סרט לסופשבוע – מגודלים 2 (Grown Ups 2)

"מגודלים 2" הוא סרט ההמשך של "מגודלים" מ-2010. כמו קודמו, הוא קומדיה אדם-סנדלרית טיפוסית. סרט חמוד, מטופש ורוב הזמן מצחיק למרות ...

7:00
  /  
12.07.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"מגודלים 2" הוא סרט ההמשך של הלהיט הענק "מגודלים" מ-2010. לני (אדם סנדלר) חוזר לעיר שבה גדל. גם כדי לגור בה עם אשתו (סלמה הייק) ושלושת ילדיו וגם כדי להיות קרוב לחבריו הילדות שלו אריק (קווין ג'יימס). מקנזי (כריס רוק). היגינס (דיוויד ספייד) והמשפחות שלהם. לני מתאחד שוב עם שלושת חבריו מתוך כוונה לעשות חיים משוגעים כמו בימים הטובים. בדרך הם מתמודדים עם נשותיהם. עם ילדיהם שמתחילים גם להתבגר. עם הקרציות מתקופת התיכון וגם עם העובדה שהגיל כבר לא מאפשר להם לעשות את מה שהם עשו פעם. מה שיוצר לא מעט מצבים מצחיקים.

סרט לסופשבוע-מגודלים 2 (grown ups 2)

 

 לביקורת

נתחיל בזה. חובבי אדם סנדלר והקומדיות שלו יאהבו מאוד את הסרט הזה. כמו הסרט הראשון, גם כאן מככב סנדלר. הסרט אורך כ-102 דקות ככה שלפי החישובים שלי זה יוצא שכל 3 דקות בערך יש פאנץ'. ברוב הזמן זה מצליח להם והסרט באמת קורע מצחוק. אני אציין לטובה בעיקר את הסצינה הפותחת שהכוכב בה הוא צבי היפר-אקטיבי והסצינה הסוגרת שכל כולה היא מחווה לשנות ה-80 מהתלבושות ועד לפסקול. כאשר הם לא מצליחים הסרט נגרר לכיוונים וולגריים עם כל מיני בדיחות גסות שמערבות הפרשות גוף שונות שהצחיקו בעיקר את הקהל הצעיר באולם וגרמו לשאר הצופים להסית את העיניים מהמסך. מה שגורם לסרט לעבוד חוץ מההומור היא הכימיה בין ארבעת השחקנים הראשיים, שהצליחו לייצר סוג של דינמיקה שקיימת בלא מעט קבוצות של חברי ילדות (כולל זאת של כותב שורות אלה). זאת דינמיקה שלמרות שעברו לא מעט שנים וכל החבר'ה מפעם התבגרו ,השתנו והקימו משפחות. ברגע שכולם נפגשים היא מתחילה לחזור ולהשתלט על כולם. הכינויים שהודבקו לכל אחד. ההומור הפרטי. הסלנג והשטויות שאף אחד לא יבין חוץ ממי שאמר אותן הם מה שבעצם מרכיב חברויות ארוכות שנים שזה בעצם, הבסיס של הסרט. אותה דינמיקה גרמה לכל מי שישב באולם ( בין אם אלו בנים או בנות. צעירים או מבוגרים) לשבת מול המסך עם חיוך גדול. לצחוק במקומות הנכונים. למחוא כפיים בהתלהבות בסוף הסרט ובדרך החוצה מהאולם להגיד "גם אצלי בחבר'ה זה ככה". אם הם הצליחו בזה, כדאי לתת להם צ'אנס. אני בטוח שתיהנו ותצחקו בקול גדול.

 

סרט לסופשבוע-מגודלים 2 (grown ups 2)

 

 בקיצור- קומדיה קיצית קלילה. מטופשת ומצחיקה רוב הזמן. הרבה יותר טוב מכל פרק של "האח הגדול".

 

סרט לסופשבוע-מגודלים 2 (grown ups 2)
 

מגודלים 2- ארה"ב 2013. 102 דק'. בימוי: דניס דוגן. תסריט: פרד וולף, אדם סנדלר, טים הרליהי. שחקנים: אדם סנדלר, קווין ג'יימס, כריס רוק, דיוויד ספייד, סלמה הייק, מריה בלו, מיה רודולף, ניק סוורדסון, סטיב בושמי,  טיילור לאוטנר, מיילו ונטמיליה, ג'ון לוביץ, שאקיל אוניל.

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – מגודלים 2 (Grown Ups 2)


7:00
  /  
12.7.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

1