סיכום השקת סדרות 2013 של מסכי פיליפס Philips

ביום ראשון, מספר שעות בודדות אחרי מסיבת העיתונאים הרשמית, נחשפו סדרות המסכים החדשות של פיליפס לראשונה לקהל הרחב, לקהילת גולשי ...

7:40
  /  
29.04.2013
  
מאת: מרטין סבג

האירוע נערך במתחם האירועים East, שבתל-אביב, לא רחוק ממחלף השלום. קבלת הפנים והמינגלינג נעשתה ליד הבר והמשקאות זרמו כמו מים. 

לאחר שכולם הגיעו, נכנסו לאולם המרכזי בו סודרו ביתנים ע"מ להדגים ולטעום ממגוון המוצרים שהושקו ע"י אלקטרה מוצרי צריכה, בינהם מקררים של היטאצ'י, אשר את ההפצה שלהם קיבלה אלקטרה לאחרונה מראפ, מקררים ומקפיאים של Liebherr, תנורים של Sauter וכמובן מוצרים של המותג הפרטי ELECTRA וגולת הכותרת, עוברה התכנסנו, דגמי 2013 של פיליפס.

אחרי כמה מילים של אנוכי, עלתה לבמה אורה לוסטיג-הגדיש, סמנכ"לית השיווק של אלקטרה מוצרי צריכה, אשר נתנה סקירה קצרה וקולעת על חברת אלקטרה, חברת TP Vision, החברה שנוצרה ע"י פיליפס ו-TPV, נתונים מעניינים על השוק (יש כיום 2.2 מסכי טלויזיה בבית בממוצע) ועל המגמות בתחום המסכים (הידעתם ש-89% מהמסכים בעולם מותקנים על הרגל שלהם ולא על הקיר?).

אישית, אהבתי את זה שלא ניצלו את המעמד כדי להקריא לנו SPECים, של המסכים והסדרות השונות, שממילא היו בקטלוגים שחולקו לנו.

אורה לוסטיג-הגדיש, סמנכ"לית השיווק של אלקטרה מוצרי צריכה 

2.5 מיליארד ש"ח מחזור בשנה! 

אתם עונים על הסטריוטיפ של הצרכן השיראלי? 

עד כמה חשוב לכם המותג של המסך אותו אתם קונים? 

פיליפס לא נמכרה לסינים, כמו שיש, אפילו כמה עיתונאים, שחושבים. TP Visionהיא חברה חדשה שנוצרה ע"י 30% פיליפס, תמורת השם והפיתוח ו-70% ל-TPV, יצרנים OEM מהגדולות בעולם, שממילא ייצרה לפיליפס את מרבית המסכים כיום גם תפיץ אותם.

לדברי אורה, אותם אנשי פיתוח של פיליפס עובדים גם היום בחברה, אבל כל שיטת העבודה התפתחה מאוד. הם פתוחים מאוד לרעיונות חדשים, מפתחים במהירות ובזריזות מחשבתית גדולה הרבה יותר (כשמראים להם צורך, הם נכנסים מיד לפעולה) והם הרבה יותר מכווני מסחר – פחות דגש על טכנולוגיות עתידניות על פני שיקולים מסחריים שיאפשרו הוזלת המוצרים והכנסתם לייצור יעיל וזול יותר.

דוגמא של ה-Design Line, אחד מבין 4 הקיימים בעולם, אשר ייצורו הרשמי טרם החל, נחת בישראל לטובת ההדגמה הזו. RESPECT! 

ולראשונה, עברית מלאה במסכים, כולל USER MANUAL בעברית, מובנה בתוך המסך!

לאחר ההרצאה, היה סיור חופשי בביתנים כולל ארוחת ערב מאוד מפנקת… 

מסכי פיליפס לשנת 2013: 

סידרת ה-DesignLine, בגודל 55" או 46" הינו מסך מעוצב שלא תפגשו הרבה כמותו. בהחלט מדובר על מסך המתוכנן להיות לא רק מרכז מערכת הקולנוע-הביתי אלא ממש מרכז הסלון. המסך בנוי מיחידת זכוכית אחת, אשר מהווה את הרגלית של המסך ועולה עד לחלק העליון שלו אשר לא נשען על הקיר אלא במרחק מה ממנו, כך שהזוית שהמסך מוטה, אינו גבוה.

כפי שתוכלו להבחין, חלקו התחתון של המסך שקוף כמעט לחלוטין, מה שגורם לחלק העליון שלו ממש לרחף בחדר. השילוב של טכניקה זו ביחד עם אמבילייט תלת כיווני הופך את המסך ל-statement עיצובי ייחודי בשטח. מבחינת היכולות של המסך עצמו, מדובר על מסך מסדרה 8, כך שטכנית איכות הפאנל שלו הוא מהטובים שיש בשוק.

המחיר הרשמי של המסך הוא 19,900 ש"ח בהזמנה מיוחדת. ייצור המוני מתחיל בפיליפס כבר בשבועות הקרובים.

להבדיל מיצרניות אחרות, פיליפס בחרה למקם את המצלמה בחלק התחתון של המסך – מה שאמור לתת תמונה יותר מחמיאה כאשר משתמשים במסך לצרכי סקייפ וכו'. כמובן שניתן לסגור את המצלמה ובכך למנוע חשש שתצולמו ללא ידיעתכם.

מדריך למשתמש בעברית, מובנה בתוך המסך! ההסבה לעברית כוללת את כל התפריטים של המסך, בלוח השידורים של עידן+. כמו כן, בקרוב מאוד יצטרפו לחגיגה גם תפריטי SRT ו-SUB בסטרימר המובנה של המסך. אגב, המסכים כבר כוללים ממירי DVBT2 שיהיו תואמים לשידורי ה-HD של הרשות השניה, כאשר המשדרים החדשים יעלו לאוויר (כרגע מתוכנן לתחילת 2014).


יכולות ה-Ambilight לראשונה גם זמינות במסכי הכניסה של פיליפס החל מסדרה 5.

 

רבים הצטופפו לצפות בקסם של ה-Design line ולראות איך בדיוק זה עומד. ללא ספק זה אחד הבשורות הייחודיות מבחינה עיצובית שראינו במסכים בשנים האחרונות.

 

דויד קדוש, האוטוריטה המקצועית באלקטרה בכל מה שקשור למסכי פיליפס, כבר כ-20 שנה!

 וידיאו סיכום של האירוע, כולל חלקים מההרצאה:

rnrn

תודה לאלקטרה על האירוע, על האירוח הנדיב וכמובן לכל מי שהשתתף! נתראה באירועים נוספים בקרוב!

לדיון בנושא: סיכום השקת סדרות 2013 של מסכי פיליפס Philips


7:40
  /  
29.04.2013
  
מאת: מרטין סבג