סרט לסופשבוע – בית ספר למפלצות

 "בית ספר למפלצות", הסרט החדש של דיסני ופיקסאר, מספר על האירועים שקדמו לסרט המפלצות המקורי ומצליח בדיוק כמוהו לרתק את ...

8:00
  /  
21.06.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"בית-ספר למפלצות", הסרט החדש של דיסני ופיקסאר, הוא סרט מקדים שמספר על האירועים שקדמו לסרט "מפלצות בע'מ" מ-2002. בסרט הזה אנחנו רואים את סאלי (ג'ון גודמן) ומייק (בילי קריסטל) כסטודנטים באוניברסיטה שבין השאר מלמדת אותם איך להפחיד את הילדים בצורה הכי טובה. בהתחלה הם לא סובלים אחד את השני ואפילו מתחרים ביניהם. אבל אחרי שהתכניות שלהם משתבשות והם מסולקים ממגמת ההפחדה, הם מחליטים לשלב כוחות ולעבוד ביחד כדי לחזור לשם. האם הם יצליחו?. בשביל זה תצטרכו לראות את הסרט.

סרט לסופשבוע-בית ספר למפלצות

לביקורת

גילוי נאות קטן. אני מעריץ של פיקסאר מהפעם הראשונה שראיתי את "צעצוע של סיפור". במהלך השנים הם עשו סרטים טובים וגם פחות טובים אבל הסרט שלהם שהכי אהבתי הוא "מפלצות בע'מ". הסיבה העיקרית לכך היא ההתעסקות הלא שגרתית בנושא שכל הורה וכל ילד קטן מכירים כמו הפחד ממפלצות בלילה, בפיקסאר לקחו את הנושא הזה וטיפלו בו בצורה כזאת שלילדים יהיה קל לעכל אותו ושלהורים יהיה קל להראות אותו לילדים. זה הצליח להם בגלל הסיפור המצוין, בגלל האנימציה ועיצוב הדמויות המרהיבים ובגלל הדיבוב והדיאלוגים שהיו מלא בהומור. גם "בית-ספר למפלצות" מצליח באמצעות המאפיינים הללו לרתק למסך את הילדים והוריהם. ההחלטה לעשות סרט מקדים ולמקם את העלילה בתקופת הלימודים של סאלי ומייק עושה לסרט רק טוב. התסריט מקורי ורענן, הדיאלוגים שנונים והעובדה שאנחנו צופים בסרט מצויר נותנת לבמאים ולצוות האנימטורים של פיקסאר אפשרות להתפרע עם ההומור  כי בנוסף לקומדיה הבסיסית יש כאן שילוב של ז'אנרים קולנועיים שונים כמו קומדיות קולג', דרמות התבגרות וגם רמיזה קלה של סרטי אימה. האנימציה המרהיבה והחלקה נראית נהדר על המסך הגדול, התלת-מימד לא משתלט יותר מדי והדמויות של המפלצות מכל הסוגים והמינים מעוצבות בצורה כזאת שכל ילד יוכל להתאהב בהן ולהזדהות איתן. אבל המחמאות הכי גדולות שאפשר לתת לסרט מוענקות לצוות המדבבים המעולה ובראשם בילי קריסטל וג'ון גודמן שמצליחים להשתחרר ,להשתטות ולתת את כל כולם בהופעות קוליות מעולות בתפקידים הראשיים של מייק וסאלי. חוץ מהם אפשר גם לשמוע את הלן מירן בתפקיד דיקן האוניברסיטה הקשוחה, אלפרד מולינה, סטיב בושמי וצ'ארלי דיי ולילדים הקטנים יותר יש גם דיבוב לעברית.

סרט לסופשבוע-בית ספר למפלצות

בקיצור- בידור קיצי וקליל שמתאים לכל המשפחה ולילדים מגיל 4 ומעלה. מומלץ ללכת ולצפות בו בקולנוע כי לפני שהסרט מתחיל תוכלו לראות סרטון יפהפה שמשלב אנימציה עם צילומים חיים ונקרא "המטריה הכחולה".

סרט לסופשבוע-בית ספר למפלצות

בית-ספר למפלצות- ארה"ב 2013. 105 דק'. בימוי: דן סקנלון. תסריט: רוברט ל. ביירד, דניאל גרשון ודן סקנלון. קולות: ג'ון גודמן, בילי קריסטל, הלן מירן, אלפרד מולינה, סטיב בושמי, שון הייז, דייב פולי, צ'ארלי דיי. קולות דיבוב עברי: אוהד שחר, גלעד קלטר, יעל עמית, רובי מוסקוביץ', ליאור זוהר, דידי גת. תרגום ועיבוד דיבוב עברי: אורנה כץ. בימוי דיבוב עברי: שרון כהן. הפקת דיבוב עברי: אולפני אלרום.

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – בית ספר למפלצות


8:00
  /  
21.6.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

1