ביקורת אוזניות ספורט – Polk Audio UltraFit 3000

פולק אודיו משיקה ליין חדש של אוזניות, ניידות ומעוצבות. עמית בודק את הדגם העליון בסדרה

22:00
  /  
02.04.2013
  
מאת: עמית לגו
 הקדמה

הקדמה

פולק אודיו היא יצרנית מוכרת של מוצרי אודיו, ביניהם רמקולים ביתיים ומערכות לרכב ומגוון רחב של מוצרי אודיו אחרים, כגון מגברים ומקלטי FM. בסיס החברה בבולטימור, מרילנד (ארה"ב) ובשנת 2006, היא נרכשה על ידי Directed Electronics.rn
סדרת מוצרי ה- UltraFit יצאה לפני קצת פחות משנה, ומביאה איתה את איכותה המוכרת של החברה לקהל חובבי הספורט, בעיצובים חדשים ומרשימים.

Polk Audio Logo

UltraFit 3000

האוזניות שקיבלנו לסקירה הן נחשבות ליוקרתיות ולמתקדמות בסדרה והן מביאות איתן עיצוב יפה, אשר "מתלבש" על האוזן ומתאים את עצמו לצורה החיצונית של האפרכסת. האוזניה באה עם כבל מובנה קצר ו-3 מאריכים שונים, ביניהם אחד הכולל שלט מובנה המאפשר להגביר ולהנמיך את עוצמת הצלילים, לעבור משיר לשיר וכמובן לקבל ולנתק שיחות. כמו כן, האוזניות כוללות מיקרופון המאפשר להן לתפקד כדיבורית מלאה.

האוזניות

האריזה

האריזה היא אריזת קרטון חלקה ויפה בעלת חזית פלסטית שקופה, המוסתרת ע"י כיסוי מגנטי, המאפשר מבט על האוזניות מקרוב ללא צורך לפתוח את הקופסא.

האריזה

החלון

בתוך האריזה ניתן למצוא את האוזניות, יושבות בתוך פלסטיק שחור עם גומחה בצורתן. מתחת לאוזניות, מגש הכולל את שלל האביזרים המסופקים באריזה:  
 • 7 זוגות של אטמי סיליקון במידות Small/Medium/Large (סה"כ-14) 
 • מתאם מחיבור 3.5 אינץ' ל-2.5, לצורך חיבור לנגנים או מקורות בעלי חיבור דק (לדוגמה, אייפון מדור ראשון, למי שעוד מחזיק אחד…).
 • 2 מאריכים לכבל האוזניות ללא שלט, ואחד הכולל שלט מלא.
 • נרתיק נשיאה המחולק לשני תאים, אחד לאוזניות והשני לאביזרים הנחוצים. 
 • הוראות יצרן וכרטיס אחריות

האוזניות מחוץ לאריזתן

שלל האביזרים

החוברת והאחריות

נרתיק הנשיאה

זהו מארז רך, השומר על האוזניות מפני לחות ואבק אך איננו מגן בפני חבטות. צבעו שחור ובמרכזו הלוגו האפור של החברה. בנוסף, כפי שציינתי, הוא כולל שני תאים בצדדים – האחד להכנסת האוזניות והשני לאביזרים המלווים. הנרתיק נאטם באמצעות רוכסן, וכך מונע אובדן של חלקים במידה ונושאים אותו בתיק גדול יותר.

הנרתיק מלמעלה

פנים נרתיק הנשיאה

נוחות ועיצוב

מבנה האוזניה מתוכנן כך שהאוזניות מתגמשות אל מאחורי האוזן והחיבור יורד למטה,  מבלי לבוא על חשבון אורך החוט (שמתחיל מהקצה התחתון של האוזניה). האוזניה מתוכננת להתאים לכל אוזן (כפי שנראה בתמונה מטה, ה"זרוע" מאפשרת שינוי הצורה ושומרת על הזויות השונות), ועיצוב זה מבטיח שכאשר מבצעים פעולות ספורטיביות כמו קפיצה, ריצה או גלגולים האוזניות לא יצאו מתחום האוזן כלל.rn
ראש האוזניה הינו In-Ear קלאסי, וגדלי האטמים השונים המסופקים מאפשר למאזין להתאים את האוזניה כך שהצליל יישמע כראוי והאטימה תהיה טובה. 
המיקרופון ממוקם באזור מעט מרוחק מהצוואר אך עדיין בשיחה שומע הצד השני את קול הדיבור בצורה טובה.

על האוזן

גמישות האוזניות

החיבור וסוגי הכבלים

האוזניות באות עם כבל קצר בעל מחבר 3.5 מ"מ המובנה לאוזניה. כבל זה שימושי לאלו המשתמשים בנרתיק זרוע או בנגן הצמוד לצווארון החולצה, וכבל ארוך יותר רק יהיה גורם להפרעה. 
בנוסף מסופקים עם האוזניה 2 כבלים המאריכים את הכבל המובנה באוזניות, אחד הכולל מיקרופון ושלט לווליום ולשליטת המוזיקה ובעוד השני, מגיע עם חוט נקי ללא שלט או מיקרופון.rn
גם את בעלי הטלפונים עם החיבורים של ה- 2.5 מ"מ לא שכחו בחברת polk, ודאגו להכין מתאם מיוחד וקצר המתחבר לכל הכבלים המסופקים עם האוזניות.rn
חשוב לציין שכל החוטים מלבד המתאם והחוט המובנה של האוזניות באים בעיצוב דק שטוח ויפה וגם את החוטים הלא שטוחים דקים יחסית אך עושים רושם איכותי (זוהי התייחסות טובה לפרטים הקטנים).

הכבל המובנה באוזניות

הכבל עם השלט והמיקרופון (ניתן לשים לב לעיצוב)

המתאם ל-2.5 מ"מ + הכבל ללא השלט

 מבחן האזנה

מבחן האזנה

האוזניות מותאמות לשימוש במכשירים ניידים וטלפונים סלולריים, וצבען הלבן הופך אותן למתאימות במיוחד לקו המכשירים של חברת אפל.על כן, מכשיר הבדיקה ששימש אותי (וכנראה ישמש לא מעט מרוכשי האוזניות) הוא אייפון 4S.

will i am ft. britney spears

השיר Scream & Shout נבחר משום ריבוי הבסים בשיר וסגנון המוזיקה אליו
הוא מתייחס.rn
איכות הסאונד נקייה והבאסים נקיים וברורים אך מעט חלשים. באופן כללי, השיר נשמע חלק, המנגינה והמילים נשמעו ברור וללא הפרעות.

 

 

 

 

 

 

 

David Guetta

She wolf- בדומה לדוגמה הקודמת, הבאסים עדיין חסרים ואינם בולטים מספיק אך מלבד זאת הסאונד נשמע טוב מאוד, וההפרדה בין הצלילים טובה.

Just One Last Time – הבאסים נשמעו יפה מאוד בשיר הזה ואיכות המוזיקה נקייה מאוד ומעולה. שומעים את הצלילים ואת המילים בבהירות רבה ללא שום רעשים ברקע.

 

 

PSY

Gangnam Style – השיר נשמע מעולה. יש התייחסות לפרטים, הסאונד הרגיש טיפה משוחרר אך מלבד זאת השיר נשמע חלק ללא שום הפרעות.

Rihanna

Diamonds – כל מרכיבי השיר (מוזיקה, מילים, צלילי רקע) היו ברורים לחלוטין, סאונד נקי ותוצאה מצוינת.

Taylor Swift

I Knew You Were Trouble – גיטרה נשמעה מצוין, הצליל היה ברור וחלק, הפזמון נשמע ברור וללא רעשים.

סיכום 

סיכום

בביקורת זו יצא לנו להכיר את הקו החדש של חברת POLK, דרך האוזניה UltraFit. rn
האוזניה, שאומנם מראה פגמים קלים כמו איכות הבאס הנמוכה מפצה על כך בנוחות ועוד יותר בסאונד הצלול שלה.rnבשונה מאוזניות זולות שלעיתים מדגישות מאוד את הצלילים הנמוכים על חשבון איכות הצלילים בתדרים גבוהים יותר, כאן אנו זוכים לאוזניה שמביאה אומנם באס ברמה סבירה ולא יותר, אך לא מאבדת את איכותה הכוללת.
האוזניה הרשימה אותי מאוד לטובה לאור הצליל העשיר והמלא שחווה המאזין.rn

בנוסף, עושר האביזרים המצורפים לאוזניה, והמחשבה על כל פרט (אם בעיצוב הכבלים, אספקת המתאם ל- 2.5 מ"מ או הנרתיק האטום ומהסודר), מראים כמה האוזניות מכוונות לנוחות המשתמש. בשידוך עם איכות הצליל המצוינת, מדובר במוצר מרשים.

 
יתרונות:

 • איכות סאונד מעולה ונקייה 
 • נרתיק נשיאה נוח 
 • מגוון אטמים עשיר מאוד 
 • מתאימות את עצמן לאוזן שלך 
 • שלל כבלים ומחברים 
 • עיצוב מעולה ונוח
חסרונות:

 • הכבל הכולל מיקרופון מעט קצר, ומגביל שימוש בזמן שהטלפון בכיס מרוחק.
 • אטימת הרעש לא מושלמת, למרות ריבוי המתאמים בגדלים שונים.
 • מיקום השלט על הכבל המאריך מאוד לא נוח.

ציון 7/10rn
מחיר מומלץ לצרכן 1100 ש"חrn

לדיון בנושא: ביקורת אוזניות ספורט – Polk Audio UltraFit 3000


22:00
  /  
2.4.2013
  
מאת: עמית לגו

1