סרט לסופשבוע – הקריאה

למרות שהוא מחקה סרטים אחרים ומנסה להיות סרט אימה לקראת הסוף שלו. "הקריאה" עם האלי ברי מפתיע לטובה ומתגלה כמותחן ...

20:00
  /  
25.04.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

העלילה

"הקריאה" מתרחש ב"כוורת" שהיא בעצם מוקד שירותי החירום העירוניים בארה"ב ה-911. ג'ורדן טרנר (האלי ברי) היא מוקדנית מוערכת ומקצוענית שכל חייה סובבים סביב העבודה. באחת מהמשמרות שלה היא לוקחת קריאה מנערה שפורץ חודר אליה הביתה ומנסה לחטוף אותה, אותה קריאה מסתיימת באופן טראגי וג'ורדן מתערערת ועוברת תפקיד ממענה במוקד, להדרכה של מוקדנים חדשים. חצי שנה אחרי אותה קריאה, מתקבלת במוקד קריאה של נערה (אביגייל ברסלין) שנחטפה ונכלאה בתוך תא מטען של מכונית. ג'ורדן, עדיין תחת השפעתה של הטראומה, לוקחת את השיחה ומנסה לעזור לאותה נערה תוך כדי הפגנת אינסטינקטים בריאים והתגברות על הפחדים הכי גדולים שלה.

 

לביקורת

הלכתי לראות את "הקריאה" אחרי שחברים שלי ראו אותו ואמרו לי שהוא סרט טוב. כשראיתי את הטריילר ב- YouTube וקראתי את העלילה, חשבתי שמדובר בסרט פעולה סטנדרטי שנגרר למחוזות הקיטש ההוליוודיים. אחרי שראיתי אותו אני יכול להגיד לכם שמי שחושב ככה טעותו בידו. מדבר במותחן מלחיץ שמשאיר אותך צמוד לכיסא עם עצבים מרוטים כדי לדעת איך הוא מתקדם. בראד אנדרסון שהשתפשף לפני הסרט הזה בבימוי פרקים של סדרות כמו "הסמויה" ו"אימפריית הפשע", מראה כאן את אהבתו למותחנים תוך כדי שהוא רותם לכך את הכלים הקולנועיים הדרושים כמו עריכה קליפית ומהירה, צילום קרוב ומלא בתנועה והתרחשויות, פסקול אלקטרוני ורועש ואפקטים קוליים שתורמים לאווירה, כל זאת בשעה וחצי שנעשתה בתקציב אפסי אבל עם המון יצירתיות. סיקוונס הפתיחה, שאורכו כ-20 דקות, הוא המלחיץ ביותר בסרט ולא מומלץ לבלי לב חלש ועצבים רופפים כשאחריו הוא מתייצב ונשאר למשך שעה על הילוך חמישי וקצב גבוה. ככל שהסרט התקדם היה נראה שאנדרסון ראה לא מעט מותחנים כי לקראת הסוף הסרט מתאמץ להקפיץ ולהפחיד תוך כדי שהוא סרטים אחרים (בעיקר את "שתיקת הכבשים" שממנו אנדרסון הושפע לא מעט, "פסגת הפחד" ו"המסור") ומנסה להיות סרט אימה, מה שלא כ"כ מצליח וגורם לסרט לקרטע כמעה אבל נסלח לו על זה . עוד משהו שאפשר לציין לטובה הוא המשחק של האלי ברי, שנותנת כאן הופעה חזקה, אמינה, משכנעת ומעוררת הזדהות בתפקיד הראשי ושל אביגייל ברסלין כנערה החטופה שמוכיחה שהאוסקר שקיבלה עבור "מיס סאנשיין הקטנה" לא היה טעות.

בקיצור- חובבי המותחים יאהבו, כדאי לראות.

 

הקריאה: ארה"ב 2013 96 דק'. בימוי: בראד אנדרסון. תסריט: ריץ' אובידיו. שחקנים: האלי ברי, אביגייל ברסלין, מוריס צ'סטנאט, מייקל אקלונד, מייקל אימפריולי, דיוויד אוטנוגה, רומא מאפייה.

 

 

לדיון בנושא: סרט לסופשבוע – הקריאה


20:00
  /  
25.4.2013
  
מאת: איתמר נימרוד

1