יזמות: GOOGLE MOM, להעביר את חופשת הלידה ולצאת לדרך חדשה

יעל, מייסדת אתר אופנה בינלאומי, מספרת על ביקור ראשון בקורס יזמות לנשים, בחופשת לידה, בגוגל קמפוס תל אביב. היא חושבת ...

12:00
  /  
12.05.2013
  
מאת: יעל קוכמן
 יזמיות בחופשת לידה

לא לגברים בלבד

בשבוע שעבר הייתי בפגישה הראשונה של האקסלרטור (הערת המערכת 1: "מאיץ"? ושוב אנחנו בבעיית מילים בעברית לתעשיית ההייטק) של יזמיות בשיתוף עם Google. מי שמעורה בעולם היזמות והסטארטאפים כבר יודעת שבכל שבוע כמעט נפתח איזה מחזור של אקסלרטור או אינקובטר (הערת המערכת 2: ואיך תתרגמו את זה?). אז למה זה צריך לעניין אותנו? כי התוכנית הזו מיועדת לאימהות והיזמיות יכולות ואף מעודדות להביא למפגשים את המיזם הפרטי שלהן- התינוק. כך, בין מזרונים ופופים שפוזרו בחדר, שכבו הריוניות והתרוצצו להם פעוטות, והדוברים התחרו עם פעיות התינוקות שינקו בהנאה מאימותיהם תוך שהן לומדות פרק על גיוס הון למיזם או מיחשוב ענן.

 

בין הרצאה להרצאה בגוגל קמפוס תל אביב, פופים, תינוקות והריוניות.מתוך קבוצת הפייסבוק של המשתתפות 

"חופשת" לידה?!

זו הפעם הראשונה ש- Google לוקחת חלק בתוכנית כזו, לא פעם ראשונה בארץ אלא פעם ראשונה בכלל, בעולם. היוזמה היא של הילה אוביל ברנר ממייסדות ארגון "יזמיות". הילה הגיעה למסקנה ש"חופשת" לידה (כל מי שחוותה יודעת שזה הכי להיפך מחופשה שיש!) היא הזדמנות מצוינת לשינוי קריירה אצל נשים. הרבה מאיתנו יוצאות לחופשת לידה ומבינות שלא ממש מתאים לנו לחזור לעבודה הקודמת. אצל חלקנו זה מתבטא בחיפוש עבודה חדשה, אצל אחרות זו בדיוק התקופה שהחיידק היזמי מתחיל לבעבע. כך היה גם אצלי.

החיידק היזמי, אפנה ואני

לפני שנתיים וקצת היה היום האחרון שלי בעבודה כשכירה. באותו יום ילדתי את איתן. כמה חודשים לאחר מכן ילדתי את IL Couture, מיזם אופנה אינטרנטי פטריוטי שמטרתו לקדם אופנה ישראלית בחו"ל. הדרך להצלחה היתה וממשיכה להיות, ארוכה. תוך כדי תנועה יצא לי לפגוש עוד המון יזמים, רובם הגדול גברים. תמיד הרגשתי חריגה, לא רק אישה בעולם עמוס טוסטסטרון אלא גם זו שסוגרת עסקאות תוך האכלת תינוק מצווח או ממהרת מפגישה לפגישה להספיק הכל לפני שצריך לאסוף את הילד מהגן.

הקהילה הנשים היזמית

הצטרפתי לתוכנית היזמיות האימהות גם כי התכנים שלה מעניינים ומעשירים, אבל בעיקר מתוך תקווה לפגוש אמהות יזמיות כמוני. אין כמו קהילה תומכת של חברות שעוברות את אותו ה'סרט' כדי להרגיש טיפה פחות לבד, טיפה יותר נורמלית והרבה יותר חזקה.
ביום פתיחת התוכנית הרצתה בין השאר ריקי דרורי, מנהלת שיווק בגוגל. את דבריה פתחה בסטטיסטיקה הבאה:

– חברות המנוהלות על ידי נשים הן ב- 18% רווחיות יותר מאלו המנוהלות על ידי גברים. 
– הן גם בעלות סיכוי גדול יותר לשרוד ולא להיסגר.
– כיום רק 3 אחוז מהחברות הטכנולוגיות מנוהלות או הוקמו על ידי נשים.

אני מרגישה ומקווה שאנחנו על סף שינוי אמיתי. יותר ויותר נשים יוצאות לדרכן העצמאית. יותר ויותר נשים אוזרות עוז ומקימות מיזמים מכל הסוגים והגוונים.

אני גאה להיות חלק מהדבר הגדול הזה! 

הכותבת היא יעל קוכמן, ממייסדות אתר האופנה הבינלאומי IL Couture ואמא של איתן 😉

לדיון בנושא: יזמות: GOOGLE MOM, להעביר את חופשת הלידה ולצאת לדרך חדשה


12:00
  /  
12.5.2013
  
מאת: יעל קוכמן

1