לגלוש באינטרנט בזמן טיסה על גבי רשת אלחוטית

חברת iPass  חשפה, בכנס הישראלי הראשון שנערך בתל אביב בנושא מהפכת ה-WIFI  העולמית, גלישה על גבי רשת ה-WIFI  בטיסות אך ...

14:00
  /  
30.06.2013
  
מאת: צבי וורבל

חברת iPass  חשפה, בכנס הישראלי הראשון שנערך בתל אביב בנושא מהפכת ה-WIFI  העולמית, גלישה על גבי רשת ה-WIFI  בטיסות וגם פריצת דרך, ההופכת את השירות לאוטומטי ושקוף מבחינת הלקוח.

כרגע השימוש בפתרון שהוצג מיושם בעיקר בחברות תעופה צפון-אמריקאיות – Air Canada, Air Tran, Alaska, American, Delta, Frontier, United, US Airways, Virgin America ובמספר טיסות טרנסאטלנטיות מצומצמות של חברות אירופאיות באמצעות תשתית תקשורת של פנסוניק – Lufthansa, Japan Airlines (JAL), Emirates, Turkish Airlines, Cathay Pacific, Aer Lingus, Transaero, Etihad, Gulf Air, Garudo, Malinda, EVA.
מי שמחפש את חברת אל-על ברשימה מעלה יצטרך לחכות, היא כרגע גם לא מופיעה בתוכניות העבודה של החברה.

חברת iPass  מספקת גישה לרשת אינטרנט גלובאלית, באמצעות אפליקציה המאפשרת להוזיל עלויות תקשורת בעשרות אחוזים, כמו גם שליטה ובקרה על הוצאות העובדים הניידים וכן מהווה תחליף לעלויות ה-Roaming  הגבוהות בטלפונים חכמים ובמחשבים ניידים.
החברה הינה בעלת הרשת הוירטואלית הגדולה והרחבה ביותר בעולם, עם אלפי ספקים ב-169 מדינות, הכוללת למעלה מ- 1,200,000 נקודות אלחוטיות של Wi-Fi, עשרות אלפי נקודות פס רחב קווי ו-Dialup.
בנוסף, משתמשיה של הרשת נהנים מחיבור בלמעלה מ-10,000,000 נקודות נוספות שאינן רשמיות, אשר נוצרו כתוצאה משיתופי פעולה של החברה ומפעילות סלולאריות ברחבי העולם.

את הכנס פתח אורן שפי, מנכ"ל קבוצת אורנוס (שותפה בכירה של חברת iPass בישראל) ואמר כי לפני 3 שנים, היו התחזיות העולמיות לגבי רשת ה- WIFI פסימיות ואף צפו שהרשת תדעך תוך זמן קצר. היום הוא יכול לבשר כי לא רק שהתחזיות התגלו כשגויות, אלא מדובר ברשת הפופולארית ביותר, שחברות רבות נאבקות להשיג פיסת תשתית ממנה. מטכנולוגיה בגסיסה הפכה הרשת לשיטת החיבור המועדפת על משתמשים. החברה גאה להציע את פתרונות החיבור והשימוש הייחודיים, הפשוטים והיעילים ביותר באמצעות רשת ה-iPass , שנמצאת בתהליך התרחבות מתמדת, מעבר לכל הציפיות.

 
                      אורן שפי – ORANUS                                                        פייר וואשר – iPass    

במהלך הכנס חשף פייר וואשר, מנהל אזור אירופה והמזה"ת ב-iPass  את השינויים והחידושים בחברה לאור המגמות העולמיות בשימוש ב- WIFI, ביניהם שירות חדש ובלעדי, המאפשר לראשונה להתחבר לרשת במהלך טיסה, במסגרת שירות iPass,  ללא צורך בהזנת שם משתמש או פרטי כרטיס אשראי ובעלות נמוכה יותר מאלו של חברות התעופה.
בנוסף הציג וואשר שדרוג חדשני של שירות iPass בתחום קלות ונוחות השימוש, ההופכים את ההתחברות והניהול לאוטומטיים ושקופים לחלוטין מבחינת הלקוח.
לדבריו השרות אינו כלול כרגע בתוכניות ליישום על ידי חברות התעופה הישראליות.
אחד היתרונות בשימוש בשירות זה הוא הפחתה משמעותית בעלויות החיבור לאינטרנט מהמחשב הנייד, מהטלפון החכם ומהטאבלט בזמן שהייה בחו"ל.

עבור ארגונים עסקיים מספקת הפלטפורמה של iPass שקיפות, שליטה ובקרה, הן על ההוצאות והן על ההיבטים הטכניים של החיבור. העובד מתחבר לנקודה אלחוטית בעולם ואותה נקודה מבצעת אימות  מול רשימת העובדים בארגון באמצעות רכיב מותקן של iPass.
התקנת היישום של פתרון iPass במכשירים של העובדים הרלוונטיים מצמצם עד מאד את הפעולות הלוגיסטיות, מכיוון שאין צורך בתיאומים, הפעלות שירותים נוספים (כגון כרטיסי סים לחו"ל, איסוף מודמים וכו'). בכל פעם שעובד טס לחו"ל הוא פשוט מפעיל את האפליקציה וגולש, כאשר התשלום יכול להתבצע על פי מספר מודלים לחיוב: חיוב קבוע לחודש עבור כל משתמש או חיוב קבוע לחברה, המאפשר שימוש בלתי מוגבל של כל עובדי החברה. כך, ניתן לחזות מראש את עלות השימוש ברשת בכל חודש. 

לאחרונה שוחררו גרסאות של iPass Open Mobile עבור iOS ואנדרואיד. החברה עדיין חוקרת רלוונטיות לפיתוח אפליקציה עבור מערכת סלולארית windows mobile.

לאחר הרישום מפעילים את האפליקציה רק עם כתובת הדוא"ל שלך.
החידושים בגרסה זו הם הארכת חיי סוללה טובים יותר עבור אנדרואיד ואפשרות לשימוש ב- Wi-Fi עבור משתמשי iOS בטיסה הבינלאומית.

היתרון בשימוש בשרות של iPass הוא האפשרות להתחבר לאינטרנט ולדואר האלקטרוני מכל מקום בעולם, ללא עלויות roaming של ספקיות הסלולר.
לקראת תקופת החגים תכריז חברת בזק על שיתוף פעולה עבור הנוסעים הישראלים לחו"ל, שיאפשר להם להיות מחוברים לרשת האינטרנט וליישומים השונים במחיר שפוי. מתוך הטבלה מטה ניתן ללמוד מה אפשר לעשות בחבילה של 1GB גלישה.

כמה נתונים טכניים מעניינים:

מהירויות חיבור אופטימאליות עבור פעולות שכיחות באמצעות הסמארטפון או הטאבלט

צריכת Data ממוצעת בשימוש באמצעות הסמארטפון או הטאבלט

לדיון בנושא: לגלוש באינטרנט בזמן טיסה על גבי רשת אלחוטית


14:00
  /  
30.06.2013
  
מאת: צבי וורבל