סרט לסופשבוע – הנגאובר 3 חוזרים לווגאס

הסרט הראשון בסדרה היה מעולה ופורץ דרך והסרט השני היה מקרטע ופושר. עכשיו מגיע הסרט השלישי בסדרת סרטי "הנגאובר" שמאחד ...

7:00
  /  
07.06.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

 כיצד פינת "סרט לסופשבוע החלה

לפני כשנתיים חיפשתי מקום שאוכל לכתוב בו ביקורות סרטים. מרטין סבג, שהוא חבר שלי, הפנה אותי ל-HomeTheater כי נראה לו שאני אסתדר שם מצוין. אחרי ששלחתי קורות חיים ודיברתי בטלפון עם זיו העורך הראשי ואחרי שיחת תיאום הציפיות בינינו, קבענו שאני אכתוב ביקורת ניסיון ושמשם נמשיך הלאה. הביקורת הראשונה שכתבתי נבחרה להיות גם הביקורת הפותחת של המדור והיא נכתבה על "בדרך לחתונה עוצרים בבנגקוק", סרט ההמשך של "בדרך לחתונה עוצרים בווגאס". מאז ראיתי לא מעט סרטים וכתבתי לא מעט ביקורות, קראתי תגובות וגם הערות, התקדמתי והשתפרתי בכתיבה וגם הוכחתי שאפשר לשלב בין שתי אהבות, הכתיבה והקולנוע. עכשיו המדור הקטן שייסדתי פה חוגג שנתיים ובהזדמנות הזאת אני רוצה להודות למרטין שהציע לי את הרעיון לכתוב באתר, לזיו העורך על התמיכה, הביקורת והעצות ולכל הגולשים שקוראים, אוהבים, כותבים תגובות ומשתפים. בתזמון מושלם עם יום-ההולדת למדור, יצא בשבוע שעבר לבתי הקולנוע שלנו הסרט השלישי בסדרה "הנגאובר 3-חוזרים לווגאס" (הפעם המפיצים החליטו להשאיר את השם המקורי ולא להסתבך עם תרגום לא קשור לעברית). כשראיתי את הטריילר חשבתי שהוא יפתיע ויגיע לרמה של הסרט הראשון, לצערי הוא דווקא ממשיך את הקו של הסרט השני מלפני שנתיים ומנסה להשתמש בבדיחות נמוכות כדי לנסות להצחיק ככה שחוץ מ 2-3 סצינות שהיו טובות הסרט היה מצחיק בקושי.

סרט לסופשבוע-הנגאובר 3 חוזרים לווגאס

העלילה

בסרטים הקודמים הייתה זו חתונה שהתחילה את כל הבלגן, הפעם הסרט מתחיל בצורה אחרת לגמרי. העלילה מתמקדת באלן (זאק גאליפינקיס המצוין) הילד המגודל ובלסלי צ'או (קן ג'ונג המצוין לא פחות) המיליונר לשעבר וחובב הקוקאין שהצליח להיכנס לכלא התיאלנדי בסרט הקודם וגם לברוח ממנו. תאונה מחרידה שבה אלן היה מעורב גורמת לטרגדיה ומשפחתו הקרובה ביחד עם שלושת חבריו הטובים פיל (בראדלי קופר), סטו (אד הלמס) ודאג (ג'סטין בארת'ה) מחליטים לעזור לו ולשלוח אותו לטיפול כאשר חבריו הם אלו שיסיעו אותו במכונית של פיל. עד כאן הכל טוב ויפה, עד שבאמצע הדרך חוטפת אותם חבורה של בריונים שנשלחו ע"י פושע אכזרי בשם מרשל (ג'ון גודמן) שמסתבר שצ'או גנב ממנו מטילי זהב בשווי 40 מיליון דולר והוא שולח אותם למצוא את צ'או (שבינתיים ירד למחתרת), לתפוס אותו ולהביא אותו אליו. מה שמוביל לשורה של אירועים וטעויות מצערות שמגיעות עד לווגאס ומערבות דמויות מהסרטים הקודמים.

סרט לסופשבוע-הנגאובר 3 חוזרים לווגאס

לביקורת

מכירים את האנשים האלה שמשתמשים בשקית תה אחת בשביל להכין כמה כוסות תה ואז הכוס הראשונה יוצאת סבבה, הכוס השנייה יוצאת ככה ככה והכוס השלישית היא כבר סתם מים עם צבע דהוי וטעם מר שבשביל לשתות אותו צריך להשתמש בטונה של סוכר?, זה בדיוק מה שקורה עם סדרת הסרטים של "הנגאובר". הסרט הראשון היה מרענן, פורץ דרך ומאוד מאוד מצחיק. הסרט השני היה עם תקציב יותר גדול אבל רוב הזמן הוא עבד על חצי קלאץ' והכיל בעיקר עלילה פושרת בדיחות שבקושי הצחיקו, הסרט השלישי רוב הזמן לא עבד. כדי להצדיק את המוניטין של הסרטים הקודמים ואת התקציב הגדול שהוא קיבל הבמאי טוד פיליפס החליט להפציץ ולשלב בעלילה מוטיבים של סרטי פשע ואקשן משולבים עם טיפה אימה. מה שיצא לו מבלי להתכוון זה מחווה למותחנים סוג ב' שמשובצים בשעות הלילה המאוחרות בערוצי הסרטים וזה גרם לסרט להתחיל בצורה יחסית טובה, אחרי רבע השעה הראשונה שלו הוא נתקע וצעד במקום במשך רובו, מה שהיה מעייף ובעיקר מעצבן ורק לקראת הסוף הוא השתחרר, חזר לעבוד וגם הצליח לספק כמה רגעים מצחיקים. בנוסף, השחקנים נראים כאילו הם קמו מהמיטה בחוסר חשק ב-4 לפנות בוקר לעבודה, מה שגורם להם להוציא את התסכולים דרך המשחק שלהם. בראדלי קופר נראה כמו עוף מכובס ומתנהג כאילו הוא פה רק בשביל המשכורת השמנה שלו. אד הלמס מזיע מרוב מאמץ בניסיונות שלו להצחיק. ג'ון גודמן מביך והורס את כל המוניטין שלו כשחקן אופי טוב ועל הת'ר גראהם ממש לא בא לי לדבר . מה שכן אפשר לשבח זה את זאק גליפינאקיס שכל רגע שלו על המסך עם הפרצופים מלאי ההבעה שמסתתרים מאחורי הזקן, הקולות המצחיקים וההתנהגות המטורפת הכללית שווה זהב. קן ג'ונג שמוכיח כאן שהוא אחד משחקני המשנה הכי מופרעים על המסך מליסה מק'ארתי שגונבת את ההצגה בתפקיד קטן אבל משמעותי ועם אחת הסצינות הטובות ביותר בסרט וגם סצינה קטנה אחת, שמתחבאת אחרי כותרות הסיום ובעצם סוגרת את הסרט והיא גרמה לי לבכות מרוב צחוק במשך דקות ארוכות.

סרט לסופשבוע-הנגאובר 3 חוזרים לווגאס

בקיצור-  מתחיל טוב, נתקע באמצע ומסתיים עם חיוך קטן. מומלץ לצפייה ביתית עם חברים ועם הרבה אלכוהול, נראה לי שרק ככה אפשר יהיה ליהנות ממנו.

 

"הנגאובר 3-חוזרים לווגאס"– ארה"ב 2013, 100 דק'. בימוי: טוד פיליפס. תסריט: טוד פיליפס וקרייג מזין. שחקנים: בראדלי קופר, אד הלמס, זאק גליפינאקיס, ג'סטין ברת'ה, קן ג'ונג, ג'ון גודמן, ג'פרי טמבור, מליסה מק'ארתי, מייק אפס, הת'ר גראהם.

 

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – הנגאובר 3 חוזרים לווגאס


7:00
  /  
07.06.2013
  
מאת: איתמר נימרוד