מסך גמיש? מצלמת תלת מימד? סים כפול? ריכוז שמועות גלקסי 4

כשאירוע הענק של סמסונג מתקרב מתחזקות גם השמועות וההדלפות. אנחנו נהיה בניו יורק כדי לראות כיצד יראה הגלקסי 4 אבל ...

10:00
  /  
12.03.2013
  
מאת: אלי חבוש

אז איך יראה הגלקסי 4 ומה יהיה בו? במאמר זה נסקור את השמועות רגע לפני ההכרזה הרשמית אותה נעביר חי מניו יורק. שימו לב שב-14 למרץ, יום חמישי, נתחיל בדיווחים בשעות הערב (בישראל) במאמר מיוחד שיפתח לצורך כך כשדיווחים חיים וישירים יתחילו מהשעה 00:30 (שעון ישראל).

איך הגלקסי 4 יראה? 

נתחיל במראה. הרבה קיוו שהגלקסי החדש לא ימשיך את העיצוב של הגלקסי 3 ויחזור לימיו המרובעים של הגלקסי 2. אז לאלו צפויה אכזבה משום שבפרסום רשמי, הוציאה סמסונג תמונת טיזר המציגה כיצר יראה המכשיר. על פי התמונה ניתן לראות שהפינות שלו מעוגלות בדיוק כמו עיצוב חלוק הנחל שראינו בגלקסי 3. 

תמונה רשמית שפורסמה על ידי סמסונג 

פרסום התמונה הרשמית מסתדר גם עם התמונות המודלפות באתר gsm-arena, שם רואים את מה שטוענים שהוא מכשיר הגלקסי 4 כשהוא מעוגל ומעוצב בצורה כמעט זהה לקודמו. 

עגלגל כמו ה S3 

מפרט

על פי הדיווחים ותמונות המסך שדלפו לרשת, אותם פרסמנו גם כאן, המפרט אמור להיראות כך:

מעבד: 1.8GHZ Exynos Octa 5410 של סמסונג
זכרון: 2GB RAM
זכרון אחסון: כפי הנראה שני דגמים – 16GB, 32GB
מסך: 5" FULLHD רזולוציה 1920X1080 
מצלמה: 13 מגה פיקסל ו-2.1 מגה פיקסל לקדמית
גרסת אנדרויד: 4.2.1

טכנולוגית מעקב עין

במכשירי הגלקסי 3 והנוט 2 ראינו שסמסונג שילבה טכנולוגיה למעקב אחר העין שלנו על מנת להשאיר את המסך דולק כל עוד אנחנו ממשיכים להביט עליו. כפי הנראה, סמסונג לקחה במכשיר החדש צעד אחד קדימה ושיפרה את המנגנון כך שהפעם המסך גם יגלול את הדף קדימה כשהעיניים שלנו יגיעו לסוף הדף או ישהה וידאו שאנחנו צופים בו כשנסיר את המבט מהמסך.

תמונות מסך הצגנו כאן 

מסך מרחף

עוד תכונה מעניינת שצפויה להגיע לגלקסי 4 היא תכונת "מסך מרחף". סמסונג צפויה לשלב מסך שיהיה רגיש חשמלית לאצבע שלנו ויקבל פידבק גם כשהאצבע תרחף מעליו בדומה למה שנעשה היום עם הנוט 2 כשאנחנו מקרבים את העט למסך בלי לגעת בו. האופציה הזו תתן לנו מגוון של פעולות חדשות שניתן לבצע במכשיר כמו שימוש בתפריטים נפתחים באתרים אינטרנט, PREVIEW לסרטונים מבלי להפעיל אותם ועוד, בדומה למצביע עכבר המרחף מעל אייקון במחשב.

תלת מימד 

הסברה האחרונה שעוברת ברשת היא שלמכשיר תהיה מצלמת תלת מימד בצילומי סטילס ובוידאו. ההנחה הזו עלתה עקב פטנט שסמסונג הגישה הקשור לעדשה חדשה. השמועות מקבלות חיזוק דווקא בגלל הספרה "4" המופיעה בתלת מימד על גבי הפוסטרים של האירוע.

Photo ORB

במכשירי נקסוס המריצים את גרסת אנדרויד 4.2, התווספה תכונה נוספת למצלמה הנקראת Photo Sphere שבעזרתה ניתן לצלם תמונות המתחברות אחת לשניה ומקיפות את חלל החדר בצורה כדורית (360 מעלות), כמו פנורמה רק תלת מימדית. סמסונג, כך אומרים, צפויה להציג גרסה משלה לתכונה הזו שתבצע בדיוק את אותו הדבר ושתיקרא Photo ORB. 

סים כפול 

דואל סים – האם לגלקסי 4 יהיו שני מקומות לשני סימים שונים? כפי הנראה יצאו שני דגמים של הגלקסי החדש, האחד עם סים אחד והשני דואל סים. סביר להניח שלארצנו תגיע גרסת הסים הבודד באופן רשמי.

מסך גמיש 

כן…זו שמועה שאנחנו רוצים שתהיה נכונה ולו בשל התקווה לראות מכשיר קצת שונה מליין המכשירים המוכר. ההנחה הזו עלתה לאחר שסמסונג הציגה בתערוכת CES האחרונה את פרוייקט "YOUM" שלה – פרוייקט למסכים גמישים למכשירי סלולר. אנחנו משערים שזה פשוט לא יקרה בהכרזה הפעם…אולי בפעם הבאה.

 

זמינות ומחיר

כמובן שהכל ספקולציות עד ההכרזה עצמה, אבל מניסיון העבר ניתן ללמוד שסמסונג מתחילה לשווק את המכשיר שלה עד כחודש לאחר ההכרזה, מה שאומר במקרה הזה שאנחנו צפויים לראות את הגלקסי 4 על המדפים בסביבות אמצע אפריל 2013. 
ומתי בארץ? ההכרזה בארץ על המכשיר נערכה כשלושה שבועות לאחר ההכרזה העולמית ואז הוכרז שהמכשיר יושק כחודש לאחר ההכרזה העולמית. אנחנו מצפים שזה יקרה גם כעת.
גם לגבי המחיר קשה לנחש משום שהרבה השתנה מאז השיקה החברה את הגלקסי 3 שלה והיום ישנה תחרות עזה עם מכשירים טובים מאוד במחירי רצפה (ע"ע) נקסוס. רק נזכיר שהגלקסי 3 הושק במחיר של כ-750$ ובישראל במחיר של 4,000 ש"ח. לא צפוי שהמחיר יעלה ואנחנו מקווים שהתחרות רק תוריד אותו למטה אולם אל תצפו למחיר של הנקסוס. 

 

לדיון בנושא: מסך גמיש? מצלמת תלת מימד? סים כפול? ריכוז שמועות גלקסי 4

 


10:00
  /  
12.3.2013
  
מאת: אלי חבוש

1