LG G2 – סופרפון מרשים

LG מציגה את ה G2, סמארטפון עם מפרט מפלצתי שגם עושה את העבודה. ועוד לא דיברנו על הפיצ'רים הרבים והמגוונים ...

8:00
  /  
06.10.2013
  
מאת: אלי חבוש
 
משהו טוב עובר על חברת LG בתקופה האחרונה. LG החליטה לצאת מאיזור הנוחות שלה ולצאת למתקפה חזיתית עם המתחרות שלה. ניתן לראות זאת במכשירים החדשים שהיא מוציאה ובהשקעה הרבה שהיא עושה בפרסום ושיווק תוך ניסיון למצב אותה כמתחרה העיקרית של סמסונג עם הקנטות מתמשכות ומענה למעשי החברה.
 
ה LG G2 מגיע לארץ זמן לא רב לאחר שהושק בעולם. התרגלנו כבר לראות את המכשירים של החברות השונות מגיעים לארץ כמעט מיידית עם השקתם בעולם וזה משהו שהפך כבר להרגל מחייב.את ה G2 שמחנו במיוחד לקבל משום שהמכשיר, על הנייר, מבטיח גדולות ונצורות עם מפרט מעולה מבחינת חומרה והרבה הרבה תוספות גם בתוכנה.
 
דוגמא לשינויים ש LG עושה ולסיכונים אותם היא לוקחת ניתן לראות כבר בגוף המכשיר עם מקשים פיזיים הנמצאים בגב ה G2 במקום במקומות הרגילים אליהם הורגלנו. הצעד הזה יכול היה להסתיים באסון, אלמלא העובדה הפשוטה שהוא פשוט עובד. 
 
 
 
 

לדיון במאמר הביקורת בפורום לחצו כאן 

 
ה G2 – סופרפון
 
אז לפני שאפילו פתחנו את הקופסא ולפני שהדלקנו אותו בפעם הראשונה, הסתכלנו על המפרט וצהלנו שאנחנו מחזיקים במכשיר אימתני בידיים.
את ה G2 מפעיל מעבד חזק של ארבע ליבות מבית Qualcomm snapdragon 800 במהירות שעון של 2.26GHZ ועם זכרון RAM של 2 גיגה. הנתונים האלה בהחלט מורגשים בשימוש במכשיר. העבודה חלקה מאין כמוה כשאין צורך אף להזכיר האטות או תקיעות למיניהן. הפעלת אפליקציות נעשית בצורה מהירה וביחד עם המעבד הגרפי, Adreno 330, אנחנו מקבלים עבודה חלקה, יפה ומהירה גם במשחקים כבדים ועתירי גרפיקה.
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
תוצאות מרשימות 
 
ב G2 אנחנו מקבלים מסך בגודל של 5.2" באיכות FHD (רזולוציה 1080X1920) ועם צפיפות פיקסלים של 423PPI (פיקסלים לאינץ). מפרט בצד…המסך נראה מדהים. באופן אישי אני מאוד אוהב את המסכים של מכשירי סמסונג עם הצבעים החיים שלהם וקשה למצוא מכשירים שמצליחים לתת למסך ולתוכן שבו חיות כלכך גבוהה. ה G2 עושה זאת בצורה מדהימה. המסך בהיר מאוד והצבעים חיים וחמים וניתן לצפות במסך מזויות שונות מבלי שהמסך "ידהה" לנו.
המסך עצמו מרגיש באצבע חלקלק מאוד ונעים למגע (עד כמה שזכוכית יכולה להיות נעימה).
 
 
מסך יפהפה ונראה טוב מזויות שונות 
 
ה G2 שקיבלנו לידנו מכיל זכרון פנימי של 16GB בלבד. בפועל, אנחנו לא מקבלים 16GB אלא משהו שקרוב יותר ל 9-10 גיגות. כמות הזכרון הזו לא ממש מספיקה במיוחד לאור העובדה של G2 אין חריץ הרחבה. אתם רוצים לאחסן קבצי מוסיקה? רוצים לשחק במשחקים כבדים וגדולים? אתם מצלמים הרבה? תהיה לכם בעיית זיכרון חמורה. המכשיר, בהיותו עתיר בטכנולוגיה, המריץ משחקים עתירי גרפיקה, בעל יכולת צילום באיכויות גבוהות, יגרום לכם לתסכול כשההגבלה של זכרון האחסון עוצרת אתכם מלנצל את מלוא הפוטנציאל שלו.
אמנם העולם עובר לענן ואת כל התמונות תמיד תוכלו לאחסן בענן הוירטואלי, כמו גם את המוסיקה שלכם, אבל ישנם דברים, כמו אפליקציות למשל, שעדיין תיאלצו להתקין על המכשיר.
ל G2 יש דגם נוסף שהוא בעל זיכרון של 32GB ומן הסתם עולה קצת יותר ואם אתם רואים עצמכם כצרכנים כבדים, עדיף שתרכשו את הדגם בעל הזיכרון הגבוה יותר. 
 
 LG G2 - סופרפון מרשים

הכפתור האחורי

 
מוזר לראות שינוי בגוף מכשיר סלולרי. הנוף הסלולרי כבר מוכר לנו עם מכשירים סטנדרטיים כשמיקום הכפתורים הפיזים משתנה בין צידו הימני לצידו השמאלי של המכשיר ולפעמים אפילו למעלה. LG לקחה פה סיכון גבוה כששילבה כפתורים פיזים בגב המכשיר בלי כל כפתור פיזי אחר בצדדיו.
הצרכן בצדק יחשוש וישאל את עצמו האם העניין הזה בכלל עובד…האם יהיה נוח לתפעל את הכפתור בצורה הזו?
 
התשובה החד משמעית היא – כן! הכפתורים בגב המכשיר נוחים להפליא וכפתור ההפעלה ממוקם במיקום כמעט טבעי לו. עד כדי כך שלאחר יום אחד בלבד של עבודה עם ה G2, התחלתי לחפש באופן אינסטנקטיבי את כפתור ההפעלה בגב המכשיר של ה NOTE 2 שלי.
אגב, על מנת לכבות את המסך לאחר שהוא דלוק, ניתן להקיש פעמיים על המסך באיזור ריק במסך הבית. 
 
 
 
לצד כפתור ההפעלה ישנם 2 כפתורים נוספים – ווליום למעלה וווליום למטה שמשמשים גם כמקשי קיצורי דרך כשהמכשיר כבוי עבור פתיחת מצלמה או מזכר מהיר. מאוד נוח ולמעשה קיבלנו גם פתרון טוב לבעיית הימניים/שמאליים – כשהכפתור באמצע, הוא מתאים לכל משתמש.
אבל, אליה וקוץ בה. דווקא למקשי הווליום היה קצת קשה להתרגל וכשמשמיעים מוסיקה או צופים בסרט אין גישה לכפתור האחורי. נכון שיש אפשרות להגביר את המוסיקה על גבי המסך, אבל זה דורש עקומת הרגל מסויימת ובמקומות רבים כמו למשל סרטונים שמוטמעים בדפי אינטרנט, לא ניתן לשחק עם הווליום על גבי המסך.
 

כפתורים אחרים 

 
כאמור הכפתורים הפיזיים היחידים במכשיר נמצאים מאחוריו. כפתורי תוכנה נמצאים בתוכנה בלבד. לא נמצא כאן כפתורי מגע על גבי מבנה המכשיר על כחלק מהמסך. אף פעם לא אהבתי שילוב של כפתורים תוכנתיים כחלק ממשק המערכת. זה גוזל שטח חשוב ויקר ממסך המכשיר ויוצר אי נוחות בהפעלתם במסכים שונים שלפעמים מוחבאים אוטומטית (כמו למשל בדפדפן).
מה שכן, את הכפתורים ניתן להגדיר כמעט כפי שנרצה. ניתן להחליט מה יהיה הסדר שלהם (מרשימה קבועה מראש) וניתן אף להוסיף כפתור רביעי של ה QUICK MEMO של LG. 
 
 

טוק טוק מי שם?

 
LG הטמיעה במכשיר אפשרות חדשה להדלקתו וזאת באמצעות הקשה כפולה על המסך. ואני מדגיש על המסך. הקשה כפולה על הגב לא תדליק את המכשיר. ניסיתי. למעשה LG היתה מחוייבת למצוא פתרון שכזה להדלקת המסך שכן הכפתור להדלקת המכשיר נמצא בגב המכשיר, אז איך היינו מדליקים אותו כשהמכשיר מונח על השולחן?
 ההקשה הכפולה עובדת. קשה להגיד שהיא עובדת ב-100% משום שפעמים רבות היא פשוט לא עבדה והייתי צריך להקיש שוב ולפעמים בפעם השלישית. מצאתי שההקשה הכפולה עובדת טוב יותר כשהמכשיר מונח על השולחן מאשר כשהוא מונח בכף היד ושהמקום הטוב ביותר להקיש עליו הוא החלק העליון של המסך.
ובכל זאת, ההקשה עובדת ברוב הפעמים. 
ואיך נכבה את המכשיר ללא שימוש בלחצן הפיזי? הקשה כפולה על חלק ריק במסך הבית תכבה את המסך. כאן ההקשה עובדת ב-100% מהמקרים ללא שום בעיה. אלא, שאם תבחרו להשתמש בלאונצ'ר שונה מהלאונצ'ר המקורי של LG, כיבוי המסך בצורה הזו פשוט לא יעבוד כלל. 
 

איכות השיחה והטלפון

 
ה G2 הוא גם טלפון. בהחלט. ואפילו טלפון טוב. איכות השיחה היתה טובה מאוד והרמקולים שלו בשיחה טלפונית סבירים. שמענו רמקולים טובים וחזקים יותר אך ה G2 עושה את העבודה די טוב גם מהבחינה הזו.
אפליקציית הטלפון של LG נותנת חוויה נוחה למתקשר עם חיוג באמצעות T9 (חיוג לאיש קשר במספר לחיצות דרך מקשי החיוג) הקיים גם בעברית וגם באנגלית באופן מקביל (כשהעברית מובילה בחיפוש). מי שמשתמש ב T9, שלא קיים בכל מכשיר,  פשוט יאהב את השימוש במכשיר. המעבר בין הטאבים השונים במסכי החיוג מתבצע באמצעות החלקה פשוטה של האצבע והחיוג לאיש הקשר נעשה בלחיצת כפתור פשוטה.
 
 

הסוללה

 
הסוללה ב G2 היא סוללת 3000mAh שהיא סוללה חזקה. המכשיר מחזיק אף למעלה מיום שלם (יום וממש קצת) אפילו כשהתעללנו בו, התקנו ושיחקנו בו לרוב כשכל האפשרויות דלוקות (מסך חכם, תקשורות, מסך על עוצמה גבוהה ועוד…).
חיסרון בקטיגוריה הזו הוא אי האפשרות לשלוף את הסוללה החוצה ולהחליפה באחרת. למרות שלטעמי אין בכך חיסרון או לפחות לא חיסרון מהותי, במיוחד לאלה שמחליפים מכשירים פעם בשנתיים לפחות. 
 
 
המצלמה
 
המצלמה היא אחד הפיצ'רים ש LG מאוד מקפידה לציין ולשבח במכשיר ובמיוחד את מייצב התמונה האופטי שלה שאמור לתת לנו תמונות חדות יותר גם כשאנחנו בתזוזה. המצלמה האחורית מצלמת באיכות של 13 מגה פיקסלים. למדנו כבר שגובה מגה הפיקסלים אינו הדבר העיקרי באיכות הצילום וחשוב שלמכשיר תהיה עדשה איכותית.
אז ה G2 מצלם יפה, בעיקר באור יום שאז התמונות יוצאות חדות ויפות, אבל אל תצפו לאותה איכות בצילומי לילה או בתאורה חשוכה. הצילום בלילה לא מספק והרעש בתמונות גבוה לפחות כמו במצלמות טלפון אחרות של המתחרים.
בעיית חדות גיליתי גם בצילום במצב צילום כפול (תמונה בתוך תמונה עם צילום עצמי). הצילום העצמי יצא חד אבל הצילום המרכזי יצא כשהוא מרוח מידי בצבעים.
 
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
9 אזורי פוקוס 
 
 
בכל הנוגע לייצוב תמונה, אז שוב – נקבל תמונות חדות באור יום גם בתנועות קלות של המצלמה אבל התמונות לא יצאו חפות לחלוטין מטשטוש. הרעדתי את המצלמה פעמים רבות, החל מרעידות קטנות ועד טלטולים גדולים יותר והתמונות יצאו לרוב חדות. הבעיה היתה ונשארה כשהאובייקט המצולם היה בתנועה, אז קיבלנו אובייקט מטושטש.
מהירות הצילום מדהימה. לחיצה על כפתור הצילום והתמונה כבר צולמה וממצב שהטלפון נעול ניתן ללחוץ על כפתור הווליום למטה והמצלמה עולה במהירות. לחיצה נוספת על אותו כפתור לביצוע צילום. 
 
אני חייב להודות שחווית הצילום עם ה G2 היתה חיובית. הצבעים בתמונות הרגילות יצאו טובים ונאמנים למקור באור יום התמונות יוצאות מעולות.
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
צילום באור שמש
 
LG G2 - סופרפון מרשים 
צילום אובייקט בתנועה
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
צילום שמש 
 
LG G2 - סופרפון מרשים 
 
צילום בלילה עם פלאש
 
 LG G2 - סופרפון מרשים
 
צילום בלילה 
 
 
 
תוכנת צילום עם סטרואידים
 
בשקט בשקט ובלי מקהלות, הכניסה LG לאפשרויות המצלמה שלה פיצ'רים רבים ומכובדים שחלקם ראינו כבר במכשירי דגל של חברות אחרות כמו למשל תמונה בתוך תמונה (צילום בעזרת שתי המצלמות במקביל), צילום פנוראמי, צילום Sphere, צילום לכידת זמן בו אנחנו מקבלים תמונות אבודות בזמן שהכנו את המצלמה וכל זה לצד הדברים הרגילים כמו צילום ספורט, לילה צילום רציף ועוד…
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
בצילום וידאו ניתן ללחוץ על אובייקט שאנחנו רוצים שיהיה בפוקוס וגם כשנזיז את המצלמה, הפוקוס יישאר עליו. מאפיין מעניין נוסף הוא audio zoom – כשנצלם בוידאו, נוכל להתמקד על אובייקט מסויים וגם הסאונד יתמקד בו ויגביר אותו משאר האובייקטים. 
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
צילום תמונה בתוך תמונה. התמונה המרכזית מרוחה למדי 
 
 
וזה לא נגמר כאן, אם תרצו להשתעשע עם האובייקט שלכם, תוכלו לצלם אותו תוך כדי עיוות הפרצוף שלו בזמן אמת. מובטחת לכם הנאה ושעשוע ארוך עם הילדים. 
 
 LG G2 - סופרפון מרשים
 
 
LG G2 - סופרפון מרשים
גימיקים ואפליקציות
 
השארת המסך דולק – LG שילבה במכשיר מאפיין שבו המסך נשאר דולק כשהוא מזהה את העיניים של המתבונן במכשיר. בפועל העניין היה קצת מקרטע ולא תמיד עבד. לא ניתן לדעת ולהבין בצורה קלה מתי זה יעבוד ומתי לא. רוב הפעמים שהמאפיין עבד היו בתאורה חזקה וברורה על הפנים. במקומות חשוכים יותר, הוא פשוט לא יעבוד או יעבוד בצורה גרועה.
 
משתמשים מרובים – ל G2 הוכנסה האפשרות להדליק אותו כ"אורח" ולא לקבל את כל המידע והאפשרויות שבעל המכשיר מקבל. ניתן להגדיר USER שנקרא אורח ובכל פעם שמישהו רוצה לשחק במכשיר ואיננו רוצים שיהיה חשוף לכל הפרטים, ההודעות והמידע שיש לנו שם, נכניס אותו כאורח. אורח יקבל על גבי המכשיר גישה לאפליקציות ולמידע שנגדיר לשם המשתמש הזה מראש. אם נרצה שהאורח יוכל להסתכל על תמונות בלבד, אז תמונות בלבד זה מה שהוא יקבל. וככה לכל אפליקציה או מידע שנרצה שהוא יהיה חשוף אליהם.
הכנסת אורח טובה גם לילדים שאנחנו לא רוצים שישחקו לנו במכשיר, יבצעו שיחות בטעות או בכוונה או שיהיו חשופים למידע האישי שלנו. ניתן להגדיר להם מסך בית עם משחקים בלבד וכולם מבסוטים. 
 
Qslide – מאפיין נחמד שהוטמע ב G2 זו האפשרות להריץ אפליקציות מסויימות בתוך חלון נפרד על גבי המסך, במקביל לאפליקציה אחרת. כך למשל ניתן להריץ את אפליקציית הטלפון, המחשבון או הדפדפן בחלון נפרד. אפשר גם לקבוע את השקיפות של כל חלון כזה כדי שנוכל לראות את החלון תחתיו ואפשר אפילו להריץ מספר חלונות במקביל.
הפיצ'ר הזה עובד יפה ובזכות החומרה המטורפת של המכשיר הכל גם עובד חלק מאוד. 
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
slide aside – מעין "מנהל משימות" שבעזרתו ניתן להחליק את החלונות הצידה ואז לפרוס אותם כמו מניפה ולגשת לכל אחד מהם בנפרד. החלקת החלון הצידה נעשית באמצעות 3 אצבעות וניתן לפרוס עד 3 חלונות בלבד. אחד מהפיצ'רים שנראים יפה בהדגמות אבל לא ממש נוחים או שמישים בפועל. 
 
 
שלט רחוק
 
ל G2 יש גם אינפרא אדום. כן, הדבר הזה ששכחנו בשנות ה-90 עם מכשירי הווינדוס מובייל חוזר ובגדול במכשירים של היצרניות וכמו סמסונג ו HTC גם ל LG יש שלט אוניברסלי במכשיר הנייד שלה.
השלט סביר, לא עילוי ולא מצאתי בו את הממיר של YES. אמנם יש ממיר שכזה ברשימת הממירים אבל הוא לא זיהה לי את ה YES MAX HD. מה שכן, אפשר ללמד את השלט בקלות להיות כל שלט שתרצו בעזרת פונקציית הלמידה שלו. פשוט מקרבים שלט לשלט כמו שמתכנתים כל שלט אוניברסלי רגיל ומלמדים אותו.
בסה"כ החוויה טובה. אפשר להוסיף מספר שלטים למספר חדרים ואפשר אפילו להציב את השלט במסך הנעילה או גם בלשונית המשימות של האנדרויד.
 
עריכת וידאו
 
אפליקציית עריכת וידאו בסיסית אבל עובדת בצורה טובה. אפשר לחתוך, לצרף סרטונים ולהטמיע בהם מוסיקת רקע וערכות נושא מוגדרים מראש או מוסיקה לפי טעמנו.
האפליקציה עובדת טוב יותר מכל אפליקציית עריכה אחרת שניסיתי מבחינת מהירות תגובה, עלייה ורינדור בסוף התהליך.
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
אופציות בסיסיות 
 
 LG G2 - סופרפון מרשים
 
פשוט עובד 
 
safety care
 
אחת מהתכונות ש LG הטמיעה במכשיר ושאני מאוד אהבתי היא תכונת ה safety care. מדובר למעשה באבטחת הטלפון/מעקב מרחוק בצורה חכמה יותר.
דרך האפליקציה ניתן להגדיר מספר מצבים שקיומם או אי קיומם יבצעו פעולות כמו שליחת SMS למספר מוגדר מראש. למשל – ניתן להגדיר שאי שימוש במכשיר הטלפון במשך זמן מסויים או רגע לפני שהסוללה נכבית, תישלח הודעה לאיש/אנשי קשר מוגדרים.
ניתן גם להגדיר שטחים ירוקים ושטחים אדומים על גבי המפה כששטחים ירוקים הם שטחים "בטוחים" ושטחים אדומים הם שטחים "לא בטוחים". כניסה ויציאה משטח בטוח או אסור תישלח הודעת SMS למספרים מוגדרים מראש.
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
מעבר לכך ניתן לתת גישה לטלפון שלי לאנשים מוגדרים או לשלוח להם SMS אוטומטי בכל פעם שאנחנו מתקשרים למספר חירום.
בדקתי את התכונות האלה ובעיקר את הגדרות האזורים הבטוחים. העניין עובד מעולה. בכל פעם שיצאתי מהשטח הבטוח, קיבל איש הקשר שהגדרתי מראש הודעה על כך עם נקודת הציון שלי על גבי המפה (קישור שקיבל ל google maps).
 
LG G2 - סופרפון מרשים
 
התכונה מעולה להורים מודאגים שרוצים לקבל קצת שליטה על מקומות היציאה של הילדים שלהם וראש שקט שבלחיצת כפתור הילד יוכל לאותת על סכנה קרבה. כמובן שאם גונבים לכם את המכשיר תוכלו לקבל על כך התראות בהתאם.
 
סיכום 
 
יתרונות:
 
  • מסך מעולה
  • מעבד חזק ומהיר
  • מצלמה איכותית
  • פתרונות תוכנה חכמות
  • סוללה חזקה
חסרונות:
 
  • אין אפשרות להרחיב זכרון
  • אין אפשרות להחליף סוללה 
  • כפתורי ווליום אחוריים
 
ה G2 הוא אחד המכשירים הטובים שיצא לי להחזיק בידיים בזמן האחרון. ה G2 מבטיח וגם מקיים עם מפרט חזק שבאמת עושה את העבודה ומסך לא פחות ממדהים. חווית השימוש בו טובה וקל להתרגל לכפתורים האחוריים למרות החסרונות של כפתורי הווליום. המצלמה טובה ומוציאה תמונות חדות ויפות באור יום.
אז כן, ה G2 הוא אחד המכשירים המומלצים שיש לרכוש היום.
 
 
לדיון במאמר הביקורת בפורום לחצו כאן  
 
 
LG G2 - סופרפון מרשים

לשרשור התגובות לחץ כאן


8:00
  /  
6.10.2013
  
מאת: אלי חבוש

1