:46:11עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

הבטאמקס של סוני לא הצליח למרות היתרונות הטכנולוגי. ההיסטוריה, לפי שפירו, מעדיפה טכנולוגיות כמו אנדרואיד ו-VHS שהן פתוחות. לכן הם מרכזים חברות מאותה קטגוריה לאזור מרוכז. 

      10:37:29עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

מה זה אלקטרוניקה צרכנית?

זה כל דבר שעובר דרכו אנרגיה ונותן שירות כלשהו. בקיצור כמעט כל דבר… הם התחילו ברדיו, התרחבו לטלויזיה ועכשיו להרבה מאוד מוצרים בקטגוריות שונות. 

      10:34:54עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

עכשיו שאלות מהקהל: האם מה שאנשים לומדים כיום יהיה בכלל רלוונטי בעתיד?

גארי שפירו: הידע פחות חשוב, זה המיינדסט – הממציאים הטובים ביותר ידחקו בקצוות, ישאלו את השאלות ולכן תרבויות שבהן יש רעיונות ופתוחים למחשבה פתוחה יבטיח להם את העתיד.  

      10:27:00עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

איזורים נוספים מיועדים לציוד שמתממשק למוצרי אפל, וכן גיימינג, רובוטיקה, זיהוי תנועה, רכבים חשמליים ועוד. 

תחומים שהתערוכה תתמקד בה השנה זה UHD עם 8 מיליון פיקסלים של רזולוציה. חברות בשנה שעברה השיקו מסכי UHD, oled ומסכים קעורים.

תחום נוסף שצפוי בו חדשנות זה מסכי תלת מימד ללא משקפיים.  

      10:22:54עפר לאור oferlaor
דן קול מסביר מה יהיה ב ces שנה – איזורים טכנולוגיים ממוקדים (למשל טכנולוגיה רפואית, הדפסה תלת מימדית, טכנולוגיה אלחוטית ואזור לטכנולוגיה לילדים). 
      10:21:30עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

החדשנות בשנים הקרובות יהיו ברכבים שנוהגים את עצמם ונמנעים מתאונות, תקשורת עם המחשב וטכנולוגיות מסכים ותקשורת חדשים. 

      10:18:55עפר לאור oferlaor

אירוע ces unveiled

אירוע ces unveiled

המטרה של האירוע, לפי גארי שפירו -נשיא ה cea שמארגן את ces, להכיר את החברות החדשניות הישראליות ולאפשר להן לתקשר עם כולם. 

350 משתתפים ישראלים השנה שזה מספר 14 בעולם.  

השנה יהיו הרבה חידושים, הוא בעיקר דיבר על טכנולוגיות טלויזיוניות. הוא הדגיש שהתערוכה מיועדת לאנשים שקשורים לתעשייה ולא לקהל הרחב. המרצים של הקינוטים הראשיים יהיו בריין קרסנייג׳ נשיא אינטל, ויו״ר אאודי. עדות לחדשנות בתחום הרכב בשנים האחרונות. 

מולי עדן, נשיא אינטל ישראל מספר כעת על פוטנציאל הטכנולוגיה. 

אירוע ces unveiled

הוא התחיל בסקירת הקפיצה הטכנולוגית של מעבדים, גאדג׳טים שמביאים אותנו קרוב יותר לסינגולריות. מחשבים יכולים לעזור לנו – לזהות עבורנו מי עומד מולינו (גוגל גלאס) וההבדל בין האדם למחשב מטשטש. הוא טוען שהמחשב מתקרב בזריזות ליכולות המחשב. מתי המחשב יגיע לשלב שהוא מחקה את המח, זה לא ידוע. אבל בשלוש השנים הקרובות ייוצרו יותר טרינזיסטורים מאז המצאת הטרנזיסטור. 

החדשנות בשנים הקרובות, לפי מולי עדן,תגבר ונראה יותר חדשנות מאשר מאה השנים שקדמו להם.   

אירוע ces unveiled

התקשורת עם המחשב זה בדיוק המקום של עיקר החדשנות. שיפור של זיהוי הכוונות שלנו עם קול תנועה, פנים ומחשבות. כמובן שזה מה שמולי עדן מתמחה בו – ומה שמעבדות החדשנות בישראל פועלות לשפר. העולם הטכנולוגי נכנס לחדשנות אקספוננציאלית – יש לנו כיום כבר מספיק כח חישוב להפוך חלק גדול ממה שנחשב מדע בדיוני לפני כמה שנים.  

אירוע ces unveiled

לדיון בנושא: אירוע ces unveiled


13:00
  /  
7.10.2013
  
מאת: עפר לאור

1